در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

توسط SAMAN » چهارشنبه 27 مهر 1390 22:16

Thomson-CSF Cyrano IV


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

چهار کارخانه بازار جهانی رادار را در دست دارند که عبارتند از : امرسون - هیوز - تامسون CFS و وستینگهاوس


چیزی که  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد را به داخل این گروه کشانده است کمیت محصول ب هجای محدوده و وسعت تولیدش بوده است.کمپانی امرسون با عنوان یک  تغذیه کن لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  نورث روپ داشت از کار وبار قابل توجهی بهرمند می شد.اما این ممکن بود منجر به توقف صادارت به مشتری ها شود چون اگر مشتری های خارجی به دنبال هواپیماهای با کارایی زیادتر می گشتند امرسون از رونق می افتاد.امرسون امیدوار بود  که یکی از رادار هایش  را برای نمونه پیشنهاد شده تایگر که یک جنگنده تک موتوره تک سرنشین با نام لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ( اف-20 تایگر شارک) ببیند.

هیوز و وستینگهاوس برای انحصاری کردن رادار های کنترل آتش نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده ظاهر شدند.وستینگهاوس جنگنده های F-4E و  F-4J را با  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد و AWG-10 مجهز کرد.راداری که برای اف-16 هم انتخاب شده بود.هیوز  هم یک زنجیره بلند از موفقیت با  رادارهای  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد جنگنده اف-14 , APG-63 اف-15 و APG-65 جنگنده اف-18 داشت.

در اروپا مارکونی و فرانتی توانشان را برای توسعه  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد مشترک کردند و آخرین تکنولوژی ها برای تولید بزرگترین مقاومت ممکن در برابر جامینگ دشمن ر ابه کار گرفتند. تامسونCSF و مارسل داسلت الکترونیک توسعه دهنده های لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  هستند.

تولیدات PS/46A از کمپانی LM Ericsson برای  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و تمایل توسعه این رادار برای نقش ضربتی , سوئد ر ابر آن داشت تا توسعه A-20 نمونه ساب ویگن ر ابر گزیند.جنگنده های شوروی با رادار های اگر چه نه برجسته اما کافی مجهز شده اند. طرحی که احتمالا توسط شمار زیادی از سربازان با عنوان تکنسین های زمینی  بطور مغرضانه دیکته شده است.


چین

فقط 2  رادرا هوابرد در مطبوعت غیر محرمانه  تشریح شده اند, اگرچه در مورد انواع دیگری که تحت توسعه یا حتی در خدمت هستند یقین وجود دارد.F-6 شینیانگ که یک کپی از جنگنده میگ 19  است یک رادار Scan can باند I را حمل می کند که می تواند اهدافی را در برد 8 ناتیکال مایلی کشف و در 3 ساتیکال مایلی رهگیری کند.برخی هواپیماهای اولیه ممکن است با Scan odd  که کارایی مشابه ایی دارد مجهز شده باشند. همچنین scan odd برای میگ های 17 ساخت شده توسط چین متناسب  شده است.
متخصصان چینی در حال توسعه جنگنده فانتان f-9 از میگ 19 هستند که در آن یک دماغه مخروطی و مکنده های هوایی کنار بدنه به جای مکنده هوایی در دماغه در نمونه اصلی روسی جایگزین شده است.
انگیزه اصلی برای این بازطراحی  احتمالا جا دادن یک رادرا کنترل آتش  بود است اما  عکس  های رسیده غربی نشان می دهد که دماغه جدید کاملا فلزی است. احتــــــــــمالا" توسعه یک رادار مناسب از بدنه عقب مانده است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

یک کاندید آشکار برای رادار جنگنده فانتان یک کپی از رادار Spin scan  طراحی شده توسط شوروی است,طرح هایی  که بدست چین رسیده اند  حاصل جنگ ویتنام هستند.

ادامه دارد....

برداشت این مطلب بدو نذکر نام مرجع به هیچ عنوان مجاز نیست.....
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!


Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

توسط SAMAN » پنج شنبه 5 آبان 1390 18:29

فرانسه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


تامسون CSF  سیرانو II با توجه به سنش یک رادار مونو پالس باند I/J می باشد و در تولید برای میراژ III باقی مانده است.این رادار  با یک آنتن Cassegrain متناسب شد که دارای  ماکزیمم توان خروجی برابر 200 کیلووات است.در مد سرچ سیرانو II می تواند هر دو زاویه +/-30 درجه و +/-60 درجه را در آزیموت اسکن کند.یک حالت عملکرد سوم سبب می شود آنتن یک الگوی بیضی را دنبال کند که این در قفل کردن اتوماتیک نتیجه خواهد داد.برای هوا به هوا یا محدوده هوا به سطح یک حالت چهارمی وجود دارد که یک اسکن مدور مرکزی را روی محور طولی هواپیما تولید می کند.

مجموعه برای ماموریت های ضربت زمینی  می تواند حالت های نقشه برداری زمینی - خطر عوارض زمین و ناوبری را بکارگیرد.در مجموعه آخر تصویر در نمایشگر می تواند بدون حرکت شود و فرستنده خاموش شود.سپس خلبان هواپیما را توسط تصویر نگهداشته شده هدایت می کند, در این حالت رادار هواپیما انتشاری ندارد بنابراین  خطر برای شنیده شدنش توسط دشمن تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

تولید سریهای این رادار بهبود داده شه با نام Cyrano IV در 1972 شروع شد و برای جت جنگنده میراژ F1 بکار رفت. بطور موقتی قرار بود Cyrano IV تولید نشود.مقدار توان خروجی این رادار هنوز سری است.اما این رادار بردش 2 برابر Cyrano II بود. زوایای آزیموت مشابه مجموعه قبل است گرچه اگر تقریب زدن مستقیم هدف امکان پذیر باشد اسکن زوایای کوچکتر نیز میسر می شود.

تا زمانی که فرکانس تکرار پالس (RPF), پهنای پالس و تیزی پرتو برای مطابقت حالت عملیاتی  انتخاب شده گوناگون و متنوع هستند, آنتن وارونه کیس گرین در چرخش و نصب ثابت می ماند.رادار 3 پهنای پالش دارد  که می تواند قبل از گرفتار شدن توسط جامینگ های زمینی  4 درجه زیر خط افق در ارتفاع 4000 پایی  را ببیند.زاویه دید پایین  تا 32 درجه و ارتفاع 25000 پا قابل افزایش است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

نشانگر های برد از 7 - 15- 35 و 60 ناتیکال مایل بر روی  صفحه نمایش کاکپیت فراهم شده اند.به محض اینکه هدف تشخیص داده شد یک نشانگر متحرک  بکار گرفته می شود و رادار در همان لحظه روی هدف قفل می کند.دستور العمل های  هدایتی  توسط یک نمایشگر سربالا الکترونیکی مکانیکی چند رنگه برای خلبان معلوم هستند.اگر یک حمله دستی ایجاد شود کامپیوتر کنترل آتش اختیار شلیک را به خلبان می سپارداداری  بکار برده شود در طی مانور فرار , کامپیوتر آنتن سیرانو متمرکز شده  را به سوی هدف نگه می دارد.با این کار موشک می تواند هدف را ببیند و به سوی  آشیانه اش که همان هدف هست حرکتش را ادامه دهد.

برداشت بدون ذکر نام مرکز انجمن های تخصصی به هیچ عنوان مجاز نیست.

منبع:

FLIGHT International, 7 April 1979
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
m-sajedy, oweiys, un4given.1991, ASHKAN95, shola, Shahbaz, Mahdi1944, Mr.Amirhessam, CAPTAIN PILOT, Persian Cat, nima-rad, shaman, reza4087, behrad90, ARafiee

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

113

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 22 دی 1385 14:12

آرشيو سپاس: 203 مرتبه در 58 پست

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

توسط ali2914 » پنج شنبه 5 آبان 1390 20:20

جالب بود اما مقاله مال 32 سال پیشه !  :-D  فکر نکنم حرف تازه ای داشته باشه !  :grin:

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 5 آبان 1390 22:29

ali2914 نوشته است:جالب بود اما مقاله مال 32 سال پیشه !  :-D  فکر نکنم حرف تازه ای داشته باشه !  :grin:


ممنو از سامان جان برای مقاله جالب

دوست گرامی

احتمالا تاریخ رو هم باید فراموش کنیم چون برای چند ده تا چند هزار سال پیشه!
مسائل فیزیک که توسط انیشتین نوشته شده برای 100 سال پیشه!
و........

نظر شما محترم اما استدلال جالبی نبود
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
ASHKAN95, SAMAN

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 دی 1394 10:14

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

توسط Hooman.hosseinkhan » پنج شنبه 17 دی 1394 10:17

سلام خدمت دوستان
من یه سری اطلاعات در مورد لامپ های رادار فرانتی میخوام
که مال 42 ساله پیشه ferranti 41A/08d2sd
خوشحال میشم اگه کمکم کنید


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان