در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: استفاده از حافظه ی cool disk به عنوان رم سیستم

توسط Solver » پنج شنبه 18 تیر 1388 04:01

Mohammad 1985,  

بحث روز جهان رایانه، جانشین شدن SMD ها به جای HHD ها هست !

سرعت فلش ها به مراتب بالاتر از صفحات مغناطیسی یک hdd از مرغوب ترین نوع میتواند باشد.

اصلاح میکنم، SSD که به اشتباه SMD نوشته بودم. :o

راستش من از دید الکترونیک موضوع را مطرح کردم که از نظر الکترونیکی این قابلیت را دارند. و البته در اخبار و مقالات زیادی هم در موردش این موضوع مطرح شده. مثلاً به شکل زیر نگاه کنید:

تفاوت هارد SSD و HDD را در سيستم عامل‌هاي ويندوز Vista و XP نشان مي‌دهد.  عکس بالا را از مقاله مربوط از ماهنامه خبر رایانه گذاشتم.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

البته این فقط یکی از مقالات مربوط هست، یادم هست در چند فروم انگلیسی زبان هم مباحث داغی در مورد این موضوع بود. با توجه به کاربرد SSD در فلش ها، پس فلش ها هم این قابلیت را خواهند داشت.

علت اینکه شما گفتید سرعت فلش ها از هارد کمتر هست به درگاه USB برمیگرده، چون فلش هایی که با درگاه ESATA وصل میشن سرعت بسیار بالایی دارند. چون ما فلش ها را از طریق USB وصل میکنیم قطعاً هر چقدر هم سرعتشان بالا باشد باز در گلوگاه اتصالی USB سرعت به حداکثر سرعت USB خواهد رسید. اما در مورد هارد دیسک اتصال ما SATA است که ظرفیت آن به مراتب بالاتر از حجم داده در حال انتقال است.

در شکل زیر مقایسه سرعت درگاه های مختلف نمایش داده شده، مقایسه کنید USB را با ESATA یا  SATA که هارد ها با آن وصل هستند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 18 تیر 1388 11:47

بله درسته سرعت فلش که به یو اس بی بستگی داره و اون هم بستگی به چیپستهای مادر برد داره مثلا ممکنه در یک سیستم سرعت فلش مموری در یک سیستم 20 مگ در ثانیه باشه و در یک سیستم 15 مگ در ثانیه و البته همیشه سرعت نوشتن پایینتر خواهد بود .
اما ما اینجا داشتیم راجع به فلش مموری ها و بحث میکردیم وارد کردن هاردهای جامد به این بحث باعث انحراف بحث و موضوع هست ! در ضمن فلش مموری ها رو اگه بخوایم صرفا به دلیل استفاده به جای رم سیستم بگیرم اصلا به صرفه نیست و خرید رم پیشنهاد میشه .
در حال حاضر سرعت هیچ فلش مموری به پای هیچ هارد دیسکی نمیرسه تا ببینیم با عرضه یو اس بی 3 چه اتفاقی میفته
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 18 تیر 1388 12:07

Mohammad 1985,  

:-(  در فلش های امروزی هم از SSD استفاده میشه.

و البته نمونه های فلش های ESATA هم با اون سرعت نجومی موجود هست:

سرعت خواندن در مدل ESATA حدود 60 مگ هست و سرعت نوشتن حدود 17 مگ.

روی همین سیستم،

سرعت خواندن در مدل USB حداکثر 29 مگ , سرعت نوشتن حداکثر 10 مگ هست.

البته اگر درگاه ESATA 2 مورد بررسی قرار بگیرد که دیگه آمار بسیار چشمگیرتر خواهد بود.
اما جاینشین کردن SSD به جای هارد منظور بود نه جای رم. طبعاً ساختار رم ها در آینده نه چندان دور تغییرات زیادی خواهد کرد. قبلاً هم در انجمن بیان کردم، یک مدل مادربرد بود (الان یادم نیست ماله همین شرقی ها بود) که نوعی فناوری به کار بسته بود که رم در خود مادربرد بود. البته چیز عجیب اما جالبی بود.

در مورد فلش بنده کاملاً موافق هستم که نه مناسبتی برای جانشین شدن رم دارد نه هارد. اما در آینده شاید هارد ها شبیه شکل زیر باشند:

ارائه نسخه های Portabl سیستم عامل ها نیز نشان از آن است که شرکت های بزرگ هم گوشه چشمی به این موضوع دارند تا در صورت تحول سخت افزاری، عقب نمانند و محصولات خود را با سازگاری کامل ارائه کنند.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944

قبلي