در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

423

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 دی 1385 20:41

آرشيو سپاس: 290 مرتبه در 84 پست

مرسدس بنز E-class مدل 2009

توسط M.Schumacher » پنج شنبه 14 تیر 1386 22:41

نویسنده : ماهنامه خودرو یاب - شماره 2،3 - محمود قنواتی
۲۳ خرداد ۱۳۸۶
لوکس و متقلب
اعتراف
بسیاری از نویسندگان و کارشناسان صنعت خودرو، مرسدس بنز را پایه گذار نقش صنعت در تسهیل سیستم حمل و نقل در بدو تحولات ماشینی می دانند. هر چند که دگرگونی های سیاسی و اقتصادی جهان، تغییرات اساسی در مسیر کار موسسان این کمپانی ایجاد کرد. بطوریکه کمپانی مرسدس به عنوان یک کمپانی با سیاست محافظه کارانه در بازار معروف شد. اما از آنجایی که امروزه در خودروها چشم نوازی جای خود را به گیرا بودن داده است. این پدیده، مرسدس بنز را نیز وادار کرده در هزاره سوم دست به تولید اتومبیل هایی زد که بیش از هر چیزی قابلیت های دینامیکی آنها در اولویت باشد.
کلاس E مرسدس بنز گویای این حقیقت است. چرا که مسئولان و مقامات مرسدس بنز بخوبی واقف هستند که مدل های E کلاس فعلی علیرغم موفقیت های نسبی، از نظر مسائل کیفیتی (مشکلات عدیده الکترونیکی) همواره دچار مشکل بوده است. همچنین تبلیغاتی که در مورد آنها به عمل آمد به نوعی سرپوش گذاردن بر روی نارسایی های کیفیتی این مدل بود. غافل از اینکه امروز برای جبران مافات مجبور شده اند به اشتباهات خود اعتراف کنند. هر چند که بسیاری از منابع اگاه مشکلات آینده این کلاس را نیز پیش بینی کرده اند.

ظاهر قضیه
به هر حال برنامه آینده مرسدس بنز برای مدل E-class در این است که برای کوتاه مدت، مدل فعلی با تغییراتی نسبتا اساسی در طراحی آن، روانه بازار شود و در سال 2009 با تولید مدل W12 کاملا تحول یافته، خودرویی مناسب با تکنولوژی های روز دنیا را در اختیار مشتریان قرار دهد.
نکات قابل توجه و تغییراتی که بسیار هوشمندانه در مدل 2009 صورت گرفته به شرح ذیل می باشد:
1 ـ سپرهای کاملا جدید همراه با حفره ای بزرگتر شده در زیر سپر جلو
2 ـ چراغ های چهار قسمتی بزرگ جلو و مستطیل شکل عقب که می توان گفت از لکسوس تقلید کرده است.
3 ـ قوس عضلانی گلگیرها برای بهبود ضریب آیرودینامیک
4 ـ بالا آوردن خط میانی بدنه برای هماهنگی بیشتر با سایر اجزای بدنه
5 ـ ترکیب خاص و عریض جلو پنجره

تکنولوژی های هزاره سوم
مثل اینکه مقامات مرسدس بنز برای جبران مافات دست بکار شده اند و از حال برای این سدان لوکس و البته متقلب (تقلید از لکسوس) خواب های زیادی دیده اند. بطوریکه در آن از آخرین تکنولوژی های دنیای اتومبیل خبر داده اند. مواردی همچون سیستم هشدار دهنده تغییر مسیر حرکت، مانیتور حرکت چشم (جلوگیری از خواب)، شناسایی علائم راهنمایی توسط اتومبیل، کنترل کننده پایداری (عمدتا برای مواجه با بادهای شدیدی جانبی)، سیستم هشدار دهنده پنچری لاستیک ها، یا خرابی آنها در اتومبیل W212 کار گذاشته شده که می توان گفت در نوع خود کم نظیر است.

پیشرانه
پیشرانه های در نظر گرفته شده برای این سدان لوکس و متقلب زیبا متنوع است. این موتورها عبارتند از انواع شش سیلندر و هشت سیلندر V شکل و از همه شاخص تر و قدرتمند موتور هشت سیلندر V شکل به حجم 3/6 لیتر با توان تولیدی بیش از 500 اسب بخار که بایستی آن را برای مدل AMG E63 دانست.

فرصت جبران
به هر حال باید به مرسدس بنز احترام گذاشت. کمپانی که در بسیاری از جهات نو آوری و تکنولوژی های ماشینی را در حدود یک قرن به ثبت رسانده است. این نکته را نیز فراموش نکنید که وقتی کمپانی معظم مرسدس بنز سخن از تکنولوژی و نوآوری به میان می آورد، شک و تردید را باید به فراموشی سپرد.چرا که هر چه باشد او مرسدس بنز است.

متاسفانه عكس نداشتم :o

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان