در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 تیر 1390 13:57

آرشيو سپاس: 40 مرتبه در 25 پست

چه طوری یه فایل 6 گیگیو روی 2تا dvd رایت کنم؟

توسط sYAGHOOT » پنج شنبه 15 تیر 1391 22:06

سلام به دوستان عزیز!
من بازی gta 7رو به صورت فشرده با حجم 13 mbداناود کردم که بعد از اکسترکت کردن 6گیگ شد.من این فایل isoکه 6 گیگه رو چه طوری تو دو تا dvdرایت کنم؟
خواهشا کمک کنین.من هر نرم افزار ساخت درایو مجازی هم که نصب میکنم مثل PowerISO و  Virtual CloneDriveو deamon tools  باز هم موفق نمیشم یه درایو درست حسابی بسازم!!
حالا از خیر درایو مجازی گذشتم میخوام رایت کنم ولی چه طوری یه فایل 6 گیگیو روی 2تا dvd رایت کنم؟
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sYAGHOOT تشکر کرده اند:
Erratic

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: چه طوری یه فایل 6 گیگیو روی 2تا dvd رایت کنم؟

توسط Solver » پنج شنبه 15 تیر 1391 22:58

sYAGHOOT,  

نخست ای تعجب داره ... واقعا یک فایل 6 گیگ بایتی را به صورت فشرده با حجم 13 مگابایت دانلود کردید  :-(  امیدوارم این فایل یک ویروس نبوده باشد و دقیقا همان چیزی باشد که انتظارش را دارید.

شاید مناسب ترین نرم افزار برای فایل های ایمیج ناشناخته ultra ISO باشد که گستره وسیعی از پسوند ها را پشتیبانی می کند، قابیلت ساخت تا 16 درایو مجازی را نیز دارد و ضمنا قابلیت رایت از روی ایمیج ها یا بالعکس گرفتم ایمیج با پسوند دلخواه (عمومی، متناسب با نرو، کلون یا الکل و ...) را نیز دارد. تقریبا جامع ترین نرم افزار این حوزه است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sYAGHOOT, Erratic, CentralWeb

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 15 تیر 1391 23:06

بعضی برنامه ها رو میشه تا حد بسیار بالایی فشرده کرد
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Erratic

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » پنج شنبه 15 تیر 1391 23:30

ممنون ولی من هنوز نتونستم این فایل iso رو تکه تکه کنم تا بشه رو ی دوتا dvd رایتش کرد... :lol:
میخوام بعد از رایت وقتی dvdرو میذارم، نصب بشه.چه طوری این فایلو تکه تکه کنم و چه طوری(rar یا همون iso) رو dvd بزارمش تا خودش نصب بشه و دیگه نیازی به اکسترکت کردن نباشه؟

Captain II

Captain II

نماد کاربر
678

تشکر کرده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » پنج شنبه 15 تیر 1391 23:36

sYAGHOOT نوشته است:سلام به دوستان عزیز!
من بازی gta 7رو به صورت فشرده با حجم 13 mbداناود کردم که بعد از اکسترکت کردن 6گیگ شد.من این فایل isoکه 6 گیگه رو چه طوری تو دو تا dvdرایت کنم؟
خواهشا کمک کنین.من هر نرم افزار ساخت درایو مجازی هم که نصب میکنم مثل PowerISO و  Virtual CloneDriveو deamon tools  باز هم موفق نمیشم یه درایو درست حسابی بسازم!!

حالا از خیر درایو مجازی گذشتم میخوام رایت کنم ولی چه طوری یه فایل 6 گیگیو روی 2تا dvd رایت کنم؟

فایلی که شما دانلود کردید کاملا معیوب است.
بنده به شخصه مدت زیادی صرف تحقیق و پیدا کردن این نرم افزار ها داشتم

البته همونطور که اقا میلاد عرض کردند  فایلی که شما دانلود کردید تنها حاوی محتویات معیوب است که پس از خارج شدن از حالت فشرده فضای هارد دیسک شما را اشغال میکند.

همچین بعضی از فایلها رو میتوان تا حد بسیاری فشرده کرد مانند نوشته ها و متن ها.

بنده یک نسخه ویندوز 4گیگابایت را به همین شیوه دانلود و رایت کردم اما بعدا مشخص شد که این تنها یک تجربه بوده و بس

اگر اصرار دارید که این فایل را رایت کنید میتوانید از دی وی دی های فشرده تر (9 گیگابایتی استفاده کنید)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Ph.Sepehr

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » جمعه 16 تیر 1391 10:36

برای نصب این بازی شمانیازی به رایت این فایل ندارید!!؟
خب فقط فایل روازطریق virtual clone cdیاisoدرکامپیوترmountکنیدوبه صورت یه dvdبازی مجازی نصبش کنید!
(من خودم بازیSonic4_Episode2رواینطوری نصب کردم)بازم میگم اگه مشکلتون نصب بازیه!
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

Captain II

Captain II

no avatar
493

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

توسط marshal1987 » جمعه 16 تیر 1391 11:15

در این زمینه خیلی باسواد نیستم ولی چیزی که دم دست به نظرم میاد برای رایت یه فایل بزرگ روی چند دی وی دی یا سی دی  استفاده از نرم افزار win rar هست که راحت میتونید چند part کنید فایلو و به راحتی رایتش کنید...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
Solver, CentralWeb

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 16 تیر 1391 11:30

نخست این که بله ما نرم افزارهای فشرده سازی بسیاری داریم اما این که 6 گیگ تبدیل شود به 13 مگ یعنی بیش از 470 بار فایل کوچک شده باشد ! به درصد میشود: 47000 % فشرده سازی ...   8->

تردید نداشته باشید همه نشانه ها دلیل بر حدس اولیه بنده و غیر واقعی بودن این فایل دارد. از درصد فشرده سازی گرفته تا این حجم فایل ISO که اصلا متعارف نیست.

اما محض اطلاع:

اگر خواستید مثلا یک نرم افزار را از روی یک DVD به روی 2 CD رایت کنید. یا بر فرض خواستید یک فایل ISO بزرگ را روی چند DVD رایت کنید روش های مختلفی وجود دارد. روش آماتوری این است که شما فایل ها را به کمک مثلا WInrar را دو قسمت کنید. هر قسمت را روی یک CD رایت کنید. سپس با گذاشتن CD اول شروع به خارج سازی فایل ها از حالت فشرده کنید ... و بعد از اتمام و درخواست تکیه دوم فایل CD دوم را بزارید. (این میتواند برای DVD هم باشد)

در نهایت نیز فایل های کپی شده روی هارد خود را جهت نصب مورد استفاده قرار دهید. یادم هست صمین سافت اون اوایل بازیهاش اینطور بود، یعنی اول باید کپی میشد روی هارد و بعد نصب.

اما روش حرفه ای تر. بسته به نوع فایل ها متفاوت است. که پیچیده ترین اون ها همین نرم افزار است. یعنی این که شما یک نرم افزار نصب نشده داشته باشید و قرار باشد این نرم افزار نصب شود. در این حالت شما چند راه حل دارید. یک از نرم افزارهای خاصی کمک بگیرید و با شکافتن فایل Setup و گرفتن فهرستی از دستورات نصب اون دستورات را در دو فایل نصب جداگانه که خودتان می سازید به کار ببندید. اگر این امکان نباشد که در اکثر موارد این امکان فراهم نیست باید از برخی نرم افزارهای مانیتورینگ کمک بگیرید و یک نوبت نرم افزار را به کمک درایو مجازی در حالی که سیستم را مانیتور میکنید نصب کنید تا آن فهرست را به دست آورید. سپس باز مثل روش قبل فایل نصب 2 مرحله ای براش بسازید و دستورات را بین دو مرحله نصب تقسیم کنید. البته من خودم خیلی وقت پیش این کار را  انجام دادم و نام نرم افزارها به خوبی خاطرم نیست. اما یک فایل نصب ساختم که با اجرای اون در سیستم عامل حدود 20 نرم افزار نصب میشد از جمله آفیس، فتوشاپ و دیکشنری بابیلون و ... این کار روی ویندوز اکس پی بود شایدم هم 98 ... دقیق یادم نیست. شاید هم نرم افزارهایی پیشرفته و کامل تری در این عرصه وجود داشته باشد که با جستجوی عبارتی مثل split setup file یا split installation یا مثلا split iso file میتونید بهشون دست پیدا کنید.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sYAGHOOT, CentralWeb

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » جمعه 16 تیر 1391 17:20

من هر کاری که میخوام بااین فایل بکنم جواب نمیده . یعنی ارور میده !همه ی نرم افزار هایی که تا حالا امتحان کردم کارشونو رو این فایل نمیتونن انجام بدن.فکر کنم همون که شما گفتید..!خرابه!! به هر حال از همتون ممنونم. :D

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

توسط SHAHABESAGEB » يکشنبه 18 تیر 1391 06:20

من در گذشته یه فایلی رو با حجم حدود 184.5 مگابایت دانلود کردم که یه فایل Setup بود و بعد از اکستراکت اون حجمش شد حدود 1462 مگابایت  و البته نصب هم شد ! به این فایل ها فایل های بسیار فشرده میگن  (Highly Compress) !

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
Erratic

Captain II

Captain II

نماد کاربر
678

تشکر کرده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » يکشنبه 18 تیر 1391 09:47

دوست گرامی و عزیز SHAHABESAGEB,  درود بر شما :razz:  :razz:  :razz:
سخن شما کاملا صحیح است.
فایل 184 مگی شما بعد از دیکمپرس شدن به 1462 مگابایت تبدیل شده تقریبا 8 برابر. و این باز هم قابل قبوله
حتی اگه از بازی های شرکت طنین استفاده کرده باشید باید بدونید که از اینکارا زیاد میکنن

اما اینکه یک بازی به نام جی تی ای که از بسیاری از صحنه ها و تصاویر گرافیکی تشکیل شده که تقریبا کمپرس کردنشون تا 90 درصد حجم کلی هم کار بسیار بزرگیه!!! اما وقتی از کمپرس کردن این فایل ها تا حداقل 450 برابر صحبت میکنیم کاملا مسئله ش دور از ذهن در می اید. البته باور کردنش راحته فقط کاربر باید تو یه فاز دیگه باشه :-)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Solver

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 خرداد 1394 16:49

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط aht905 » يکشنبه 10 خرداد 1394 17:02

sYAGHOOT نوشته است:سلام به دوستان عزیز!

من فکر کنم این دوستمون میخواد یک بازی شش گیگابایتی رو که خودش setup داره به چند تا دی وی دی تبدیل کنه که وقتی بازی رو بخواد نصب کنه پس از اتمام دی وی دی پیام گذاشتن دی وی دی بعدی بیاد تا نصب رو ادامه بده اگر کسی راهشو میدونه بگه که این مشکل من هم هست

بعدي