در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مرداد 1393 23:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پژو پارس elx

توسط rezabadnava » جمعه 24 مرداد 1393 13:41

سلام دوستان بخصوص آقا محمد ..
من تازه با این سایت آشنا شدم و تمام مطالب شما رو خوندم ... واقعا به در بخور بود حرف نداشت ..
اما دوستان من یه مشکلی با ماشینم دارم که امیدوارم بتونید منو راهنمایی کنید ..
ماشین من پارس ELX مدل 83 هست و از روزی که خریدم مشکل کم جون بودن یا حالت خفگی داره ماشین .. ماشین موقعی که استاده خوب گاز میخوره ولی توی حرکت اصلا خوب نیست ..
مخصوصا وقتی کولر میزنم شتاب ماشین به طرز عجیبی کم میشه .. کم شدن شتاب در حدی هست که با کوار وقتی میزنم دنده سه اصلا ماشین سرعتش 1/3 میشه
نمیدونم چطوری توضیح بدم ولی ماشین شدیدا افت سرعت داره و بخصوص دنده 3 به عبد که افتضاح میشه ..
اولا باید بگم که بنده تمامی لوازم مصرفی ماشین رو تعویض کردم ولی فایده ای نداشت ..
لوازم تعویضی : تسمه تایم ؛ تسمه دینام ؛ شمع و وایر شمع ؛ پمپ بنزین ؛ شستشوی سوزن انژکتور ؛ تمیز کردن استوپر موتور ؛ تعویض رله دوبل و غیره ..
اما ماشین هیچ تغییری نکرد ..
چند روز پیش رفتم پیش یه تعمیرکار و گفت مشکل از سنسور اکسیژن و کاتالیزور ماشینه که باعث شده ماشینت کم جون بشه و مصرف سوختش بالا بره ..
حالا سوال داشتم دوستان اولا به نظر شما ایشون درست گفتن ؟ دوما راهی نداره خودم تست کنم ببینم سنسور اکسیژن خرابه یا نه ؟
ممنون میشم کامل جواب بدی ..
مخصوصا آقا محمد عزیز ..
تشکر ..

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major I

نماد کاربر
462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

Re: پژو پارس elx

توسط hermes_PERSIAN » يکشنبه 26 مرداد 1393 01:49

دوست عزیز مشکل کاتالیست ممکن است باشد چراکه ماشین شما هم مدت زیادی است کارکرده، این مشکل برای یکی از دوستان من هم پیش امد و عیب از کاتالیست بود. با تعمیرکارهای دیگر هم مشورت نمایید
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند