جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تشکر شده: 1269 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

نصب Body Scanner در کلیه فرودگاه های انگلستان الزامی شد !

توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 15 دی 1388 21:53

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


در پی تلاش فردی برای انفجار در یک شركت هواپیمایی ايالات متحده، سازمان هواپيمايي انگلستان از نصب حسگرهاي بدني در فرودگاه های این كشور خبر داد !

به گزارش رويترز، دولت انگلستان قصد دارد در نخستین زمان ممكن   اسكنر هاي مجهز به سنسورهای بدن را در فرودگاههای این كشور نصب كند. به عقیده كارشناسان كنترل امنيتي با كمك حسگرهای بدنی می توان از حوادثی همچون اقدام فرد بیست و سه ساله نیجریه ای برای انفجار در هواپیماها جلوگیری كرد. اين گزارش مي افزايد: از آنجا كه با استفاده از اين حسگرها، تصاوير بدن مسافران كاملا نمايش داده مي شود، استفاده از آن تامل برانگيز بوده و از سوي سازمان هاي حقوق مدني مسافران مورد انتقاد قرار گرفته است.

از سويي ديگر قيمت بسيار بالا و هزينه هاي سنگين نگهداري و تعمير اين تجهيزات، استفاده  از اين فن آوري جديد را براي همه ي فرودگاه ها ميسر نخواهد كرد. وزیر كشور انگلستان در جديد ترين گزارش خود اعلام كرد:   باید همواره بین تضمین حمایت از مسافران كه نخستین دغدغه ما به حساب می آید و فراهم نمودن تجهيزات  امنيتي، تعادل ایجاد كرد و قيمت بالاي اين سامانه نبايد مانع از استفاده از آن شود.

استفاده از حسگرهای بدن پیش تر در سال 2004 در هیتروي لندن آغاز شد و  از اكتبر 2009 در فرودگاه منچستر واقع در شمال غرب انگلستان  به صورت آزمایشی استفاده شده است.پورتال فرودگاه های کشور
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
shazan, SAMAN, Mahdi1944, Fariborz, Shahryar, Shahbaz, mahdimk, capitan nima, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان