انتظار شما از یک سیستم واسط پستی cod

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث تجارت الکترونيک و آنلاين، تبلیغات در وب، راههای کسب در آمد و تجارت در اینترنت به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

انتظار شما از یک سیستم واسط پستی cod

پست توسط Velex » چهار شنبه 13 اسفند 1393, 4:14 pm

با سلام
1- اصولا شما چه انتظاری از یک سیستم واسط پستی cod دارید؟
2- چه امکاناتی مدنظر شماست ؟
3- چه مواردی باعث می شود که یک سیستم جدید را انتخاب کنید؟

خواهشمندیم ضمن شرکت در تاپیک مربوطه , از اسم هیچ شرکت واسط پستی استفاده نفرمایید تصویر

باتشکر

New Member
نمایه کاربر

Re: انتظار شما از یک سیستم واسط پستی cod

پست توسط Velex » چهار شنبه 20 اسفند 1393, 12:27 pm

هدف ایجاد سیستمی برد برد می باشد لذا از دوستان خواهش می کنم با نظرات شون به ما کمک کنند

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72546 بار
سپاس‌های دریافتی: 31544 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 21 اسفند 1393, 8:10 pm

,
خوب فكر ميكنم شما بايد توضيح بديد كه منظور از COD چيست تا كاربران بتونند در مورد نيازمندي‌هاي اون نظر بدهند :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
نمایه کاربر

پست توسط Velex » شنبه 23 اسفند 1393, 11:05 am

یک نوع روش فروش محصول می باشد، در این روش مشتری خرید اینترنتی خود را انجام داده و فروشنده کالای خریدار شده ی را بوسیله پست برای مشتری ارسال می کند و خریدار در محل تحویل کالا مبلغ را به پست پرداخت می کند و پست هزینه کالا را به حساب فروشنده واریز می کند
سرویس پرداخت در محل ولکس به آدرس اینترنتی [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] قصد ایجاد سیستمی با توجه به نیازهای کاربران را دارد لذا نظرات شما کمک شایانی به تیم خرید پستی ولکس می کند

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72546 بار
سپاس‌های دریافتی: 31544 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 23 اسفند 1393, 2:15 pm

,
معمولا اين سيستم با درگاه واسط پرداخت و جديدا USSD يكپارچه ميشه. با توجه به سيستم‌هاي واسط فعال و مطرحي كه وجود داره، شما بايد دنبال نو آوري باشيد. پس بهتره ببينيد سرويس شما چه برتري‌هايي نسبت به ديگران داره. در صورتي كه امكان جذابي براي كاربر داشته باشيد. احتمال موفقيت شما وجود داره
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
نمایه کاربر

پست توسط Velex » یک شنبه 24 اسفند 1393, 10:06 am

سرویس پرداخت در محل ولکس توسط یکی از بزرگ ترین درگاه های واسط بانکی راه اندازی شده است و با توجه به 25هزار کاربری که دارد از نظر جذب مشتری مشکلی ندارد، هدف کسب نظر دوستان است تا سیستمی مطابق نیازهای فروشندگان عزیز ایجاد شود

New Member
نمایه کاربر

پست توسط Velex » شنبه 8 فروردین 1394, 11:45 am

AvA21 نوشته شده:پشتیبانی 24 ساعته
کارمزد پایین.
تسویه حساب منظم.

اینا فاکتورهای مهمی هستن

به نظر شما چند درصد کارمزد عادلانه است؟
و همچنین چه پیشنهادی در مورد تسویه حساب دارید؟

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 157 بار

پست توسط 172shop » یک شنبه 9 فروردین 1394, 1:53 am

درصد رو میشه کنار اومد. مهمترین چیز تسویه حساب منظم و کوتاه مدت هست. مثلا زیر پانزده روز. پشتیبانی ۲۴ساعته ملاک نیست. چون هیچ آدم عاقلی ساعت دو شب زنگ نمیزنه پشتیبانی بخواد. مهمترین چیز تسویه منظم و کوتاه مدت هست که حتی اگه درصد بیشتر از سایرین هم باشه,بازم فروشنده ها رو ترغیب میکنه به سیستم شما. سیستم ussd هم یکی از چیزایی که باید داشته باشین. قالب سبک,فرم بسیار ساده و صفحه بدون تبلیغات هم خیلی جواب میده.من خودم فروشنده بودم,سیستم های cod متاسفانه پدر ما رو در میاوردن,البته قدیم قدیما

New Member
نمایه کاربر

پست توسط Velex » یک شنبه 9 فروردین 1394, 10:37 am

172shop نوشته شده:درصد رو میشه کنار اومد. مهمترین چیز تسویه حساب منظم و کوتاه مدت هست. مثلا زیر پانزده روز. پشتیبانی ۲۴ساعته ملاک نیست. چون هیچ آدم عاقلی ساعت دو شب زنگ نمیزنه پشتیبانی بخواد. مهمترین چیز تسویه منظم و کوتاه مدت هست که حتی اگه درصد بیشتر از سایرین هم باشه,بازم فروشنده ها رو ترغیب میکنه به سیستم شما. سیستم ussd هم یکی از چیزایی که باید داشته باشین. قالب سبک,فرم بسیار ساده و صفحه بدون تبلیغات هم خیلی جواب میده.من خودم فروشنده بودم,سیستم های cod متاسفانه پدر ما رو در میاوردن,البته قدیم قدیما

شما در حال حاضر از سرویس های cod استفاده می کنید؟
چه نکات منفی در این نوع سیستم ها وجود داره؟

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 157 بار

پست توسط 172shop » یک شنبه 9 فروردین 1394, 10:44 am

Velex نوشته شده:
172shop نوشته شده:درصد رو میشه کنار اومد. مهمترین چیز تسویه حساب منظم و کوتاه مدت هست. مثلا زیر پانزده روز. پشتیبانی ۲۴ساعته ملاک نیست. چون هیچ آدم عاقلی ساعت دو شب زنگ نمیزنه پشتیبانی بخواد. مهمترین چیز تسویه منظم و کوتاه مدت هست که حتی اگه درصد بیشتر از سایرین هم باشه,بازم فروشنده ها رو ترغیب میکنه به سیستم شما. سیستم ussd هم یکی از چیزایی که باید داشته باشین. قالب سبک,فرم بسیار ساده و صفحه بدون تبلیغات هم خیلی جواب میده.من خودم فروشنده بودم,سیستم های cod متاسفانه پدر ما رو در میاوردن,البته قدیم قدیما

اکثر سرویس ها مشابه هم هستن.سرویس ها هم در حد مطلوبی ارایه میشه. فقط مدت زمان تسویه حساب گاهی به ۴۵ روز میرسه و یا گاهی آدم مجبوره بارها زنگ بزنه تا پول رو واریز کنن. از همه مهتر اینه که با سیستم های فروشگاهی معروف سازگاری داشته باشه.مثلا shoping pro که هسته اولیه اکثر فروشگاه ها هست. یه امکان جدید هم هست که تو بعضی سیستما هست که مشتری خرید پستی رو تو خود فروشگاه به صورت تکی یا چندتایی میشه خرید , بدون هدایت به صفحه سیستم پستی. این امکان خیلی جالب و کاربردی هست.

New Member
نمایه کاربر

پست توسط Velex » سه شنبه 11 فروردین 1394, 10:12 am

172shop نوشته شده:
Velex نوشته شده:

اکثر سرویس ها مشابه هم هستن.سرویس ها هم در حد مطلوبی ارایه میشه. فقط مدت زمان تسویه حساب گاهی به ۴۵ روز میرسه و یا گاهی آدم مجبوره بارها زنگ بزنه تا پول رو واریز کنن. از همه مهتر اینه که با سیستم های فروشگاهی معروف سازگاری داشته باشه.مثلا shoping pro که هسته اولیه اکثر فروشگاه ها هست. یه امکان جدید هم هست که تو بعضی سیستما هست که مشتری خرید پستی رو تو خود فروشگاه به صورت تکی یا چندتایی میشه خرید , بدون هدایت به صفحه سیستم پستی. این امکان خیلی جالب و کاربردی هست.

پس به نظر شما کاهش زمان تسویه حساب جز معیارهای مهم جهت انتخاب یک شرکت سرویس COD می باشد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 11 فروردین 1394, 11:50 am

به نظر بنده خدمات COD از روز نخست تا به امروز هرگز آنطور که باید به موفقیت دست پیدا نکرده و ما یک مدل موفق از آن را نداریم. نه پرداخت نه حتی خدمات شرکت پست جمهوری اسلامی هرگز نتوانستند این خدمات را در جایگاهی که قابل قبول باشد ارائه کنند. دلیل آن نیز بستر خدمات دهی محدود است.

شما طرف قرار داد کدام سیستم توزیع کالا هستید و محدوده توزیع کالای شما کجاست؟

یا شما پرسنل توزیع خودتان را دارید؟ حداقل دستمزد یک مامور توزیع در روز چقدر است؟

راستی مگر راه اندازی یک سیستم واسط پستی چه منابعی نیاز دارد که یک بانک قرار است پشتیبان سیستم شما باشد؟!

شاید تنها اثر بزرگ سیستم های COD در محیط اینترنت و کشور ما این بود که بی اعتمادی بزرگی در مورد عبارت "فروشگاه اینترنتی" را در ذهن کاربران اینترنت کشور ایجاد کرده است و بس.

تقریبا تمامی تجربه های ناموفق خرید نیز طبق بررسی ها برمیگردد به همین سیستم های پرداخت در محل. از جنس بی کیفیت گرفته تا عدم تعهد در تحویل کالا و کنسل کردن یک طرفه سفارش ها با این توجیح که ما پولی از شما دریافت نکرده ایم و ...

شخصا آینده موفقی برای همکاران شما از گذشته پیش بینی نمی کردم که البته گذر زمان هم این مسئله را تا به امروز کاملا اثبات کرده است مگر اون دسته که با عدم صداقت و عملکرد صحیح توانسته اند به سودی دست پیدا کنند.

به اعتقاد بنده در این سبک کسب و کار با توجه به محدودیت های موجود در کشور ما (خصوصا بحث توزیع) بدون تخلف و با کار صادقانه هرگز سودی دست شرکت واسط را نخواهد گرفت و اساسا طرح فاقد توجیح اقتصادی است.

در کسب و کاری که توجیح اقتصادی وجود نداشته باشد، روشن است برای بقا باید از طرح اولیه تخلفاتی داشته باشد. حالا خلاقیت ها در صورت دادن این تخلفات است که پاشون وسط میاد ... هر سیستم راهکارهای خودش را دارد چون اگر نداشته باشد بی تردید محکوم به شکست است.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “تجارت آنلاين”