در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پروژه منطقه آزاد EON در هند

توسط paramisrockwool » يکشنبه 30 خرداد 1395 17:38

یکی از معتبرترین پروژه ها در هند، پروژه منطقه آزاد EON است که وسعت آن بیش از 45 هکتار می رسد و در منطقه ویژه ی اقتصادی Pune (SEZ) قرار گرفته با 4.5 میلیون فوت مربع فضای کسب و کار و تجارت IT و IT-ES.
معماری مدرن و شگفت انگیز به همراه زیر ساخت های مستحکم منقطه آزاد EON، در کنار بهترین تسهیلات و امکاناتی که در آن وجود دارد، یک فضای کسب و کار بی نظیر را فراهم می کند.

یکی از پارامترهای که مورد توجه معماران این منطقه بودن است طراحی این مجموعه با حداکثر کارایی انرژی است، "ساختمان های سبز". بنابراین معماران بیشترین توجه را در استفاده از بهترین مواد با بالاترین تکنولوژی های تولید، داشته اند. اما استفاده از بهترین و مدرن ترین تکنولوژی ها تنها به معنای استفاده از پنجره ها با شیشه های دو جداره نیست که باعث می شوند بیشترین نور وارد و کمترین گرما زا ساختمان خارج شود. بلکه راه حل های دیگری که باعث کاهش آلودگی صوتی شود نیز مورد توجه بوده است.
برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید
http://paramisrockwool.com/media/k2/ite ... 9c9_XL.jpg

راه حل هایی که نه تنها موجب عایق کاری صوتی ساختمان ها شوند بلکه به عنوان عایق حرارتی نیز عمل کنند و راندمان مصرف انرژی را افزایش دهند و در کنار آن به عنوان ضد حریق عمل کنند تا ساختمان ها در برابر آتش سوزی محافظت شوند.
این راه حل استفاده از عایق پشم سنگ در عایق کاری ساختمان ها بوده است. در فاز اول EON، نزدیک به 6000 متر مربع عایق صوتی حرارتی پشم سنگ نصب شد که قادر به پاسخ گویی عملکرد مورد نیاز پروژه بوده است. همچنین از پشم سنگ در پارتیشن بندی ها به منظور عایق کاری صوتی مورد نیاز اتاقک ها استفاده شد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/256- ... 9%86%D8%AF

roh از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان