در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

CAPTOR رادار جت فوق مدرن EF-2000 تایفـــــون

توسط SAMAN » سه شنبه 24 آذر 1388 23:28

رادار بین المللی CAPTOR ( اسیر کننده), سیستم رادار هــــــــــوابردCAPTOR رادار کنترل آتش FCR   چند حالته برای جنگنده ی یورو تایـــــــفون است که توسط Euroradar Consortium توسعه و طراحی شده است.این رادار بوسیله سیستم های BAE راهنمایی شد که بر مبنای تکنولوژی رادار کنترل آتش Blue Vixen در سیستم های BAE  هاریر FA2 پایه گذاری شده است.
کنسرسیوم قراردای را پس ازیک ارزشیبابی رقابتی ECR-90 با دیگر سیستم ها  برقرار کرده بود که گونه ایی مشتق شده از AN/APG-65  امریـــــــکایی بود.اولین آزمایش ها بر روی  ECR-90 A در انگلستان بوسیله یک هواپیمای اصلاح شده ی BAC 1-11 در ژانویه 1993  انجام شده بود.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد اولین مدل جنگنده یورو فایتـــــــر که با رادار  ECR-90 سازگار شده بود یوفایترDA5  ساخت شده درآلمان بود که آزمایشش را در فوریه 1997 انجام داد و برای توسعه رادار در حال پیشرفت به DA4  انگلستان محلق شد.
در نتیجه Captor C  به عنوان یک رادار نسل سوم چند منظوره بر روی  Eurofighter Typhoon که در باند فرکانسی,( محدوده فرکانسی 8 تا 20 گیگاهرتز) I/J  عمل میکرد  نصب گردید. رادار از قدرت پردازش بالایی بر خوردار بود که محتوی اطلاعات زیادی را از طیف گسترده شده ی پهنای باند (ارسالی) استخراج میکرد و همچنین شکل موج پیشرفته را ارسال میکرد که اینها با هم ترکیب شده بودند.
طبق سناریوی جنگ سرد در طراحی رادار این جنگنده فرض بر این است که تایفون می خواهد با شمار کثیری از جنگنده های دشمن مواجه شود که تجهیزات جنگ الکترونیک EW E و فرکانس رادیویی  RF  انبوهی وجود دارد. یک کانال اطلاعاتی اختصاصی  ( 3 کانال) وجود دارد که منحصرا" برای تولید منابع ECM به کار گرفته شده  و پویش کننده مکانیکی سرعت بالای ارایه ایی که به پوشش  دادن 6 موشک هوا به هوای  هدف  گرفته شده به طور همزمان, کمک می کند.
رادار 193 کیلوگرمی شامل 61  تکــــــــه قابل تعویض پکیج شده است که داخل 6 یونیت قابل تعویض هست.( LRU ها- پویشگر ها- یونیت راهنمای موج- دو واحد فرستنده و دو واحد گیرنده).
سیستم توسط هوا و مایع خنک شده است و همچنین راار با STANAG3910 C  و MIL-STD-1553B    سازگار است.

ترجمه : سامان مردانی

منبع:
http://www.janes.com/

برداشت بدون ذکر نام سنترال کلابز به هیچ عنـــــــــــــوان مجاز نیست!!
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
nighthawk, SadafG, kayvan6079, Ruozbeh, CAPTAIN PILOT, C.A.D.I.L.L.A.C, hamed_713, حسن2568, m-sajedy, Mahdi1944, Fariborz, warlike1366, Shahbaz, AWG9, shola

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان