جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

توسط marshal1987 » دوشنبه 12 فروردین 1392 11:42

Defencetalk  
April 1st, 2013

  
لینک مطلب:   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   
  
  
  
  
ایالات متحده امریکا روز یکشنبه جنگنده های F22 خود را برای تاکید بر تعهد امریکا بر دفاع از کره حنوبی در برابر تهدیدات کره شمالی ، به کره جنوبی اعزام کرد.
  
این جنگنده ها در پایگاه اصلی امریکا در کره جنوبی مستقر شدند . در همین حال یکی از فرماندهان نظامی امریکا در کره جنوبی از کره شمالی خواست تا خود را کنترل کند.
  
او گفت : " کره شمالی با تهدیدات و تحریک کردن به چیزی دست پیدا نمی کند بلکه تنها باعث انزوای بیشتر کره شمالی و تحلیل رفتن تلاشهای بین المللی برای برقراری صلح و ثبات در شمال شرق آسیا می شود. "
     
از زمان به قدرت رسیدن رهبر جدید کره شمالی و با آزمایش هسته ای در فوریه که برخلاف قطعنامه های سازمان ملل و هشدارهای نزدیکترین متحدش یعنی چین بود ، تنشها در شبه جزیره کره بالا گرفته است .
  
  
  


Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

114

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 تیر 1391 15:14

محل سکونت

مشهد کنار فرودگاه

آرشيو سپاس: 175 مرتبه در 80 پست

Re: امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

توسط coops » سه شنبه 13 فروردین 1392 00:30

کم کم داره بو جنگ میاد :P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب coops تشکر کرده اند:
nasir irani

Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1629 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 14 فروردین 1392 00:27

كره جنوبي اگرچه ظاهرا يك كشور مستقل بنظر ميرسد اما در وراء اين ظاهر امر نكته ي ديگري نهفته است كه كمابيش اكثر افراد وارد به مسائل سياسي از ان با خبر مي باشند. كره جنوبي از مستعمرات سياسي و يكي از پايگاههاي مهم اما نامحسوس امريكا در شرق اسيا محسوب مي گردد. اين كشور را ميتوان يكي از سنگرهاي اماده امريكا بحساب اورد كه بجاي نيروهاي امريكايي  ارتش كره جنوبي در ان انجام وظيفه مي كند. كره جنوبي در اصل خط اول جبهه استكبار غرب در مقابل بعض كشورهاي شرق اسيا ست كه با امريكا تضاد عقيدتي و سياسي دارند كه اهم انها كره شمالي ،چين  است. البته ژاپن را هم مي توان همانند كره جنوبي از پايگاه هاي امريكا بر شمرد اما زمينه هاي لازم براي وارد كردن اين كشور به عرصه جنگ عليه كشورهاي مذكور وجود ندارد. گرايش ژاپن به امريكا بيشتر براي برخورداري از چتر حمايتي امريكا در مقابل چين مي باشد كه سوابق جنگ هاي متعددي در قديم بين انها وجود داشته است اما حاكمان فعلي ژاپن بهيچوجه مايل به ورود در تنش هاي فعلي بين امريكا و كشوري مانند كره شمالي نمي باشند. بر خلاف ژاپن ، اختلافات و جنگ هاي قبلي كره شمالي و كره جنوبي و كينه شديدي كه بين سران حكومت اين دو كشور وجود داشته و دارد زمينه تبعيت كره جنوبي از امريكا در تمام عرصه ها از جمله ورود به جنگ با كره شمالي را فراهم اورده است و لذا مي توان ان را بطور كامل به كاخ سفيد متصل دانست با اين وجه تمايز كه در صورت بروز چنين جنگي نيروهاي امريكايي مستقيم و در خط اول ان جنگ قرار نگرفته و لذا تلفات جنگ بيشتر متوجه ارتش ، تاسيسات و تجهيزات و خود مردم كره جنوبي خواهد شد. البته اين بدان معنا نيست كه امريكا يا احتمالا نيروهاي ناتو از حملات هوايي و موشكي نيروهاي كره شمالي در امان خواهند بود بلكه اهم خرابي ها و تلفات متوجه كره جنوبي خواهد شد. بعبارتي ساده تر  امريكا از كره جنوبي بعنوان نيروي پيشرو و سپر خود سود خواهد برد.
با همه اين احوال قضيه به اين سادگي نيز نمي باشد. كره شمالي علاوه بر عزم راسخ براي ايستادگي در مقابل كره جنوبي و امريكا از حمايت هاي چين برخوردار است و با قرار گرفتن اين كشور پشت سر كره شمالي كار براي امريكا و كره جنوبي مشكل گشته و همان قضاياي جنگ ويتنام براي امريكاييان تكرار مي شود. جنگي كه بيست و هفت سال به درازا كشيد و عاقبت امريكا عليرغم همه ي تلفات نفراتي و مالي بر اثر فشارهاي سياسي و بين المللي و اعتراضات خود مردم امريكا نسبت به كشته شدن سربازان امريكايي در ان جنگ بيست و هفت ساله بي هيچ نتيجه مشخصي مجبور به ترك جنگ شد. علاوه بر اين موارد جامعه ي امروز امريكا بسيار شكننده تر از ان دوران است و تحمل قبول يك جنگ بيهوده و طولاني مدت با همه ي ضررهاي هنگفت مالي و جاني را ندارد . لذا با توجه به انكه خود كاخ سفيد از عواقب اين ريسك باخبر است بنظر ميرسد ارسال F22 ها يش به كره جنوبي مانوري نظامي براي ايجاد جنگ رواني عليه كره شمالي باشد اما با توجه به واكنش هاي شديد چندين ماهه ي اخير كره شمالي در مقابل امريكا بنظر ميرسد كره اي هاي شمالي بيدي نيستند كه به اين بادها بلرزند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
esijoon, anga2009, onbekende, coops


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان