در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
15

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 دی 1388 18:20

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

چگونه از css استفاده کنم ؟

توسط A_Dying_Wish » شنبه 5 دی 1388 18:23

با سلام

چگونه می توانم از css در طراحی وب سایت در asp استفاده کنم ؟
من چند تا template یا بهتر بگم css اماده دانلود کردم ولی نحوه استفاده انها را در asp نمی دونم  . . .

اگر دوستان کمکی کنند ممنون می شوم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: چگونه از css استفاده کنم ؟

توسط Mahdi1944 » شنبه 5 دی 1388 20:58

A_Dying_Wish,  
با استفاده از اين برنامه ميتونيد CSS رو به صورت ساده در Asp استفاده کنيد
ASP.NET 2.0 CSS Friendly Control Adapters 1.0
http://www.asp.net/CssAdapters/
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver, A_Dying_Wish, CAPTAIN PILOT

New Member

no avatar
15

تاريخ عضويت

توسط A_Dying_Wish » شنبه 5 دی 1388 21:19

Mahdi1944,  
با تشکر
من این فایل را دانلود کردم ولی نتونستم ازش استفاده کنم. یک فایل توش بود که ران کردم و یه سمپل بود . ولی من می خوام فقط یه فایل .css  را اضافه کنم به پروژه ام که تمامی صفحات وب من بر اساس ان و با یک تمپلیت خاص باشد.
برای مثال  این لینک را مشاهده کنید : http://www.ex-designz.net/template/temp ... emp_id=328
یک منوی از قبل طراحی شده است . مثلا اینو چجوری به وب سایتم اضافه کنم
ممنون :razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 5 دی 1388 21:47

A_Dying_Wish,
به طور کلي فقط کافيه که فايل css رو در header صفحه صدا بزنيد تا کلاسهاي اون در فايل يا برنامه قابل استفاده باشه
اين آموزش رو ببينيد
http://www.beansoftware.com/asp.net-tut ... p.net.aspx
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SAMAN, Shahbaz, Solver, A_Dying_Wish, CAPTAIN PILOT

New Member

no avatar
15

تاريخ عضويت

توسط A_Dying_Wish » يکشنبه 6 دی 1388 10:42

با تشکر

ولی من به جواب نرسیدم . به طور کلی سوالم اینه : چجوری یک منو یا یک تم خاص برای تمامی صفحاتم در asp بگذارم ؟

Mahdi1944,  
من css رو در هدر صدا زدم ولی یا تغییری حاصل نمیشه یا اینکه فقط رنگ پس زمینه عوض میشه . در css ادرس عکس ها هم عوض کردم ولی بازم نشد . . .

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 8 دی 1388 02:43

همانطور که مهدی جان هم گفتند:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

که آدرس فایل css خود را باید جای STYLE بزارید (نسبت به صحفه ای که دارید این کد را در اون مزارید. ضمناً فراموش نشود که در تگ <Head> قرار داشته باشد.

سپس در فایل استایل هم میتونید بسته به کلاس ها و شناسه های که معرفی کردید در صحفه وب برای هر بلاک یا المنت کلاس و شناسه مورد نظر را تعریف کنید. مثلاً میتونید برای به کار بستن خصیصه های کلاس test در یک پارگراف به شکل زیر عمل کنید:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

همینطور برای نسبت دادن شناسه sidbar به جدول یا بلاک مورد نظر:

ضمنا اگر همزمان هم کلاس و هم شناسه را مورد استفاده قرار دهید، به شکل همپوشانی ترکیب خواهند شد، یعنی اگر در کلاس عرض 100px را داده باشید و در شناسه عرض 200px بسته به مرورگر ممکن است عرض 100 یا 200 شود.

نوشتن css بسیار ساده است، اما نوشتن یک استایل استاندارد نیازمند دقت است، چون هم نقش مهمی در ظاهر صفحات وب دارند هم نقش بسازایی در سرعت نمایش صفحات.

توصیه شده است حتی در صفحات خود از طراحی جدولی استفاده نکنید و بلاک کردن صحفه را تماماً توسط استایل انجام دهید.
مدت هاست انجمن ویژه CSS را راه اندازی کردم اما فرصت ارسال مطلب نداشتم، شما جرقه اولین مطلب بودید که فکر کنم برای شما بد نباشه مطالعه اون:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, A_Dying_Wish

New Member

no avatar
15

تاريخ عضويت

توسط A_Dying_Wish » چهارشنبه 9 دی 1388 11:20

با تشکر

در اینجا یک سوال برای بنده پیش امد  که

چگونه در css ادرس دهی کنم که در همه صفحات بنده برای مثال یک عکس همیشه در یک نقطه ی خاص در صفحه باشد (مثلا وسط یا سمت چپ) .
نحوه ادرس دهی عکس و مختصات دهی چگونه است >

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 11 دی 1388 02:23

A_Dying_Wish,  

عکس را میخواهید به چه شکل نمایش دهید؟

پشت زمینه، لایه ای ثابت که با اسکرول حرکت کند، لایه ای ثابت که با اسکرول حرکت نکند، در یک جدول خاص. به عنوان یک پیوند یا ...؟

تذکر:

اشتباه برداشت نکنید، CSS در حقیقت جای مناسبی برای طراحی المان و طراحی اسکریپت نیست، البته شاید امکان ایجاد کلید های اینتراکتیو را داشته باشد اما در حقیقت برای دادن خصوصیات به یک Object است نه برای ایجاد object. اما خوب میتوان به عنوان خصوصیت یک جدول تعریف کرد که مثلاً فلان تصویر پشت زمینه اش باشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Mahdi1944, A_Dying_Wish

New Member

no avatar
15

تاريخ عضويت

توسط A_Dying_Wish » جمعه 11 دی 1388 12:54

Negar.int,  

بله
برای مثال می خواهم " بنر و بکگراند " همیشه توی همه صفحات ثابت باشد . یعنی از طریق css این کلر را انجام بدم که نیازی نباشد که بنده در همه ی صفحات بخواهم بنر و بقیه عکس ها را تنظیم کنم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 18 دی 1388 06:53

A_Dying_Wish,  

بهتر است اکر بیش از یک صحفه مد نظر شما است از کلاس استفاده کنید. تا در صورت نیاز در صفحات مورد نظر به کمک شناسه بتوانید افکت ها یا ... را بدهید.

مثلاً اگر صفحات شما از آژاکس استفاده کنند، و شما به کمک شناسه (ID) مشخصات را به المان مورد نظر اختصاص داده باشید، آن وقت دیگر برای اینکه مثلاً لایه را با ID فراخوانی کنید محدودیت ایجاد میشود چون شما ممکن است چند لایه با یک شناسه داشته باشید.

اما اگر از آژاکس استفاده نمی کنید، یا در هر صحفه خصوصیات تکراری برای المان ها ندارید، کلاس بندی مناسب تر است.

اگر واضح تر بگید کمک بیشتری میتونم بکنم.

Mahdi1944