در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

David Lynch

مدير انجمن: شوراي نظارت

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 آذر 1388 12:44

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

David Lynch

توسط big cheez » چهارشنبه 18 آذر 1388 09:52

سلام خدمت دوستداران سینما:
دیوید لینچ سازنده.نویسنده و کاگردان از بزرگترین نضرییه پردازان سینمای مواثر میباشد که خود نیز دارای 2 شاهکار با نام های mulholland Dr و lost highway میباشد.
این کارگردان که خود سازنده ی سبک سورال و سایکودلیک می باشد در فیلمهای خود از مسائل erotic و موسیکهای psycho,meta و classicبسیار استفاده میکند که به فیلم هایش لهن های مرموز و پر رمز و راز می دهد.
یکی از بزرگترین تکنیکهای این کارگردان که موجب عصبی شدن بیننده میشود استفاده از پلان های زیبا که تا عملی که بازیگر میخواهد انجام دهد به هیچ وجه هارمونی ندارد میباشد.
به طور مثال زمان ارتکاب یک قتل فجیه از موسیقی های کلاسیک استفاده میکند.
به گفته ی خود لینچ:فهمیدن هنر نیست.هنر فهمیدن است.
خود حقیر در مورد این کارگردان و فیلم هایش می گویم:فهمیدن دو چهره ی متفاوت دارد یکی ظاهر و دیگری ژرف و عمق و این کارگردان کاملا" این دو را به نمایش میگذارد که ما پی ببریم خلقت انسان
شاهکاری است بی حد و مرز.

این اولین نوشته ی من در این سایت است و امیدوام که با انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان بتوانم بهتر از این بنویسم.

اگر جایی از این نوشته برایتان گنگ بود حقیر در خدمت است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big cheez تشکر کرده اند:
oweiys, pedmehr

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

Re: David Lynch

توسط pedmehr » چهارشنبه 18 آذر 1388 20:44

من که lost highway رو دوبار به طور کامل دیدم ولی چیز خاصی ازش نفهمیدم , شاید این ذهن خود انسان هست که چیزهایی رو که معناش رو متوجه نمیشه رو پیچیده میبینه در حالی که فقط بی معنی هستند !! فهماندن هنر بزرگتری هست به نظرم تا فهمیدن !
در روح و جان من میمانی ای وطن

Major

Major

نماد کاربر
155

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 28 آبان 1387 02:48

آرشيو سپاس: 518 مرتبه در 125 پست

Re: David Lynch

توسط The Passenger » چهارشنبه 18 آذر 1388 23:24

با درود،
دوستان اگر علاقمندند زواياي بيشتري از لينچ بشناسند، پيشنهاد ميكنم شمارۀ 16 فصلنامۀ «سينما و ادبيات» كه مال بهار پارسال بود و مفصل راجع به لينچ، فلسفه اش، سبك و آثارش پرداخته را مطالعه بنمايند. اين يك فصلنامۀ تخصصي ست كه در هر شماره به زواياي مختلف زندگي، آثار و انديشه هاي يك كارگردان مطرح سينما مي پردازه كه در كشور ما در اين باب يكتاست. براي ملاحظۀ سايت به آدرس cinemavaadabiat.com مراجعه بفرمائيد. البته در سايت فقط عناوين مقالات مندرج در مجله پيداست و قادر به مشاهدۀ كل شماره هاي قبل نيستيم متأسفانه.
از خون جوانان وطن لاله دميده
از ماتم سرو قدشان، سرو خميده
در سايۀ گل، بلبل ازين غصه خزيده
گل نيز چو من، در غمشان جامه دريده

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان