امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

پست توسط marshal1987 » دو شنبه 12 فروردین 1392, 12:42 pm

Defencetalk
April 1st, 2013


لینک مطلب: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ایالات متحده امریکا روز یکشنبه جنگنده های F22 خود را برای تاکید بر تعهد امریکا بر دفاع از کره حنوبی در برابر تهدیدات کره شمالی ، به کره جنوبی اعزام کرد.

این جنگنده ها در پایگاه اصلی امریکا در کره جنوبی مستقر شدند . در همین حال یکی از فرماندهان نظامی امریکا در کره جنوبی از کره شمالی خواست تا خود را کنترل کند.

او گفت : " کره شمالی با تهدیدات و تحریک کردن به چیزی دست پیدا نمی کند بلکه تنها باعث انزوای بیشتر کره شمالی و تحلیل رفتن تلاشهای بین المللی برای برقراری صلح و ثبات در شمال شرق آسیا می شود. "

از زمان به قدرت رسیدن رهبر جدید کره شمالی و با آزمایش هسته ای در فوریه که برخلاف قطعنامه های سازمان ملل و هشدارهای نزدیکترین متحدش یعنی چین بود ، تنشها در شبه جزیره کره بالا گرفته است .


  تصویر 

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: چهار شنبه 21 تیر 1391, 4:14 pm
محل اقامت: مشهد کنار فرودگاه
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 158 بار

Re: امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

پست توسط coops » سه شنبه 13 فروردین 1392, 1:30 am

کم کم داره بو جنگ میاد :P

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1411
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2836 بار
سپاس‌های دریافتی: 5194 بار

Re: امریکا جنگنده های F22 خود را به کره جنوبی فرستاد

پست توسط shafagh 2 » چهار شنبه 14 فروردین 1392, 1:27 am

كره جنوبي اگرچه ظاهرا يك كشور مستقل بنظر ميرسد اما در وراء اين ظاهر امر نكته ي ديگري نهفته است كه كمابيش اكثر افراد وارد به مسائل سياسي از ان با خبر مي باشند. كره جنوبي از مستعمرات سياسي و يكي از پايگاههاي مهم اما نامحسوس امريكا در شرق اسيا محسوب مي گردد. اين كشور را ميتوان يكي از سنگرهاي اماده امريكا بحساب اورد كه بجاي نيروهاي امريكايي ارتش كره جنوبي در ان انجام وظيفه مي كند. كره جنوبي در اصل خط اول جبهه استكبار غرب در مقابل بعض كشورهاي شرق اسيا ست كه با امريكا تضاد عقيدتي و سياسي دارند كه اهم انها كره شمالي ،چين است. البته ژاپن را هم مي توان همانند كره جنوبي از پايگاه هاي امريكا بر شمرد اما زمينه هاي لازم براي وارد كردن اين كشور به عرصه جنگ عليه كشورهاي مذكور وجود ندارد. گرايش ژاپن به امريكا بيشتر براي برخورداري از چتر حمايتي امريكا در مقابل چين مي باشد كه سوابق جنگ هاي متعددي در قديم بين انها وجود داشته است اما حاكمان فعلي ژاپن بهيچوجه مايل به ورود در تنش هاي فعلي بين امريكا و كشوري مانند كره شمالي نمي باشند. بر خلاف ژاپن ، اختلافات و جنگ هاي قبلي كره شمالي و كره جنوبي و كينه شديدي كه بين سران حكومت اين دو كشور وجود داشته و دارد زمينه تبعيت كره جنوبي از امريكا در تمام عرصه ها از جمله ورود به جنگ با كره شمالي را فراهم اورده است و لذا مي توان ان را بطور كامل به كاخ سفيد متصل دانست با اين وجه تمايز كه در صورت بروز چنين جنگي نيروهاي امريكايي مستقيم و در خط اول ان جنگ قرار نگرفته و لذا تلفات جنگ بيشتر متوجه ارتش ، تاسيسات و تجهيزات و خود مردم كره جنوبي خواهد شد. البته اين بدان معنا نيست كه امريكا يا احتمالا نيروهاي ناتو از حملات هوايي و موشكي نيروهاي كره شمالي در امان خواهند بود بلكه اهم خرابي ها و تلفات متوجه كره جنوبي خواهد شد. بعبارتي ساده تر امريكا از كره جنوبي بعنوان نيروي پيشرو و سپر خود سود خواهد برد.
با همه اين احوال قضيه به اين سادگي نيز نمي باشد. كره شمالي علاوه بر عزم راسخ براي ايستادگي در مقابل كره جنوبي و امريكا از حمايت هاي چين برخوردار است و با قرار گرفتن اين كشور پشت سر كره شمالي كار براي امريكا و كره جنوبي مشكل گشته و همان قضاياي جنگ ويتنام براي امريكاييان تكرار مي شود. جنگي كه بيست و هفت سال به درازا كشيد و عاقبت امريكا عليرغم همه ي تلفات نفراتي و مالي بر اثر فشارهاي سياسي و بين المللي و اعتراضات خود مردم امريكا نسبت به كشته شدن سربازان امريكايي در ان جنگ بيست و هفت ساله بي هيچ نتيجه مشخصي مجبور به ترك جنگ شد. علاوه بر اين موارد جامعه ي امروز امريكا بسيار شكننده تر از ان دوران است و تحمل قبول يك جنگ بيهوده و طولاني مدت با همه ي ضررهاي هنگفت مالي و جاني را ندارد . لذا با توجه به انكه خود كاخ سفيد از عواقب اين ريسك باخبر است بنظر ميرسد ارسال F22 ها يش به كره جنوبي مانوري نظامي براي ايجاد جنگ رواني عليه كره شمالي باشد اما با توجه به واكنش هاي شديد چندين ماهه ي اخير كره شمالي در مقابل امريكا بنظر ميرسد كره اي هاي شمالي بيدي نيستند كه به اين بادها بلرزند

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”