در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15487

تشکر کرده: 10224 مرتبه
تشکر شده: 3989 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

مروري بر بازي Face of War

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 15 فروردین 1385 22:16

از: عصر ارتباط

ژانر بازي هاي جنگي ، از جمله محبوب ترين انواع بازي هاي كامپيوتري هستند و هر كدام از آنها آنقدر طرفدار دو آتشه دارد كه وقتي از يكي به عنوان برترين بازي ياد مي كني صداي طرفداران يك بازي ديگر دربيايد. اما اين بازي از جمله پرطرفدارترين و خوش ساخت ترين بازي هاي ژانر جنگي به شمار مي رود. اين بازي كه چهره هاي جنگ يا Face of War نام دارد اكنون به يكي از بحث هاي داغ حوزه هاي بازي تبديل شده است.

تاكنون بازي هاي زيادي مبتكرانه و جديدي مانند چهره هاي جنگ برمي خوريد از خود مي پرسيد كه چه شد همچنين ايده ناب و جديدي به سراغ داستان تكراري جنگ جهاني دوم آمد . اين بازي شبيه به هيچ كدام از بازي هاي استراتژيكي كه شما تا به حال بازي كرده ايد، نيست . در اين بازي از سنگرسازي ها و جبهه بندي هاي سنتي خبري نيست و تازه شما مجبور نيستيد حتي يك لشكر را هم هدايت كنيد. بلكه شما در اين بازي مسئول گروهي از سربازها هستيد كه در ميان نيروي دشمن گرفتار شده اند. شما تنها يك مسئوليت داريد و آن زنده خارج كردن تك تك سربازهايتان از وسط جنگ است.
جالب اينكه حتي اگر يك دور بازي را تا آخر برويد و ببريد بازبدتان نمي آيد يكبار ديگر امتحان كنيد و از روش ديگري جان گروهان خود را نجات دهيد.
مشخصات
اين بازي توسط Ukraine Best Way توليد و يك نوع بازي استراتژي شبيه سازي شده است . اين بازي با شخصيت هاي خوش ساخت و گرافيك بالا ، بسيار جذاب است . در بازي هاي استراتژي سنتي شما مجبوريد به چند گروهان و لشكر بپردازد اما در اين بازي بايد از پس همان چند سرباز بربياييد و اين برايتان كافي است.
البته اين بازي شايد در نگاه اول مسئوليت كمي را متوجه تان كند اما وقتي وارد بطن آن مي شويد اين تنها ظاهر بازي است كه شما تنها مسئوليت چند سرباز را به عهده داشته باشيد، شايد شما در اين جا چندين و چند سرباز را در اختيار داشته باشيد اما فراموش نكنيد روش ها و استراتژي هاي بازي فوق العاده زيادي را مي توانيد براي پيروزي در دست بگيريد.
براي مثال شما در قسمتي از بازي ، افراد خود را كنار ساحلي براي استراحت چند ساعته مستقر مي كنيد اما همين كه چند دقيقه اي به استراحت پرداختيد به يكباره مي بينيد تمام اطرافتان پراز نيروهاي آلماني شده بنابراين شما مقابل تان دريا و پشت سرو كنارتان پر از آلماني است. احتمالا با اين توصيفات متوجه شده ايد كه كار ساده اي در پيش نداريد، فقط كارتان شلوغ بازي و شلختگي كمتري دارد .
اولين تلاشي كه مي توانيد براي خلاص از بند افراد مهاجم انجام دهيد،‌اين است كه آنها را از ساحل دور كنيد.
بنابراين روي گروهان خود كليك كنيد تا آنها بتوانيد پشت يك سري شبكه و جعبه پنهان شوند با امتيازهايي كه از مراحل قبل كسب كرده ايد و مي توانيد به راحتي از امتيازات و وسايل جانبي كه برنده شده ايد ، بهره ببريد. با پيروي كردن از اين روشها پيروي كرديد خواهيد ديد كه داراي سنگر جمع و جوري شديد و حال مي توانيد در اين بين انواع و اقسام راه كارها را در پيش بگيريد تا گروه را به خانه ساحلي كنار دريا برسانيد فقط كافي است از امتيازات خود بهره مند شويد.
اما در بازي چهره هاي جنگ تنها مسئله،‌جنگ به تنهايي نيست بلكه در اين جا شما بايد كاملا از فكر خود بهره ببريد چون Faces of War از آن بازي هايي است كه تنها با شليك و انفجار به پيش نمي رود.
ويژگي ها
گذشته از داستان فوق العاده استراتژي بندي دقيق بازي چهره هاي جنگ از آن دست بازي هايي است كه هرچه از گرافيك و طراحي آن بگوييم كم گفتيم. اين بازي به علت گرافيك هاي عالي خود از جوايز زيادي بهره مند شده است اما جالب اينكه گرافيك بازي حتي وقتي سربازها خم مي شوند تا سلاح جديدي بردارند هم جوابگو است و مشكلي ايجاد نمي كند.
در چهره هاي جنگ همه چيز به نظر بسيار زيبا و شسته و رفته مي آيد حتي دهكده هاي آسيب ديده و ويران شده. براي مثال شما در صحنه اي با سربازي مواجه مي شويد كه پشت حصاري مي جنگد، وقتي دقت مي كنيد متوجه مي شويد اين حصار از سرشلختگي و بي حوصلگي شكسته نشده بلكه درست در جايي كه بايد، دچار انحنا و خرابي شده است.
به هر حال طراحان Ukraine Best Way به سادگي توانستند با بهره بردن از كمي استعداد و سليقه يكي از خاطره انگيزترين بازي هاي مربوط به جنگ جهاني دوم را عرضه كنند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان