نصب Body Scanner در کلیه فرودگاه های انگلستان الزامی شد !

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

نصب Body Scanner در کلیه فرودگاه های انگلستان الزامی شد !

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 15 دی 1388, 9:53 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

 در پی تلاش فردی برای انفجار در یک شركت هواپیمایی ايالات متحده، سازمان هواپيمايي انگلستان از نصب حسگرهاي بدني در فرودگاه های این كشور خبر داد !   
  گزارش رويترز، دولت انگلستان قصد دارد در نخستین زمان ممكن اسكنر هاي مجهز به سنسورهای بدن را در فرودگاههای این كشور نصب كند. به عقیده كارشناسان كنترل امنيتي با كمك حسگرهای بدنی می توان از حوادثی همچون اقدام فرد بیست و سه ساله نیجریه ای برای انفجار در هواپیماها جلوگیری كرد. اين گزارش مي افزايد: از آنجا كه با استفاده از اين حسگرها، تصاوير بدن مسافران كاملا نمايش داده مي شود، استفاده از آن تامل برانگيز بوده و از سوي سازمان هاي حقوق مدني مسافران مورد انتقاد قرار گرفته است.

از سويي ديگر قيمت بسيار بالا و هزينه هاي سنگين نگهداري و تعمير اين تجهيزات، استفاده از اين فن آوري جديد را براي همه ي فرودگاه ها ميسر نخواهد كرد. وزیر كشور انگلستان در جديد ترين گزارش خود اعلام كرد: باید همواره بین تضمین حمایت از مسافران كه نخستین دغدغه ما به حساب می آید و فراهم نمودن تجهيزات امنيتي، تعادل ایجاد كرد و قيمت بالاي اين سامانه نبايد مانع از استفاده از آن شود.

استفاده از حسگرهای بدن پیش تر در سال 2004 در هیتروي لندن آغاز شد و از اكتبر 2009 در فرودگاه منچستر واقع در شمال غرب انگلستان به صورت آزمایشی استفاده شده است.  


 پورتال فرودگاه های کشور
 
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”