آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, SAMAN, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک شنبه 22 بهمن 1385, 4:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21360 بار

آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

پست توسط SAMAN » چهار شنبه 27 مهر 1390, 10:16 pm

 Thomson-CSF Cyrano IV 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
چهار کارخانه بازار جهانی رادار را در دست دارند که عبارتند از : امرسون - هیوز - تامسون CFS و وستینگهاوس


چیزی که کمپانی امرسونرا به داخل این گروه کشانده است کمیت محصول ب هجای محدوده و وسعت تولیدش بوده است.کمپانی امرسون با عنوان یک تغذیه کنرادار برای جنگنده F-5E نورث روپ داشت از کار وبار قابل توجهی بهرمند می شد.اما این ممکن بود منجر به توقف صادارت به مشتری ها شود چون اگر مشتری های خارجی به دنبال هواپیماهای با کارایی زیادتر می گشتند امرسون از رونق می افتاد.امرسون امیدوار بود که یکی از رادار هایش را برای نمونه پیشنهاد شده تایگر که یک جنگنده تک موتوره تک سرنشین با نامF-5G ( اف-20 تایگر شارک) ببیند.

هیوز و وستینگهاوس برای انحصاری کردن رادار های کنترل آتش نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده ظاهر شدند.وستینگهاوس جنگنده های F-4E و F-4J را با رادار های AN/APQ-120و AWG-10 مجهز کرد.راداری که برای اف-16 هم انتخاب شده بود.هیوز هم یک زنجیره بلند از موفقیت با رادارهای AWG-9جنگنده اف-14 , APG-63 اف-15 و APG-65 جنگنده اف-18 داشت.

در اروپا مارکونی و فرانتی توانشان را برای توسعه رادار جنگنده تورنادومشترک کردند و آخرین تکنولوژی ها برای تولید بزرگترین مقاومت ممکن در برابر جامینگ دشمن ر ابه کار گرفتند. تامسونCSF و مارسل داسلت الکترونیک توسعه دهنده هایرادار AI جنگنده میراژ 2000 هستند.

تولیدات PS/46A از کمپانی LM Ericsson برای جنگنده ساب ویگن j-37 و تمایل توسعه این رادار برای نقش ضربتی , سوئد ر ابر آن داشت تا توسعه A-20 نمونه ساب ویگن ر ابر گزیند.جنگنده های شوروی با رادار های اگر چه نه برجسته اما کافی مجهز شده اند. طرحی که احتمالا توسط شمار زیادی از سربازان با عنوان تکنسین های زمینی بطور مغرضانه دیکته شده است.


چین

فقط 2 رادرا هوابرد در مطبوعت غیر محرمانه تشریح شده اند, اگرچه در مورد انواع دیگری که تحت توسعه یا حتی در خدمت هستند یقین وجود دارد.F-6 شینیانگ که یک کپی از جنگنده میگ 19 است یک رادار Scan can باند I را حمل می کند که می تواند اهدافی را در برد 8 ناتیکال مایلی کشف و در 3 ساتیکال مایلی رهگیری کند.برخی هواپیماهای اولیه ممکن است با Scan odd که کارایی مشابه ایی دارد مجهز شده باشند. همچنین scan odd برای میگ های 17 ساخت شده توسط چین متناسب شده است.
متخصصان چینی در حال توسعه جنگنده فانتان f-9 از میگ 19 هستند که در آن یک دماغه مخروطی و مکنده های هوایی کنار بدنه به جای مکنده هوایی در دماغه در نمونه اصلی روسی جایگزین شده است.
انگیزه اصلی برای این بازطراحی احتمالا جا دادن یک رادرا کنترل آتش بود است اما عکس های رسیده غربی نشان می دهد که دماغه جدید کاملا فلزی است. احتــــــــــمالا" توسعه یک رادار مناسب از بدنه عقب مانده است.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
یک کاندید آشکار برای رادار جنگنده فانتان یک کپی از رادار Spin scan طراحی شده توسط شوروی است,طرح هایی که بدست چین رسیده اند حاصل جنگ ویتنام هستند.

ادامه دارد....

[HIGHLIGHT=#ffc000]برداشت این مطلب بدو نذکر نام مرجع به هیچ عنوان مجاز نیست..... 
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک شنبه 22 بهمن 1385, 4:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21360 بار

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

پست توسط SAMAN » پنج شنبه 5 آبان 1390, 6:29 pm

فرانسه
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

تامسون CSF سیرانو II با توجه به سنش یک رادار مونو پالس باند I/J می باشد و در تولید برای میراژ III باقی مانده است.این رادار با یک آنتن Cassegrain متناسب شد که دارای ماکزیمم توان خروجی برابر 200 کیلووات است.در مد سرچ سیرانو II می تواند هر دو زاویه +/-30 درجه و +/-60 درجه را در آزیموت اسکن کند.یک حالت عملکرد سوم سبب می شود آنتن یک الگوی بیضی را دنبال کند که این در قفل کردن اتوماتیک نتیجه خواهد داد.برای هوا به هوا یا محدوده هوا به سطح یک حالت چهارمی وجود دارد که یک اسکن مدور مرکزی را روی محور طولی هواپیما تولید می کند.

مجموعه برای ماموریت های ضربت زمینی می تواند حالت های نقشه برداری زمینی - خطر عوارض زمین و ناوبری را بکارگیرد.در مجموعه آخر تصویر در نمایشگر می تواند بدون حرکت شود و فرستنده خاموش شود.سپس خلبان هواپیما را توسط تصویر نگهداشته شده هدایت می کند, در این حالت رادار هواپیما انتشاری ندارد بنابراین خطر برای شنیده شدنش توسط دشمن تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

تولید سریهای این رادار بهبود داده شه با نام Cyrano IV در 1972 شروع شد و برای جت جنگنده میراژ F1 بکار رفت. بطور موقتی قرار بود Cyrano IV تولید نشود.مقدار توان خروجی این رادار هنوز سری است.اما این رادار بردش 2 برابر Cyrano II بود. زوایای آزیموت مشابه مجموعه قبل است گرچه اگر تقریب زدن مستقیم هدف امکان پذیر باشد اسکن زوایای کوچکتر نیز میسر می شود.

تا زمانی که فرکانس تکرار پالس (RPF), پهنای پالس و تیزی پرتو برای مطابقت حالت عملیاتی انتخاب شده گوناگون و متنوع هستند, آنتن وارونه کیس گرین در چرخش و نصب ثابت می ماند.رادار 3 پهنای پالش دارد که می تواند قبل از گرفتار شدن توسط جامینگ های زمینی 4 درجه زیر خط افق در ارتفاع 4000 پایی را ببیند.زاویه دید پایین تا 32 درجه و ارتفاع 25000 پا قابل افزایش است. [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
نشانگر های برد از 7 - 15- 35 و 60 ناتیکال مایل بر روی صفحه نمایش کاکپیت فراهم شده اند.به محض اینکه هدف تشخیص داده شد یک نشانگر متحرک بکار گرفته می شود و رادار در همان لحظه روی هدف قفل می کند.دستور العمل های هدایتی توسط یک نمایشگر سربالا الکترونیکی مکانیکی چند رنگه برای خلبان معلوم هستند.اگر یک حمله دستی ایجاد شود کامپیوتر کنترل آتش اختیار شلیک را به خلبان می سپارداداری بکار برده شود در طی مانور فرار , کامپیوتر آنتن سیرانو متمرکز شده را به سوی هدف نگه می دارد.با این کار موشک می تواند هدف را ببیند و به سوی آشیانه اش که همان هدف هست حرکتش را ادامه دهد.

[HIGHLIGHT=#ffc000]برداشت بدون ذکر نام مرکز انجمن های تخصصی به هیچ عنوان مجاز نیست. 

منبع:

FLIGHT International, 7 April 1979
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Junior Poster
Junior Poster
پست: 113
تاریخ عضویت: جمعه 22 دی 1385, 2:12 pm
سپاس‌های ارسالی: 104 بار
سپاس‌های دریافتی: 195 بار

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

پست توسط ali2914 » پنج شنبه 5 آبان 1390, 8:20 pm

جالب بود اما مقاله مال 32 سال پیشه ! :-D فکر نکنم حرف تازه ای داشته باشه ! :grin:

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

پست توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 5 آبان 1390, 10:29 pm

ali2914 نوشته شده:جالب بود اما مقاله مال 32 سال پیشه ! :-D فکر نکنم حرف تازه ای داشته باشه ! :grin:


ممنو از سامان جان برای مقاله جالب

دوست گرامی

احتمالا تاریخ رو هم باید فراموش کنیم چون برای چند ده تا چند هزار سال پیشه!
مسائل فیزیک که توسط انیشتین نوشته شده برای 100 سال پیشه!
و........

نظر شما محترم اما استدلال جالبی نبودتصویر
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج شنبه 17 دی 1394, 10:14 am

Re: آشنایی با Cyrano IV رادار جنگنده بمب افکن میراژ اف-1

پست توسط Hooman.hosseinkhan » پنج شنبه 17 دی 1394, 10:17 am

سلام خدمت دوستان
من یه سری اطلاعات در مورد لامپ های رادار فرانتی میخوام
که مال 42 ساله پیشه ferranti 41A/08d2sd
خوشحال میشم اگه کمکم کنید

ارسال پست

بازگشت به “الکترونيک هواپيمايي”