در اين بخش مي‌توانيد کليپ و تصاوير زيباي خودرو را مشاهده کنيد
Captain I

Captain I

no avatar
807

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 اسفند 1384 13:23

آرشيو سپاس: 62 مرتبه در 48 پست

موتور هاي غول پيكر BMW

توسط Fareed3230 » دوشنبه 7 فروردین 1385 08:58

من كه خودم با موتور هاي تريل حال ميكنم شما رو نميدونم ؟
به زودي در اين مكان امضا اضافه خواهد شد .

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » دوشنبه 7 فروردین 1385 15:36

Fareed3230, بی ام دابلیو در زمینه موتورسیکلت هم واقعا تبحر خاصی داره و من که خیلی با موتورسیکلت هاش حال میکنم واقعا غول و عالی هست مثل یه سری از موتورهای پلیس تو ایران اونها هم خیلی چیز غولی هستن.

ممنون :)

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
53

تاريخ عضويت

شنبه 10 تیر 1385 06:05

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 8 پست

توسط pourya-x » يکشنبه 30 مهر 1385 03:29

Mohsen1001 نوشته است:Fareed3230, بی ام دابلیو در زمینه موتورسیکلت هم واقعا تبحر خاصی داره و من که خیلی با موتورسیکلت هاش حال میکنم واقعا غول و عالی هست مثل یه سری از موتورهای پلیس تو ایران اونها هم خیلی چیز غولی هستن.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
محسن جان ،جسارت بنده رو می بخشید ، فکر میکنم درست اینه که نام هر وسیله نقلیه رو بر اساس  زبان کشور سازندش تلفظ کنیم ، یعنی اینکه این مارک به زبان آلمانی همون بی ام و   هست نه بی ام دبلیو
و نباید به زبان انگلیسی  تلفظ بشه.
این موضوع  رو نویسنگان مجله ماشین هم چندین بار متذکر شدن. باز هم می بخشید قصد جسارت نداشتم.
وقتی با یک  انگشت به کسی اشاره میکنی بیاد داشته باش که سه انگشت دیگه به طرف خودت میباشد.

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1001 » يکشنبه 30 مهر 1385 05:10

pourya-x عزيز

اگر قرار باشد که هر کلمهاي را که باهاش برخورد ميکنيم بگرديم ببينيم مربوط به کدام کشور هست و چگونه تلفظ ميشه در خود اون کشور بايد يک دايرةالمعارف بزرگي هميشه همراهمون باشه !
اگر دقت کرده باشيد اين مساله نمودش در بازيکنان ورزشهاي مختلف بيشتر است و گزارشگران غالبا اسم اونها رو با تلفظ رايج انگليسي ان بيان ميکنند.
يک مثال :
مثلا اسم "روي کاستا" بازيکن پرتغالي رو اگه بخواهيم به زبون کشور خودشون تلفظ کنيم بايد بگيم "خوي کشتا" :shock:
درضمن شما هيچ موقع براي استناد به چيزي از مجله ماشين استفاده نکن چون به جاي اينکه مدرک بشه برات جواب عکس ميده (جدي گفتم اينو :-o )

ودر اخر اينکه اگه بخواهيم به حرف مجله ماشين گوش کنيم بايد بريم به جيمي کلارکسون (راننده حرفه اي شبکه Top Gear) و بقيه مجريان و راننده هاي BBC و Motors Tv ايراد بگيريم (ما ماهواره نداريما ، فيلمهاش رو دانلود ميکنم) که چرا بي ام دابليو ميگيد :?

با تشکر از دقت و توجه شما :)

Captain I

Captain I

no avatar
807

تاريخ عضويت

شنبه 6 اسفند 1384 13:23

آرشيو سپاس: 62 مرتبه در 48 پست

توسط Fareed3230 » يکشنبه 30 مهر 1385 09:52

Mohsen1001 نوشته است:Fareed3230واقعا غول و عالی هست مثل یه سری از موتورهای پلیس تو ایران اونها هم خیلی چیز غولی هستن.

ميدونستي همين موتور پليس هاي غولي كه خيلي با هاشون حال ميكني گاردان دارن ؟  8)

من يكي كه وقتي فهميدم تا نرفتم زير موتور باور نكردم ( تو نمايشگاه ) اصلا برق از سه فاز كلم پريد وقتي يقين حاصل كردم !

ديگه لازم به توضيح نيست كه داشتن گاردان و ميله گاردان براي موتو يعني چي ! خودت آخرت اطلاعاتي گلم  :)
به زودي در اين مكان امضا اضافه خواهد شد .

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1001 » يکشنبه 30 مهر 1385 14:14

Fareed3230, عجب ! نميدونستم :-(  
پس بيخود نيست اينقدر ازشون خوشم مياد :(

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » يکشنبه 30 مهر 1385 14:28

محسن جان ،جسارت بنده رو می بخشید ، فکر میکنم درست اینه که نام هر وسیله نقلیه رو بر اساس زبان کشور سازندش تلفظ کنیم ، یعنی اینکه این مارک به زبان آلمانی همون بی ام و هست نه بی ام دبلیو
و نباید به زبان انگلیسی تلفظ بشه.

pourya-x عزيز ضمن تشکر بابت تذکری که دادی ولی به نظر من لغت BMW يا بايد به زبان انگليسی که محسن عزيز گفت يعنی « بی ـ ام ـ دبليو»  و يا به زبان آلمانی يعنی « ب ـ ام ـ و »  تلفظ بشه . هرچند که اصطلاح رايج و غلط در ايران « بی ـ ام ـ و » است . با سپاس   :razz:

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1001 » يکشنبه 30 مهر 1385 15:14

Fariborz, کاملا موافقم

Major I

Major I

نماد کاربر
301

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 شهریور 1385 07:00

آرشيو سپاس: 44 مرتبه در 19 پست

توسط bmyazdani » يکشنبه 30 مهر 1385 15:37

البته این تاپیک جای مطرح کردن این موضوع نیست ولی من به چند تا نکته اشاره می کنم:  :-o

Fariborz, جان
BMW آلمانی هست.پس وقتی انگلیسی ها «ب -ام -و»  رو  « بی -ام -دبلیو» تلفظ می کنند.باید بگیم  تلفظشون غلط هست ولی شما می فرمایید باید «ب -ام -و»  یا  « بی -ام -دبلیو» تلفظ بشه حالا چرا ما باید غلط انگلیسی رو تلفظ کنیم.چطوری اصطلاح رایج اونها درست هست ولی اصطلاح رایج ما غلط . پس « بی ـ ام ـ و »تلفظ  رایج و کاملا درست در کشور ما هست همونطور که در کشور های غیر از آلمان چیزی به جز  «ب -ام -و» تلفظ میشه.ما که مسئول حفاظت از زبان ملل دیگه نیستیم.:)  :)  :)  :)  
pourya-x,
برای شما هم یه مثال دیگه از مجله ماشین می آورم که البته حرفهام تکراری هست :
زمانی که مجله ماشین اولین مقاله های خودش رو راجع به لامبورگینی Murcielago می نوشت (دقیقا یادم نیست فکر می کنم مقاله اول یا دومش راجع به Murcielago بود) در ابتدای مقاله نوشته بود در کشورهای مختلف Murcielago چگونه تلفظ می شود.مثلا در فلان کشور « موتی او لاگو  » ویا در یه کشور دیگه«موسیه لاگو »یا مردم کشوری دیگر «مورسیه لاگو »تلفظ میکنندودر کشور ما هم مورسیه لاگو هست.که نویسندگان خوب مجله ماشین خودشون جواب خودشون رو دادند.
پس همون طور که مینید هرکشور هر طور که مایل باشد وراحت تر است یک کلمه را تلفظ می کند :x ما هم مثل بقیه :-) ...

البته مطالب بالا جدا از این موضوع هست که یه اصطلاح خارجی رو اشتباه معنی وتفسیر بکنیم مثل واژه جدید«لیزینگ»یا« leasing»  که در فارسی اشتباه جاافتاده . (البته این هم تو مجله ماشین یا نوآور گفته شده )که حتی در مورد این کلمه هم دلیلی نداره ما تلفظ اصلی اون رو که «لیسنگ»هست به جای «لیزینگ »استفاده کنیم

با آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیزم.:)  :)  :)  :)  :razz:  :razz:  :razz:

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » يکشنبه 30 مهر 1385 16:23

با عرض پوزش از مديريت محترم ولی ناچارم توضيحی روارائه بدهم .
bmyazdani عزيز دوست خوبم شما اصلأ منظور بنده رو متوجه نشدی . ببين عزيرم حرف B در زبان انگليسی « بی » تلفظ ميشه ولی اين حرف در زبان آلمانی « ب » . خيلی از حروف هستند که تلفظ گوناگونی در زبانهای مختلف دارند . شايد مثال ديگری بد نباشه . حتمأ شما مارک معروف JVC رو ميشناسيد . اين مارک در انگليسی « جی ـ وی ـ سی » ناميده ميشه ولی در زبان آلمانی « يوت ـ فا ـ سه » . پس در نتيجه لفظ « بی ـ ام ـ و » که مخلوطی از انگليسی و آلمانی است غلط ميباشد . اگر سئوالی بود برام  پی ـ ام بديد تا جواب بدم . با سپاس .    :razz:  :razz: