صندلی داغ با حضور DJ Dani

صندلي داغ مرکز انجمنهاي تخصصي

مدیران انجمن: AGeNiS1, MASTER, ASHKAN95, شوراي نظارت

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 4029 بار
سپاس‌های دریافتی: 1081 بار

Re: صندلی داغ با حضور DJ Dani

پست توسط Mohammad.Jafar » دو شنبه 29 خرداد 1391, 3:19 pm

سلام خدمت همه دوستان به خصوص خدمت دانیال عزیز :razz: !
سوال دیگه ای نمونده که من بخوام ازت بپرسم
فقط چند سوال رندم در مورد اف-7 و یک سوال هم درباره اف- :???: 6!!! میخوام ببینم ایمان من به اف-7 قوی تره یا ایمان جناب عالی به اف-7 !!!
اولین بار اف-7 رو کی و کجا دیدی؟(خودم که یادم نمیاد و فکر کنم عشقی ازلی باشه!)
در مورد مثلث danger کنار کابین خلبان اف-7 چه نظری داری؟!
آیا Air Brake های اف-7 رو می پسندی؟!
باک خارجی اف-7 چطور؟
اف-7 زیباتره یا میگ-21اف-13؟
اف-7 زیباتره یا میگ-21 ام اف؟
اف-7 های ما زیباترن یا اف-7 های با بالهای آپگرید شده مثل F-7PG پاکستان؟
کدوم استتار (سفید و قرمز اف تی-7 ها رو هم استتار حساب کن) این هواپیما رو می پسندی؟
کوم یک ازحالتهای زیر رو برای شماره پایگاه می پسندی:
شماره 8
شماره 5 مشکی
شماره 5 سفید
بدون شماره
اف-7 تمیزش بهتره یا کثیفش؟!!!
راستی F-7N یا FT-7N ؟
قبول داری اف-7 که کپی میگ-21 هست انگار روحی درون اون دمیده شده که ما اینقدر به اون علاقه داریم؟!
میدونم قطعا یکی از مهمترین دلایل علاقه به اف-7 در خدمت ایران بودن اون هست حالا اگر اف-6 در خدمت داشتیم چطور؟یعنی از اف-6 بیشتر خوشت می اومد یا اف-7؟
به نظرت حالا اگر از این عشق ازلی در بیایم(اگر بتونیم در بیایم!) چه هواپیمایی جایگزین اون میتونه باشه؟ یا اصلا نیاز به جایگزینی نداره؟

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani » دو شنبه 29 خرداد 1391, 5:16 pm

Mohammad Razzazan نوشته شده:سلام بر همه دوستان و دانیال عزیز

سلام بر همه دوستان و دانيال عزيز
سلام Sir...
تصویر
همه سوالاتو دوستان پرسيدن. يه سري کليدواژه مي نويسم ببين چيزي يادت مياد؟!
(با تشکر از طاها)
چشم ، سلامي هم به طاها عزيز.
تصویر
عزيز
اسمي که من بعضي اوقات به مادرم ميگم ، البته عزيزم هست که بعضي اوقات ميشه عزيز ، ولي خوب اين اسم مال افراد مسنه نه يکي مثل مادرم که!
تصویر
حسن استالين
اوه اوه ، دوستان استاد...
ديگه نميگم سه نشه ، اما يکي از بزرگواران خطه پامنار و پاچنار...
حاجي يخچالي
اينهم يکي ديگه از بزرگواران...
ناصر گياهي
فکر مي کنم ايشون يک ربطي به درختي چيزي داشتي...تصویر
عمو فيضي
ايشون و ساير دوستان بالا و نميدنم حسن وانتي و کلا از رفيق هاي کف کف بازارن.
تصویر
اريال رفيولينگ
Aerial Refueling ... موقعي که قرار بود اولين سوخت گيري سوخو به سوخو رو توي رژه ببينيم ، من داشتم فيلم ميگرفتم و دسته ها پشت هم رد ميشدن ، يک دفعه پشت تامکت ها ، سوخو 24 ها رو ديدم ، از شدت ذوق مرگي داد زدم Aerial Refueling ، نميدونم چرا ، بعدش هم که سوخت گيري نبود و فقط پشت هم بودن شروع کردم به تحليل مسئله ، البته وظيفه اتاق فکر به عهده يکي ديگه از دوستانه......از اون به بد شما هي اين فيلم رو ميبينيد و تيکه صحبت من رو عقب جلو مي کنيد که بهم بخند...البته نه باهام بخنديم!
تصویر
پ تري اف آخ نگو که بنده خدا يک دفعه جا خورد...
دوستان با يکي از عزيزان صحبت ميکرديم که ربطي به P-3F هم دارن ، بعد من بين بقيه پريدم وسط حرف گفتم آقا اين پي تري اف ، البته مخصوصا اينجوري گفتم PE TERI OF !!! خيلي خفنه فقط نميدونم چرا به روسي اسمش رو صدا ميزنن ، طرف اينو شنيد جا خورد!!!
محمد يادته ؟
در حال حاضر P-3 کجاست؟
بعد جواب شنيده شد 10 مايلي فاينال راست...حال کردي خدايي اون چيزي رو که شنيديم؟
تصویر
گرمابه و گلستان
لقبي که شما به من و بابک داديد ، اون موقعي که باهم اينور و اونور ميرفتيم!
تصویر
من ديگه نمي دونم چي بگم
تيکه کلام من در شرايطي که واقعا حرفي براي گفتن نيست ، با حرکتي تقريبا شبيه اين --- > تصویر تصویر
مو حقگو و اصغر فرهادي
بنده خدا اصغر فرهادي ورشکست شد ، عمو حقگو ترکوندش ، همين الآن نادان اينها برشکست شده به حساب مياد ، رابطه فوق العاده پيچيده هست ، ميترسم رو کنم...
تصویر
باااش(=بااعش)
باشم يک تيکه کلام ديگه ، در شرايطي که مثلا ميخوام بگم چيزي برام مهم نيست...!
تصویر
بي بي مهلت
آخ طاها تو اينو گفتي...
اون شب سرد رو يادتع ، سوار سانتافه اييييييييييي از وسط جاده برف گيري رد شديم که 160 کيلومتر هيچ موجود زنده اي توش نديديم؟ ،سر و نه جاده رو بسته بودن، اونجا که عملا من و تو با ديدن اسم بي بي مهلت ازش امون خواستيم که سالم گذر کنيم ، تو اون شرايط هولناک بازم ميخنديديم!!! ، يادش بخير...
تصویر
شب سرد و گرگهاي تشنه
تنها موجوداتي که توي جاده ديديم ، در چه شرايطي؟
در شرايطي که استاد طاها رو فرستاديم بره آذوقه بگيره براي راه رفت لواشک و آلوچه گرفت...!
بدون هيچي خوردني ، همه شارژ موبايل ها خالي ، محمد از احضار جن و روح ميگفت ، من از باد کردن شکم مرده ها و بنده خدا افشين هم با اين همه داستاني که مي تراشيديم رانندگي ميکرد ، اما خداييش اگه ماشين شاسي بلند نبود کارمون...
يک لحظه هم که پياده شديم زنجير چرخ ببنديم خودت ديدي چندتا چشم گرسنه ظاهر شدن...!
تصویر
در يخچالو وا کن هواي اتاق گرم شه
تيکه ناب افشين ، موقعي که تا صبح توي يک مهمون سرا سگ لرز زديم و وقتي رفتيم يک بخاري برقي بگيريم گفتن همين يک دونه هست که اونم خرابه!
من علاوه بر لباس و کاپشنم دوتا پتو روم بود بازم يخ زدم...ببين چي بود که وقتي از اتاق اومديم بيرون و رفتيم توي هواي آزاد 3- درجه انگار وارد بهشت شديم!!!
تصویر
روستاي پيشرفته يونايتد
آخ اينو من هنوز نفهميدم ، دوستان موقع گذر از گردنه بابا ميدون!!! (چقدر سر اين اسم و بي بي مهلت منو و طاها خنديديم!) به روستايي رسيديم که تابلو بزرگ زده بود به روستاي يونايتد خوش آمديد...
يعني تو اون شرايط عجيب و خاص و برف و سرما که به عمرم همچنين چيزي نديده بودم همه از خنده منفجر شديم.
يکي از تحليل هاي طاها در اين موضوع همچين چيزي بود : کارلوس کي روش ورزش رو از زمين هاي خاکي يونايتد شروع کرده...اسمش چيزي شبيه ميامي هست!
تصویر
پيتوت و پاي اضافه
وقتي اولين بار توي کابين اف-14 نشستم...
سري اول که از هولم موقع بالا رفتن پيتوت رو به جاي دستگيره گرفتم و نزديک بود داغونش کنم!!!
سري دوم هم موقع بالا رفتن با اينکه محمد گفت آقا رفتي بالا با دوپا ميري روي صندلي ، بعد دستگيره جلوت رو ميگيري و ميشيني بازم من رفتم بالا ، مثلا خواستم صندلي جنگنده کثيف نشه ، يک پامو گذاشتم تو و بعدش نشستم ... اون يکي پا اضافه موند بيرون...همه منفجر شدن يعني!
تصویر
ديگه نميدونيد با چه وضعي پارو بردم تو ، شبيه چنين اتفاقي سر سوخو هم افتاد ولي اون وضعش بهتر از اين يکي بود!
چي مي گي؟
تيکه ناب عمو مجيد ، چييييييييييييييي ميگييييييييييييييييي!
سرجوخه
واي نگو که خاطرات اتفاق نيفتاده بدي به ذهنم مياد...
تصویر
نسل آحر زنجير چرخ
آخ آخ...
بنده خدا افشين جان رفته بود براي سفرمون زنجير چرخ جديد گرفته بود.
اين مدل جديد که فروشنده محترم گفت نسل آخره يک تيکه نبود ، سه تيکه بود که مي تونستي در عرض لاستيک ببندي...
افشين جان براي يکي از دوستانشون هم گرفتن ، موقع تست رسمي زنجير چرخ وقتي به اون بوران و کولاک عجيب خورديم که در عرض چند دقيقه زمين سفيد شد ، پايين اومديم و با افتخار زنجير ها رو در آورديم ،بسته شد ، سرخوش از موفقيت همه نشستم و افشين راه افتاد ، خوشحال حوشحال که کار به سادگی تموم شد اما 20 متر جلوتر دوتاش در رفت ، 30 متر بعدش دوتا ديگه ، 100 متري همه در رفته بودن ، حالا شانس آورديم ماشين شاسي بلند بود و قوي...
وگرنه کارمون تموم بود ، واقعا عجب زنجيري بود ، موقع پرتاب شدن زد زير بدنه رو آسيب زد ، بعد از دوسال در حال دادن دنگ عوارض اون مسافرت هستيم!
تصویر
اسکيموهاي شهرضا
اولين موجودات هوشمندي که ديديم ، يک تعداد سگ سفيد اسکيمو ها که يک دفعه ماشين رو ديدن دنبالمون کردن ، بعيد ميدونم تا حالا آدم ديده بودن!!!
تصویر
اف 7 تعاوني 1
همون FT-7 سفيد ، قرمز ، يادته چقدر کليد کردم ميخوام ببينمش ، آخرش که رفتيم کنار اون خاکيه بود ، از من و شهرام پرسيدن ميخواهيد عکسشو بگيريد ، بعد نميدونم چرا دوتايي همزمان گفتيم نههههههههههههههههههه!
يعني حداقل خدا من رو شفا بده که ميگم ببينم بد عکس نميگيرم! ، به خاطر رنگ اين اف-7 بهش ميگن ايران پيما!
تصویر
به اين مي گن دي جي هه هه =))
هيچي ، وقتي در اوج کار و بين دوستان بزرگ خلبان ، طاها داد ميزنه DJ کجاييييييييييييييييي!
بعد همه گفتن به اين ميگن DJ ، هه هه هه ، فکر کردن دائما بيس ميزنم!
تصویر
سافت
خوب سافت يعني نرم اما در عکاسي ، به تصاوير تار که جزييات توش معلوم نيست تقريبا ميگن...
عکس رو ميگرفتم ، بعد يک بنده خدايي ميگفت اينا چيه گرفتي؟؟؟
کلا سافته که...
تصویر
اصن يه وضي بود ، بعد اين سافت بودن در يک زمان هاي خاصي مثل اول صبح تشديدتر ميشه...
تصویر
خفاش شب
نگو که هرشب از خونه شما آخر شب به سمت خونمون ميام يک جوري منتظر خطرشم ، خيلي ناجوره خدايي...
تصویر
کيف پول
که بازش ميکنم چيزي توش نيست !!!
اما نه به جاش توش يک چيزهايي پيدا ميشه...
تصویر
کلا بحث پول خوب نيست!
صحنه را ديدم
اون صحنه اي نزديک بود به لقاالله بپيونديم ، يعني اگه صحنه رو نميديدي کارمون تموم بود ، به خير گذشت...
تصویر
نزديکي به حقيقت
قل قل هايي که توسط افراد غير کاردان سرو ميشه...
يکم به حقيقت نزديکه...
تصویر
انا الحق و مراحل رسيدن به مدينه فاضله
قلي که کار طاهاست ، يعني آب که قل قل ميکنه ميگه انا الحق ، اينجا شما دم در مدينه فاضله هستي که بعدش کم کم ميري تو ، ولي از بس مراحل پيچيده هست و تحت لايسنس طاها ، ماهي يکبار هم ممکنه اتفاق نيافته!
تصویر
فرمونو بچرحون خلاف جهت
يکي ديگه از مسائلي که مارو از خطر لقا الله شدن نجات داد ، شهرام در خواب و بعد از ديدن صحنه توسط شما ، در لحظه اي که اولين نفر فرشته عزيز رو در کنار خودت حس کردي ، يک دفعه پريد و با بيان جمله راهبردي فرمون رو بچرخون خلاف جهت مسئله رو حل کرد...
يعني نميگفت معلوم نبود چي ميشد!!! ، جالبه بلافاصله بعد از گفتن این جمله دوباره خوابید ، انگار نه انگار اتفاقی افتاده...
تصویر
گروه جوانان
گروهي که مديريتش با من بود و سن پايين هاي گروه و کلا بچه هاي مرتبط با هوانوردي رو اداره ميکردم، ماشاالله اينقدر سوء ميديرت درست کرديد که برنامه کودتا در گروه رو ريختم که يک تعدادي از سران ارشد رو اخراج کنم ، اما خودت فهميدي ، وارد صحنه شدي و همه چيز رو منحل کردي ، از اون به بد سمت دفتر مطالعات و روابط عمومي به عهده من گذاشته شد...!
کلا يکي از پايه هاي اصلي گروه من هستم!
تصویر
به نظرت مصرف 707 بيشتره با سانتافه؟
آخ افشين ، اگه بياد که منو منفجر ميکنه...
خدايا به اميد خودت...
تصویر
سانتافه ، کروز ماشين افشين از فول پاور روي باند اف-4 بيشتر سوزوند ، البته بنده خدا با ... سرعت و دور موتور روی 7 و چقدر وسايل و بار که تا خرخره ماشين پر شده بود ، کولر روشن و پنج نفر آدم ديگه آخرين توان خودش رو گذاشته بود ، ولي انصافا راحت بود...
تصویر
حالا جدا از اين موارد بگم که افشين واقعا آقاست ، خيلي دوست داشتني هست و با اطلاع ، خيلي در حق گروه زحمت کشيده و يک سري از افتخارات من جمله اوني که عکسش پايين هست با هماهنگي و زحمتش بوده ، اگه من جسارت کردم و شوخي هايي اينجا داشتم ، عذر ميخوام افشين جان ، من هميشه شما رو به عنوان يک دوست عزيزم ميبينم و افتخاري هست که در کنار فرد بزرگي مثل شما هستم.
تصویر
خوب یه سوال جدی. نظرت در مورد Iranian Spotters؟
خوب سوال خیلی سختی رو پرسیدی ، رسیدیم سر اصل مطلب ، برای من که نزدیک به چهار سال عضو گروه بودم خوب سخته بخوام توضیح بدم ، بیشتر از یک نفر خارج از حمع افرادمون میتونه بگه ، ولی در حدی بیان میکنم و این نکته رو در نظر داشته باشید که خودم رو از نوشته ها فاکتور میگیرم و منظورم سایر دوستانم در گروه هستند.
گروه Iranian Spotters سال 1385 تاسیس شد ، توسط شما و طاها ، چندی بعد شهرام ، باسابقه ترین عکاس هوایی ایران هم به گروه پیوست و کم کم دوستانی اضافه شدند که برخی در حال حاضر در گروه تشریف ندارند.
خوب هر کدوم از بچه ها با هزینه شخصی خودشون در حد امکان تجهیزات رو خریدند و شروع به عکاسی کردند ، سرگذشت جالب و طولانی همراه با شادی و غم گروه از همین جا آغاز شد ، نامی برای گروه انتخاب گشت و اولین نقطه برای عکاسی میدون فتح بود ، تصویر برداری در نهایت غربت و تنهایی ، بدون اینکه کسی از کارتون با خبر باشه و بدونه چه ارزشی داره ، هدف گروه رو بر این گذاشتید که تصویری زیبا از ایران خلق کنید که سوانحی در اون نباشه و پویایی صنعت هوایی ما رو نشون بده.
خوب اوایل کار خیلی اذیت شدید ، بی مهری ها ، سنگ اندازی ها ، مشکلات و ... اما نه تنها جلوی پیشرفت رو نگرفت بلکه باعث اون شد که عکاسی ما از حد تهران هم فراتر بره و دوستانی از شیراز، اصفهان ، کرمان ، مشهد ، ارومیه و ... به گروه پیوندند و مدتی بعد حدود گروه از ایران هم فراتر رفت و به پوشش نمایشگاه های هوایی خارجی ختم شد.
با پیشرفت این گونه و اینکه نقطه نظر مشترک ما عکاسی هوانوردی بود و به نوعی هرکدام به این دانش ربط داشتیم فعالیت ها گسترده تر گشت ، هر فردی در حیطه کاری خود شروع به عکاسی نمود ، یکی از بخش های نیروی هوایی ، دیگری در رمپ ایران ایر و ماهان ، برخی در پرواز ها و در آسمان ، پوشش رژه های هوایی و ...
نمایش تصاویر در سایت های بزرگی مانند ایرلاینرز و در کنار عکاسان بزرگ جهان که هریک سعی در پوشش تصویری کشورشون دارن کم کاری نیست ، وقتی در یک روز پنج عکس برتر ، همه از رژه هوایی ایران انتخاب میشه با آن همه سخت گیری ها در اسکرین تصاویر و رای که عکاسان بزرگ میدهند می شود عظمت موضوع رو حس کرد.
بدون وابستگی به فرد یا گروه خاصی فعالیت ها ادامه داشت و زحمات هریک از اعضاء قطعات پازلی رو تشکیل میداد که نام گروه رو کامل می کرد ، با گذشت زمان و ایجاد درک نسبتا روشنی که توسط افراد حاضر در در منصب های مورد نظر ما صورت گرفت راه بازتر شد و فعالیت ها گسترش یافت تا حدی که در حال حاضر به بازدید پایگاه ها ، مانورها و رژه های پروازی ، رمپ های شرکت های هواپیمایی ، تصویر برداری های هوایی و موارد دیگر ختم شده است.
رسیدن به این مرحله بدون شک با برایند زحمات تک تک اعضای گروه و البته مدیریتی قوی و کاردان که در راس همه چیز همفکری و هدفی منطقی رو دنبال می کرد و هدایت گروه به سمتی که پله پله و ترجیحا مراحل طی بشه صورت پذیرفته و اگر امروز برخی به راحتی تصویر برداری میکنند مدیون خون دلهایی هست که امثال محمد و شهرام در ابتدای کار چشیده اند ، قطعا این گروه حق زیادی رو به گردن صنعت هوایی ایران داره و این حرف ، از زبان من نیست بلکه از زبان کسانی هست که متولی کارند و چنین تلاشی رو در راستای خدمت به کشور می دونند و افتخاری هست که ما با دستان هرچند کوچک خود توانسته ایم که قدمی در راه نمایش درخشان کشورمان در سرتاسر کره خاکی داشته باشیم.
گروه Iranian Spotters به طور قطع مجموعه ای کاملا راهبردی هست که در آینده نزدیک مواردی دیگه از کارهاش آشکار میشه ، مواردی که متاسفانه در حال حاضر نمیشه بیانش کرد.
تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

