در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: سریالهای شبکه Farsi1 بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرف

توسط HORLIKAN » جمعه 25 تیر 1389 18:42

navids62 نوشته است:با ديدن اين مطالب واقعا متاسف شدم كه حتي قشر باسواد و فهميده ما چقدر سطحي به اين مساله نگاه ميكنه .ميخام يه مثال بزنم فرض كنيد كه يه بچه 3-4 ساله داريم بهش ميگيم به كتري دست نزن دستت ميسوزه معمولا گوش نميكنه و دستش ميسوزه!حالا به جاي كتري داغ خودتون دستشو بزنين به يه استكان چاي داغ دستش ميسوزه ولي نه به اون شدت!و اين براش يه تجربه بزرگ ميشه.حالا جامعه مثل همون بچست اگه بسته نگهش داريم و به زور بگيم فلان كارو بكن فلان كارو نكن بلاخره كار خودشو ميكنه و اثرات بدتري به جا ميزاره تا اينكه آزادش بزاريم و راهنماييش كنيم.به نظر من اينجور سريالا نه تنها مضر نيستن بلكه از خيلي سريالاي ديگه مفيدترن چون همشون نتيجه كارو نشون ميدن اگه سطح فكر مردم بالا بره به راحتي تشخيص ميده كه اينگونه روابط نتيجش چي ميشه همونطور كه خود سريال نشون ميده. فقط يه مشكل بزرگ اينجا هست اونم سطح فكر مردمه كه بايد بالا بره به هر نحوي!حتي اگه يه عده قرباني بشن!(استكان چاي داغ).همونطور كه گفتين اي سريال يه سريال كلمبياييه و اونا اين سريال واسه ما كه نساختن واقعيات جامعشونه چه بهتر كه ما به نحو احسن ازش بهره ببريم.همونطور كه پيغمبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ٌص)فرمود علم آموزي بر هر مسلمان واجب است حتي اگر اين علم از بلاد كفر باشد.در پايان از دوستان خوبم كمال تشكرو دارم كه به اين گونه مسايل توجه دارن.

حرف شما كملا صحيح است و اين مشكل صدا و سيماي ماست كه برنامه اي براي مردم نداره

در ماه رمضان ميان فيلمي ميزارن كاملا كليشه اي مثلا اول همه مشكل دارن يا ميخان عروسي كنن 28 روز كشش ميدن سر دو روز اخر همه اتفقات خوب ميفته اون با اون يكي ازدواج ميكنه . مشكل اون يكي حل ميشه و تمام
نه يه سال نه دوسال بلكه هميشه اينجوريه
نه فقط ماه رمضان بلكه بيشتر سريال هاي ما سرو ته نداره

فيلم خارجي رو كه اصلا صحبت نكن
فكر كنم تاحالا فيلم دزدان دريايي كارائيب رو ديده باشيد. من اين فيلم رو 3 بار در صدا و سيماي خودمون ديدم و هر سه دفعه هيچي از اين فيلم نديدم از بس كه سانسور شده بالاخره خودم فيلم بدونه سانسورشو ديدم كه حدود 48 دقيقه بيشتر از فيلمي بود كه در صدا و سماي خودمون ديدم
اگه بد هيچيشو نشون نديد نه اينكه جوري پخش كنيد كه اگه 50 بار هم ببينيم هيچي نفهميم.

با تشكر
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
رضاخان, MAJID-POW, sghanbare, MOHAMMAD JAFAR, Reza6662, AGeNiS1

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » جمعه 25 تیر 1389 19:00

سلام

بنده می خواستم هیچی نگم و بگذریم اما این جمله رو که دیدم؛

navids62 نوشته است:
اين سريال واسه ما كه نساختن واقعيات جامعشونه چه بهتر كه ما به نحو احسن ازش بهره ببريم.

پيغمبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ٌص)فرمود علم آموزي بر هر مسلمان واجب است حتي اگر اين علم از بلاد كفر باشد

به نحو احسن ازشون استفاده کنیم؟

وصل حدیث پیامبر به فساد خانوادگی! یعنی این سریال ها نماد علم (فساد خانوادگی!) و ما هم به دنبال علم در سریال های

کلمبیایی(بلاد کفر) باشیم!

navids62 نوشته است:با ديدن اين مطالب واقعا متاسف شدم كه حتي قشر باسواد و فهميده ما چقدر سطحي به اين مساله نگاه ميكنه ميخام يه مثال بزنم

بنده هم میخوام یه شعری بنویسم:

گر حکم شود که مست گیرند                               ؛ در شهر هرآنچه هست گیرند ....

ولی هنوز خیلی ها مست نیستند و بیدار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, achachi98, sinaset, wild-bear, AGeNiS1, Mahdi1944, yasermym, HORLIKAN, noora, Mahdi Mahdavi, SAMAN, shola, CAPTAIN PILOT

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » جمعه 1 مرداد 1389 10:53

اول بگم مدتی است نه فرصتی برای فارسی 1 نگاه کردن دارم و نه صداوسیما و نه حتی نت!! پس نبندین مارو به تبلیغ نامحسوس فارسی 1 در پس پرده این پست که کاری است بس ناجوانمردانه!

نظر شخصی من نسبت به مشاهدات عینی ام در این اواخر!

پریشب که بروبچ!!! ::ss ترنسپوردر فارسی 1 را در فرکانس اصلی هاتبرد زده بودن و این شبکه از هاتبرد به نیل و عرب سات کوچ کرد تو محله ما همه بالا پشت بام بودند :::P یکی از دوستان نصاب است و میگه همون شب در عرض 3 ساعت برای فارسی 1 بیش از 20 دیش همسایه های کوچه شان را تنظیم کرد !!!

همین مختصری که در بالا که نوشتم گویای خیلی از مسائل است و کافی و وافی!!! با زد و خورد تاپیکی و مجادله کلامی پیرامون این شبکه و مانورهای کلیشه ای روی واژگانی چون فساد و این جور صحبتها ذائقه کسی را نمی توان تغییر داد!!! :-) مخصوصا معتادین به این شبکه! که بعد از قطعی اش متوجه شدم چند برابر میزانی بود که حدس میزدم!
.
.
قال خودم! :grin:

الذين يشاهدون فارسی 1 بشکل الشدیدا و المعتادا- اوالئك تر زدونهم فى وقتهم عجیبا و طویلا

والسلام علی کعبه آمالهم فارسی 1 و علی معتادینه الیه!

:razz:
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
oweiys, HORLIKAN, MOHAMMAD JAFAR, azarbod, CAPTAIN PILOT, رضاخان, Reza6662, SAMAN, un4given.1991, AGeNiS1, Norooz7032, noora, bravo, MAJID-POW, chad, Ruozbeh, wild-bear, bill.goldberg

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » جمعه 1 مرداد 1389 11:10

سلام
قصد من از نوشتن این چند خط، نه بیان خوبی یا بدی فارسی1 بلکه ایرادات اساسی سریالهای ایرانی است. برای نمونه در سریال فاصله ها که اخیرن حدودای نصفه شب!! برای بینندگان گرامی و محترم!! پس از پخش نیم ساعت آگهی پفک نمکی و بانک فلان و بصال و مایع ظرفشویی و توصیه های صرفه جویی آب و برق و گاز و تلفن و ... پخش می شود، بیننده محترم، موجی عظیمی از تنش ها، درگیریهای خانوادگی، جنگ اعصاب، کلاهبرداری، دزدی، شارلاتان بازی و ... را می بیند و قطن پس از پایان سریال با اعصاب آرام به بستر نخواهد رفت. در واقع چنین سریالهایی ضمن بهره گیری از مولفه های پرمخاطب همچون دوستی و شراکت کاری ساسان با آن دختر بسیار محجبه!؟ و دوستی سعید با ببتا و عشق قدیمی و بی معنی یک فرد خشک مذهبی همچون محسن به لیلا خانم، هیچ بهره معنوی و شادی روحی نصیب بینندگان محترم!! نمی شود. این سریال به جد مخرب است. خواهر زاده من که سن و سالی هم ندارد، پس از دیوانه بازی های بی معنی حسن جوهرچی حرف زیبایی زد. وی گفت: دایی نمی شد چند سال دیگه تو همون زندان نگهش دارن!

نمونه دیگر:
در سریال سراسر جنگ اعصاب دلنوازان، شاهد کلاهبرداری عموی یلدا و شکنجه زجرآور و اعصاب خردکن شاهرخ استخری با یلدا هستیم. سریالی که هیچ شادی معنوی در پی ندارد.

نمونه دیگر:
سریال زیرهشت، بازهم به موضوع کلاهبرداری، دعوا، کتک کاری، زندان، دوست ناباب، و... می پردازد.

نمونه دیگر:
سریال پنجمین خورشید که سال گذشته در ماه رمضان پخش شد، به مدت 25 قسمت بیننده را سرکار گذاشت و وقتی سریال تمام شد، بیننده احساس کرد به شعورش توهین شده است.

نمونه دیگر:
سریال پربیننده به کجا چنین شتابان، تمامن کلاهبرداری، شارلاتان بازی بخش خصوصی و البته مظلوم نمایی پلیس مهربان را به تصویر می کشید و دست آخر با آن پایان احمقانه، به شعور تمامی بینندگان توهین اساسی نمود.

نمونه عینی فارسی1:
پدرو خوزه با دختر زیبا و جذابی ازدواج کرده و خود نیز یک دختر زیبا دارد. ضمن برخی درگیری های خانوادگی و غیره، سریال تمامن از جلوه های بصری زیبا همچون دختران زیبا و خوش اخلاق، مناظر طبیعی زیبا و البته نکات اخلاقی مثبت و ریز بهره می برد. آن تنشی عصبی که با دیدن تنها یک قسمت سریال فاصله های (همچون ماجرای درگیری جوهرچی با آن دختر معصوم - عروسش) به بیننده دست می دهد، از تنش عصبی کل قسمتهای سریال پدرو خوزه کمتر است!!
آخرين ويرايش توسط Mahdi1944 در جمعه 1 مرداد 1389 20:57, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: بخشي از پست به دليل مغايرت با قوانين حذف شد!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza6662 تشکر کرده اند:
رضاخان, MAJID-POW, noora, wild-bear, bill.goldberg, AGeNiS1, noktehdaan, SAMAN, Mil@d, behrad90, MOHAMMAD JAFAR, bravo, CAPTAIN PILOT, Ruozbeh, Norooz7032

Major II

Major II

نماد کاربر
196

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 آذر 1388 23:32

آرشيو سپاس: 503 مرتبه در 147 پست

توسط رضاخان » جمعه 1 مرداد 1389 13:29

خیلی متاسفم که همیشه یکی دیگه باید برای مردم تصمیم بگیرد که چه ببینند چه بگویند و چه بکنند و همیشه باید قیم داشته باشند چون خودشان طبق فکر این آقایان نفهمند و خوب و بد خویش را درک نمیکنند و این آقایان پرفسور و فیلسوف فقط از روی حسن نیت و نه خدایی نکرده از روی طمع به آگهی های میلیاردی آبدوغ خیاری صدا و سیما و به زور این رسانه این کانال را حک کرده اند
چرا این عزیزان خوش نیت(بخوانید خوش فکر برای جیب خودشان) کانالهای مبتذل و فیلمهای پ و ر ن و را حک نمیکنند مگر آنها بیشتر بنیان خانواده را تهدید نمیکنند
این نهایت بدبختی و ذلالت را میرساند که از هرچی خوششان نمیاید و نمیتوانند با روشهای فرهنگی بفکر مقابله با آن باشند با زور و تهدید جلویش را میگیرند این یعنی منطق پر آزادی پر چرت پرت های صدا سیما نپر
اما اینو بدونید اونهایی که این سریالها را میدیدند راه خودشان را پیدا میکنند و هیچ وقت به صدا سیما نگاه نمیکنند از روی لجم شده اینکارو میکنن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رضاخان تشکر کرده اند:
sand_fighter, Ruozbeh

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
364

تشکر کرده: 1009 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1387 17:43

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 182 پست

توسط chad » جمعه 1 مرداد 1389 18:42

با عرض پوزش از بعضی طرف داران این شبکه من یکی دلم خنک شد.دیگه این اواخر این شبکه شورش رو در اورده بود.الان دوستان نگن که تو از کجا میدونی حتما خودت دیدی نه من خدا شاهده تقریبا اصلا نگاه نمیکنم ولی خب وقتی اتاق بقلی نگاه میکنند با صدای بالا میشه فهمید که چه خبره. در ضمن مثل اینکه این سریال شبکه 3 که برای مقابله با این شبکه پخش میشه کمی بی پرده بعضی موضوعها رو بیان میکنه مثل اینکه اقایان به این نتیجه رسیدند که سریلهای ما خیلی ماستکیه و دردی از مشکل جامعه حل نمیکنه.

Captain

Captain

نماد کاربر
356

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 خرداد 1386 18:35

Victoria, Australia

آرشيو سپاس: 3072 مرتبه در 296 پست

توسط noora » جمعه 1 مرداد 1389 18:49

در اینکه بسیاری از  سریالهای  فارسی 1 ، با فرهنگ کشور  و بسیاری از عقاید ما در تضاد است ، حرفی نیست! ،البته کاملا طبیعی است که در این زمینه نظر های متفاوتی وجود داشته باشد و موافق بودن یا نبودن با این برنامه ها به معنی داشتن غیرت یا نداشتن آن نیست ! چقدر خوب می شد اگه ماها می پذیرفتیم که دیگران هم حق دارن آزادانه در مورد موضوعات مختلف نظر بدن و کسی نباید به خاطر  اینکه با نظر دیگری مخالف است به آن شخص بی احترامی کند . مشکل اصلی که بیشتر دوستان به اون اشاره کردن ، بی برنامگی و هدفمند عمل نکردن صدا و سیما، در زمینه فرهنگی است و نه خوب بودن یا بد بودن برنامه فارسی 1!

به نظر من، بسیاری از سریالهای تلویزیون ، کاملا تکراری است و خیلی راحت می شه پایان داستان رو حدث زد ... ،این عدم برنامه ریزی درست و هماهنگ نبودن با نیازهای به روز جامعه در نهایت منجر به فراموش شدن تلویزیون می شود.

و همانطور که دوستمون درصفحه قبلی گفتن:

Negar.int نوشته است:  

تلویزیون فراموش خواهد شد! اشتباه نکنید، رسانه های جمعی نیستند که مورد نفرت واقع خواهند شد، بلکه تلوزیون ها می باشند که اینطور میشوند. البته تلوزیون های کابلی را نیز نباید در زمره تلوزیون قرار داد چون آن هم چیزی شبیه همین اینترنت است.

و

Mil@d نوشته است:

پریشب که بروبچ!!! ::ss ترنسپوردر فارسی 1 را در فرکانس اصلی هاتبرد زده بودن و این شبکه از هاتبرد به نیل و عرب سات کوچ کرد تو محله ما همه بالا پشت بام بودند :::P یکی از دوستان نصاب است و میگه همون شب در عرض 3 ساعت برای فارسی 1 بیش از 20 دیش همسایه های کوچه شان را تنظیم کرد !!!

دیروز رفته بودم پیاده روی ، همینطور که راه می رفتم چند تا خانوم  از پشت سر صدام کردن ، برگشتم ، فکر کردم حتما می خوان ساعت یا آدرس بپرسن ، پرسیدن : ببخشید خانوم شما هم فارسی 1 تون قطع شده ؟

هرچه مردم نا آگاه تر بمانند زمان درک این نکته که ثروت خودشان به خودشان هدیه شده طولانی تر خواهد بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب noora تشکر کرده اند:
SAMAN, SHAHRAM, CAPTAIN PILOT, oweiys, Norooz7032, Ruozbeh, MAJID-POW, AGeNiS1, achachi98, Mil@d, noktehdaan

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » جمعه 1 مرداد 1389 18:55

جواب ابلهان خاموشی است .
در ضمن:
از پرچم که نماد هویت و فرهنگ یک فرد است می توان فهمید هویت و فرهنگ او چیست! مثل بعضی از دوستان.........
  شرف سریال های در پیت ایرانی می ارزد به سریالهایی که به قول شما مناظر زیبا دارد،
انگاربرای بعضی دوستان روابط نامشروع زن یا مردخانواده یا دختر و پسر با افراددیگر امری عادی  است!که سریال های شبکه فارسی  وان مورد پسندبعضی ازدوستان واقع شده .

در پایان برای بعضی از دوستان باید تاسف خورد که غیرت وشرف ایرانی رو از دست دادن .
غیرت ویژگی هر انسان آزادست  که ربطی به اسلام ندارد  بلکه از ویژگی های یک انسان است.
غیرت ازویژگی های یک مرد وحیا وعفت از ویژگی های یک زن است  که این دو مورد از ویژگی های بارز سریال های شبکه فارس وان

تو انگار خیلی بچه ای یا نمیفهمی چی داری می گی!
... انقدر بعضی دوستان بعضی دوستان نکن شاید بزرگتر از تو باشند، تو معنای یک سایت عمومی رو نمیدونی؟ خب نفهم یک کم فکر کن بعد دهنتو بازکن.
غیرت شمایی نداری که نمی فهمی مملکتت چه وضعی داره! اگر بابات موقع تربیتت وقتی با نفهمی حرف می زدی میزد تو اون دهنت اینقدر بی ادب نمی شدی که بیای و هرکس که فارسی وان نگاه می کنه را بی غیرت بی شرف خطاب کنی!
ببین سنترال به کجا رسیده که هر .... میاد و یک چرندی می نویسه و ...
خیلی جلوی خودم رو گرفتم که بدتر بهت نگم...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
Reza6662, Mil@d, Norooz7032, AGeNiS1, MAJID-POW, رضاخان, azeRilA, SHAHRAM, wild-bear, MOHAMMAD JAFAR, majidjon13

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » جمعه 1 مرداد 1389 19:03

برادر روزبه صلوات بفرست مومن ؛ قضیه همون شعر پس فرق میان منو چیست بگو میشه...!

در یه تاپیک پیش بینی کرده بودم که شبکه های ماهواره ای دیگه هم یاد می گیرند سریال پخش کنند ،تا از قافله مخاطب عقب نمونند ؛ الان

دیگه فارسی 1 یک کانال نیست چندین کانال این طوری به وجود آمده ....

سال ها بعد ، یه روزی میاد که تا یاد فارسی 1 میوفتیم به جوونی خودمون می خندیم .... (شب جمعست برای قافل گیری اموات صلوات ختم کنید!)

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
رضاخان, SAMAN, CAPTAIN PILOT, un4given.1991, noora, AGeNiS1, wild-bear, Ruozbeh, kandoo

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

توسط AGeNiS1 » جمعه 1 مرداد 1389 19:25

ببخشید دخالت میکنم من با oweiys جان موافقم
حالا یکی یه چیزی گفته
با 1 حرف چیزی از ارزش های شما و دیگران کم نمیشه
حالا ایشون هم بر اثر تجربه ی کم همچین حرفی زدند
انشالله از بحث اصلی تاپیک جدا نشیم

اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
oweiys, kandoo, nima-rad

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 1 مرداد 1389 20:55

قفل شد!
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Ruozbeh, nt, wild-bear, un4given.1991, sinaset, ramin11, AGeNiS1, noora, SAMAN, sokuteasemuni, sand_fighter, yasermym

قبلي