در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

کمک فوري در مورد خريد Cpu

توسط Azadi.Isatis » جمعه 4 خرداد 1386 08:08

با سلام
من می خواستم یک عدد سی پی یو بخرم اما نمی دونم کدوم سی پی یو بهتره؟؟
من یک عددد مادر بورد GIGABYTE  سری S945PL دارم که رو ی جعبه اش نوشته DUAL CORE Suport  حالا می خواستم ببینم کدوم سی پی یو روی این مادربوردبهتر جواب می دهده ؟؟ در ضمن چند تا سوال هم داشتم.
1- آیا این حرف حقیقت داره که CPU 3.4 Dual Core  Full Intel  مرتب هنگ می کنه؟؟
2- Cpu 3.4  2 مگ کش دارای سرعت بالاتری هست یا Cpu 2.8 DualCore؟؟ ( البته منظورم از 2.8 همان سی پی یویی هست که جدید آماده و برای سرور کاربرد داره نمی دونم اسمش چی بود اما یک اسم عجیبی داشت)
3- CPU 3.4 Dual Core  Full Intel  این سی پی یو اصلا رو مادر بورد من که 945 است جواب می ده یا نه؟؟
:lol:
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 4 خرداد 1386 15:04

m_a_y جان
اين مادربورد رو من پيدا نکردم، اگر ممکنه نام کامل و دقيق اون رو ذکر کنيد
اما اگر نوشته DualCore رو پشتباني ميکنه پس قائداتا نبايد مشکلي باشه،
نسل Core در اينتل واقعا بهبود يافته و به هيچ وجه با نسل netBrust قابل مقايسه نيست، هيچ مشکلي هم ندارند، اما اينکه هنگ کنند و ... به خاطر تقسيم کار بين دو واحد پردازشگر هست که بعضا برخي برنامه‌ها هنوز خودشون رو با اون سازگار نکردند که اين هم به زودي رفع خواهد شد
در مورد CPU دومي که نام برديد هم لطفا نوع اون رو دقيق مشخص کنيد، به اين شکل نميشه راهنمايي کرد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain

Captain

نماد کاربر
1791

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 15:49

آرشيو سپاس: 260 مرتبه در 163 پست

توسط Saeid12345 » جمعه 4 خرداد 1386 15:26

m_a_y,
پيشنهاد ميکنم بجاي مادربورد گيگا از سولونکس يا فاکسکون استفاده کنيد چون آشنايي دارم که کلي از اينها رو به مشتريان داده و تا حالا 5 بورد گيگا بعد از مدتي خراب شدن ولي دو مدل ديگر اصلا. من خودم براي سيستم جديد از برد فاکسکون استفاده کردم البته سولونکس هم مناسب است. در مورد cpu هم من intel 3.2 full 2a رو پيشنهاد ميکنم چون از لحاظ قيمت با صرفه تر از 3.4 دو هسته اي است ولي از لحاظ کارايي چندان تفاوتي بجز کش 2 مگ در برابر 4 مگ ندارند. ازاين cpu که خيلي راضي هستم و الان ميتونم کارهاي سنگين رو مثلا اجراي هزمان فتوشاپ ، ماکرومديا فلش ، فرانت پيج و ... را همزمان انجام دهم و مصرف cpu هم از 50 60 درصد بيشتر نميشود!

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تاريخ عضويت

توسط Azadi.Isatis » جمعه 4 خرداد 1386 16:33

Mahdi1944 نوشته است:m_a_y جان
اين مادربورد رو من پيدا نکردم، اگر ممکنه نام کامل و دقيق اون رو ذکر کنيد
اما اگر نوشته DualCore رو پشتباني ميکنه پس قائداتا نبايد مشکلي باشه،
نسل Core در اينتل واقعا بهبود يافته و به هيچ وجه با نسل netBrust قابل مقايسه نيست، هيچ مشکلي هم ندارند، اما اينکه هنگ کنند و ... به خاطر تقسيم کار بين دو واحد پردازشگر هست که بعضا برخي برنامه‌ها هنوز خودشون رو با اون سازگار نکردند که اين هم به زودي رفع خواهد شد
در مورد CPU دومي که نام برديد هم لطفا نوع اون رو دقيق مشخص کنيد، به اين شکل نميشه راهنمايي کرد

با سلام
مدل مادربورد من :
GA-945PL-S3
تنها اطلاعاتی که در مورد سی پی یو 2.8 دارم میدونم واسه سرور استفاده میشه اما سوال من اینکه سرعت 2.8Duo Core  بیشتر یا 3.4 2مگ کش معمولی

الهی

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تاريخ عضويت

توسط Azadi.Isatis » جمعه 4 خرداد 1386 16:40

آقا لطفا به من بگيد که اين مادربورد کدوم نوع سي پي يو را بهتر ساپورت مي کنه

الهی

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 4 خرداد 1386 16:50

m_a_y جان
اين مادربور سه نسخه مختلف داره که ميتونيد جدول سازگاري هر يک از اونها رو در لينکها زير ببنيد
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=2325
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=2431
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=2536

در مورد CPU هم فرکانس کاري اهميت داره، اما بالا بودن حجم و سرعت کش CPU هم بسيار اهميت داره، بنده پيشنهاد ميکنم حتما CPu هاي با 4MB کش تهيه کنيد  :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
227

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 14:06

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 21 پست

توسط MeaN5990 » جمعه 4 خرداد 1386 23:39

من پيش نهاد ميکنم core 2duo بخري، core 2 duo 1.8  از dual core 3.0  هم بهتر جواب ميده.قيمتش هم بالاتره!

کلا cpu رو از نسل core2 duo انتخاب کن. اينو pejman توي همين سايت با مدارک معتبر نشون داده بود که core 2 duo از تمامي cpu هاي حال حاضر قويتر هستن، الان تاپيکش نميدونم کجاست اما بگردي پيدا ميکني .

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تاريخ عضويت

توسط Azadi.Isatis » شنبه 5 خرداد 1386 23:02

سيستم من LGA 775 Intel را ساپورت ميکنه
مي خواستم بدونم Intel Core 2 Extreme بهتره يا Intel Core 2 DUO ؟
فرق اينا در چيه؟
ممنون

الهی

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 6 خرداد 1386 00:49

m_a_y
اين دو CPU کاملا تکنولوژي يکساني دارند، اما FSB و Cache نوع Extreme بالاتر از نو DUO هست

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

جمعه 12 مرداد 1386 19:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط ssgl » يکشنبه 8 مهر 1386 14:13

سلام مي خواستم ببينم اين سي پي يو چطوره؟ قيمتش چنده؟ كي عرضه شده؟
x86 family 15 model 6 stepping 4 genuineintel 3 600mhz

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » شنبه 21 مهر 1386 09:43

gigabyte technology co. ltd.:945 PLMS2
اين بود و
gigabyte technology co. ltd.:Gigabyte GA-945PL-S3 - motherboard - ATX - i945PL
Additional connectors (optional) 4 x Hi-Speed USB  
Audio codec Realtek ALC883  
Audio Output Sound card  
Audio output compliant standards High Definition Audio  
BIOS type Award  
Cables Included 1 x Floppy cable, 1 x IDE cable, 2 x Serial ATA cable  
Cache Memory Type None  
Chipset Type Intel 945PL Express / Intel ICH7  
Compatible Processors Celeron D, Pentium 4, Pentium D, Core 2 Duo, Core 2 Extreme, Pentium 4 Extreme Edition  
Data bus speed 800 MHz  
Depth 7.6 in  
Expansion Slots Total (Free) 1 Processor ) - LGA775 Socket, 4 Memory ( 1.8 V ) - DIMM 240-pin, 1 PCI Express x16, 3 PCI Express x1, 3 PCI  
Form factor ATX  
Hardware Features Q-Flash, DualBIOS, C.O.M. (Corporate Online Management), C.I.A. 2 (CPU Intelligent Accelerator 2), M.I.T. (Motherboard Intelligent Tweaker)  
Hardware Monitoring System voltage, CPU fan tachometer, Chassis temperature, CPU core temperature, Chassis fan tachometer  
Installed Qty (Max Supported) 0 ( 1)  
Interfaces 1 x Storage - Floppy interface - 34 pin IDC, 1 x Audio - Line-in - 4 pin MPC, 4 x Hi-Speed USB - 4 pin USB Type A, 1 x Network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45, 1 x Keyboard - Generic - 6 pin mini-DIN (PS/2 style), 1 x Mouse - Generic - 6 pin mini-DIN (PS/2 style), 1 x Parallel - IEEE 1284 (EPP/ECP) - 25 pin D-Sub (DB-25), 1 x Serial - RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9), 1 x Audio - Line-in - Mini-phone stereo 3.5 mm, 1 x Audio - Line-out - Mini-phone stereo 3.5 mm, 1 x Microphone - Input - Mini-phone 3.5 mm  
Mainboard processor socket LGA775 Socket  
Manual Settings CPU frequency, Memory voltage, Memory bus frequency, Processor core voltage, PCI Express x16 slot frequency  
Miscellaneous compliant standards RoHS  
Modem None  
Networking Network adapter - Realtek RTL8111B - Ethernet, - Fast Ethernet, - Gigabit Ethernet  
Power connectors 4-pin ATX12V connector, 24-pin main power connector  
Product type (AE) Motherboard  
RAM features Two DDR channels  
RAM Installed ( Max ) 0 MB / 2 GB(max)  
Software Included (Mainboard) @BIOS, EasyTune 5, Norton AntiVirus, Xpress Recovery 2, Drivers & utilities  
Sound Output Mode 7.1 channel surround  
Storage Interfaces Intel ICH7 :Serial ATA-300 - connector(s): 4 x 7pin Serial ATA - 4device(s), Intel ICH7 :ATA-100 - connector(s): 1 x 40pin IDC - 2device(s)  
Storage key information ATA-100, Serial ATA-300  
Supported RAM Speed PC2-3200, PC2-4300  
Supported RAM Technology DDR II SDRAM  
Width 12 in  

