در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Furious Poster

Furious Poster

no avatar
387

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

کتابخوان یا تبلت Ebook Reader or Tablet

توسط nasir irani » يکشنبه 5 خرداد 1392 02:00

سلام  دوستان

راستش مدتیه می خواستم برای مطالعه فایل های PDF بخصوص فارسی که بعضی کتاب هستن و بعضی دیگه pdf  جزوه های دست نویس فارسی می خواستم یه کتاب خوان با تکنولوژی جوهر الکترونیکی  E link بخرم که گفته میشه با این تکنولوژی میشه ساعت ها بدون خسته شدن چشم مطالعه کرد

اما الآن متوجه شدم تقریبا  همه کتاب خوان ها  از فرمت فارسی پشتیبانی نمی کنن و آنهایی هم که میشه  اصلا امکان زوم در کتب pdf  فارسی نیست اگر هم جزو دست نویس باشه دیگه بدتر!!

اصلا انگار  امکان زوم کلا در  کتابخوان ها نیست و باید حتما ده اینچ به بالا باشه و فقط میشه فونت ها رو بزرگ کرد!؟

خلاصه اینکه کلی گیج شدم

می خواستم بدونم اصلا تکنولوژی E link تبلیغاتی هست یا واقعا با ساعت ها مطالعه طولانی چشم رو اذیت نمی کنه و این ادعا که نسبت به تکنولوژیTFT LCD وLED داره درسته یا نه

نظر شما چیه ارزش داره کتاب خوان بخرم یا یه تبلت بگیرم ؟

به نظر خودم nook simple touch چیز بدی نبود

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386 15:56

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 4 پست

Re: کتابخوان یا تبلت Ebook Reader or Tablet

توسط Persian Gulf » يکشنبه 5 خرداد 1392 03:35

سلام. من اخیرا nook simple touch خریدم. البته بدون هیچ تحقیقی. چون به یک باره قیمتشان خیلی پایین اومد و از 50% هم ارزون تر شد. از 70 پوند رسید به 30 پوند و من هول شدم و یک دستگاه خریدم. و اصلا دقت نکردم که فارسی رو ساپورت می کنه یا نه.
اول از همه باید بگم، کوچتر از اونی بود که من فکر می کردم ولی خوب از این جهت که اندازه کوچک هست و نازک و سبک برای حمل خیلی راحته. در ضمن تاچ هم هست و دکمه نداره.
دو تا کتاب فارسی pdf ریختم روش. و اونجا بود که به مشکل اساس پی بردم و اون اینکه امکان زوم وتغییر فونت برای زبان فارسی کار نمی کنه. و نوشته های فارسی بسیار ریز بودند و برای خوندن خیلی باید نوک رو نزدیک چشم گرفت.
از نظر کیفیت نوشته ها و صفحه باید بگم اصلا چشم رو اذیت نمی کنه. من حدود 30 صفحه از یکی از کتاب های فارسی رو خوندم و اصلا چشمم خسته نشد. واقعا خوندن متن بهتر از خوندن از روی صفحه های نمایش عادی مثل مانیتور است.
البته در مورد بزرگ نمایی به نظرم اگر اندازه فونت رو در فایل اصلی روی کامپیوتر بزرگ کرد، مشکل کوچک بودن نوشته ها در نوک حل بشه. چون یکی از کتاب های فارسی که ریختم نسبت به اون یکی نوشته های بزرگ تری داشت که خوندن اون کتاب در نوک هم آسون تر بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Persian Gulf تشکر کرده اند:
Ali$amir, Present, un4given.1991, Solver, Mahdi Mahdavi, CAPTAIN PILOT, nasir irani, Erratic, Mahdi1944

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 6 خرداد 1392 08:38

nasir irani,  
E Link  ها با صفحات فعلي تبلت‌ها تفاوت معناداري نداره و شديدا توصيه ميکنم يک تبلت با صفحه‌ي مناسب و رزولوشن بالا خريداري کنيد. بسيار انتخاب بهتري هست ...
البته عمده‌ي كنابخوان‌هايي كه از اين تكنولوژي استفاده ميكنند هم سيستم عامل آندرويد (از جمله همين nook simple touch) دارند و تفاوت خاصي من در اونها نديدم، خود من خيلي وقت‌ها حتي روي گوشي كتاب ميخونم و مشكلي ندارم. در واقع nook simple touch بيش از اينكه در صفحه تفاوتي داشته باشه، نرم افزار نمايش pdf وظيفه‌ي تنظيم نور صفحه و پارامترهاي مورد نياز براي بهبود مطالعه رو انجام ميده كه اين خصوصيات در برنامه‌هاي حرفه‌اي مخصوص كتاب‌خواني هم وجود داره. البته از نظر قيمت nook simple touch اگر فقط براي كتاب خواني لازم داريد مقرون به صرفه‌تر هستند. اما به نظر من خريد يك تبلت با كيفيت و رزولوشن صفحه بالا دست شما رو حتي براي كتاب‌خواني هم بازتر خواهد گذاشت ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, nasir irani, CAPTAIN PILOT, Erratic, Ali$amir, Present, Solver

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
387

تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

توسط nasir irani » دوشنبه 6 خرداد 1392 12:08

با تشکر از جناب مهدی و پرشین گلف

بودجه من حدود 600 تومنه هدف اصلی همان خواندن پی دی اف ها در یک صفحه نمایش با کیفیت و رزولوشن بالاست ولی نگاهی هم به قدرت بالا در مولتی مدیا و سرگرمی  دارم

الان بین انتخاب این دو مدل تبلت گیر کردم

Ainol Novo 7 Crystal II 7 Inch
HYUNDAI Hold X - 8GB

اطلاع زیادی از بنچمارک سی پی یوها و جی پی یوهای تلبت ها  ندارم و نمی دونم کدوم یکی قوی تره ولی در ظاهر چهار هسته ای ainol باید قوی تر باشه!؟
همینطور نمی دونم بین  Mali-400 Quad Core و vivante gc2000 کدوم یکی قوی تره
به نظر میاد باطری ainol قوی تر از Hyundai باشه

با تشکر
آخرين ويرايش توسط nasir irani در دوشنبه 6 خرداد 1392 13:32, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nasir irani تشکر کرده اند:
Present

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » دوشنبه 6 خرداد 1392 13:26

نظری درباره کتابخوان ها ندارم چون تا به حال با هیچ مدلی کار نکردم. ولی تجربه خوندن متن از روی ایپد رو داشتم. اگه نور صفحه رو به کمترین میزان برسونید واقعآ تفاوت بسیار کمی بین یک تبلت با یک کتابخوان مشاهده خواهید کرد (صرف نظر از عمر باتری) ، خودم تجربه مطالعه فایل های پی دی اف روی ایپد رو داشتم.

اما در مورد خرید تبلت :

1_از خریدن مدل های با رزولوشن 600*800 اجتناب کن چون به هیچ وجه مناسب مطاله متون نیستند.
2_ تبلت های تک هسته ای قدرت رندر پایینی دارند ، زمانی که شما داری یه فایل پی دی اف نسبتآ سنگین (10 مگ به بالا) رو اسکرول یا زوم میکنی پاسخ دهی بسیار کند صورت میگیره و واقعآ روی اعصابه. (این مورد رو حتمآ قبل خرید تست کن)
3- فکر کنم مشکل بالا با رم تبلت هم رابطه مستقیمی داشته باشه الان حداقل رم 512 هست که شما به  768 به بالا فکر کن.
4_ زاویه صفحه نمایش خیلی مهمه چون شما همیشه نمی تونی تبلت رو مستقیم جلوی صورتت بگیری شاید بخوای مثل یک کتاب واقعی روی زمین بزاریش و در حالت درازکش مطالعه کنی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
Present, CAPTAIN PILOT, Erratic, Ali$amir, nasir irani, Mahdi1944

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 6 خرداد 1392 17:37

nasir irani,  
به لحاظ فني Ainol بهتر هست. اما مهمترين چيز براي كتابخواني صفحه هست كه براي ainol اطلاعات دقيقي از زاويه ديد و ... ارائه نشده يا من نديدم. اما صفحه‌ي HYUNDAI مناسب هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Erratic, Ali$amir, nasir irani, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » سه شنبه 7 خرداد 1392 10:44

Ainol Novo 7 Crystal White Features

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Google Play: Pre-installed
CPU: Quad Core ATM7029
GPU: GC1000 plus
RAM:    DDR3 1G
Storage: 8GB
Screen: 7 inch Capacitive Touchscreen, 1024*600 High-resolution Screen
Resolution:   1024*600   Pixels
Visible Angle: all Angle 180°
Skype     Yes
Camera     Front camera, 0.3 Megapixels

Ainol Novo 7 Crystal White Details

Gravity Sensor     Yes
Multi-Touch     Yes, 5 points touch
Extend Card: Support TF card up to 32GB
Gravity Sensor: Build-in 3 axis Gravity sensor
OTG :  Support(exfat,ntfs,fat32) Support (win2000/xp/vista/7)
Extend Card     Support TF card up to 32GB extended
Video     1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…
Music     MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
WIFI:    Yes, 802.11 b/g/n
Flash : Support Flash and HMTL5
HDMI: Support HDMI 1.4
Ebook     UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…
Email and Browser: Yes, built in
Battery :3700 MAh
Weight: 335g
Size: 189.3*120.0*11.2mm

http://www.ainol-novo.com
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi1944