در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
44

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1392 13:59

شیراز

آرشيو سپاس: 33 مرتبه در 16 پست

حل مشکل گوشی های بریک شده (Dead) تست شده با جی ال ایکس جی 3

توسط koorosh.r » سه شنبه 26 فروردین 1393 08:50

سلام به همه دوستان

امروز میخوایم طریقه درست کردن گوشی های بریک شده یا به اصطلاح آجر شده رو اینجا مطرح کنیم.
ماجرا از اونجا آغاز شد که من میخواستم یه فریمور رو گوشیم بریزم که به مشکل بر خورده بودم به پیشنهاد یکی از دوستان گوشی رو با فلش تولز فرمت کردم و گوشی خاموش شد.
بوت لودر پریده بود و سیستم یه هیچ عنوان گوشی رو نمیشناخت کابل رو عوض کردم سیستم رو عوض کردم آنتی ویروس رو غیر فعال کردم باتری رو در آوردم فلش تول ورژن های مختلف رو تست کردم.حتی تو فروم مشکلم و مطرح کردم ولی هیچ کدوم از راهنمایی های اساتید مشکل رو حل نکرد.خلاصه دیگه نا امید شدم.بردمش نمایندگی اونجا هم وصل کرد به دستگاه بهم گفت گوشیت مشکل برقی داره و 40 تومن الان بده تا پس فردا جوابش و بهت میدم و روش کار میکنم ممکن درست بشه ممکنه درست نشه.منم بهشون گفتم که این گوشی سالم بوده به خاطر اشتباه خودم اینطوری شده که اون باز حرف خودش و میزد خلاصه برگشتم خونه و شروع کردم به سرچ زدن تو نت چند تا فروم خارجی رو کامل خوندم و گشتم و بالاخره موفق شدم...

نکته : این آموزش واسه زمانیه که گوشی هیچ جوره توسط سیستم شناخته نمیشه یعنی بوت لودر پریده باشه

وسایل مورد نیاز یه تیکه سیم هست واسه اتصال نقطه های روی برد که من اینجا از کابل های اهم متر استفاده کردم و دو سرش رو با چسب بهم چسبوندم که عکسش رو میبینین.

حالا گوشی رو با احتیاط باز میکنید

کار اصلی ما اینه که گوشی رو به سیستم وصل کنیم و با اتصال بین نقطه های برد باعث بشیم سیستم گوشی رو بشناسه

من همه نقاط رو تست کردم تا اون نقطه رو پیدا کردم تو عکس زیر نقطه رو مشخص کردم

به محض اینکه اتصال این نقطه با اون حاشیه کناری (جایی که کابل مشکی رو وصل کردم )که تو عکس های بالا گذاشتم برخورد کنه صدای اتصال یو اس بی از سیستم میاد حالا که نقطه پیدا شده فلش تول رو باز کنید و فریمور رو انتخاب و گوشی رو فلش کنید.بعدشم با دقت گوشی رو ببندید و استفاده کنید.

امیدوارم این آموزش کار شما رو هم راه بندازه.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب koorosh.r تشکر کرده اند:
sazegar67, wildfire.s, 2mahdi2, Mahdi1944, centraluse, rahnema, Silver62, SMH, saeid5161, parsaraha

New Member

no avatar
15

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 31 اردیبهشت 1390 16:47

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

Re: حل مشکل گوشی های بریک شده (Dead) تست شده با جی ال ایکس ج

توسط sa8420 » دوشنبه 12 آبان 1393 23:27

سلام
گوشی من اسنوی هستش
کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی درست نمیشه
مدام هی صدای پلاگ و آن پلاگ میده حتی بدون اینکه کارایی که گفته بودین رو انجام بدم
گوشی رو به عنوان یه دیوایس آلکاتل میشناسه
ممنون میشم راهنماییم کنین

Major I

Major I

no avatar
97

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 مرداد 1392 12:36

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 12 پست

Re: حل مشکل گوشی های بریک شده (Dead) تست شده با جی ال ایکس ج

توسط nasser9090 » يکشنبه 18 آبان 1393 09:32

سلام
با فرمت کردن sp flash tools کل سیستم عامل و پارتیش NAND پاک میشه، عملا گوشی مثل هارد PC که هیچی توش نیست خواهد شد، که بعد از این کار فلش گوشی بر روی حالت Dwonload در برنامه SP FLASH TOOLS انجام می دادید تا پارتیشن ساخته و سیستم عامل دوباره روی گوشی قرار میگرفت و مثل روز اول گوشی روشن بشه

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است