در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تشکر کرده: 604 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 14:15

کرمان

آرشيو سپاس: 1113 مرتبه در 163 پست

سوال در مورد طراحی قالب با Bootstrap

توسط SA@M » جمعه 22 اسفند 1393 19:12

سلام و وقت بخیر

میخواستم بدونم طراحی قالب با بوت استرپ به چه شکل هست در مورد گرید ها و کد نویسیهاش جسته گریخته مطالبی یاد گرفتم. اما جامع چیزی پیدا نکردم توی نت.

ممنون میشم اگر منبع معرفی کنید و یا اگر اطلاع دارید بفرمایید که برای دروپال چجوری باید با بوت استرپ قالب طراحی کنم.
اندکی صبر سحر نزدیک است...
اينك آخرالزمان

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: سوال در مورد طراحی قالب با Bootstrap

توسط Mahdi1944 » جمعه 22 اسفند 1393 21:46

SA@M,  
Bootstarp ها در واقع فريمورك يا چارچوب اوليه و استانداردي هستند كه اجزاي مورد نياز يك وبسايت مثل ايكن‌ها، فونت‌ها و تكنولوژي‌هاي روز حوزه‌ي طراحي وب كه مهمترين اون ريسپانسيو بودن هست رو در خودش داره و با اونها و دانش ساختار قالب هر CMS ميشه براي اون CMS يك قالب مدرن، زيبا و استاندارد رو ايجاد كرد
براي مثال براي دروپال شايد اين لينك‌ها به دردتون بخوره:
https://openframework.stanford.edu
http://www.responsivemiracle.com/collec ... emes-2014/
https://www.drupal.org/node/2164399
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تاريخ عضويت

کرمان

توسط SA@M » شنبه 23 اسفند 1393 11:24

بسیار سپاسگذارم مهدی عزیز.

الان من این تم رو دانلود و نصب کردم.  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اما احساس میکنم در فارسی کردن اون دچال مشکل شدم.
مثلا مازول scroll to top رو که نصب کردم در تنضیماتش چپ و راست رو تشخیص نمیده!!! و همیشه در سمت راست پایدار هست این دکمه.

نیاز هست فایل style-rtl.css رو آپلود کنم تا خودتون مشاهده کنید؟
اينك آخرالزمان

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 23 اسفند 1393 14:18

SA@M,  
منظور شما از خودش تشخيص نميده دقيقا چي هست؟ اگر فايلي براي RTL وجود داره، اول ببينيد درست لود ميشه و كار ميكنه يا خير. در صورتي كه كار ميكنه، تمام تغييرات راست چين رو بايد در همين فايل انجام بديد (معمولا قالب‌ها مشكلاتي دارند كه بايد اصلاح و تميز شوند)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تاريخ عضويت

کرمان

توسط SA@M » يکشنبه 24 اسفند 1393 16:26

منظورم این بود زمانی درون منوی ادمین تعیین میکنم که دکمه سمت چپ یا سمت راست صفحه نمایش داده شود در هر دو صورت دکمه در سمت راست نمایش داده میشود.
اينك آخرالزمان

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 24 اسفند 1393 17:08

SA@M,  
شما اول بررسي كنيد ببينيد اين فايل RTL كار ميكنه و در عمل تاثيري در فالب ميگذاره يا نه (يعني اون رو تغيير نام بديد و ببينيد تغييري در حالت راست چين قالب ايجاد ميشه يا خير). اگر تغيير ميكنه، پس بايد CSS هاي مربوط به اون كليد رو پيدا كرده و اون رو راست چين كنيد. براي اينكه پيدا كنيد كد كجا هست، ميتونيد از حالت inspect در مرورگر استفاده كنيد. در صورتي كه اين فايل RTL تغييري در اون ايجاد نميكنه، بايد در CSS هاي اصلي قالب قسمتهاي مشكل دار رو اصلاح و راست چين كنيد