و اين يکي

gigabyte technology co. ltd.:Gigabyte GA-8I945GZME-RH - motherboard - micro ATX - i945GZ
Audio Output Sound card  
Audio output compliant standards High Definition Audio  
BIOS type Award  
Cable(s) Included 1 IDE cable, 1 Floppy cable, 1 Serial ATA cable  
Chipset type Intel 945GZ Express  
Compatible Processors Pentium D, Core 2 Duo  
Data bus speed 800 MHz  
Depth 8.7 in  
Expansion Slot(s) Total (Free) 1 Processor LGA775 Socket, 2 Memory 1.8 V Installed DIMM 240-pin, 1 PCI Express x16, 3 PCI  
Form factor Micro ATX  
Hardware Features Q-Flash  
Hardware Monitoring System voltage, CPU fan tachometer, CPU core temperature, Chassis fan tachometer  
Mainboard I/O controller Intel ICH7  
Mainboard processor socket LGA775 Socket  
Max processors supported 1  
Max supported RAM 2 GB  
Memory / Cache Type:Memory / Cache Type Memory / Cache Type None  
Memory / RAM Installed ( Max ) 0 MB (2 GB max)  
Memory / Video Dynamic Video Memory Technology 3.0  
Miscellaneous compliant standards RoHS, Plug and Play  
Modem / Comm. None  
Modem type None  
Networking Network adapter Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet  
Port(s) Total (Free) / Connector Type:Port(s) Total (Free) / Connector Type Port(s) Total (Free) / Connector Type 1 Storage Floppy interface:34 pin IDC, 1 Audio Line-in:4 pin MPC, 1 Keyboard Generic:6 pin mini-DIN (PS/2 style), 1 Mouse Generic:6 pin mini-DIN (PS/2 style), 1 Parallel IEEE 1284 (EPP/ECP):25 pin D-Sub (DB-25), 1 Display / video VGA:15 pin HD D-Sub (HD-15), 1 Serial RS-232:9 pin D-Sub (DB-9), 4 Hi-Speed USB 4 pin USB Type A, 1 Network Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T:RJ-45, 1 Microphone Input:Mini-phone 3.5 mm, 1 Audio Line-out:Mini-phone stereo 3.5 mm, 1 Audio Line-in:Mini-phone stereo 3.5 mm  
Processor Installed ( Max ):Processor Installed ( Max ) Processor Installed ( Max ) 0 1 Installed  
RAM features Two DDR channels  
Slot provided form factor LGA775 Socket, DIMM 240-pin  
Sound Output Mode 7.1 channel surround  
Supported RAM Speed PC2-3200, PC2-4300  
Supported RAM Technology DDR II SDRAM  
Video Output Graphics adapter Intel GMA 950  
Width 9.6 in  
Windows Vista Readiness Windows Vista Ready
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
30

تاريخ عضويت

سه شنبه 1 خرداد 1386 12:27

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط ekhrajiha » شنبه 21 مهر 1386 15:37

دوست عزيز
حالا چرا اينتل ؟
AMD که خيلي سر تر از Intel هستش
مين بورهاي AMD تا 16 گيگابايت در ويندوز 64 بيتش ، رم ساپورت ميکنن ولي اينتل ها 8 گيگابايت
تکنولوژي AMD کلا با اينتل فرق داره . باور کن اينتل الان آشغالترين سيستمي هستش که ميتوني جمع کني
مين بوردهاي گيگا الان با رم کينگستون بخاطر ريمارک بودن اکثر رمهاي کينگستون مشکل پيدا ميکنن ولي اين مشکلي نيست که ميخواين از گيگا صرف نظر کنين
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  سريعترين راه حل رسيدن به جواب