در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

نماد کاربر
7

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اسفند 1387 16:27

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 5 پست

قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

توسط samanxs » پنج شنبه 19 مرداد 1391 18:53

سلام دوستان
من یک خودرو سمند EF7 مدل 89 دارم.مشکلی که براش از 6 ماه قبل، پیش اومده و خیلی هم رو اعصابه اینه که بعضی وقتا که دارم باهاش رانندگی میکنم ناگهان گاز خودرو قطع میشود و گاز نمیخورد(حتی پدال رو تا آخر فشار میدم بازم گاز نمیخوره) و من برای رفع اش مجبور میشم پامو بطور کامل از پدال گاز بردارمو دوباره گاز بدم که درست میشه.بدتر از همه این که بیشتر وقتا که این مشکل پیش میاد، 5 یا 6 بار پشت سر هم تکرار میشه و من هر بار مجبور میشم پامو از پدال بردارم و دوباره گاز بدم
نمایندگی هم که برای حل مشکل اش بردم یه دیاگ زد و با کامپیوتر یه کارایی روی ماشین انجام داد و گفت مشکل حل شد برو اگه بازم اینجوری شد بیارش یه قطعشو تعویض کنم.حدود یک هفته مشکل رفع شده بود که دوباره روز از نو روزی از نو.تا مطمئن نشم مشکل از کجاست عمرا" دوباره ماشینو ببرم نمایندگی.تصورشو بکنین توی اتوبان با سرعت 120 تا دارید رانندگی میکنین یهو گاز خودرو قطع میشه و ماشینای پشت سریتون هی بوق و چراغ میزنن که برو کنار.این مشکل ماشین زمان خاصی نداره چه با سرعت پایین چه با سرعت بالا و چه حتی موقع تعویض دنده هم گاهی پیش میاد.کسی میدونه مشکل اش از کجاست؟

saeedjoon1 از این پست سپاسگزاري کرده است

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

توسط SAMAN » پنج شنبه 19 مرداد 1391 19:51

سلام..

من تصور ميكنم پمپي كه گاز رو به موتور مي رسونه مشكل داره يا يك ف_ * ل*_ ت ر يا چيزي شبيه اون كثيف هست و بايد تميز يا تعويض بشه...

چون سمند هاي EF7 ( كه خيلم خوشم ازشون مياد! شايد به خاطر عدد 7ش! ) موقعي كه به خودرو فشار مياد به طور اتوماتيك جاي بنزين و گاز رو عوض ميكنه...

مثلا" توي يك سربالايي و موقع سبقت وقتي سيستم متوجه ميشه ماشين داره كم مياره ميره رو بنزين.. (‌به طور خودكار)

حالا احتمالا" خودروي شما يك پمپ يا يك ف_ * ل*_ ت ر چيزي توش درست عمل نميكنه وبه همين دليل ماشين ريپ ميزنه!

فقط سوال اينجاست كه آيا باك بنزين شما در اين مواقع پر هست يا نه؟؟
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
nima-rad, Mahdi Mahdavi, Mahdi1944, anga2009, samanxs, CAPTAIN PILOT

New Member

نماد کاربر
7

تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اسفند 1387 16:27

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 5 پست

توسط samanxs » پنج شنبه 19 مرداد 1391 21:07

SAMAN نوشته است:سلام..

من تصور ميكنم پمپي كه گاز رو به موتور مي رسونه مشكل داره يا يك ف_ * ل*_ ت ر يا چيزي شبيه اون كثيف هست و بايد تميز يا تعويض بشه...

چون سمند هاي EF7 ( كه خيلم خوشم ازشون مياد! شايد به خاطر عدد 7ش! ) موقعي كه به خودرو فشار مياد به طور اتوماتيك جاي بنزين و گاز رو عوض ميكنه...

مثلا" توي يك سربالايي و موقع سبقت وقتي سيستم متوجه ميشه ماشين داره كم مياره ميره رو بنزين.. (‌به طور خودكار)

حالا احتمالا" خودروي شما يك پمپ يا يك ف_ * ل*_ ت ر چيزي توش درست عمل نميكنه وبه همين دليل ماشين ريپ ميزنه!

فقط سوال اينجاست كه آيا باك بنزين شما در اين مواقع پر هست يا نه؟؟

بله باک بنزین ماشینم همیشه پر هست چون به هر حال ماشین با بنزین استارت میخوره ولی با گاز حرکت میکنه.فکر نمیکنم اشکال از پمپ یا ف_*ل_ن*__ر باشه.چون وقتی بردم نمایندگی،فقط با کامپیوتر یه دیاگ زد مشکل حل شد(البته فقط واسه 1هفته).خودم تصور میکنم مشکل از همون پدال گاز باشه.اگه پدال گاز این ماشینو دیده باشین حتما متوجه شدین که "سیم گاز" نداره و توسط سیستم مخصوص بصورت الکترونیکی به موتور سیگنال میفرسته.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samanxs تشکر کرده اند:
SAMAN

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » جمعه 20 مرداد 1391 03:02

برای رفع ایرادات این خودرو یک فایل پیدا کردم که حتما به دردتون میخوره ، چون با وجود این آدما که اسمشون رو گذاشتن تکنسین یا مهندس بسیار به درد میخوره حتما دانلود کنید .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
samanxs, Mahdi1944

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4248

تشکر کرده: 175 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 20 مرداد 1391 04:01

احتمال هم داره سنسور گاز مشکل داشته باشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
samanxs, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 مرداد 1391 05:01

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط majid_1363 » پنج شنبه 26 مرداد 1391 05:13

samanxs نوشته است:سلام دوستان
من یک خودرو سمند EF7 مدل 89 دارم.مشکلی که براش از 6 ماه قبل، پیش اومده و خیلی هم رو اعصابه اینه که بعضی وقتا که دارم باهاش رانندگی میکنم ناگهان گاز خودرو قطع میشود و گاز نمیخورد(حتی پدال رو تا آخر فشار میدم بازم گاز نمیخوره) و من برای رفع اش مجبور میشم پامو بطور کامل از پدال گاز بردارمو دوباره گاز بدم که درست میشه.بدتر از همه این که بیشتر وقتا که این مشکل پیش میاد، 5 یا 6 بار پشت سر هم تکرار میشه و من هر بار مجبور میشم پامو از پدال بردارم و دوباره گاز بدم
نمایندگی هم که برای حل مشکل اش بردم یه دیاگ زد و با کامپیوتر یه کارایی روی ماشین انجام داد و گفت مشکل حل شد برو اگه بازم اینجوری شد بیارش یه قطعشو تعویض کنم.حدود یک هفته مشکل رفع شده بود که دوباره روز از نو روزی از نو.تا مطمئن نشم مشکل از کجاست عمرا" دوباره ماشینو ببرم نمایندگی.تصورشو بکنین توی اتوبان با سرعت 120 تا دارید رانندگی میکنین یهو گاز خودرو قطع میشه و ماشینای پشت سریتون هی بوق و چراغ میزنن که برو کنار.این مشکل ماشین زمان خاصی نداره چه با سرعت پایین چه با سرعت بالا و چه حتی موقع تعویض دنده هم گاهی پیش میاد.کسی میدونه مشکل اش از کجاست؟

به نظرت باید چه کرد
1 هفته است برای من هم این مشکل بوجود اومده --- من هم شهریور 89 تحویل گرفتم -

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 اردیبهشت 1395 16:25

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط saeedjoon1 » جمعه 10 اردیبهشت 1395 16:29

samanxs نوشته است:سلام دوستان

[B]سلام ماشین منم اینطوری شده لطفا راهنمای کنید اگه درست کردی ماشینتو
[/B]