جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

ویروس "Conficker" جنگنده های رافائل را زمینگیر کرد

توسط Shahryar » چهارشنبه 23 بهمن 1387 12:03

ویروس "Conficker" جنگنده های رافائل را زمینگیر کرد
عکس از : AFPجنگنده های فرانسوی بر اثر مورد هدف قرار گرفتن کامپیوترهای نظامی این کشور قادر به پرواز نمیباشند. در اثر این حمله جنگنده های فرانسوی قادر به download نقشه های پروازشان نمیباشند. database های نظامی مورد حمله ویروس مایکروسافت قرار گرفته اند اما این شرکت مدعی است که ماهها قبل این موضوع را هشدار داده بوده.

به کارمندان نیروی دریائی فرانسه هشدار داده شده که حتی کامپیوترهای خود را روشن ننمایند. مایکروسافت در مورد حمله ویروس "Conficker" که از طریق ویندوز منتقل میشود در اکتبر سال قبل هشدار داده بود اما بر اساس برخی گزارشات ارتش فرانسه این هشدار را جدی نگرفته بود. بنا به گزارش روزنامه فرانسوی Ouest France ویروس شبکه داخلی نیروی دریائی فرانسه را مورد هدف قرار داده است.

سخنگوی نیروی دریائی فرانسه Jérome Erulin در این مورد اظهار میدارد که برخی اطلاعات دستخوش تغییرات شده اند ولی پاک نشده اند. نیروی دریائی فرانسه لینکهای ارتباطی شبکه را که احتمال داده میشود ویروس از طریق آن منتقل شود را قطع کرده است. همچنین کارشناسان نیروی دریائی فرانسه این احتمال را میدهند که فردی از USB key آلوده استفاده کرده است.

به گزارش روزنامه فرانسوی Liberation در تاریخهای 15 و 16 ژانویه جنگنده های رافائل قادر به downlod نقشه های پروازی خود نبودند که با بکار گیری سیستم دیگری این مشکل رفع شد.

7 فوریه 2009
Telegraph.co.uk
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
SadafG, Fariborz, Hosein1395, Miliali, N@VID, كيارش, moh-597, Mahdi1944, yasermym, Reza 313, Mahdi Mahdavi

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان