قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: Mohsen1001, RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

پست توسط samanxs » پنج شنبه 19 مرداد 1391, 7:53 pm

سلام دوستان
من یک خودرو سمند EF7 مدل 89 دارم.مشکلی که براش از 6 ماه قبل، پیش اومده و خیلی هم رو اعصابه اینه که بعضی وقتا که دارم باهاش رانندگی میکنم ناگهان گاز خودرو قطع میشود و گاز نمیخورد(حتی پدال رو تا آخر فشار میدم بازم گاز نمیخوره) و من برای رفع اش مجبور میشم پامو بطور کامل از پدال گاز بردارمو دوباره گاز بدم که درست میشه.بدتر از همه این که بیشتر وقتا که این مشکل پیش میاد، 5 یا 6 بار پشت سر هم تکرار میشه و من هر بار مجبور میشم پامو از پدال بردارم و دوباره گاز بدم تصویر
نمایندگی هم که برای حل مشکل اش بردم یه دیاگ زد و با کامپیوتر یه کارایی روی ماشین انجام داد و گفت مشکل حل شد برو اگه بازم اینجوری شد بیارش یه قطعشو تعویض کنم.حدود یک هفته مشکل رفع شده بود که دوباره روز از نو روزی از نو.تا مطمئن نشم مشکل از کجاست عمرا" دوباره ماشینو ببرم نمایندگی.تصورشو بکنین توی اتوبان با سرعت 120 تا دارید رانندگی میکنین یهو گاز خودرو قطع میشه و ماشینای پشت سریتون هی بوق و چراغ میزنن که برو کنار.این مشکل ماشین زمان خاصی نداره چه با سرعت پایین چه با سرعت بالا و چه حتی موقع تعویض دنده هم گاهی پیش میاد.کسی میدونه مشکل اش از کجاست؟

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21352 بار

Re: قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

پست توسط SAMAN » پنج شنبه 19 مرداد 1391, 8:51 pm

سلام.. تصویر

من تصور ميكنم پمپي كه گاز رو به موتور مي رسونه مشكل داره يا يك ف_ * ل*_ ت ر يا چيزي شبيه اون كثيف هست و بايد تميز يا تعويض بشه...

چون سمند هاي EF7 ( كه خيلم خوشم ازشون مياد! شايد به خاطر عدد 7ش! ) موقعي كه به خودرو فشار مياد به طور اتوماتيك جاي بنزين و گاز رو عوض ميكنه...

مثلا" توي يك سربالايي و موقع سبقت وقتي سيستم متوجه ميشه ماشين داره كم مياره ميره رو بنزين.. (‌به طور خودكار)

حالا احتمالا" خودروي شما يك پمپ يا يك ف_ * ل*_ ت ر چيزي توش درست عمل نميكنه وبه همين دليل ماشين ريپ ميزنه!

فقط سوال اينجاست كه آيا باك بنزين شما در اين مواقع پر هست يا نه؟؟
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

پست توسط samanxs » پنج شنبه 19 مرداد 1391, 10:07 pm

SAMAN نوشته شده:سلام.. تصویر

من تصور ميكنم پمپي كه گاز رو به موتور مي رسونه مشكل داره يا يك ف_ * ل*_ ت ر يا چيزي شبيه اون كثيف هست و بايد تميز يا تعويض بشه...

چون سمند هاي EF7 ( كه خيلم خوشم ازشون مياد! شايد به خاطر عدد 7ش! ) موقعي كه به خودرو فشار مياد به طور اتوماتيك جاي بنزين و گاز رو عوض ميكنه...

مثلا" توي يك سربالايي و موقع سبقت وقتي سيستم متوجه ميشه ماشين داره كم مياره ميره رو بنزين.. (‌به طور خودكار)

حالا احتمالا" خودروي شما يك پمپ يا يك ف_ * ل*_ ت ر چيزي توش درست عمل نميكنه وبه همين دليل ماشين ريپ ميزنه!

فقط سوال اينجاست كه آيا باك بنزين شما در اين مواقع پر هست يا نه؟؟

بله باک بنزین ماشینم همیشه پر هست چون به هر حال ماشین با بنزین استارت میخوره ولی با گاز حرکت میکنه.فکر نمیکنم اشکال از پمپ یا فیلتر باشه.چون وقتی بردم نمایندگی،فقط با کامپیوتر یه دیاگ زد مشکل حل شد(البته فقط واسه 1هفته).خودم تصور میکنم مشکل از همون پدال گاز باشه.اگه پدال گاز این ماشینو دیده باشین حتما متوجه شدین که "سیم گاز" نداره و توسط سیستم مخصوص بصورت الکترونیکی به موتور سیگنال میفرسته.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14092 بار
تماس:

پست توسط RAHVAR » جمعه 20 مرداد 1391, 4:02 am

برای رفع ایرادات این خودرو یک فایل پیدا کردم که حتما به دردتون میخوره ، چون با وجود این آدما که اسمشون رو گذاشتن تکنسین یا مهندس بسیار به درد میخوره حتما دانلود کنید .

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
   تصویر     

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6669 بار
سپاس‌های دریافتی: 12004 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » جمعه 20 مرداد 1391, 5:01 am

احتمال هم داره سنسور گاز مشکل داشته باشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member

پست توسط majid_1363 » پنج شنبه 26 مرداد 1391, 6:13 am

samanxs نوشته شده:سلام دوستان
من یک خودرو سمند EF7 مدل 89 دارم.مشکلی که براش از 6 ماه قبل، پیش اومده و خیلی هم رو اعصابه اینه که بعضی وقتا که دارم باهاش رانندگی میکنم ناگهان گاز خودرو قطع میشود و گاز نمیخورد(حتی پدال رو تا آخر فشار میدم بازم گاز نمیخوره) و من برای رفع اش مجبور میشم پامو بطور کامل از پدال گاز بردارمو دوباره گاز بدم که درست میشه.بدتر از همه این که بیشتر وقتا که این مشکل پیش میاد، 5 یا 6 بار پشت سر هم تکرار میشه و من هر بار مجبور میشم پامو از پدال بردارم و دوباره گاز بدم تصویر
نمایندگی هم که برای حل مشکل اش بردم یه دیاگ زد و با کامپیوتر یه کارایی روی ماشین انجام داد و گفت مشکل حل شد برو اگه بازم اینجوری شد بیارش یه قطعشو تعویض کنم.حدود یک هفته مشکل رفع شده بود که دوباره روز از نو روزی از نو.تا مطمئن نشم مشکل از کجاست عمرا" دوباره ماشینو ببرم نمایندگی.تصورشو بکنین توی اتوبان با سرعت 120 تا دارید رانندگی میکنین یهو گاز خودرو قطع میشه و ماشینای پشت سریتون هی بوق و چراغ میزنن که برو کنار.این مشکل ماشین زمان خاصی نداره چه با سرعت پایین چه با سرعت بالا و چه حتی موقع تعویض دنده هم گاهی پیش میاد.کسی میدونه مشکل اش از کجاست؟

به نظرت باید چه کرد
1 هفته است برای من هم این مشکل بوجود اومده --- من هم شهریور 89 تحویل گرفتم -

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط saeedjoon1 » جمعه 10 اردیبهشت 1395, 5:29 pm

samanxs نوشته شده:سلام دوستان

ماشین منم اینطوری شده لطفا راهنمای کنید اگه درست کردی ماشینتو تصویر

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”