محمد بالاخره این تصویر رو رو کردی؟
چه خاطره ای در پس این عکس هست ، سفری که با دوستان خوبم رفتم و با اینکه سنم نسبت به همه کمتر بود واقعا خوش گذشت.
با اجازه توضحات عکس رو میگم.
تصویر

تا چند وقت پیش در پس ذهن هر فردی که علاقه ای به اف-14 ها نیروی هوایی داشت این سوال بود که آیا تامکت با رنگ استتار قدیم خاکی وجود دارد یا نه...
به طور مثال خودم رو عرض می کنم ، جزء خاطرات مبهمی که از نمایشگاه سال 1380 مصلی ، نمایشگاه های نیروی هوایی در مرکز نمایش هوایی و پایگاه یکم و گاهی رژه ها بوده و مربوط به زمانی که سنی نداشتم ، هیچ دیدی از تامکت خاکی در ذهنم نبود.
تا اینکه قسمت شد و با هماهنگی ها صورت گرفته ، بازدیدی از پایگاه هشتم شکاری اصفهان انجام گرفت ، در کنار همه موارد بازهم این سوال در ذهن همه ما شکل گرفته بود و با پرس و جو سعی در پاسخی برای اون داشتیم ، نهایت من به خودم جرات دادم و این سوال رو از امیر برخور فرمانده دوست داشتنی و مقتدر پایگاه هشتم شکاری پرسیدم و در کمال ناباوری این جواب رو شنیدم:
بله.
تصویر
از ایشون پرسیدم میتونیم ببینیمش و بازهم در عین ناباوری مهربانانه گفتند اشکالی نداره و دقایقی بعد جلوی آشیانه ای بودیم که مدت ها عشق تامکتی ما رو در وجودش حفظ کرده بود ، من و محمد با پیاده شدن از ماشین به سمت فنس های آشیانه رفتیم و با قرار دادن انگشت های دستمان بین آنها ، با نهایت لذت و احساس این گربه دوست داشتی رو که در خواب فرو رفته بود دیدیم.
اما شگفتی دیگری در حال وقوع بود ، چندی بعد به داخل راهنمایی شدیم و از نزدیک دیدیمش ، شگفتی تامکت ها ، رنگ افسانه ای که بر خود دارد (آسیای صغیر) و کوله باری از افتخار ، لحظه به یاد ماندنی من همان موقعی بود که بوسه ای بر دماغه زیبایش زدم.
تصویر
چه احساسی در هرکدام از ما شکل گرفته بود ، وقتی تمام شد و هنوز در بهت مشاهده این موضوع بودیم ، امیر سوال کردند که دلیل اصرارتان برای دیدن این تامکت چه بود و ما هرکدام با نهایت احساس و صداقت جملاتی رو به زبان آوردیم ، برای رنگ زیبایش ، برای آنکه یادگاری از حماسه های جنگ باشد و ...
و گفتیم و گفتیم تا آنکه امیر برخور اینگونه پاسخ حرف های ما را دادند : "تا زمانی که من هستم این رنگ تغییر نخواهد کرد" و چه زیبا این موضوع جامه عمل پوشید و زحمات ما در حفظ این رنگ موثر واقع شد که چندی پیش این تامکت با همان رنگ افسانه ای آماده پرواز گشت ، قاطعانه عرض می کنم که حفظ رنگ این تامکت برای گروه ما افتخاری بزرگ محسوب میشه و تا ابد در خاطراتش ثبت میشود.
و این موضوع رو هم در پایان عرض کنم که مواردی مانند این در آرشیو گروه وجود دارد که انشاالله سر موقع خود در مقابل دیدگان همه قرار خواهد گرفت و شما رو شگفت زده خواهد کرد.
از امیر برخور نیز تشکری از صمیم قلب دارم که خواسته های ما را جامه حقیقت پوشانید.
تصویر
موفق باشی
سلامت باشی Sir که خاطرات زیبایی رو تداعی کردی...
تصویر

در پایان هم بگم در یکی از پست ها بجای رزا منتظمی ، اسم رزا منتظری رو بردم که اشتباه تایپی بوده.
تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on DJ Dani, ويرايش شده در 0.

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » دو شنبه 29 خرداد 1391, 5:33 pm

masieh نوشته شده:با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
سلام به دوست عزیز...
تصویر
خوب هستی اقا دانیال؟
ممنون دوست خوبم ، بد نیستم ، بابت تاخیر در پاسخگویی عذر میخوام.

سخت ترین 2 راهی زندگی؟
والا تمام رورهای ها زندگی سخت هستند ، کلا قرار گرفتن در دوراهی مساوی هست با مشکلات و دردسر ، اما اگه منظورت اینکه چه دوراهی تا به حال برام سخت بوده ، نمی تونم تمایز خاصی بینشون قائل بشم.

فیلم زندگی خصوصی رو دیدی؟ اگه دیدی نظرت چی بود؟
بله یک تکه هایی از اون رو دیدم ، در نوع خودش جالبه اما جنجال بسیار زیادی رو به پا کرد ، هرچند چون کامل ندیدم نمی تونم نظر خاصی در این مورد بدم.
شب ها چه ساعتی میخوابی؟
بستگی داره ، معمولا 11:00 یا 12:00 ، البته در شرایط خاصی تا ساعت 4:00 صبح هم میرسه...
بعضی اوقات هم زودتر

داستان گربه عابد زاهد خداپرست رو شنیدی؟
ولی به یاد نمیارم ، شاید شنیده باشم ، خوشحال میشم اگه نکته خاصی داره برام بگی و داستانش رو بیان کنی ، الآن حصور ذهن ندارم ولی به گوشم آشناست.
دیوان شعر چه شاعر های رو داری؟
تو کتابخونه اتاقم اشعار حافظ رو دارم...
رمان محاکمه کافکا رو خوندی؟
بله خوندم ، رمان جالبی هست ، داستان محاکمه فردی بدون دلیل خاص و توسط شخصی خارج از صحنه و کاملا بدون هیچ گونه ارتباط با طرف محکوم شونده ، اصلا جرمی نبوده که بخواد محاکمه بشه ، کتابی هست که حقایق بسیاری رو بیان می کنه و ...
نظرت درباره خدمت سربازی چیه؟
والا نظرم رو در جواب مجتبی جان گفتم ، اما در اینجا هم عرض می کنم فقط تلف کردن عمر هست و اینکه هیچ چیزی یاد نمیگیری بدتر موقعیت های زیادی رو ممکنه از دست بدی و شخصیت و غرورت آسیب ببینه.
تصویر
یک سوال تخصصی. . میزان فرسایش حوزه رودخانه کارون چقدره؟
والا اگه منظورت بی آبی اون هست و یا ارتباطش با همین مسئله باید بگم خیلی زیاد هست ، سدهایی که در مسیر این رودخانه ساخته شده به نوعی اکوسیستم اون رو دچار تغییر کرده و خوب جریان آب همونطور که میتونه حاصل خیزی رو به بار بیاری ، اگه تغییر درش حاصل بشه میتونه مخرب باشه ، به طور مثال جریان های سیلابی ناشی از رهایی آب یا جمع کردن آبها پشت سد میتونه در پیشروی و شسته شدن خاک نقشی بالا داشته باشه و از طرفی خشک شدن بستر رودخانه هم تاثیر بدی داره و با پیشروی محیط زیست اطراف خودش رو هم آسیب میزنه ، فعالیت های انسانی که انجام میشه و باعث فرسایش خاک حوزه کارون میشه و ... خیلی هست.
به طور مثال عرض کنم ، عید امسال از شهر اهواز عبور کردیم ، وضعیت رودخانه کارون رو دیدم چندان جالب نبود و آب چندانی درش وجود نداشت.
البته این موارد رو در حیطه دانشی که از زمین شناسی دارم گفتم و ممکنه خیلی خیلی نیاز به توضیح یا تغییر نوشتاری داشته باشه.

خب این هم از سوال های من. . . .
امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشی. . . .
ممنون دوست خوبم ، خیلی لطف کردی که در صندلی داغ بنده شرکت نمودی.
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10132 بار

پست توسط typhoon » دو شنبه 29 خرداد 1391, 6:21 pm

سلام سوسیس!!!!!!!!!!!!!!
ای نخوری دانیال!!!! با تامکت!!! من هم می خوام :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
از همین الان دارم توی 08 خاش تصورت می کنم!!!!! ساعت 5 صبح یک بیدار باش برات بزنند تا آخر عمر یادت نره :::P :::P :::P

به هر حال:
سعید جلیلی

کاترین اشتون

مهرداد اشرفی

ادیب نوروزی

SR-71

تانک چیفتن

نمایشگاه مطبوعات

مشرق نیوز

مجتبی خاجی وقتی عصبانی می شود :-? :-? :-?

امیر چیت فروش

کباب کوبیده

جوجه کباب

بستنی سنتی با فالوده

سیب سبز فرانسوی

فعلا تا بعد!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » سه شنبه 30 خرداد 1391, 12:35 am

typhoon نوشته شده:سلام سوسیس!!!!!!!!!!!!!!
اهه ، یاده اون طنز شبکه سه افتادم ، وضعیت سفید ، پسر دیوانه با اون دایی تعطیلش...
تصویر
ای نخوری دانیال!!!! با تامکت!!! من هم می خوام :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
به جای اینکه بگی بیشتر بخوری ، خدا قسمتت کنه از این بالاتراش ، میگی نخوری؟؟؟
خوب برادر اینور نبینیم ، جای دیگه می بینیم!
دفعه اول نیست که با تامکت عکس میگیرم و دفعه آخر هم نخواهد بود...الآن دلت سوخت...؟
تصویر
از همین الان دارم توی 08 خاش تصورت می کنم!!!!! ساعت 5 صبح یک بیدار باش برات بزنند تا آخر عمر یادت نره :::P :::P :::P
دیگه یک جوری میشه دیگه ، اما بعد اون دو ماه چی میشه ، همین جوری میمونه؟!
تصویر

به هر حال:
سعید جلیلی
مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران ، به نظر آدم خوبی میاد و تا به حال حرفی ازش گفته نشده ، امیدوارم قاطعانه از حق کشور در کنار حفظ برخی مصالح و روابط دفاع کنه ، به هر حال ایشون هستند که در مقابل نمایندگان اعضای دائم شورای امنیت می نشینند و به نوعی سرنوشت کشور رو رقم میزنند.
کاترین اشتون
کسی که رابط بین ایران و کشورهای 1+5 هست ، خانم خوبی هست و از رفتاری که در قبال فرهنگ ما و اونچیزی که در حال حاضر در کشور باب هست میشه فهمید که درک زیادی داره ، اما برخی اوقات ایشون هم مطابق کشورهایی که از سویی اونها نماینده هست حرف میزنه ، یک زمانی خاویر سولانا وظیفه شبیه ایشون رو داشت ، اون آقا هم آدم بدی نبود ، کلا تا به حال هرکاری از دستش بر اومده به عنوان حد واصل ایران و شش کشور انجام داده ، نمیشه انتظار زیادی ازش داشت.
مهرداد اشرفی
مجتبی خودت بهتر از من میدونی که ایشون بسیار بزرگتر از اون چیزی هست که من و شما فکر میکنیم یا دیدیم.
خوب تا حدی از کارها و خدماتی که در بخش های مختلف نظامی انجام داده آگاهیم ،همون اسلحه ژ-3 کارا که خوب به سرانجام نرسید یعنی به گفته ایشون نگذاشتن که برسه ، کم کاری نبود ، اسلحه در حد یک سلاح قدرتمند خارجی تغییر کرده بود (ببخشید که اطلاعات زیادی از تفنگ ندارم) ، یا همین مسائلی که گاهی از ذوالفقار تعریف میکنند ، ایشون یک بار به من گفت چه کسی از این آقایونی که اینقدر بدون منطق دفاع میکنند داخل این تانک رو دیده ، من جواب دادم قطعا هیچ کس...
خوب یک همچنین موضوعی کم نیست و خیلی مسائل دیگه ای که ایشون گفتن و مطمئنا 10% اون چیزی هم نیست که میتونستن بگم و نمیشه بیانش کرد.
از طرفی مدیریتی که بر جنگ افزار داره عالیه ، چه در قبال خواننده و چه در قبال نویسنده.
خودت که بهتر آگاهی که نوشتن در این مجله بسیار ساده تر از خیلی جاها دیگه هست چون دلگرمی بزرگی مثل آقای اشرفی رو داریم و این حسن بزرگی هست ، از طرفی برای خواننده خودش ارزش قائله و اون چیزی که میخواد رو می نویسه ، طیف مطالب مجله رو ببین ، از تجهیزات زمینی گرفته تا هوایی و دریایی ، از تسلیحات موشکی یا رادیواکتیو و ...
خوب دلیلش چیه؟
به این خاطر هست که آقای اشرفی خودشون نسبت به بخش های مختلف اعم از زمینی ، هوایی و دریایی اطلاعات فوق العاده داره و این خودش وزنه ای محسوب میشه ، همون جواب سوالات صفحات پایانی تماما توسط ایشون هست ، بعضا دیدم در برخی مسائل خاص نیروی هوایی که فکر می کردم تنها عده محدودی می دانند دانش فوق العاده دارند و یا دنیایی از خاطرات که برخیش تعجب رو در ذهن آدم ایجاد میکنه ، خیلی از مجلات سردبیرهایی دارند که کوچکترین اطلاعاتی در رسته کاری خودشون ندارن ، خوب این موضوع هم چیز دیگری هست ، از طرفی هیئت تحریریه ماهنامه هم از افراد مختلف با سلایق مختلف تشکیل شده اما همه یک هدف واحد رو دنبال می کنند و در تصمیم گیری های خاص هم جناب اشرفی و مسئولین مجله به سبک دیکتاتوری عمل نمی کنند و نظرات همه رو اعمال میکنند.
دیگه به نظرت بازم نیاز به توضیح هست ، درک همین سه ، چهار موضوع حتی دیدگاه مخالف رو هم میتونه تغییر بده و در نهایت به بنده خیلی لطف داشتند و فوق العاده مهربون و دوست داشتنی هستند.
تصویر
ادیب نوروزی
پسر فوق العاده خوب و آقایی هست ، از دوستانم که همیشه بهم لطف داشته ، سرشار از اطلاعات تاریخی هست و وقتی نیاز به توضیح دادن چیزی میشه ، از دل و جون مایه میگذاره و پست میده ، دانش سرشاری داره و در کمک به افراد هیچ دریغی نمیکنه.
پستم رو ویرایش کردم که بگم فردا تولدشه...
تصویر
SR-71
شاهکار افسانه ای غرب ، هواپیمای ماورای شناسایی آمریکا که به دلیل هزینه های فوق اعاده زیادش از رده خدمتی کنار رفت ، ساخت MiG-25 توسط شوروی در جواب این هواپیما بود ، ولی این کجا و اون کجا...با اون بزرگی سرعت 3 ماخ رو می رسید و سقف پروازی که داشت ، هرچند شوروی عادت داشت طرح های عجیبی رو انجام بده و یک نمونه اون هم MiG-25 بود که بر ارتفاع 120000 پا میرسید و برای قرار دادن ماهواره در جو استفاده میشد اما جدای این موارد درسته که سرعت MiG-25 ، به اندازه 3/3 ماخ بود ولی اندازه و قدرت جاسوسی SR-71 افسانه ای کجا و MiG-25 که در زمان جنگ با یک HQ-2 یا موشک استاندارد هم علیرغم سختی های بسیاری که کشیدیم تا بزنیمش کجا.
SR-71 فقط یک گرید متخص سوخت برای خودش داشت ، JP-7.

تانک چیفتن
اگه اشتباه نکنم تنها تانک MBT فعلی ایران ، نمیدونم روی T-72 میشه لقب MBT رو گذاشت یا نه ولی چیفتن خیلی بزرگ و قدرتمند هست ولی تحرک کمی داشت و در جنگ آسیب هایی دید ، نمونه شیر ایران که برای ایران ساخته شد و در اوایل انقلاب کنسلش کردیم و شد چلنجر انگلیسی ، خیلی جاش توی جنگ خالی بود ، همون چلنجر زمان جنگ 1991 ، پدر T-72 رو در آورد ، ولی خوب چیفتن هم کم خدمت نکرده ، هرچند خیلی سنگینه ولی خوب نماد قدرت نیروی زمینی محسوب میشه.

نمایشگاه مطبوعات
بد نیست ، جایی هست که شما میتونی مطبوعات تمام کشور رو ببینی ، ولی بحث سیاسی و درگیری خیلی توش زیاده و بارها کتک کاری رو توش دیدم ، ولی خوب به اندازه نمایشگاه کتاب شلوغ نیست ، برای کسانی که علاقه به مجله و روزنامه دارن عالیه.
درضمن مرکزی برای رد و بدل خبر های دست اولی هست که در طی سال گذشته اش ممکنه اتفاق افتاده باشه.

مشرق نیوز
خبرگزاری هست که شما توش فعال هستی ، البته بخش مقالات خارجی اون ، نه داخلی ، خوب رویکرد جالبی داره و به نوعی دریچه خاصی به دنیای نظامی رو بازکرده ، در کنار برخی تحلیل های عجیب و غریبی که داره (وانصافا چاره ای هم نداره تصویر) برخی مطالبش خصوصا در بخش هوایی جالبه ، مجموعه از نوشتار های نظامی داخلی و خارجی رو جمع میکنه و با یک تحلیل میده بیرون ، البته ایکاش منابع رو هم ذکر می کرد ولی در قالبش خیلی حرفها زده شده و خوب بازهم حرکتی خوب محسوب میشه ، تصاویری رو هم که به کار میبره عینا با ذکر منابع رسمی اون هست حتی ایرلاینرز ، البته من بخش دفاعی اون رو بررسی کردم و سایر بخش ها رو نظری ندارم ، جناب حمزه پاریاب هم از دوستان محسوب میشن.
مجتبی خاجی وقتی عصبانی می شود :-? :-? :-?
خوب واقعا باید یک چیزی باشه که عصبی شی ، درسته یکمی زود جوش میاری اما بی جهت حرف نمیزنی ، من به دانشت ایمان دارم و میدونم وقتی حرفی رو میزنی واقعا یک چیزی میدونی که میگی ، نهایت تواضع رو همیشه رعایت میکنی اما جلوی حرف زور کوتاه نمیایی ، خوب در این شرایط واقعا جوش بیاری دیگه اوضاع قمر در عقرب میشه ، من نهایت جوشی که ازت دیدم 50% بوده...
تصویر
یک جمله تکه کلماته....نرود میخ آهنین به سنگ
محمد جواد کاملش کرد و گفت در بعضی ها میخ که هیچی موشک تاو هم جواب نمیده و من هم میگم اینها که هیچی توپول ام یا پیس کیپر هم بی فایده هست ، فقط بمبارون اتمی لازم هست...
در کل یکمی به اعصابت مسلسل باش ، همون مسلط سابق...
تصویر
امیر چیت فروش
میدونم چی میخواهی بگم ، چون در مورد ایشون توضیحات رو در بالا دادم.
خوب ایشون علاوه بر اینکه زمان جنگ خلبان هواپیمای خفاش بودند ، بعدش با اف-5 پرواز داشتند و ساعت پروازی بالایی رو هم ثبت کردند ، دانششون بالاست و انسانی متواضع هستند اما خوب در شرایطی یک مسئول نظامی مجبور هست که برخی مسائل رو مطرح کنه که شاید از نظر من که مثلا دانش نظامی دارم عجیب باشه اما شرایط رو در سطح افراد عادی جامعه تغییر میده ، هرچند اصلا طرفدار این نیستم که با بیان برخی صحبت ها سطح دانش خواننده های مطلع رو زیر سوال ببریم و باید طوری عمل کنیم که نه سیخ بسوزه و نه کباب ، چرا که همین افراد عادی اینگونه صحبت ها رو ملاک قرار میدهند و نتیجه میشه برخی بحث هایی که هیچ گاه به نتیجه نمیرسه ، خوب این افراد هم حق دارن ، حرف رو من که نزدم ، یک مقام مسئول گفته.
از طرفی اگه بخواهید هرچیزی عینا بیان بشه ، خوب چنین کاری از هیچ نظری صحیح نیست و در نهایت نتیجه این میشه که یک حد واسط بین این دو مورد معمولا رعایت میشه که مسئله ای پیش نیاد ولی در برخی موارد برای ایجاد یک جنگ روانی خوب باید برخی حرفها گفته بشه و این ها در جواب جنگ روانی هست که طرفت راه انداخته.
کلا از این واضحتر نمی تونم بگم ، ولی این رو هم در نظر داشته باشید ایشون منشاء بسیاری از کتابهایی و ... هستند که الآن می بینیم و شاید اگه نبودند ما هنوز هم چیزخاصی از نیروی هوایی نمیدانستیم ، شرایط برای فرماندهان ارشد پیچیده هست و این عزیزان مجبور هستند که خیلی چیزها رو در نظر بگیرند و به طور قطع هدفی به دنبال اون هست که نتیجه ای هم داره.

تصویر
کباب کوبیده
زیاد دوست ندارم ، چون معمولا معلوم نیست با چی درست میشه...
برگ رو ترجیح میدم یا چنجه و کلا چیزی جزء کوبیده مگه اینکه تو خونه باشه یا یک جای مطمئن ، بعد از غذاهای چرب خوشم نمیاد ، هرچند یکبار یک کوبیده تبریز خوردم که هنوز مزش زیر دندونام هست ، عالی بود.
خدا بیامرز پدربزرگ پدریم هم کباب کوبیده های خوشمزه ای درست میکرد ، البته چه داستانی سر درست شدنش داشتیم...چقدر میخندیدم و من اذیتش میکردم.
خدا همه رفتگان رو بیامرزه از جمله دوتا پدربزرگام رو.
تصویر
جوجه کباب
خیلی دوست دارم اما بعضی اوقات دلم نمیخواد بخورم ، از بس تو خونه هم مرغ میخوریم ، خودم شدم مرغ!!!
ولی خوب بیشتر از همه ترجیح میدم چون سالم تره ، خصوصا فیله و سینه مرغ رو...بعدش هم بال و رون ، گردن هم که کباب نمیشه ولی دوست ندارم!
تصویر
بستنی سنتی با فالوده
عالیه...
البته فالوده خالی خوشمزه تره ، خصوصا اگه فالوده شیرازی باشه و در جوار سعدیه خورده بشه...
تصویر
عالیه ، یادمه یک باری شیراز رفتم بخورم ، دوستم گرفت و توش عرق نسترن و بیدمشک ریخت (چقدر این دوتا باهم خوشمزه هست ، با سکنجوین و آبلیمو یک شربت خفن ازش درمیاد که بی اندازه خنک هست و آدم با خوردنش حس پریدن توی یک استخر آب سرد رو داره تصویر) بعد گفتم من شربت آلبالو هم دوست دارم ، رفت ریخت ، دفعه بد گفتم آبلیمو هم بد نیست ، صدای فروشنده در اومد ، طرف گفت آقا شما بچه کجایی؟؟؟
گفتم همون جایی که خورشید ازش طلوع میکنه...
تصویر
البته شیراز نوشیدنی های به مراتب خوشمزه تر و معروف تری داره ، یکم شیطونی هم بد نیست ، البته نه اون چیزی که فکر میکنیییییییییییییها!
تصویر تصویر
سیب سبز فرانسوی
خیلی خوشمزه هست ، هم خوشگله ، هم بوی عجیبی میده و آدم رو مست می کنه ، هم ترشه!
من جزء غذام که معمولا دوست دارم متعادل باشه جزء اینکه تند هم باشه عالی میشه ، خصوصا کباب ها (کلا دیگه سس تند برای من جواب نمیده!!!تصویر) ، چیزهای ترش و شیرین رو دوست دارم ، کلا عاشق هله هوله هستم ، البته بیشتر شکلات که هرجا میرم خصوصا مسافرت ، میرم این مغازه ها و یک عالمه میگیرم ، مزه های مختلف ، پاستیل...وای ، شیرینی هم دوست دارم ، یعنی بیش از میوه ، میوه هم بیشتر نوع تابستونی اون مثل گیلاس ، هلو ، قطره طلا ، زردآلو و البته میوه های بهاری مثل توت فرنگی ، گوجه سبز و چاغاله بادوم ، بقیه هم خوبه ولی خوب من بیشتر شکلات میخورم تا میوه...
انواع هله هوله ها رو دوست دارم امتحان کنم ، آجیل شور هم عالیه...خوب دیگه فکر کنم کامل کامل بیش از اون چیزی که میخواستی جواب دادم!
تصویر
فعلا تا بعد!!!!!
انشاالله...

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » سه شنبه 30 خرداد 1391, 1:33 am

Mohammad.Jafar نوشته شده:سلام خدمت همه دوستان به خصوص خدمت دانیال عزیز :razz: !
سلام سید...
تصویر
سوال دیگه ای نمونده که من بخوام ازت بپرسم
دوستان زحمت کشیدن...
تصویر
فقط چند سوال رندم در مورد اف-7 و یک سوال هم درباره اف- :???: 6!!! میخوام ببینم ایمان من به اف-7 قوی تره یا ایمان جناب عالی به اف-7 !!!
والا دوستان کم مونده به ایرگارد پرستی بیفتن ، بعد به من میگن این F-7 چی داره که همه طرفدارشن!
تصویر
اولین بار اف-7 رو کی و کجا دیدی؟(خودم که یادم نمیاد و فکر کنم عشقی ازلی باشه!)
والا شما که گویا از لحظه تولد ارادت وجود داشته تصویر اما من چیزی که دقیقا یادم میاد سال 1375 موقع برگشت از مدرسه همراه پدرم و مادرم یک دفعه دیدم نزدیک 10 تایی جنگنده کوچیک پرواز کردن ، دقیقا یادمه پشت سر هم ، گفتم بابا اینا چیه؟
بابام گفت اینها جنگنده هستن ، هواپیما نظامی ، با اینکه قبلا هم دیده بودم اما خوب فکر میکردم این یکی نوعش چیز دیگه ای هست و جنگنده نیست ، 100 بار میپرسیدم ، آخرش هم گفت اسمش اف-7 هست...الله اکبر بابام عجب اطلاعا خفنی داشته ، از بس میپرسیدم منو میبرد رژه و هرکدوم رو تا جایی که میدونست معرفی میکرد ، یادمه میگفت این اف-4 هست ، این اف-5 ، این یکی میگ 29 هست و ... این 707 هست و ...
حالام که خودم بزرگ شدم این راه رو ادامه میدم و البته مادرم هم در شناسایی هواپیما تبحر پیدا کرده ، سال 1388 که شهریور رژه برگزار شد ما همه پشت باند بودیم ، روزهایی که ورودی ها میومدن ، یادته؟
تصویر
عجب دورانی بود ، یادمه جهت باد عوض شد و از سمت خونه ما فرود بود ، مادرم زنگ زد گفت دانیال ، آواکس الآن به سمت مهرآباد اومد ، انصافا تا چند دقیقه هنگ بودم! تصویر
حیف سر اون رژه عدنان از دست رفت ، راستی اون اولین باری رو که یادمه اف-7 دیدم ، بعدش یه ایلوشین از این خالخالی سبزها بلند شد که نمیدونم چرا تو ذهنم شبیه C-17 ثبت شده...شاید بوده ، سر زلزله بم که هواپیماهای باری مختلفی از سرتاسر دنیا اومدن مهرآباد...دفعه بعدش هم که بار اولی بود از نزدیک میدیدم همونی بود که تو نمایشگاه پارک ارم انجام شد!
در مورد مثلث danger کنار کابین خلبان اف-7 چه نظری داری؟!
یعنی این که حتی چین هم جنگنده های خودش رو تا حد ممکن بر اساس استاندارد غربی میسازه ، اون مثلث زیر هر کانوپی هست و نشانه وجود صندلی پران در جنگنده هست و البته خطر که رنگ قرمزش داد میزنه.
آیا Air Brake های اف-7 رو می پسندی؟!
والا گویا دوستان چینی از این کفگیر مجلسی ها که کلا واسه هیئت استفاده میشه و برای اینه دست به کم نره...تصویر اضافه داشتن زدن زیر شکم این اف -7 آموزشی ها یا دو طرف بدنه زیر کابین و در انتها در نوع جنگنده ، تورتوری هست ، البته نوع آموزشی یک تکه هست ، شبیه میراژه...
حالا مال اف تی - 7 جالبه ، موقع بازشدن میاد جلوی گان ، چون پوشش گان هست ، اگه موقع فرود گان فعال شه ،هم این از دست میره و هم چرخ دماغه که در راستای توپ هست ، حالا ببینید چین ، چی ساخته...
تصویر
باک خارجی اف-7 چطور؟
اونی که سنر (Center خودمون) بسته میشه یکم یک جوری تعطیل میزنه ، خنگه...!
حال میکنی بیان ویژگی ها رو...تصویر
اما اونهایی که آتبورد (Outboard) هستن خوشکلن ، انتهاش خیلی آیروداینامیک هست.
اف-7 زیباتره یا میگ-21اف-13؟
مشخصه ، اف -7 البته نه اون نوع F-7B که نوع صادراتی J-7A هست و البته کپی برابر اصله MiG-21F-13 بعد از یک سری تغییراتی که داده شد (روسیه سر انتقال فناوری به چین هم پیچوندن داره و اذیت کرده ، خیلی خیلی خلاصه...تصویر) اما اگه ایرگارد های مارو میگی مشخصا اینها قشنگترن.
اف-7 زیباتره یا میگ-21 ام اف؟
بازم ایرگارد های خودمون رو در نظر میگیرم و بین این دوتا اف-7 رو میپسندم ، ورودی هوای MiG-21MF یکم زشته اما خوب قدرتش خوبه ها...!
تصویر
اف-7 های ما زیباترن یا اف-7 های با بالهای آپگرید شده مثل F-7PG پاکستان؟
اگه بنا به زیبایی باشه خوب من F-7 های خودمون رو که این همه دیدیم بیشتر می پسندم اما اگه منطقی نگاه کنیم هم قیافه F-7PG بهتره و هم کاراییش فوق العاده هست!
کدوم استتار (سفید و قرمز اف تی-7 ها رو هم استتار حساب کن) این هواپیما رو می پسندی؟
اول آبی ، زرد
دوم خاکی ، سبز ، قهوه ای
سوم قرمز ، سفید
این سومی رو یک زمانی گیر داده بودم چون تنها یک بار توی رژه 1387 درست دیدم که ماشاالله بالای جایگاه بنک زد و همه رو غافلگیر کرد...تصویر اما وقتی دیدمش قیافش بد نیست ولی ژست نظامی نداره تصویر همون آموزش براش خوبه.
تازه الآن که سفید یک دست نیست ، کانوپیش قهوه ای و مخازن سوخت زیر بالش آبی ، خوب میشه رنگاوارنگ.
یه گریزی هم بزنیم رژه 1387 شروع کننده ها یک دسته متشکل از اف-5 اف آذرخش ، اف-5 بی و اف-5بی سیمرغ بود ، رنگ و وارنگ و دسته آخر هم سه تا اف -7 بودن که هر سه تا استتاری رو که نام بردم بود!
این سفید قرمز ها به ایران پیما معروف هستن.
تصویر
عکس هر سه استتار رو چاپ کردم و زدم به دیوار اتاقم...
تصویر
کوم یک ازحالتهای زیر رو برای شماره پایگاه می پسندی:
شماره 8 --- > اینهم تو رتبه دوم هست ، پایگاه هشتم خیلی خفنه براش...
شماره 5 مشکی --- > اینهم رتبه سوم روی خاکی ها هست ، دیدن این یکی هم یک زمانی برام آرزو بود...
شماره 5 سفید --- > این یکی خیلی نازه و حس نوستالژیکی از نمیدونم چی به آدم میده!تصویر
حیف قسمت نشده که ثبتش کنیم و فقط دیدیم ، در زمان های دور در کعبه آمال بنده امیدیه بر روی این اف-7 آبی/زرد های تک کابین بوده!
بدون شماره --- > متنفرم ، چیه آخه بدون شماره پایگاه ، یک چیزی کم داره!
اف-7 تمیزش بهتره یا کثیفش؟!!!
والا برای اون سفیده تمیز ، اما برای اون آبیه و خاکیه تقریبا در حد میانه...تصویر
راستی F-7N یا FT-7N ؟
آخر من نفهمیدم F-7M و FT-7M داریم یا F-7N و FT-7N یا F-7M و FT-7N یا F-7N و FT-7M...مسئله خیلی پیچیده هست...
تصویر
اما تا اونجایی که من فهمیدم F-7M که معروف به ایرگارد هست مجهز به اویونیک غربی هست و موقع صادرات به ما با اویونیک چینی دادن و اسمش ایرگارده ولی مدلش برای ما فرق داره ، F-7N هست اما بعضی ها میگفتن F-7M هست ولی خداییش نوع آموزشی دیگه FT-7M هست ، آخه اون که چیزی نداشت که بخوان بردارن!!!
تصویر
اما حالا به سوالت میرسیم ، من ایرگارد (F-7N) رو می پسندم ، چه اسمی داره ، تامکت هم به خودش گارد هوایی نمیگه که این اژدهای شرقی میگه ، نوع تک کابینه خوشگل و یک جورایی بامزه هست ، دو کابینه همچینا باحال نیست ، چند سال اخیر همش دو کابینه دیدیم!
قبول داری اف-7 که کپی میگ-21 هست انگار روحی درون اون دمیده شده که ما اینقدر به اون علاقه داریم؟!
آره...این واقعا جالبه ، هواپیمای کلا راهبردی هست...
تصویر
میدونم قطعا یکی از مهمترین دلایل علاقه به اف-7 در خدمت ایران بودن اون هست حالا اگر اف-6 در خدمت داشتیم چطور؟یعنی از اف-6 بیشتر خوشت می اومد یا اف-7؟
نه نه ، اف -6 چیه؟
خیلی زشته ، داغونه با اون نوزش ، MiG-19 Farmer چی بوده که این باشه ، همین اف-7 رو عشقه...آخر استایل!!!
تصویر
به نظرت حالا اگر از این عشق ازلی در بیایم(اگر بتونیم در بیایم!) چه هواپیمایی جایگزین اون میتونه باشه؟ یا اصلا نیاز به جایگزینی نداره؟
والا نیاز به جایگزین داره ، دیگه یک جورایی عمر خودش رو کرده ، آموزش خوب داده ولی درکنار F-5B نیاز به استراحت دارن ، هواپیماهای پیشرفته آموزشی فعلی که تو دنیا ساخت میشن خیلی عالی هستن ، مثل همون T-50 که عمرا دستمون برسه...
تصویر
اما اینها جت هستن ، مافوق صوت و جت آموزشی پیشرفته به حساب میان ، نه به معنای تکنولوژی پیشرفته ، به معنای اینکه خودشون به نوعی جنگنده هستند و نوع تک کابینه اونها جزو یگان های شکاری محسوب میشن و ورودی به خلبانی هواپیماهای دیگه هستند ، پس حالا حالاها نیاز داریم ، تو خود آمریکا T-38 تالون که برادرزاده F-5B هست هنوز میپره و یا تو چین F-7 علاوه بر آموزش گروه آکروجت هم هست...پس فعلا هست و با اینکه خوب میشد بهترش میومد ولی تا ابد علاقه به اون تو قلب امثال من و تو می مونه.
ممنون از لطفت استاد...
تصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

پست توسط Cloor Master » سه شنبه 30 خرداد 1391, 1:01 pm

سلام یکم از بحث نیرو هوایی بیاییم بیرون یک لحظه فکر کردم دانشجوی دانشگاه شهید ستاری هستم از نیرو هوایی بیاییم بیرون چندتا سئوال کلی از موشک های ایران و پدافند موشکی جواب بده منظورم همینه که نظرت درباره اون دوتا مورد چیه؟ ۲ تاریخ قبل اسلام ایران ۳ تاربخ بعد از اسلام ۴ ارتمیس ۵ اریوبرزن ۶ نبرد حران ۷ نبرد ادسا ۸ جنگ های ۷۰۰ ساله ایران و روم ۹ایا تا حالا سخنانی از فرماندهان دشمن از ایرانی ها شنفتی ( خیلی حال میدد چون همش تعریف کردند البته اگر به غیر از جنگ هشت ساله با عراق باشد بهتره)۱۰ به نظر من در این میراث فرهنگی باید گل گرفته شود (البته داریم با بعضی از دوستان توافق می کنیم که سیمان بزنیم) خب نظرت درباره نظرم چیه ۱۱ به نظرت این روم را خیلی دیگه دارند بزرگ نشون مگه نه ۱۲ به نظرت چرا دنیا دارد تاریخ سازی می کند ما برعکس

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » سه شنبه 30 خرداد 1391, 7:47 pm

razates نوشته شده:سلام یکم از بحث نیرو هوایی بیاییم بیرون یک لحظه فکر کردم دانشجوی دانشگاه شهید ستاری هستم از نیرو هوایی بیاییم بیرون
یک اندک اطلاعاتی هست و دوستان هم لطف می کنند و در این زمینه سوال میپرسند ، به خودم قول دادم که هر سوالی در مورد بخش هوایی بشه تا جایی که در دانشم باشه جواب بدم.
تصویر
1چندتا سئوال کلی از موشک های ایران و پدافند موشکی جواب بده منظورم همینه که نظرت درباره اون دوتا مورد چیه؟
سوالتون خیلی کلیه.
اما در بخش موشک های بالستیکی و کلا سامانه های موشکی سطح به سطح باید عرض کنم که پیشرفت خوبی داشتیم ، کلید آغاز ساخت موشک های سطح به سطح در ایران طی جنگ و ساخت راکت عقاب زده شد ، دقیقا همزمان به کشورهایی مثل کره شمالی که فعالیت موشکی خود را آغاز کردند ، هرچند پیش از انقلاب هم برنامه های موشکی وجود داشت ولی به دلیل توجه بیشتر به نیروی هوایی ، کار کمتری بر روی آن صورت گرفته بود ، اما در عرض چند سال قدرت موشکی ایران پیشرفت شگرفی را داشته و در حال حاضر یکی از اهرم های توازن قوا در سرتاسر منطقه خاورمیانه محسوب می شود.
شاید شروع کار صنایع موشکی در ایران ، ساخت نمونه داخلی موشک اسکاد بود که در زرادخانه تسلیحات کشور قرار داشت ، اندکی بعد و با دسترسی به نمونه های پیشرفته تر اسکاد ، انواع دیگری ساخته شد که به خانواده شهاب معروف شدند ، در کنار فعالیت متخصصان سایر کشورها ، کم کم ساخت موشک هایی با برد بالاتر صورت پذیرفت که نخستین آنها نمونه اولیه شهاب 3 بود که دارای برد 1300 کیلومتر شد و این روند ادامه پیدا کرد تا حدی که موشک هایی با برد 2000 کیلومتر ساخته می شوند ، در اوج بحث و جدل ها بر روی صنایع موشکی ایران ، مسئولین دفاعی با اشاره به توانایی ساخت موشک هایی با برد بیشتر اعلام داشتند که تنها هدف ساخت نمونه های دوربرد موشکی کنترل خطرات منطقه ای هست و از ساخت تسلیحات برد بالاتر خودداری می کنند.
بعد از آن ساخت کلاهک های مختلف و استفاده از انواع سوخت های موشک مورد بررسی و تولید قرار گرفت تا به شرایط فعلی که می بینید رسیدیم ، در کنار اینها ساخت تسلیحات ضد کشتی ، ضد تانک ، ضد هوایی ، هواپرتاب ها و ... هم صورت گرفته که بیشتر تحت لیسانس تسلیحات خارجی یا نمونه های داخلی برخی سلاح هایی بوده که پیشتر در خدمت ایران قرار گرفته اند.
خوب با توجه به این مسائل خیلی ساده می توان گفت که بخش موشکی ایران خصوصا در مورد تسلیحات بالستیکی پیشرفت فوق العاده ای رو داشته و با توجه به قیمت نسبتا پایین تر در مقایسه به سایر تجهیزات نظامی اهمیت خاصی به آن داده می شود و در آینده نزدیک نیز شکوفایی بیشتری پیدا خواهد کرد ، همین موشک های ماهواره بر نتیجه کار بر روی موشک های بالستیکی و تغییر کاربری به نوع مورد نیاز هستند ، اما در کنار همه این موارد به نظر من تکیه صرف به سامانه های موشکی کار صحیحی نیست و موازی با اون نیاز به پیشرفت در بخش های دیگر خصوصا نیروی هوایی هستیم.
اما در مورد موشک های پدافندی ، خوب یکی از حلقه های دفاع هوایی که شامل موارد مختلفی مثل رادار ها ، توپ های ضد هوایی در رینگ های مختلف ، سامانه هشدار زود هنگام ، آواکس ها و جنگنده های رهگیر هستند ، می باشد و به نوعی در وظیفه خطیر دفاع هوایی ، بعد از جنگنده ها ، نقش بسیار اساسی رو ایفا میکنه ، همین فرماندهی پدافند کشور در قالب یک قرارگاه نشون میده که چه حساب ویژه بر روی اون باز شده ، تلاش بسیار برای ساخت موشک ها در برد های متفاوت برای پوشش آسمان کشور وبهسازی و نوسازی تجهیزات موجود یکی از این کارها است ، هرچند هماهنگی با نیروی هوایی این وظیفه رو کامل تر میکند.
شما خودتون اطلاع دارید که صنایع دفاعی ایران در حال حاضر با برنامه هایی که بر روی سلاح های پدافند موشکی از جمله هاوک که مدت هاست در ایران خدمت میکنه داره ، سعی خود را بر آن گذاشته که نیازهایش را تامین کند و خوب در این بین خرید هایی هم از خارج بوده که بعضا داده نشده ، علت این خرید ها هم پوشش هرچه سریعتر فضای کشور هست.
اما در مورد کشور ما ، وجود سیستم های موشکی مختلف و در هماهنگی با جنگنده های رهگیر نیروی هوایی ، به عنوان اصلی ترین عامل سد ورود دشمن به فضای کشور محسوب میشه و خوب در زمینه تسلیحات با اینکه نیاز به موارد جدید ساخت خارجی هم هست اما خوب کارهایی که در داخل هم انجام گرفته خیلی خوبه و قدرت پدافندی در شرایط فعلی بهتر از سابق هست ، هرچند نیاز به خیلی کارها داره.
مثلا موشکی مثل S-200 با آن جثه بزرگش سلاحی مناسبی برای پوشش ارتفاع بالا نیست و خوب این بخش ها تسلیحاتی مثل S-300 نیاز داره و ...
تصویر
۲ تاریخ قبل اسلام ایران
خوب تاریخی هست که جزء برخی مواردی که نمیشه انکارش کرد افتخارات زیادی در وجودش نهفته هست و نمیدونم چرا برخی اصرار به فراموشی اون دارند.
تاریخی که از زمان ایلامی ها آغاز میشه ، نشون از وجود تمدن بشری در حوزه فلات ایران خیلی قبل تر از بسیاری از سرزمین ها داره ، تمدن هایی هوشمند نه بدوی ، بعد حضور آریایی ها،تشکیل حکومت های قدرتمند و پادشاهی ایران بر قسمت اعظمی از کره خاکی ، پادشاهانی همچون کوروش که به گفته برخی از مفسران قرآن همان ذوالقرنین پیامبر است ، تهیه نخستین منشور های بشری ، برابری بین مردان و زنان ، اعتقاد راسخ به خدای یگانه برخلاف افرادی که بت ها را می پرستیدند ، نظامی قدرتمند ، جشن هایی بزرگ ، شهرهایی آباد ، نیروی نظامی فوق العاده ، احترام به حقوق تمام گروه های مردمی و ...
بعد افرادی همچون داریوش آن را افزایش میدهند ، سالها بعد نخستین ویرانی در تاریخ کشورمان توسط اسکندر مقدونی و به دلیل بی کفایتی آخرین پادشاه هخامنشی اتفاق می افتد اما فرهنگ راستین و پاک ایرانی ، یونانیان رو در خود غرق می کند ، حکومت های قدرتمند پارتی و شکست های بسیاری که بر رومیان وارد آمد ، پیرو مذهب زردشت و حکومت های مقتدر ساسانی ، حضور در بخش های مختلف جهان و دریانوردی و که بازهم به دلیل بی کفایتی آخرین پادشاه ساسانی مورد هجوم اعراب بادیه نشین قرار میگرد و فصل دیگری از تاریخ آغاز می شود ، حالا این مواردی هست که یک فرد معمولی مثل من می داند ، خوب اینها نشانه افتخار نیست؟
نباید به جهانیان نشان داده شود که وقتی سیستم مدرن حکومت در کشور ما وجود داشت ، شما به دنبال یکدیگر می دویدید؟ و ...

۳ تاربخ بعد از اسلام
خوب بعد از حمله اعراب بادیه نشین و جنایت هایی که این افراد بدوی ایجاد کردند دومین آسیب شدید در تاریخ کشورمان رقم خورد ، فرماندهی اعراب و خلیفه های ستمگر عرب نه تنها فرهنگ اصیل ما رو از بین نبرد بلکه به حقیقت خدماتی که در آن زمان و اوج خفقان توسط ایرانیان به اسلام شد مورد اشاره همه هست، نه اینکه پیروان راستین امامان معصوم ما از بین ایرانیان بودند و یا نمونه واضح اون رفتاری هایی ایست که پس از حضور امام رضا (ع) در خاک پاک کشورمان صورت پذیرفت ، ارادت قلبی به ایشان و سایر ائمه اطهار همیشه در قلب ما بوده ، بعد از اون فطرت ما تحمل فرمانروی یک حکومت توامان به وحشی گری رو بر خود نمی دید به دنبال استقلال بر آمد ، دانشمندان ، فیلسوفان ، محققان ، شاعران و افراد زیادی از این خطه به جهان معرفی شدند و خدمات زیادی را در قبال افرادی انجام دادند که امروز آن را نتیجه کار اروپاییان میدانند ، بعد از حکومت های قدرتمندی پدید آمد که توسط موج سوم نابودی کشورمان به وسیله مغول ها آسیب دید اما آنها نیز در فرهنگ ما غرق گشتند ، به دنیال آن حکومت های قدرتمند صفوی ، نادری و زندیه ایجاد شد ، اما با رسیدن به عصر قاجار بازهم بی کفایتی های بسیاری رو دیدیم که با تغییر حکومت به پهلوی و در طی دوران پهلوی دوم باز هم کشورمان از نظر سیاسی ، نظامی و ... شروع به پیشرفت کرد و بعدش هم که انقلاب و جنگی هشت ساله که توسط عراق بر ضد ما انجام شد و با پایداری ایرانی مواجه گشت و می رسیم به زمان حاضری می رسیم که در آن زندگی می کنیم و آینده که وجود داره...
فراز و نشیب این بخش از تاریخ خیلی زیاد بوده و در سالهای اخیر کشورهای زیادی به کشور زرخیز ما چشم طمع داشتند و از رهگذر این ابرقدرت ها آسیب های بسیاری به ما وارد شده است.
تصویر
۴ ارتمیس
یکی از شخصیت های تاریخی مورد علاقه من این بانوی ایرانی هست.
چرا میگویم ایرانی چون در آنزمان در سرزمینی میزیسته که تحت فرمانروای حکومت قدرتمند هخامنشی قرار داشته.
نخستین زنی که فرماندهی بخشی از ناوگان دریایی را در جهان بر عهده گرفت ، در شرایطی که در جوامع دیگر زنان اصلا مورد اهمیت نبودند و متاسفانه به تدریج و در طی تاریخ این موضوع به کشور ما هم رسید و اثراتش رو می بینید ، آرتمیس فردی بود که صحبت هایش برای خشایار شاه هخامنشی اهمیت فوق العاده ای داشت ، نظراتش رو می شنید و ...
در طی جنگ سالامیس که با یونانیان بود ، اگرچه به دلیل اشتباه ناوگان ایران ، دچار شکست شدیم اما آرتمیس با فرماندهی ناوگان کوچکی که در اختیارش بود حماسه های زیادی رو خلق کرد ، چیزی که تاریخ نگاران یونانی هم به آن واقفند.
علاوه بر فرماندهی که داشت ، فرمانروای یکی از ایالات های کشورمان محسوب میشد و این یکی دیگر از نشانه هایی است که هیچ فرقی بین مردان و زنان نبوده.
در کل فردی بزرگ در تاریخ کهن کشورمان محسوب میشه و خیلی ها از وجود چنین افرادی آگاه نیستند ، پیش از انقلاب نام بزرگترین شناور رزمی کشور آرتمیس گذاشته شد که بعد از سال 57 به دماوند تغییر کرد.
البته امسال این بانو در تاریخ ایران کم نیستند و کشی که به تاریخ آشنا باشد نمونه های زیادی رو می بینید ، در همین جنگ هشت ساله هم زنانی در خط مقدم درگیری با دشمن بودند ، همان درگیری های شهر خرمشهر پیش از سقوط یکی از این موارد هست.
حالا این مسئله رو یک ربطی به خلبانی هم بدم ، برای من همیشه سوال بود که چرا زنان خلبان در نیروی هوایی نیستند ، مسئله رو پیگیری کردم ، از نظر تئوری هیچ فرقی بین زن و مرد نیست البته زنانی که شغل هایی مثل این را بر عهده میگیرند تقریبا روحیه مردانه دارند اما در کنترل و هدایت هواپیما می توانند همان کاری را انجام دهند که یک مرد انجام می دهد و نمونه اش هم در نیروی هوایی تمام کشورهای غیر عربی دورتادور ما هست ، ولی خوب با وجود محدودیت های فراوانی که برای خانم ها وجود داره ، در حال حاضر به خیلی موفقیت ها دست پیدا کردند و این خود نشانه وجود روحیه جسارت و قدرتمندی است که از افرادی همچون آرتمیس به یادگار گذاشته شده.
تصویر

۵ اریوبرزن
سردار ایرانی که در عین بی کفایتی آخرین پادشاه هخامنشی با اندک نیروهای خود در برابر حمله وحشیانه اسکندر ایستادگی کرد و نماد ظلم ستیزی در تاریخ کشورمان به حساب می آید ، خیلی سعی داشت که پایتخت رو تصرف کنه ولی متاسفانه به دلیل خیانت های داخلی که ضربات بی نهایت بدتری نسبت به خیانت خارجی داره ، مورد هجوم قرار گرفت و کشته شد.
جالب هست که چندی قبل نوشتاری رو می خوندم که در تاریخ یونانیان هم فردی همانند آریوبرزن وجود دارد که توسط خشایار شاه کشته شد در حالی که بر مقاومت خود پایداری میکرد اما خوب در یونان چه بزرگداشتی می گیرند و در ایران چگونه؟
تازه مجسمه ای که تنها نشان از وجود چنین شخصیت بوده را در یکی از شهرها جمع می کنند ، جای تاسف دارد ، اما شکر خدا با افزایش توانایی دسترسی به دنیای اطلاعات افراد زیادی در حال حاضر از وجود چنین قهرمانان تاریخی آگاه هستند.
تصویر

۶ نبرد حران
یکی از نبرد های بین ایرانیان و رومیان انجام گرفت ، اشکانی ها پیروز قطعی آن بودند و سورنا فرمانده جوان ایرانی هدایت نیروی های ایرانی را در آن به عهده گرفت و فرمانده رومی از پا در آمد.
نبردی که تاثیر وحشتناکی بر روحیه و حکومت رومیان گذاشت و اقتدار کشورمان را به آنان ثابت کرد.
۷ نبرد ادسا
یکی دیگر از نبرد های بین ایران و روم البته این بار در عصر ساسانی.
خوب این جنگ نیز با پیروزی ما به پایان رسید و علت وقوع آن هم لشگر کشی شاپور اول برای درهم کوبیدن روم به دلایل مختلفی بود ، از جمله تهدید های مختلف و اقدامات خراب کارانه و ...
اوج این نبرد رو میشه در نقش رستم دید ، به خاک افتادن فرمانروای رومی در برابر شاپور اول و سپس کارهایی که توسط اسیران رومی و به جهت مجازات اونها برای شرکت در جنگ با ایران صورت گرفت...
بخوام توضیح بدم خیلی میشه...
تصویر
۸ جنگ های ۷۰۰ ساله ایران و روم
فکر کنم باید آغازگر این جنگ ها رو رومیان دانست ، اونها علاقه خیلی خاصی به گشور گشایی داشتند و بعد از همسایگی با کشورمان چشم طمع به خاک ما رو در ذهنشون می پروراندند ، خوب فروانروایان ایرانی و ذات آزادی طلبی که در خون ما ایرانی ها وجود داره اجازه چنین اقدامی رو نمیداد و به درگیری ها متقابل ختم شد که خوب بارها وجهه رومیان به زیر سوال رفت تصویر اما همین جنگ های پی در پی موجب تضعیف دو حکومت ایرنیان و رومیان و نهایتا شکست ایران از اعراب گردید.

۹ایا تا حالا سخنانی از فرماندهان دشمن از ایرانی ها شنفتی ( خیلی حال میدد چون همش تعریف کردند البته اگر به غیر از جنگ هشت ساله با عراق باشد بهتره)
آره خیلی بوده ، اما اینکه بخوام بیان کنم ، روراست حضور ذهنی ندارم ، ولی می دونم خیلی بهتر از خودمون بیان رشادت های ما رو داشتند و البته در برخی موارد بزرگنمایی ها رو هم کردند ، ولی در کل باید خیلی خیلی قدرتمند باشی که دشمن سرسختت ازت تعریف کنه و این خودش افتخاری هست که نباید باعث غرور بشه.

۱۰ به نظر من در این میراث فرهنگی باید گل گرفته شود (البته داریم با بعضی از دوستان توافق می کنیم که سیمان بزنیم) خب نظرت درباره نظرم چیه
کاملا موافقم ، هروقت خواستید برید منو خبر کنید.
تصویر
ترجیحا به جای سیمان از بتون های مهندسی شده دانشگاه ها استفاده کنید بهتره.
تصویر
به جای اینکه حافظ میراث تاریخی کشورمون باشه ، ولش کرده به امون خدا...
خداییش آدم برخی از این بناها رو میبینه گریه ش میگیره ، خوب متولی محترم ، این میراث باستانی باید باقی بمونه تا آیندگان هم ببینید حتی اگه دارای سابقه تاریخی کمتری هست ، ولی کو گوش شنوا...؟
۱۱ به نظرت این روم را خیلی دیگه دارند بزرگ نشون مگه نه
خوب آره یک جوری میشه گفت که یونان و روم و حکومت های آنان برای اروپای فعلی افتخار محسوب میشه و در شرایطی که این کشورها وجود داشتند همسایه اونها ایران بوده ، شما ببینید ایران و یونان با هم همسایه بودند ، اما حکومت های یونانی از بین رفت و جای خودش رو به روم داد ، بازهم روم از بین رفت و جای خودش رو به برخی امپراطوری های اروپایی داد ، بعد از آن با پادشاهی عثمانی همسایه شدیم ، این یکی هم از یکدیگر پاشید اما کشور ما بعد از این همه سال چه شد؟
درسته فراز و نشیب های زیادی رو داشت اما همچنان ایران باقی ماند...این موضوع کم چیزی نیست ولی خوب چون کسی نیست که بخواد این مسائل رو در سطح بین المللی بیان کنه ، نتیجه میشه که همه رومیان رو به طور مثال مقتدر می دونند در حالی که یکی از پادشاهان همین روم قدرتمند جلوی فرمانروایی ایرانی به خاک افتاد.
۱۲ به نظرت چرا دنیا دارد تاریخ سازی می کند ما برعکس
چرا چرا...
ما متاسفانه به جای اینکه به حفظ تاریخ خودمون بپردازیم اون رو فراموش کردیم و بعضی اوقات هم تیشه به ریشه اون می زنیم.
چند نمونه از این تاریخ سازی ها...
دزدیدن اعتبار ایرانی شاعران بزرگ ایرانی که در زمانش در ماورا النهر زندگی می کردند ولی خوب اون موقع در حیطه قدرت کشورمان بودند.
یا مثلا همین خلیج همیشه فارس...
در تمام اسناد رسمی موجود در سالهای مختلف و توسط تاریخ نگاران بسیاری از کشورهای دنیا به این نام ثبت شده ، بعد یک تعداد کشور عربی که به زحمت سابق استقلالشون به چندین سال میرسه ، ادعای نامی دیگر برای اون رو دارند.
و خیلی چیزهای دیگه.
خوب این نشونه ضعف ما هست که از میراث تاریخی خودمون استفاده نمی کنیم ، خیلی کشورها به تازگی تشکیل شدند اما برای ایجاد وجهه و اعتبار مناسب بین مردم خود به دنبال ایجاد تاریخی هستند اما ما با وجود تاریخی چند هزار ساله ، خیلی کارها بیش از اینی که هست ، باید انجام بدیم.
ولی خوب شکر خدا با افزایش سطح دانش افراد معمولی در آینده همین ها سفیرانی خواهند شد که فرهنگ و پیشینه کشورمان رو به دنیا نشون میدن ، همون طوری که قبلا نشون دادند.

واقعا سوالات جالبی رو پرسیدید ، حقیقتا ممنونم.
ببخشید اگه کاستی داشت ، دانش تاریخی من در همین حد بود.
تصویر

تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: بندر گامبرون
سپاس‌های ارسالی: 1083 بار
سپاس‌های دریافتی: 3502 بار
تماس:

پست توسط Beni_TOMCAT » سه شنبه 30 خرداد 1391, 7:50 pm

سلام دانیال جان امیدوارم خوب باشی!
ببخشید که سوالا از کیفیت و جمله بندی مناسبی برخوردار نیست همین الان امتحانام تموم شد و اومدم خونه گفتم اول چندتا سوال از دانیال عزیز بپرسم بعد برم استراحت!

اگه بهت بگن که می تونی یک نفر رو زنده کنی و یک نفر رو بکشی کی رو انتخاب می کنی؟
اگه فرماندهی 4 تا نیروی ارتش رو بهت پیشنهاد بدن کدوم رو می پذیری؟ چرا؟
نظرت در مورد تغییر ایجاد شده در درجات نظامی و اضافه شدن سرتیپ دوم و ستوان سوم چیه؟
اگه جزو تیم خرید نیروی هوایی بودی کدوم هواپیما ها رو توصیه می کردی؟
بین تام کت و ایگل کدوم رو برای نیروی هوایی می خریدی؟
اگه بهت بگن از نیروی هوایی و نیروی دریایی می تونی یکی از جنگ افزارها رو انتخاب کنی برای خودت باشه کدوم رو انتخاب می کنی ؟ چرا؟
راستی امروز یه پی تر اف دیدم یادت افتادم!
دوست داشتی تو چه دوره زمانی متولد می شدی؟
به نظرت بزرگترین حادثه ای که بیشترین آسیب رو به کشور ما زده در طول تاریخ چه حادثه ای بوده؟
بین خلبانی و نیروی ویژه(تکاور) کدوم رو انتخاب میکنی؟
اگه بهت می گفتن بیا برو دانشکده افسری کدوم دانشکده رو انتخاب می کردی؟
دوست داری با چه کسی از افرادی که الان دیگه تو این دنیا نیستن دیدار کنی؟
بین 707 و 747 تانکر کدوم رو بیستر می پسندی؟
از بین ناو های از دست رفته نیروی دریایی کدوم یکی رو بیشتر دوست داری؟چرا؟
دوست داری صبح ها با صدای غرش موتور های چه پرنده ای از خواب بیدار شی؟
به نظرت کدوم هواپیما از همه تو شب زیبا تره؟
نظرت در مورد خلیج فارس و جزایر سه گانه مخصوصا ابوموسی چیه؟
به نظرت جنگ باید چه سالی تموم می شد؟ چرا؟

خسته نباشی :razz:
به یاد ابراهیم منصفی (رامی) و ناصر عبداللهی

تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2353 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr » سه شنبه 30 خرداد 1391, 9:56 pm

سلام تصویر
طق کیفرخواست اینجانب از مجتمع قضایی شعبه دربند،شرکت مبین نت موظف به پرداخت 2000!گیگا هرتز امواج وای فای به مودم اینجانب شد!!! تصویر
ببخشید که سوالات در همه،خودت که حال منو بهتر میدونی؟ تصویر
گرمایی هستی یا سرمایی؟
میوه مورد علاقه؟
چه جور هوایی رو دوست داری؟
شهر یا روستا؟
خونه ویلایی یا پنت هاوس؟
شهر مورد علاقه؟
تا حالا به کسی درسی دادی؟
بچگی چه وسایل بازی داشتی؟
نوشیدنی مورد علاقت چیه؟
تنقلات چی میخوری؟
گل مورد علاقه؟
تا حالا سازی رو زدی؟
کدوم جنگنده رو دوست داری؟(تا آخر دنیا هم ازت بپرسم میگی ایرگارد!راستی برعکس دیگران که از 747 و تامکت خوششون میاد،من زیاد خوشم نمیاد!!)
ساعت مچی می بندی یا با موبایل از زمان آگاه میشی؟
نظرت در مورد علوم مختلف چیه ، چقدر باعث پیشرفت شدن؟
کدوم کارتون ها رو بیشتر دوست داری؟
از حیوونای خونگیت بگو...
رادیو گوش میدی؟
اس ام اس یا زنگ؟
اینها که تک میندازن تو زنگ بزنی ، چه حسی بهت میدن؟(مثل خود من،طعم وافعی بدبختی رو در این مورد شنیدم،25 تا میس کال انداختم که بزنگی،از ساعت 4 عصر تا 9 شب منتظر بودم،آخر خودم زنگیدم!!!!اینم اخلاقه آخه تو داری؟):
چه حسی بهت دست میده وقتی یکی موقع اس ام اس دادن به جای
khoobi
این رو می نویسه...
khobi:
یک توضیحی در مورد شخصیت های زیر بگو
کوروش:
داریوش:
انوشیروان:
شاه عباس:
نادر:
ناپلئون:
ناصر الدین شاه:
تزار:
استالین:
لنین:
هیتلر:
موسیلینی:
روزولت:
چرچیل:
محمد رضا پهلوی:
فرح دیبا:
جان اف کندی:
نیکسون:
کارتر:
پرنسس دایانا
خوروچوف:
گورباچف:
امام خمینی:
خاتمی:
اوباما:
ریگان:
جورج بوش:
حالا...
آهان!
خطتت چظوره؟نستعلیق؟شکسته نستعلیق؟شکسته؟نسخ؟کوفی؟میخی؟
خب،اینارو داشته باش تا بعد(اشکان خان اگر صلاح میدونید اعلام بفرمایید صندلی تا کی برقرار است؟مراتب تشکر را پیشاپیش به جای می آورم،برای شما دوست عزیز! تصویر)
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » چهار شنبه 31 خرداد 1391, 1:23 am

سلام دانیال جان امیدوارم خوب باشی!
سلام به دوست عزیز آقا بهنام ، کلکسیونر بزرگ تصاویر نظامی خصوصا نیروی هوایی...
تصویر
ببخشید که سوالا از کیفیت و جمله بندی مناسبی برخوردار نیست همین الان امتحانام تموم شد و اومدم خونه گفتم اول چندتا سوال از دانیال عزیز بپرسم بعد برم استراحت!
خواهش میکنم عزیزم ، همین حضورت یک دنیا ارزش داره آقا...
تصویر
اگه بهت بگن که می تونی یک نفر رو زنده کنی و یک نفر رو بکشی کی رو انتخاب می کنی؟
خدا بیامرز کوروش کبیر رو دوست داشتم زنده کنم ، البته فکر کنم ایشون دیگه ته اختیارات من در این زمینه بود.
خیلی ها رو دوست دارم به دیار عدم بفرستم اما خودمو نگه میدارم...
تصویر
اگه فرماندهی 4 تا نیروی ارتش رو بهت پیشنهاد بدن کدوم رو می پذیری؟ چرا؟
خوب مشخص هست که نیروی هوایی.
فرض می کنیم اختیارات رو به من دادن ، چیزی که فرض محاله.
در شرایط فعلی ، خوب میومدم می رفتم از هرجا که میشد جنگنده گیر میاوردم ، از همین هایی که داریم نه تایپ جدید ، چون هیچ پشتیبانی براش نبود و البته تمام نیروها رو بسیج می کردم که یک جنگنده واقعی بسازیم ، دیگه اینکه در زمینه تسلیحات هم از هرکجای ممکنه می گرفتم و خط ساخت خیلی چیزها که نیاز هست رو به شکلی راه اندازی می کردم یا حداقل باعث و بانیش میشدم ، حداقل یک آواکسی می ساختیم.
اما حالا فرض خیلی محال میگذاریم که میشد از همه جا هرچی لازم هست گرفت ، خوب اول از همه می رفتم یک چند مدل جنگنده خوب غربی و شرقی رو که پشتیبانی درست و حسابی داره می خریدم ، بعد از همین جنگنده های فعلی هم استفاده می کردم و درست حسابی آپگرید می شدند ، قرارداد هواپیماهای ترابری سنگین ، گشت دریایی ، جنگ الکترونیک ، سوخترسان و ... آواکس البته و بمب افکن رو امضاء می کردم ، چند پایگاه هوایی جدید خصوصا در شرق کشور می ساختم ، که این مورد در حالت اول هم قابل انجامه و...
البته خیلی خیلی رویا پردازی هست و پس بهتره به کارهای خودم برسم...
تصویر
نظرت در مورد تغییر ایجاد شده در درجات نظامی و اضافه شدن سرتیپ دوم و ستوان سوم چیه؟
والا اینم از اون کارها هست ، یکی از دوستان فلسفه ش رو توضیح می داد ، من که درست و حسابی نفهمیدم چرا این مدلی شده...!
اگه جزو تیم خرید نیروی هوایی بودی کدوم هواپیما ها رو توصیه می کردی؟
در حال حاضر با توجه به اینکه تقریبا نمیشه چیزی گرفت پیشنهاد می کردم که بریم و هرچی گیر میاد جمع کنیم بیاریم! تصویر
اما اگه میشد از کشورهای شرقی خرید کرد ، با توجه به چزیهایی در اختیارمون میگذاشتن ، Su-27 و MiG-29 بیشتر برای رهگیری هوایی ، Su-24 های بیشتر برای بمب افکن ضربتی و Su-25 برای پشتیبانی نزدیک (Yak-130 هم گویا بد نیست) ، J-10 یا JF-17 چینی ، دیگه فکر نمی کنم میشد چیز دیگه ای خرید...
در بخش ترابری هم هواپیماهای سنگین شرقی مثل IL-76 و البته نوع آواکسش رو پیشنهاد می کردم.
اگه هم راه کاملا برای خرید باز بود F-15 و F-16 عالی هستند ، Su-35 هم خوبه ، چهارتا جنگنده حسابی می گرفتم ، البته اسم F-22 رو اینجا هم نیاوردم و مثلا یکم منطقی حساب کردم!
تصویر
بین تام کت و ایگل کدوم رو برای نیروی هوایی می خریدی؟
همین F-14 رو می گرفتم...در اون شرایط یک جنگنده رهگیر استراتژیک لازم بود که تامکت با موشک افسانه ای فینیکس خودش می تونست به چیزی که لازم بود دست پیدا کنه ، البته اگه میشد دوست داشتم در کنارش یک تعدادی F-15 هم وارد بشه تا جمعشون کامل شه ، مثلا نمایشگاه هوایی دزفول می رفتیم ایگل هم میدیدم.
اگه بهت بگن از نیروی هوایی و نیروی دریایی می تونی یکی از جنگ افزارها رو انتخاب کنی برای خودت باشه کدوم رو انتخاب می کنی ؟ چرا؟
خوب توی نیروی زمینی رو هم میگم : چیفتن ، خیلی قوی و هیلکی هست ، دوستش دارم ، البته ترجیحا آپگرید شده باشه.
نیروی هوایی یه F-4D با دماغه ای که RHAW داره ، ترجیحا یک آپشن حسابی از تسلیحات خصوصا بمب لیزری داشته باشه که خواستم جایی رو بزنم دقیق بکوبم.
نیروی دریایی هم ناو محافظ الوند یا جماران که پد داره ، خیلی خوشگله ، همه ناوهای نیروی دریایی هم پشت سر هم ، بعد از من رژه دریایی می رفتن.
البته در نیروی هوایی یک رادار هم بد نیست که همه چیز رو توی اسکوپ داشته باشم نمیشه اینم روش اشانتیون باشه؟
تصویر
عقده به دلم مونده با F-4D از مهرآباد بلند شم ، بعد راه مرکز شهر رو در ارتفاع 20 یا 30 متری زمین و اونهم با سرعت 2 ماخ ، فول تراتل ، وسط شهر که رسیدم یک دفعه روی سر ملت بکشم 70 درجه بکشم بالا.
اصن یه وضعی هست ، یکم اعصاب تعطیله...
تصویر

راستی امروز یه پی تر اف دیدم یادت افتادم!
واقعا؟؟؟
جای منو خالی میکردی حسابی...خوب با اوریون ها تو بندرعباس حال میکنید...
تصویر
دوست داشتی تو چه دوره زمانی متولد می شدی؟
سالهای دهه 40...
به نظرت بزرگترین حادثه ای که بیشترین آسیب رو به کشور ما زده در طول تاریخ چه حادثه ای بوده؟
خوب حوادث زیادی بوده ، ولی به نظر من بیشترین آسیب به کشور رو حمله اعراب زد ، واقعا وحشتناک بوده.
بین خلبانی و نیروی ویژه(تکاور) کدوم رو انتخاب میکنی؟
مشخصه...خلبانی ، پرواز با جنگنده آرزوی من هست
تصویر
اگه بهت می گفتن بیا برو دانشکده افسری کدوم دانشکده رو انتخاب می کردی؟
بازم به خاطر خلبانی یا کلا نیروی هوایی ، دانشکده افسری شهید ستاری ، دنبالش رفتم که توش درس بخونم ولی تقریبا آخرای کار پشیمون شدم.
نظامی بودن خیلی سخته.
دوست داری با چه کسی از افرادی که الان دیگه تو این دنیا نیستن دیدار کنی؟
همه اونهایی که تاثیر فراوانی در پیشرفت و شکوه علوم و البته انسانیت نقش داشتند ، حالا اگه ایرانی باشه و مظهر درخشش کشورم که چه بهتر ، از اون طرف دوست دارم آدم هایی که سوابق خوبی از خودشون به جای نگذاشتن ببینم و یه کشیده اساسی توی گوششون بزنم ، نمیدونم چرا امشب یکم بی اعصاب شدم...
تصویر
بین 707 و 747 تانکر کدوم رو بیستر می پسندی؟
خوب 707 ، ژست KC-707 یا KC-135 خیلی به تانکر بودن می خوره ، 747 یکم گوگولیه...تصویر
توی دنیا فقط ما بودیم و هستیم که تانکر 747 داریم ، این افتخاره و خوب میزان سوختی هم که حمل میکنه خیلی هست ، ولی 707 همزمان به سه جنگنده سوخت میده و یکی از زیباترین لحظاتی که توی دنیای هوانوردی داشتم ، دیدن 707 به همراه غول های نیروی هوایی یعنی F-4 , F-14 و Su-24 هست که مثل مادری بچه هاش رو در آغوش گرفته ، صحنه ای رویایی هست و انشاالله قسمت بشه یک روزی همراه این فرمشین باشم...
تصویر
از بین ناو های از دست رفته نیروی دریایی کدوم یکی رو بیشتر دوست داری؟چرا؟
خوب کاملا واضحه ، ناو سهند.
چون خیلی خیلی مظلوم از دست رفت ، آمریکایی ها نامرد نزدیک به ده تیر موشک هارپون ، استاندارد ، بمب های لیزری اسکیپر و 500 گلوله توپ رو به سمتش شلیک کردند ، سهند نه پوشش هوایی داشت و نه کاور دریایی ، هیچی.
وسط دنیایی از تسلیحات قرار گرفته بود و کارکنانش با اینکه می تونستند ناو رو ترک کنند تا آخرین لحظه موندند ، خیلی ها توی درهای قفل شده ناو زنده زنده در خلیج فارس آرام گرفتند.
خیلی وحشتناک بوده ، من با یکی از خلبانان سابق هاورکرافت (هاورکرافت هم وسیله پروازی محسوب میشه) صحبت می کردم که در گروه نجات شب 29 فروردین 1367 بود ، وقتی خاطرات رو تعریف میکرد ، اشک می ریخت ، میگفت دریا به رنگ خون در اومده بود ، خداوند به خانواده های این عزیزان صبر بده که تکه های بدن پاکشون رو تحویل آنها دادند.
در تصویر زیر اوج مظلومیت و تنهایی این ناو رو میتونید ببینید ، آخه خباثت تا چه حد و بدتر از این ، همین موضوع بود که تا مدت ها ازش حرفی زده نمیشد.
یک رسمی توی نیروی دریایی هست که اگه ناوی از بین بره و بعدا شبیه اون به خدمت گرفته بشه ، نام ناو پیشین رو بر روی جدیده میگذارن،اما در مورد سهند خبری نبود تا اینکه امروز شنیدم یکی از کلاس های موج نیز هم ناو و هم سریال ناو یعنی F-74 خواهد شد.
دوست داری صبح ها با صدای غرش موتور های چه پرنده ای از خواب بیدار شی؟
موقع خواب علاقه ای ندارم صدای زیادی باشه ، اما اگه قراره برای بیدار شدن صدای هواپیما رو کوک کنم تصویر ترجیح میدم صدای جنگنده و F-14 باشه ، خیلی آرومه و صدای لالایی داره و البته سوخو 24 نباشه که چند باری به خاطرش از تخت افتادم پایین.
اگه بخوام صدای جنگنده هامون رو بر اساس شدتش لیست کنم به ترتیب زیر میشه
Su-24
F-4
F-7
Mirage F-1
MiG-29
F-5
F-14
توی هواپیماهای ترابری و مسافری هم اول IL-76 و بعدش به ترتیب 727 , 707 , 747 و ایرباس ، از همه کمتر هم An-74 هست.
ولی جدای این موارد روزهای تمرین رژه هوایی (خود روز رژه دیگه خونه نیستم) وقتی 20 تا 30 فروند جنگنده پشت سر هم بلند میشن تا برای رژه هوایی آمادگی پیدا کنند صداهای خیلی زیبایی رو میشه شنید که البته جزء من مورد پسند هیچ کس نیست.
تصویر
به نظرت کدوم هواپیما از همه تو شب زیبا تره؟
اگه جنگنده منظورته ، کلا پرواز شب به خاطر افتر برنر خروجی موتور خیلی زیبا میشه ولی دقیق تر بگم F-4 ، چون موتورهاش نسبت به جنگنده زاویه داره و پس سوزش روی زمین کشیده میشه , Formation Light های سبز رنگش هم زیباست ، من پرواز شب F-4 , F-14 , Su-24 و MiG-29 که چهار جنگنده شب پرواز هستند رو دیدم (میگن آذرخش هم لازم باشه شب میپره)
اما در مورد مسافربری 707 و اگه تانکر باشه خیلی بیشتر ، چراغ روی دم و البته بکین لایت های زیرش که مثل آژیر آمبولانس میچرخه واقعا زیباست ، آرم ایران ایر (هما) هم در زیر نور چراغ دم خیلی زیباست.
نظرت در مورد خلیج فارس و جزایر سه گانه مخصوصا ابوموسی چیه؟
ببین بالا یک نمونه از درگیری های خلیج فارس رو گفتم ، آبهای پاکش به خون شهدای ما آغشته هست ، وجود ما به وجود خلیج فارس پیوند خورده ، دریانوردی ما ایرانیان از اینجا شروع شده ، به آب های پاک ، زیبا و گرمش هیچ خدشه ای وارد نیست ، زیستگاه حیوانات زیبایی هست و از نظر نظامی خیلی اهمیت داره و به کل بگم خط قرمز همه ملت محسوب میشه و همه حساسیت خاصی بهش دارن ، کشورهای عربی که تاریخ رو تحریف میکنن هیچ وقت کار به جایی نمیبرن.
تمام دنیا این منطقه رو به نام خلیج فارس میشناسن ، قطره قطره آب هایش با خون شهدای ما عجین شده ، پیکر پاک شهدا و ناوهای ما در کف آن آرامیده ، بعد یک تعداد عرب بادیه نشین ادعای آن را دارند.
یا جزایر سه گانه ، همه اینها از خاک همین کشور هست و باقی خواهد ماند.
تصویر
ابوموسی به دلیل اشراف کامل به تنگه استراتژیک هرمز و البته کشور امارات همیشه مورد بحث بوده ، ولی خوب ادعای شیخ نشین های این کشور هم که زمانی برای بهره گیری از آب و هوایی مناسب جنوب به جزایر آباد ما سفر می کردند کاملا پوچ و بیهوده است ، نبینید که الآن شهرهایی مثل دبی آباد شده ، اینها همه از پولی هست که متاسفانه ما خرجش کردیم.
تصویر
حالا بحث به دریا رسید بگم غذاهای دریایی خیلی دوست دارم ، مثل ماهی سفید یا شیر ، میگو و البته صدف رو هم امتحان کردم.
خوشمزس!
تصویر
به نظرت جنگ باید چه سالی تموم می شد؟ چرا؟
سال 1361 ، چون ما در اوج قدرت و عراق به زانو در اومده بود ، میشد یک عملیات مناسب در خاک عراق انجام داد ، چون ورود به خاک این کشور برای گرفتن امتیاز و البته تنبیه متجاوز لازم بود ، کاری که در عملیات رمضان انجام گرفت اما متاسفانه به جایی نرسید.
خوب بعد از اون جنگ بی اندازه طول کشید ، فشار بیش از حد اقتصادی که به کشور وارد شد ، ضرباتی که ذخایر نظامی خصوصا نیروی هوایی خوردند و آخرش هم به درگیری مستقیم با آمریکا و زدن هواپیمای ایران ایر کشید.

خوب اگه بعد از آزاد شدن خرمشهر و شور ایجاد شده ناشی از اون یک عملیات موفق در خاک عراق صورت می پذیرفت ، امکان رسیدن به صلحی پایدار و البته با فشار بیشتر به عراق وجود داشت ، هشت سال جنگ خیلی هست ، چرخ اقتصاد رو خیلی عقب برد چون هرچی درآمد بود طبیعتا هزینه جنگ میشد.
البته این نظر من هست و این رو هم باید در نظر داشت که اگه دشمن 100 سال هم بخواد بجنگه باید باهاش جنگید.

خسته نباشی تصویر
سلامت باشی دوست خوبم.
تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1000 بار
سپاس‌های دریافتی: 1084 بار

پست توسط bravo » چهار شنبه 31 خرداد 1391, 1:33 am

خوب جناب آقای DJعزیز...
بنظر میرسه که دوستان همه جوره به اندازه کافی داغت کردن که نیاز به من نباشه ولی بنده هم چند درجه سلسیوس را حق مسلم خود میدانم .اول چندتا سوال:
زمانی که اولین بار از F-7 خوشت اومد چیزی مصرف کرده بودی؟
بنظرت برای تامین کل آبگرم مصرفی تهران چندتا F-7 کافیه؟
one pilot ejected and disappered اینو کجا نوشته؟
به نظرت در عکاسی هوانوردی،زمانیکه یه هلیکوپتر از روی آب پرواز میکنه روی کدامیک باید فوکوس کنی؟1-هلیکوپتر 2-آب 3-این فوکوس که گفتی یعنی چه؟
اگر یه روزی زن گرفتی و تشکیل خانواده دادی فکر میکنی بذارن ساعاتی رو صرف علاقت به هواپیما بکنی؟
تا بحال شده خواب ببینی خلبان F-7 هستی و هواپیمای دشمن روت لاک کرده و تو تراتل رو تا ته فشار دادی ولی پاور اینقدر Delayداشته که دشمن تو رو به دیار باقی فرستاده؟
اگر تنها یک راید اجازه بدن که با یکی از جنگنده های نیرو پرواز کنی کدام هواپیما ,کدام راید و کدام خلبان رو انتخاب میکنی که کابین عقبش بشینی؟(پنبه دانه!!)
تفاوت دستگیره با Angle of attack tube?
تا بحال به آینده خودت فکر کردی؟
فکر میکنی خرج متوسط یک خانواده 4 نفره در تهران چقدره؟
راستی قیافت وقتی میخوای یه چیزی رو بگی ولی به دلایلی نمیتونی خیلی سوژس!

وحالا تعدادی از کلمات کلیدی:
انحصار وراثت
ناناش
سه فقره قبض جریمه 20هزار تومانی
ایران پیما
میانبر از مسیر کوهستانی
پیچ
مجددا سافت!
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

قفل شده

بازگشت به “صندلي داغ”