در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوشکن‌ها به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: تصویری از رزم ناو مدرن دیرینگ Type 45

توسط SAMAN » سه شنبه 4 مرداد 1390 21:04


دیرینگ بهترین کشتی دفاع هوایی جهاندر یک حمله شدید یک رزم ناو تایپ 45 می تواند به طور همزمان بیشتر اهدافش را رهگیری کرده,درگیر شود و آنها را نابود کند که می توان گفت این برابر با رزم 5 نابودگر تایپ 42 با اهداف مشابه است.
بعد از به اب انداختن دیرینگ در 1فوریه 2006 آدمیران سر آلن وست اظهار داشت که نیروی دریاییش  همیشه بیشترین قابلیت نابود گری را خواسته و همچنین بیان کرد که دیرینگ بهترین کشتی دفاع هوایی جهان است!


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
دیرینگ تایپ 45   سیستم موشکی ضد هوایی اصلی (PAAMS ) را بکار میبرد که طراحی مشترک  انگلستان فرانسه و ایتالیا است.PAAMS شامل یک کنترل آتش سامپسون و رادار رهگیری و موشک های آستر 30 و 15  و 48 سلول لانچر عمودی (SYLVER )است که هر دو قابلیت کوتاه بدر و برد بلند را بر علیه اهداف هوایی فراهم می سازند.

سیستم PAAMS توانایی کنترل و هماهنگ کردن چندین موشک ضد هوایی را در یک زمان دارد و اجازه می دهد چندین هدف پیگیری شده رهگیری شوند و لانچر موشکSYLVER در صورت نیاز  قادر به ارتقاء و اضافه سازی تسلیحات مدرن بیشتر  می باشد.

رادار سامپسون توانایی رهگیری اشیایی در حد یک توپ کریکت را که سرعتی معادل به 3 برابرسرعت صوت داشته باشند را دارد!رادار سامپسون یک رادار آرایه فازی فعال استکه برد 400 کیلومتر دارد و در باند فرکانسی 2 تا 4 گیگا هرتز عمل می کند وتوان 25000 وات دارد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

گرچه تایپ 45 پیشرفت های اصلی دفاع هوایی را نشان داده اما قابلیت ضد کشتی آن در حال حاضر به یک قبضه توپ میان برد و موشک های هوا به سطح کوتاه برد ضدکشتی Sea skua که مخصوص هلیکوپتر است محدود شده است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
typhoon, interceptor, noora, shola, CAPTAIN PILOT, gigi64, ASHKAN95, sroasha, Shahbaz, Mahdi1944

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: تصویری از رزم ناو مدرن دیرینگ Type 45

توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 4 مرداد 1390 21:37

آشنایی مختصر با سامانه ضد موشک های هوایی PAAMS در ناوشکن Daring Type 45


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

PAAMS مخفف عبارت Principal Anti Air Missile System میباشد که همانا به معنای "سامانه دفاعی و ضد موشک های هوایی" است. این پروژه بطور مشترک در بین کشورهای انگلستان, فرانسه و ایتالیا و تحت مدیریت کارگروه بین المللی EUROPAAMS توسعه یافته است و هم اکنون در نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا, تحت عنوان Sea Viper (افعی دریایی) بر روی ناوشکن های Type 45 در حال خدمت میباشد. این سامانه در ابتدا با هدف استفاده در ناوچه (Frigate) های تولید مشترک Horizon CNGF وارد مرحله تحقیقات گشت. در تاریخ 11 August سال 1999 میلادی, وزارت دفاع فرانسه به عنوان پیمانکار توسعه رادارهای برد بلند (LRR) جهت سامانه PAAMS بر روی هریک از ناوچه های Horizon انتخاب گردید و این مسئولیت را قبول نمود.  

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

از آنجا که برخی پیش نیازهای نیروی دریایی انگلستان با پروژه ناوچه های Horizon همخوانی نداشت, لذا این کشور در ماه October سال 1999 از این برنامه جدا شد و بطور اختصاصی بر روی ناوشکن های Type 45 خود متمرکز گردید. با اینحال قوای نظامی بریتانیا همچنان به عنوان یکی از اعضای پروژه PAAMS شناخته میگردند و در این مسیر حضور مستمر دارند. در سال 2003 میلادی, نیروی دریایی سلطنتی انگلستان, سفارش خرید 5 سامانه PAAMS به همراه رادارهای اختصاصی LRR را جهت استفاده در 6 فروند ناوشکن Daring Type 45 خود ثبت نمود. سامانه ضد موشک های هوایی PAAMS در ناوشکن های Type 45 انگلستان و در جهت پردازش اطلاعات در طول درگیری های دریایی, بطور اختصاصی از سیستم عامل Windows 2000 ساخت Microsoft بهره میبرد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در طول اولین تمرین نیروی دریایی انگلستان با استفاده از سامانه PAAMS بر روی ناوشکن HMS Daring, بخش مدیریت رزم (CMS) در هنگام شبیه سازی یک حمله هوایی دچار ایراد فنی گردید و برق آن قطع شد. با از دست رفتن CMS, سامانه PAAMS نیز عملا" فلج گردید و خدمه کشتی جهت غلبه بر تهدیدات هوایی (در طول نبرد آزمایشی) در غیاب CMS مجبور به استفاده از دوربین های دوچشم دریایی گردیدند تا این سامانه مجددا" فعال گردد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Aster 30

اصلی ترین کاربرد سامانه دفاع ضد موشکی PAAMS در جلوگیری از حملات و تهدیدهای هوایی اعم از هواپیماها و موشک های ضد کشتی نهفته است. همچنین این سامانه میتواند در جهت حفاظت هوایی از نیروی ها و تجهیزات زمینی همچون هواپیماهای  دوزیست و Hover Craft ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. این سامانه به گونه ای طراحی گشته است که میتواند در آینده نه چندان دور, با برخی از سیستم های پدافندی فعلی همچون Sea Dart های نصب شده بر روی ناوهای Type 42 انگلستان و آرژانتین جایگزین گردد که امروزه از مشکلاتی همچون سرعت واکنش محدود و همچنین کاهش سطح کارایی رنج میبرند. PAAMS و اساسا" موشک های Aster از ابتدا در جهت مقابله و رهگیری موشک های دریایی توسعه یافتند و سایر قابلیت ها در طول برنامه های تکمیلی افزوده گردید و مقابله با کشتی های دریایی هیچگاه در اهداف این پروژه قرار نداشته است. این سامانه قدرتمند با استفاده از پرتابگرها عمودی SYLVER که در داخل عرشه Daring جا گرفته اند, توانایی شلیک 8 موشک را در عرض 10 ثانیه دارا میباشد. همچنین هریک از ناوشکن های Daring توانایی حمل 48 عدد انواع موشک Aster 15 و Aster 30 را دارا میباشند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پرتابگرهای عمودی SYLVER


=====================

تالیف و تنظیم: CAPTAIN PILOT

منابع:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

هرگونه کپی برداری از این مطلب, تنها با ذکر نام CentralClubs.Com به عنوان منبع, و نویسنده مجاز میباشد.

====================
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
typhoon, ATABACKAN, sroasha, interceptor, chad, Abbas1, noora, parsa1984, shola, Shahbaz, Mahdi1944, nima-rad, SAMAN, Java, M.Lawyer, رونین, hamed_713, gigi64

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1392 13:56

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 6 پست

ناوشکن های قدرتمند انگلیسی type 45) class ddg)

توسط agolipagoli » يکشنبه 15 دی 1392 20:00

این ناوشکن داری 190 خدمه و برد 7000 ناتیکال مایل است
سرعت این ناوشکن 27 گره دریایی است و طول آن 153.2 متر است
زمانی که دولت بریتانیا در نظر داشت دو ناو هواپیمابر به ناوگان دریایی خود بیفزاید ناوشکن های چندکاره ی Type 42 انگلیسی به پایان عمر سرویس دهی خود نزدیک می شدند؛ بنابراین دولت بریتانیا متوجه شد نیاز به ناوشکن هایی دارد که دارای قابلیت های بیشتر و پیشرفته تر باشد، از سیستمی مانند سیستم AEGIS بهره ببرد، توانایی پوشش ضدهوایی وسیعی داشته باشد تا بتواند از ناو های هواپیمابر محافظت کند و اینکه توانایی مقابله با تهدیدات مدرنی چون موشک های کروز پرسرعت را داشته باشد. کوشش های بسیاری برای طراحی این ناوشکن انجام شد تا با تکنولوژی بومی ساخته شود.

سه کشتی دیرینگ توسط چاره ساز های ناوگان دریایی سیستم های سطحی BAE از بلوک های پیش ساخته ناقص ساخته شده توسط خودش و گروه VT سرهم شده بود. در اصل انگلستان برای بدست آوردن کشتی های دفاع هوایی با فرانسه و ایتالیا جستجو کرد. انگلستان آنها را با عنوان قسمتی از پروژه 8 ملیتی NFR 90 و بعد برنامه HCNGF می خواست، البته انگلیسی ها سعی کردند تا با فرانسه و ایتالیا در معاهده ساخت ناوشکن همکاری کنند که نتیجه بخش نبود. (انگلستان از معاهده خارج شد و فرانسه و ایتالیا به همکاری خود ادامه دادند.) نتیجه ی تلاش های بریتانیا ساخت ناوشکنی با استفاده از تکنولوژی بومی بود که کلاس Daring یا Type 45 نام گرفت.

[B]
ناوشکن اول تحت عنوان HMS Daring D32 در فوریه 2006 (یعنی 6 سال بعد از تصمیم گیری جهت ساخت ناو) به آب انداخته شد. ناوشکن دوم تحت عنوان HMS Dauntless D33 در ژانویه 2007 به آب انداخته شد. ناوشکن سوم تحت نام HMS Diamond D34 فعال است و همچنین ناوشکن چهارم و پنجم و ششم به ترتیب با نام های HMS Dragon D35 , HMS Defender D36 , HMS Duncan D37 می باشد. البته برنامه این است که تعداد 8 تا 12 فروند ناوشکن از این کلاس ساخته شوند.

هسته ی سیستم دفاعی این ناوشکن سیستم راداری APAR و سیستم ضدهوایی موشکی PAAMS است که با سیستم کنترل آتش SAMPSON، سیستم راداری Tracking، سیستم شلیک موشک SYLVER، موشک های کوتاه برد Aster 15 و موشک های Aster 30؛ سیستمی یکپارچه را به وجود میآورند، البته این تسلیحات، تسلیحات اولیه ای هستند که روی ناوشکن اول نصب شده اند؛ و هنوز تسلیحات پیشرفته ی زیادی وجود دارند که بر روی ناوشکن نصب نشده اند، که به طور مثال شامل سیستم سونار و موشکهای سطح به سطح میباشد. این کمبودها تا زمانی که برطرف نشوند باعث محدود شدن چندگانه گی multi-role می شوند. همچنین سیستم ضدزیردریایی ناوشکن با استفاده از هلیکوپترهای Merlin تقویت میشود.

اروپاییها اعتقاد دارند که سیستم PAAMS/SAMPSON این ناوشکن نسبت به مدل آمریکایی یعنی AEGIS برتری دارد. اما به علت تجربه های فراوان سیستم آمریکایی، تلاش های فراوان جهت بروز کردن این سیستم و توزیع و استفاده شدن از این سیستم در بین 5 کشور دیگر؛ بعید به نظر میرسد که سیستم بریتانیایی بتواند جایگزین مدل آمریکایی شود یا از اعتبار آن بکاهد.

از آنجا که برخی پیش نیازهای نیروی دریایی انگلستان با پروژه ناوچه های Horizon همخوانی نداشت, لذا این کشور در ماه October سال 1999 از این برنامه جدا شد و بطور اختصاصی بر روی ناوشکن های Type 45 خود متمرکز گردید. با این حال قوای نظامی بریتانیا همچنان به عنوان یکی از اعضای پروژه PAAMS شناخته می گردند و در این مسیر حضور مستمر دارند. در سال 2003 میلادی, نیروی دریایی سلطنتی انگلستان, سفارش خرید 5 سامانه PAAMS به همراه رادارهای اختصاصی LRR را جهت استفاده در 6 فروند ناوشکن Daring Type 45 خود ثبت نمود. سامانه ضد موشک های هوایی PAAMS در ناوشکن های Type 45 انگلستان و در جهت پردازش اطلاعات در طول درگیری های دریایی, بطور اختصاصی از سیستم عامل Windows 2000 ساخت Microsoft بهره میبرد.

به هر حال ناوشکن های جدید کلاس Daring DDG؛ پیشرفته، چند کاره هستند و میتوانند استثنائی در برابر مدل آمریکایی باشند.
ناوشکن های تایپ 45 دیرینگ از چند کار پیشرفته وسیع و بکار گیری موشک Sea Viper برتری می جستند. در سال 2009 موشک های آستر با تاخیر به کشتی ها تحویل شدند که این تاخیر ناشی از ناموفق بودن در طی آزمایش بود.

این یک ناوشکن بسیار مدرن بوده و از تسلیحاتی مانند Guns / Anti-ship / Anti-submarine و حتی Land attack استفاده می کند، علاوه بر این از سیستم دفاعی SSTD یا سیستم دفاعی اژدر کشتی سطحی نیز استفاده خواهد کرد.

البته در لینک ویکی پدیا ذکر شده که در حالت پیش فرض ، تسلیحات ضد کشتی و موشک های کروز Tomahawk روی این کشتی نصب نیست و تنها یک Provision برای این ناو هست (بگذریم از اینکه Wikipedia برای این اطلاعاتش منبعی معرفی نکرده) و تنها یک قبضه توپ 114 میلیمتری MK8 Land Attack جز تسلیحات غیر پدافندی نصب شده روی این ناوشکن است .

در وبسایت شرکت BAE systems (شرکت سازنده ی این ناوشکن) نیز ماموریت اصلی این ناوشکن ، حفاظت از ناو گروه در مقابل تهدیدات پیشرفته ی هوایی (Anti Air warfare) ذکر شده و بغیر از توپ MK8 ، بقیه ی تسلیحات نصب شده تماما برای پدافند ضد هوایی هستند.

ناوشکن Type 45 از زمان ورودش به ارتش انگلستان (یعنی در 2009) بدلیل برخی مشکلات نا معلوم قادر به استفاده از سیستم پدافندی فرانسوی PAAMS (که در ارتش انگلیس با نام Sea Viper شناخته می شود) که سیستم اصلی پدافندی این ناوشکن هست، نبوده.
[B]پرتابگرهای عمودی SYLVER[/B]


در اواسط مه 2011 ، وزارت دفاع انگلیس با انتشار بیانیه ای ، از اولین شلیک موفقیت آمیز این سیستم پدافندی روی یکی از ناوشکن های Type 45 موسوم به HMS Daring ارتش انگلیس خبر داد . درحال حاضر سیستم ضد هوایی موشکی مشترک PAAMS با موشک های آستر 15 و 30 به این ناوشکن سرویس می دهند. دیرینگ تایپ 45 سیستم موشکی ضد هوایی اصلی (PAAMS ) را بکار میبرد که طراحی مشترک انگلستان فرانسه و ایتالیا است. PAAMS شامل یک کنترل آتش سامپسون و رادار رهگیری و موشک های آستر 30 و 15 و 48 سلول لانچر عمودی (SYLVER )است که هر دو قابلیت کوتاه برد و برد بلند را بر علیه اهداف هوایی فراهم می سازند.
سیستم PAAMS توانایی کنترل و هماهنگ کردن چندین موشک ضد هوایی را در یک زمان دارد و اجازه می دهد چندین هدف پیگیری شده رهگیری شوند و لانچر موشک SYLVER در صورت نیاز قادر به ارتقاء و اضافه سازی تسلیحات مدرن بیشتر می باشد.

جدا از حضور موشک های قدرتمند و آمریکایی BGM-109 و AGM-84 که در این ناوشکن موجود است، در خصوص استراتژی مقابله با تهدیدات سطحی و زیر سطحی در ناوشکن های Type 45 نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا, میتوان به قدرت مخرب و هوابرد موشک های سوخت جامد Sea Skua بر روی هلیکوپترهای AW101 Merlin و Lynx ساخت کمپانی های انگلیسی AgustaWestland و Westland که هر 2 توانایی فرود و انجام عملیات Logistic بر روی عرشه Daring را دارا میباشند, در کنار فرستنده های سونار قدرتمند MFS-7000 اشاره داشت که تقریبا" خطر هرگونه تهدید سطحی (ناوشکن ها) و زیر سطحی (زیر دریایی ها) را خنثی می نمایند. البته این چیدمان در کنار بهره وری از هلیکوپترهای WS-61 Sea King در نقش جستجو و پشتیبانی هوایی به اوج قدرت خود میرسد و طبیعتا" نیروی دریایی بریتانیا و همچنین کمپانی BAE Systems نگرانی چندانی از این بابت ندارند!

[B]
[/B]
[B][/B]
[B]موشک Sea Skua بر روی بالگرد Lynx[/B]


البته جا دارد بازهم اشاره نمائیم عمده ترین فعالیت ناوشکن های Type 45 در ناو گروه دریایی بریتانیا, با استفاده از سامانه دفاعی PAAMS و حسگرهای چند منظوره SAMPSON در کنار رادارهای 3 بعدی S1850M و .... در حفاظت ناوگان دریایی در برابر تهدیدات هوایی تعریف شده است و از این جهت نیز تقریبا" بی نقص است. با این حال وجود تسلیحات مذکور در کنار قدرت بازدارنده هوابرد, این ناوشکن را خطر تهدیدات سطحی نیز مصون نگاه میدارد.

رادار سامپسون توانایی رهگیری اشیایی در حد یک توپ کریکت را که سرعتی معادل با 3 برابر سرعت صوت داشته باشند را دارد!رادار سامپسون یک رادار آرایه فازی فعال است که برد 400 کیلومتر دارد و در باند فرکانسی 2 تا 4 گیگاهرتز عمل می کند و توان 25000 وات دارد.

[B][/B]
[B]Harpoon Block II[/B]


در یک حمله شدید یک ناوشکن تایپ 45 می تواند به طور همزمان بیشتر اهدافش را رهگیری کرده,درگیر شود و آنها را نابود کند که می توان گفت این برابر با رزم 5 نابودگر تایپ 42 با اهداف مشابه است.

بعد از به اب انداختن دیرینگ در 1فوریه 2006 آدمیران سر آلن وست اظهار داشت که نیروی دریاییش همیشه بیشترین قابلیت نابود گری را خواسته و همچنین بیان کرد که دیرینگ بهترین کشتی دفاع هوایی جهان است! گرچه تایپ 45 پیشرفت های اصلی دفاع هوایی را نشان داده اما قابلیت ضد کشتی آن در حال حاضر به یک قبضه توپ میان برد و موشک های هوا به سطح کوتاه برد ضدکشتی Sea skua که مخصوص هلیکوپتر است محدود شده است.


مشخصات :

طبقه بندی: DDG
طول:151 متر
عرض:20متر
آبخور:5متر
دیسپلیسمنت: 7200 تن
پیشران: 2 WR-21 Gas Turbines, two shafts
سرعت:بیش از 27گره
برد عملیاتی:7000مایل دریایی (19نات)
خدمه:230نفر
هلیکوپتر:یک فروند Merlin EH101 HAS


رادارها :

PAAMS
SAMPSON MFR, S1850M LRR
سونار MFS-7000


تسلیحات :

48 سلول شلیک Sylver VLS Aster 15, 30
یک توپ 114 میلیمتری DP
دو توپ 20میلیمتری Phalanx CIWS
6 اژدر Stingray Torpedoes


ناوشکن های در حال خدمت :

HMS Daring D32
HMS Dauntless D33
HMS Diamond D34

(HMS Dragon (D35
(HMS Defender (D36
(HMS Duncan (D37گرد آورنده : پدرام عاشوری (CAPITAN) , منبع :  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


منابع :
naval-technology , wikipedia , BAEsystems , royalnavy.mod.uk , telegraph.co.uk , mod.uk
[/B]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب agolipagoli تشکر کرده اند:
Lord_Jason, كيارش, mj_piremard, Mahdi1944

Major II

Major IIno avatar
پست ها

181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

Re: معرفی ناو شکن مدرن Daring Type 45 انگلستان

توسط f14tomcat » دوشنبه 16 دی 1392 10:47

دوستان عزیز.توجه کنیدکه اولااکثرسامانه های پدافندی میانبردودوربرددومنظوره سطح به سطح وسطح به هواهستندنظیراستانداردواستر.ازطرفی سالهاست ایالات متحده پرتابگرهای چندمنظوره عمودپرتاب که قادربه پرتاب تامهاوک-استانداردوهارپون هستند(بخصوص درکلاس ارلی بروک)استفاده می کندکه بسته به نوع ماموریت نسبت تعدادی موشکهاتفاوت می کند.بنابراین شایدانگلستان سیستم سیستم مشابهی دارد.درهرحال نداشتن سلاح سطح به سطح به نوعی درانهامنتفی است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f14tomcat تشکر کرده اند:
agolipagoli, ATABACKAN

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1392 13:56

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 6 پست

Re: معرفی ناو شکن مدرن Daring Type 45 انگلستان

توسط agolipagoli » دوشنبه 16 دی 1392 12:26

f14tomcat نوشته است:دوستان عزیز.توجه کنیدکه اولااکثرسامانه های پدافندی میانبردودوربرددومنظوره سطح به سطح وسطح به هواهستندنظیراستانداردواستر.ازطرفی سالهاست ایالات متحده پرتابگرهای چندمنظوره عمودپرتاب که قادربه پرتاب تامهاوک-استانداردوهارپون هستند(بخصوص درکلاس ارلی بروک)استفاده می کند که بسته به نوع ماموریت نسبت تعدادی موشکهاتفاوت می کند.بنابراین شایدانگلستان سیستم سیستم مشابهی دارد.درهرحال نداشتن سلاح سطح به سطح به نوعی درانهامنتفی است.سلام علیکم

حق با شماست، البته بنده مقاله رو کامل درج نکردم
انشا الله امروز به بررسی (HMS Daring  (D32 می پردازم تا به مشخصات این ناوشکن قدرتمند بیشتر پی ببریم


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب agolipagoli تشکر کرده اند:
f14tomcat

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان