در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 فروردین 1390 17:09

تهران

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 10 پست

قیمت cpuچند؟

توسط asemaniha49 » پنج شنبه 4 فروردین 1390 15:36

دوستان سلام,من میخوام یک cpuبخرم در حدود 50000تومان,چی بگیرم .cpu من در حال حاضر سلرون 1/8 است ولی بقیه سیستمم در حد عالی نیست اما در حد خیلی خوب است.ویندوز xp هم دارم.

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: قیمت cpuچند؟

توسط SHAHRAM » پنج شنبه 4 فروردین 1390 23:14

asemaniha49,  دوست عزیز در صورتی میخواهید روی سیستم قدیمیتون سی پی یو جدید بزارید باید حتما به نوع چیپ مادربردتون توجه کنید...(رو جعبه مادربورد نوشته یا با سرچ کردن مدل مادربورد میتونید دقیقا متوحه بشید چیه)

بعد از شناسایی چیپ میتونید دست به انتخاب سی پی یو بزنید  :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
sinaset, asemaniha49

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
254

تشکر کرده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 مرداد 1388 21:12

آرشيو سپاس: 366 مرتبه در 97 پست

توسط MRSTAR » پنج شنبه 4 فروردین 1390 23:56

نوع مادربرد  تو بذار شاید بتونم کمک کنم ..
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MRSTAR تشکر کرده اند:
sinaset, SHAHRAM, asemaniha49

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

تهران

توسط asemaniha49 » جمعه 5 فروردین 1390 02:20

MRSTAR نوشته است:نوع مادربرد  تو بذار شاید بتونم کمک کنم ..

سلام دوست عزیز,مادر بورد   منP5KPL-AM SE  // ASUS است.ممنون که میخواهی برای خرید cpu کمک کنی .در نظر داشته باش که نمیخوام بیشتر از 50 یا60 هزار تومان باشه.در ضمن کارت گرافیک من 9600است و رم من هم 2 یا 1 گیگ است.امیدوارم که سالی باشه که به تمام آرزوهایت برسی.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 5 فروردین 1390 15:44

فکر نکنم هزینه کردن برای این سیستم خیلی نیاز باشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
asemaniha49, SHAHRAM

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

جمعه 29 بهمن 1389 20:34

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 2 پست

توسط djafari1100 » جمعه 5 فروردین 1390 18:11

برو سایت دیجی انلاین انواع سی پی یو ومادر برد وقیمت ها ومشخصات دارد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب djafari1100 تشکر کرده اند:
asemaniha49, SHAHRAM

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
254

تاريخ عضويت

توسط MRSTAR » جمعه 5 فروردین 1390 23:16

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
مشخصات
نام شرکت سازنده
ایسوس

مدل
P5KPL-AM SE

پشتیبانی از سی پی یو های
Intel Pentium 4 - Intel Pentium D - Intel Core 2 Duo - Intel Core 2 Extreme - Intel Core 2 Quad - Intel Celeron Dual Core -  Intel Celeron 4xx

مشخصات فنی
تراشه (chipset)
Intel G31 / Intel ICH7

سرعت درگاه اطلاعات (FSB)
800MHz/667MHz/1066MHz (Overclocking Only)

پشتیبانی از حافظه
DDR2 SDRAM

ماکزیمم حجم حافظه
4GB

ساختار حافظه
Dual Channel

پشتیبانی باس حافظه
1066(O.C) / 800 / 667

نوع اسلات ها
PCI Express x16 : 1 PCI Express x1 : 1 PCI Slots 1

نوع شبکه ( LAN)
Realtek RTL8111C Gigabit LAN - 10/100Mbps

نوع کارت صدا
Realtek ALC662 - 6 Channels

نوع کارت گرافیک
Intel GMA 3100

پشتیبانی از پورت های
Southbridge 1 xUltraDMA 100/66/33 4 xSATA 3 Gb/s ports /  8 USB 2.0 ports (4 ports at mid-board, 4 ports at back panel) 1 x Parallel 1 x VGA 1 x PS/2 Keyboard 1 x PS/2 Mouse

اتصالات ورودی و خروجی داخلی
2 x USB connectors support additional 4 USB ports _1 x CPU Fan connector _1 x Chassis Fan connector _1 x Power Fan connector _1 x internal speaker connector _1 x S/PDIF Out connector _1 x4-pin ATX 12V Power connector _Front panel audio connector_Chassis Intrusion connector_CD/AUX audio in_System Panel _24-pin EPS 12V Power connector

مشخصات فیزیکی
ابعاد مادر بورد
9.6 inch x8 inch ( 24.5 cm x 20.3 cm )

امکانات
امکانات دیگر
ASUS Live Update, Drivers & utilities

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شما باید یه سی پی یو با سوکت 775 بگیری که نوع اونو بالا نوشتم
Intel Pentium 4 - Intel Pentium D - Intel Core 2 Duo - Intel Core 2 Extreme - Intel Core 2 Quad - Intel Celeron Dual Core -  Intel Celeron 4xx
ارزونش همین سلرونه ولی اگه بتونی بیشتر هزینه کنی پشیمون نمی شی ضمنا پنتیوم دی هم بدرد نمیخوره من یه
PENTIUM DUAL CORE E5300 2.6GHz
گرفتم 70 تومان البته پارسال حالا شاید ارزون تر شده باشه اما ازش راضی ام
بهتره یه فروشگاه معتبر بری و انتخاب کنی

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مادربردت یه کارت گرافیک آن برد هم داره اگه کارت فعلیت مشکل پیدا کرد میتونی اونو فعال کنی
اسلات های روی مادر بردت قدرت مانور کمی بهت میده
-----------------------------------------------------------------------
( کانکتورهای ساتای روی مادر بردت 2 تاست که فقط اجازه نصب یه دی وی دی رام و یه هارد رو میده (اجازه نصب دو تا حافظه جانبی رو میده
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...

sinaset, SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » شنبه 6 فروردین 1390 00:08

همان طور که دوستان گفتند با 50 هزار تومان  cpu قدرتمندی نمیشه خرید...cpu که در حال حاضر دارید هم حدود 40 تومن نو اش هست!...
اگر براتون ممکن باشه که حدود 100 تومن بزارید میتونید dual core سری E بگیرید که قوی تر هست و با مادربوردتون سازگاری داره..
البته باید پرسید مشکل تا به حال با سی پی یو فعلی داشتید که فکر تعویض دارید؟... :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
asemaniha49, sinaset

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

تهران

توسط asemaniha49 » يکشنبه 7 فروردین 1390 18:37

SHAHRAM نوشته است:همان طور که دوستان گفتند با 50 هزار تومان  cpu قدرتمندی نمیشه خرید...cpu که در حال حاضر دارید هم حدود 40 تومن نو اش هست!...
اگر براتون ممکن باشه که حدود 100 تومن بزارید میتونید dual core سری E بگیرید که قوی تر هست و با مادربوردتون سازگاری داره..
البته باید پرسید مشکل تا به حال با سی پی یو فعلی داشتید که فکر تعویض دارید؟... :razz:

سلام,قبل از هر چیز میخوام از لطف شما کمال تشکر را بکنم.
من با cpu خودم مشکلی ندارم فقط در مواقعی که بازی اجرا میکنم یا چند برنامه را که باز میکنم طول میکشه که باز بشه, مخصوصا موقعی که مدیا پلیر باز میکنم یا error میده یا خیلی دیر باز میشه.البته این مشکلها هم به تازگی پیش آمده.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

تهران

توسط asemaniha49 » يکشنبه 7 فروردین 1390 18:49

MRSTAR نوشته است: لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
مشخصات
نام شرکت سازنده
ایسوس

مدل
P5KPL-AM SE

پشتیبانی از سی پی یو های

مشخصات فنی
تراشه (chipset)
Intel G31 / Intel ICH7

سرعت درگاه اطلاعات (FSB)
800MHz/667MHz/1066MHz (Overclocking Only)

پشتیبانی از حافظه
DDR2 SDRAM

ماکزیمم حجم حافظه
4GB

ساختار حافظه
Dual Channel

پشتیبانی باس حافظه
1066(O.C) / 800 / 667

نوع اسلات ها
PCI Express x16 : 1 PCI Express x1 : 1 PCI Slots 1

نوع شبکه ( LAN)
Realtek RTL8111C Gigabit LAN - 10/100Mbps

نوع کارت صدا
Realtek ALC662 - 6 Channels

نوع کارت گرافیک
Intel GMA 3100

پشتیبانی از پورت های
Southbridge 1 xUltraDMA 100/66/33 4 xSATA 3 Gb/s ports /  8 USB 2.0 ports (4 ports at mid-board, 4 ports at back panel) 1 x Parallel 1 x VGA 1 x PS/2 Keyboard 1 x PS/2 Mouse

اتصالات ورودی و خروجی داخلی
2 x USB connectors support additional 4 USB ports _1 x CPU Fan connector _1 x Chassis Fan connector _1 x Power Fan connector _1 x internal speaker connector _1 x S/PDIF Out connector _1 x4-pin ATX 12V Power connector _Front panel audio connector_Chassis Intrusion connector_CD/AUX audio in_System Panel _24-pin EPS 12V Power connector

مشخصات فیزیکی
ابعاد مادر بورد
9.6 inch x8 inch ( 24.5 cm x 20.3 cm )

امکانات
امکانات دیگر
ASUS Live Update, Drivers & utilities

شما باید یه سی پی یو با سوکت 775 بگیری که نوع اونو بالا نوشتم
ارزونش همین سلرونه ولی اگه بتونی بیشتر هزینه کنی پشیمون نمی شی ضمنا پنتیوم دی هم بدرد نمیخوره من یه
PENTIUM DUAL CORE E5300 2.6GHz
گرفتم 70 تومان البته پارسال حالا شاید ارزون تر شده باشه اما ازش راضی ام
بهتره یه فروشگاه معتبر بری و انتخاب کنی

مادربردت یه کارت گرافیک آن برد هم داره اگه کارت فعلیت مشکل پیدا کرد میتونی اونو فعال کنی
اسلات های روی مادر بردت قدرت مانور کمی بهت میده
( کانکتورهای ساتای روی مادر بردت 2 تاست که فقط اجازه نصب یه دی وی دی رام و یه هارد رو میده (اجازه نصب دو تا حافظه جانبی رو میده

من خیلی خیلی از این توضیح شما ممنون هستم.........
میشه لطف کنی در مورد کانکتور توضیح بدی که چی است و موارد استفاده اش چی است؟ممنون از شما

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
254

تاريخ عضويت

توسط MRSTAR » پنج شنبه 18 فروردین 1390 19:28

راستش من برای کانکتور تعریف کتابی بلد نیستم
کانکتور تا جایی که میدونم یعنی اتصال دهنده یا جایی که برد الکترونیکی با اون با سایر وسایل ارتباط برقرار میکنه و یه تعریف کلیه مثل کانکتور اتصال به هارد IDE  و SATA
کانکتورهای لبه کارت رو یعنی اونایی که مستقیما با کارت های توسعه اتصال برقرار میکنن رو اسلات SLOT  میگن مثل PCI
به شکل های زیر توجه کن

دوست عزیز اگه اهل ریسک هستی خودت سیستمت رو باز کن و دوباره اسمبل کن تا بهتر یاد بگیری یادمه وقتی اولین سیستمم رو خریدم سال 81 بود کل هاردشو فرمت و از نو با FDISK پارتیشن بندی کردم و دوباره ویندوز نصب کردم این شد که یاد گرفتم برای این جور کارا پول ندم بعدشم یه کتاب سخت افزار گرفتم و بعد سیستممو باز کردم و دوباره اسمبلش کردم پارسالم خودم رفتم سیستم قدیمی رو فروختم و قطعات جدید از یه فروشنده معتبر خریدم و سیستم جدیدم رو بستم و الان ازش راضی ام
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...

sinaset, Solver, asemaniha49