در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 20 تیر 1395 04:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سمند ef7 چه سالی خوبه؟فرق دارن؟

توسط mokujin » يکشنبه 20 تیر 1395 04:41

سلام دوستان
میخوام بعد عمری یه ماشین بگیرم الان وسط این حق انتخاب ناچیزمون موندم،تصمیم گرفتم سمند ef7 بگیرم (با اینکه کلاٌ از سمند متنفرم) ولی خب با پولی که من دارم ظاهراً بهتر از این گیرمون نمیاد
حالا سوالم این بود که
1-تو بعضی سایتا دیدم میگن مدلای 90 تا 93 خیلی خوب نیستن،یا باید قبلشو بگیری یا بعدش،واقعاٌ این حقیقت داره؟چون با پول من (23 تا 24 تومن) ظاهراٌ میشه یه مدل 92 رو بگیرم که کم کار هم باشه و تمیز
2-من ماشینی میخوام که کم مصرف باشه و کم استهلاک،سمند ef7 گزینه ی خوبیه؟
3-از اونجا که ظاهراٌ ماشین کم مصرفی هست پس برام مهم نیست که تک سوز باشه یا دوگانه،میخواستم بفرمائید که کدومش خوبه؟تک سوز یا دوگانه؟
4-راستی میگن پایه گازسوزش رو وقتی بنزین میزنی فقط باید بنزین سوپر بزنی چون موتورش با بنزین معمولی سازگار نیست و خراب میشه،این درسته؟
خواهشاٌ دوستانی که اهل فن هستن و یا اطلاعات موثقی دارن راهنمایی کنن،هر چه زودتر ممنون تر،چون همین روزا میخوام بگیرم،در ضمن اگه من سوال مهمی رو جا انداختم ممنون میشم اساتید خودشون بهش اشاره کنن

khashayar1 از این پست سپاسگزاري کرده است

Major I

Major I

نماد کاربر
456

تشکر کرده: 235 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

Re: سمند ef7 چه سالی خوبه؟فرق دارن؟

توسط hermes_PERSIAN » يکشنبه 20 تیر 1395 06:08

سلام
سمند ef7 در برخي از سالها به دليل روغن ريزي از اويل ماژول چندان طرفداري نداشت كه هم اكنون ظاهرا اين عيب برطرف شده،
به طور كلي اين نوع سمند با مشخصات زير شناخته ميشود
كم مصرف
كم صدا
پر شتاب
ولي معايبي دارد من جمله هزينه استهلاك بالاتر نسبت به سمند عادي، تعميركار كمتر و پيچيدگي نسبي
موفق باشيد
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط mokujin » يکشنبه 20 تیر 1395 13:40

hermes_PERSIAN نوشته است:سلام
سمند ef7 در برخي از سالها به دليل روغن ريزي از اويل ماژول چندان طرفداري نداشت كه هم اكنون ظاهرا اين عيب برطرف شده،
به طور كلي اين نوع سمند با مشخصات زير شناخته ميشود
كم مصرف
كم صدا
پر شتاب
ولي معايبي دارد من جمله هزينه استهلاك بالاتر نسبت به سمند عادي، تعميركار كمتر و پيچيدگي نسبي
موفق باشيد

ممنون از وقتتون،فقط من پولم برای صفرش کفایت نمیکنه (24 تومن)،منظورم اینه که اگه یه مدل 92 رو بگیرم اون مشکلات شایع رو داره؟همشون اون مشکلات رو داشتن اون سال؟اگر داشتن و این مشکلات توسط صاحبش حل شده باشه،میشه روی همچین ماشینی حساب باز کرد؟یا نه،دیگه ماشین بشو نیست؟
بعد استهلاکش هم آزار دهنده س؟خیلی حساسم به استهلاک،یعنی جوری هست که نتونم باهاش کنار بیام؟

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 20 تیر 1395 23:53

سمند حداقل از 405 و پرشیا بهتره
بنزین عادی مشکلی نداره براش منتها به صورت محسوسی حدود 10 درصد افت توان داره موتور
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط mokujin » دوشنبه 21 تیر 1395 11:46

Mohammad 1985 نوشته است:سمند حداقل از 405 و پرشیا بهتره
بنزین عادی مشکلی نداره براش منتها به صورت محسوسی حدود 10 درصد افت توان داره موتور

افت توان آنچنان برام مهم نیست،همین که خوش رکاب باشه و کم استهلاک و کم مصرف برام کافیه،مخصوصاٌ اینکه سمندای قدیمی صدای موتورش خیلی خفه بود که خوشم نمیاد،دوس دارم موتور صدای غرش داشته باشه که چند تا فیلم از ef7 دیدم ظاهرا صدای غرش داره خوشم اومد،کلاٌ این گزینه ها برام اهمیت زیادی داره،دوستان لطفاٌ بگید کدوم گزینه ها رو سمند ef7 داره و کدومو نداره
1-کم مصرف
2-کم استهلاک
3-دنده نرم،یعنی وقتی دنده عوض میکنی صدایی نده
4-اتاقش صدا نده و دیر به سر و صدا بیوفته
5-راستی این مالتی پلکس انقد مهم هست که بخوام فقط مالتی پلکس بگیرم؟