در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

نوشتن مطلب در Blogger به‌طور مستقيم

توسط Farhad3614 » چهارشنبه 3 اسفند 1384 23:02

معمولا نوشته‌های وبلاگ‌ها ابتدا داخل واژه‌پردازهايی ماننده Word نوشته شده و بعد از غلط گيری به وبلاگ منتقل می‌شوند. اين‌کار علاوه بر صرفه‌جويی در هزينه اينترنت امکان استفاده از امکانات Word نظير گذاشتن نيم‌فاصله را به وجود می‌آورد. (در اين‌جا من طريق استفاده از نيم‌فاصله در word را توضيح داده‌ام.)

اخيرا Blogger نرم‌افزاری به نام 'Blogger For Word' معرفی کرده است که به وسيله آن می‌توان به‌طور مستقيم نوشته‌ها را از Word به داخل Blogger فرستاد. تنها اشکال اين برنامه عدم پشتيبانی از عکس و تصوير در نوشته‌ها است.

اين برنامه به خوبی از يونی‌کد پشتيبانی می‌کند و به راحتی می‌توانيد با آن نوشته‌های فارسی را هم منتشر کنيد.

برای دانلود اين برنامه که تقريبا 2MB حجم دارد به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  برويد. برای نصب برنامه ابتدا درصورتی که برنامه Word درحال اجرا است، آن را ببنديد و بعد فايل نصب را اجرا کنيد. بعد از نصب در Word يک نوارابزار (Toolbar) جديد به اين شکل مشاهده خواهيد کرد:برای تنظيم مشخصات وبلاگ خود، دکمه 'Blogger Settings' را بزنيد و نام کاربری و رمزعبور وبلاگ خود را وارد کنيد. در اين صفحه در بخش 'Option' سه چک‌باکس به اين شرح وجود دارد:

'Show toolbar on startup' در شروع راه‌اندازی word نوارابزار بلاگر اجرا می‌شود.
'Automatically generate a title for new posts' برای نوشته‌های جديد به طور خودکار يک عنوان تعيين خواهد کرد. اين عنوان براساس کلمات خود نوشته انتخاب می‌شود. البته بعدا می‌توانيد خود عنوان را تغيير بدهيد.
'Preview HTML before sending' قبل از ارسال نوشته کد HTML آن را نمايش می‌دهد.
بعد از اين تنظيمات شما می‌توانيد به طور عادی در word مطلب خود را بنويسيد و فونت، جهت و اندازه جملات را تعيين کنيد. بعد از نوشتن مطلب در نوارابزار بلاگر برای ذخيره متن بدون انتشار آن، دکمه 'Save as Draft…' و برای انتشار نوشته، دکمه 'Publish…' را بزنيد. بعد از زدن اين دکمه کادری باز خواهد شد که در آن می‌توانيد عنوان نوشته و وبلاگی نوشته در آن منتشر می‌شود را انتخاب کنيد.

برای ويرايش مطالب قبلی وبلاگ در نوارابزار بلاگر دکمه 'Open Post…' را بزنيد و وبلاگ و نوشته مورد نظرتان را انتخاب کنيد. البته به علت عدم پيشتيبانی اين برنامه از عکس در صورتی که در مطلب خود عکسی داشته باشيد، آن عکس حذف خواهد شد. بعد از ويرايش نوشته برای ذخيره آن دکمه 'Publish…' را بزنيد، در اين موقع اگر در کادری که ظاهر می‌شود، دکمه 'Publish as new' را بزنيد به جای ويرايش متن قبلی، متن به صورت يک مطلب جديد انتشار پيدا می‌کند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اخراج شدهno avatar
پست ها

79

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 تیر 1385 18:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط valizadeh4 » يکشنبه 11 تیر 1385 16:00

سلام فرهاد جان
مطلب جالبي بود
من يه مشكلي دارم با اين بلاگرم اونم اين هست كه وقتي من 14 پست مي خوام بدم ترتيب پست ها بهم مي خوره مثلا مي خوام پست 1 بالاي صفحه باشه مي ره پايين ولي الان درستش كردم با يه مكافاتي و به ترتيب شد اما براي دفعات بعد مي خوام ديگه اين مشكل رو نداشته باشم

ممنون
باي


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان