در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

سریالهای شبکه Farsi1 بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرفته!

توسط Mil@d » دوشنبه 4 آبان 1388 22:55

تابناک" – در حالی که در بحبوحه حوادث پس از انتخابات ، همه توجهات مقامات رسانه ای ایران متوجه مقابله با خبر رسانی رسانه هایی هم چون "بی بی سی" و تلویزیون "صدای آمریکا" معطوف شده بود ، و از سویی دیگر این ایام با آغاز ماه مبارک رمضان و و جمع شدن خانواده ها دور سفره های افطاری و تماشای تلویزیون مصادف شده بود ، فرصت به بهترین نحوی در اختیار یک شبکه ماهواره ای به نام شبکه فارسی 1 ، قرار گرفت .

به گزارش خبرنگار "تابناک"، این شبکه ماهواره ای توانست از خلاء به وجود آمده در رسانه ملی ایران به دلیل عدم راضی کردن مخاطبان متنوع خود ، به بهترین نحو استفاده کند و به دور از جو سیاست زده ایران ، تمرکز خود را بر قشر جوان و حتی میانسال ایرانی متمرکز کند و ارزش های نوینی ـ و البته بیگانه با فرهنگ و سنن ایرانیان ـ را به خانواده های ایرانی انتقال دهد.
در حالی که سازمان صدا و سیمای ایران ، مدعی بود که مردم ایران فرصت تماشای دو سریال بیشتر را در ماه مبارک رمضان ندارند ، این شبکه تلویزیونی سریال های معروفی هم چون "ویکتوریا" و "جسور و زیبا" به همراه سریال هایی از کره جنوبی را هر شب پخش می کرد ، برنامه هایی که هنوز هم ادامه دارد . شبکه فارسی 1 ، با دقت ، تعمد و وسواس خاصی، سریال هایی را برای مخاطب ایرانی و فارسی زبان پخش می کند که موضوع اصلی همه آنها روابط خانوادگی و زناشویی است ، موضوعی که از قضا پاشنه آشیل هر جامعه ای می تواند باشد ، و عدم مقابله و پاسخگویی در برابر آن می تواند انحرافاتی جدی در خانواده ها و در نهایت جامعه جوان ایرانی ایجاد کند.
به عنوان نمونه در یکی از این سریال ها ، مخاطب با خانواده از هم گسیخته ای روبرو است که زن خانواده خود عاشق جوان دیگری شده است ، پدر خانواده با فرد دیگری زندگی می کند و دختر و پسر خانواده هم روابط نامعقولی در حیطه مسائل خانوادگی دارند و البته در سراسر این فیلم تاکید بر مثبت بودن و عرفی بودن این نوع مناسبات ناسالم می شود! موضوعی که در صورت تداوم و انتقال به جامعه و خانواده ایرانی ، بسیار مخرب تر و تاثیر گذار تر از برنامه های خبری "بی بی سی" و یا "صدای آمریکا" است .
به نظر می رسد در صورتیکه از مباحث روزمره سیاسی بگذریم متوجه خواهیم شد که، اگر جامعه جوان ایرانی ـ در غیاب همه نهادهای انتقال ارزش ـ به حال خود رها شود ، این رهایی برای پیدا کردن جهت خود را به منابع تولید ارزشی خواهد رفت که او را اقناع کند و این آغاز خود بیگانگی جامعه و تجزیه اخلاقی آن خواهد شد.
هرچند از زمان تشدید فعالیت این شبکه ماهواره ای تاکنون برخی سایت های خبری و دیگر رسانه های سایبر و مکتوب به نحوی سعی در گوشزد کردن خطر فعالیت این شبکه ماهواره ای داشته اند اما به نظر می رسد چه در خصوص این شبکه و دیگر شبکه های ماهواره ای که با رویکرد های غیر سیاسی و هدف قرار دادن بنیان خانواده و ارزش های جامعه ایرانی، آثار تخریبی کوتاه مدت و دراز مدتی دارند برنامه مشخصی از سوی مسئولین امر وجود ندارد.
باید اذعان بداریم که در دنیای امروز که رسانه و ارتباطات رسانه ای جای بسیاری از نهاد را در حفظ و ایجاد ارزش های جامعه گرفته است، مبارزه سخت که یکی از نمود های عینی آن ارسال پارازیت بر روی شبکه های ماهواره ای است کارایی لازم را ندارد بلکه رسالت نهاد هایی چون صدا و سیما، گروه های مرجع مردمی و رسانه ها این است که ظرافت های کاری این شبکه ها در هدف قراردادن بنیان های خانواده و ارزش های جامعه ایران را برای مردم تبیین و از دیگر سو شبکه های مختلف صدا و سیما با مخاطب شناسی بهتر و ارائه برنامه های متنوع، غنی و جذاب اجازه نفوذ چنین رسانه هایی را در جمع خانواده ها ندهند.
لازم به یادآوری است که، این شبکه متعلق به کمپانی "نیوزوکورپوریشن" تحت تملک "رابرت مرداک" است که اداره مرکزی آن در نیویورک واقع شده، علاوه بر رسانه‌های دیداری و شنیداری، بیش از صد روزنامه و مجله نیز در سراسر جهان منتشر می‌کند که از آن جمله آنها می‌توان به "دیلی تلگراف"، "وال‌استریت ژورنال"، "سان"، "تایمز" و "ساندی تایمز"، "نیویورک‌پست" و ... اشاره کرد. مجموعه انتشاراتی "داوجونز بورس" ایالات متحده نیز تحت تملک این غول رسانه‌ای قرار دارد.
مجموعه فیلم‌سازی "فاکس" و شبکه‌های تلویزیونی "فاکس" و "فاکس نیوز" در مالکیت "نیوزکورپوریشن "است. مجموعه تلویزیونی - خبری "اسکای" انگلستان نیز متعلق به این شرکت است. سایت شبکه‌ی اجتماعی "مای اسپیس" نیز در تملک این شرکت است.
آخرين ويرايش توسط Mil@d در دوشنبه 4 آبان 1388 23:04, ويرايش شده 1 در کل.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
shola, Ruozbeh, DTN, CAPTAIN PILOT, oweiys, HITMAN_KU, SAMAN, HORLIKAN, bill.goldberg, AGeNiS1

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

Re: سریالهای شبکه Farsi1 بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرفته!

توسط Mil@d » دوشنبه 4 آبان 1388 23:02

تحلیل تابناک چقدر واقعی است الله علم!
ولی خوب باید به بیینده حق داد وقتی برنامه مورد نظر خودش رو نمیتونه از تلویزیون رسمی کشور ببینه ناچارا به سمت ماهواره گرایش پیدا میکنه...ماهواره بالنفسه چیز بدی نیست...خود من اگر ماهواره نداشتم شاید 40 درصد اطلاعات کنونی را نداشتم!
سریال هایی که شبکه فارسی 1 پخش میکنه عموما بر محور روابط دو جنس مخالف می چرخند.
سریال ویکتوریا نمونه کامل این مثال است که محصول 2007 کشور کلمبیا است...و همینک به راحتی مخاطب ایرانی را جذب کرده است.
از نظر شخصی خود بنده سریال ارزشمندی نیست و فقط به موضوعات رابطه ای جنسین می پردازه .علت این علاقه ای که مردم دارن نشون میدن رو میذارم به حساب علاقه به جومونگ!!همچنین تازگی داشتن اینگونه برنامه ها برای عموم ملت!.مسائلی که در این 31 سال در کشور تابو شده اند و یکجورای مطرح شدندش در رسانه عمومی آن هم با دوبله حالت بکر داره...
بعضی سکانس ها هم خانوادگی نیست ولی خانوادگی تماشا میشه! و این برای خود من جالب بود که در چند محفل مشاهده کردم!
این نشون میده ارزش ها به راحتی متونند تغییر کنند! :-o
آخرين ويرايش توسط Mil@d در سه شنبه 5 آبان 1388 00:02, ويرايش شده 1 در کل.
رفیق بی کلک

sand_fighter, CAPTAIN PILOT, bill.goldberg, AGeNiS1, beta_gsm, wild-bear, shola, oweiys, tamalar, gurkha, Ruozbeh, SAMAN, DTN

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » دوشنبه 4 آبان 1388 23:59

باز جومونگ نکات مثبتی داشت این سریال واقعا شورش را درآورده و جالب اینجاست در حالی که بسیاری از سایتهای  ف.ی.ل.ت.ر شده اند سایت اصلی این شبکه که سریال مورد بحث رو پخش میکنه  ف.ی.ل.ت.ر نشده!و جالبتر از اون نظرهای تشکری است که در سایت این کانال در مورد سریال ویکتوریا موجوده.
البته شاید جذابیت این فیلم /بر گردش دایمی حول مسائل جنس مخالف باشه و خیلیها با توجه به شرایط خودشون براشون جالب باشه که مسائل مطرح شده در این سریال رو دنبال کنند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
(ساتتیمانتالیسم وقیح و پوچ)

عده کمی هم بیزارند چون با توجه به علم روانشناسی خودشان به جنس مخالف ......ودرنتیجه تحمل تصویر خود رو ندارند.
ارزشهای نسل جدید با ارزشهای نسل بعد و قبل فرقی نداره.فقط با توجه به شرایط زمانی عده ای تازه فهمیدند که زندگی از دیدگاه اونها این نبوده و به اصطلاح فنرشان ناگهان باز شده/جوانتر ها هم که با توجه به مقتضیات سنی در اوج تلاطمات روحی و عاطفی هستند.

بهترین تاپیک من در سایتمون   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

یا حق
آخرين ويرايش توسط oweiys on سه شنبه 5 آبان 1388 00:10, ويرايش شده در 4.

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
DTN, CAPTAIN PILOT, mehdighorbani, AGeNiS1, SAMAN, wild-bear, Mil@d, shola

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

توسط SAMAN » سه شنبه 5 آبان 1388 00:03

به هر حال این برنامه رو همه ایرانی ها (اکثریت) نگاه میکنن. شخص خودم من هم زیاد خوشم از موضوع فیلم نمیاد! اما من معتقدم که مردم نه باید فیلم هایی از صدا وسیمای خودمون ببینن که اعصابشون داغون بشه (مثل اون سریال که یکشون تو کما بود و ماجرای شمش طلا و ..) نه این برنامه های ماهواره ایی!

البته درنهایت این خانواده هست که تصمصم میگره چی رو باید دید و چی رو نباید دید!

راستی من فکر میکنم دلنوازان برای مقابله با این برنامه هست! (چه از لحاظ جذب مخاطب ) شما چی فکر میکیند؟؟

من خودم سریال دلنوازان رو (که برای اولین باری هست سریال ایرانی دنبال میکنم) خیلی دوست دارم و فکر میکنم لازمه که جونها ببینن!
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
oweiys, DTN, CAPTAIN PILOT, AGeNiS1, Mil@d, wild-bear, bill.goldberg, shola

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » سه شنبه 5 آبان 1388 00:51

ارزشهای نسل جدید با ارزشهای نسل بعد و قبل فرقی نداره.

موافق نیستم! :-o
اگر دید وسیعی نسبت به گستره 73 میلیونی ایرانیان داشته باشیم و به خوبی در این مملکت ایرانگردی کرده باشیم و با تاریخ معاصر همین 2-3 دهه پیش مقایسه کنیم خیلی نتیجه های متفاوت تری بدست می آید...
راستی من فکر میکنم دلنوازان برای مقابله با این برنامه هست!

farsi1 زرنگ تر از این حرفاست! هر قسمت رو در شبانه روز و ساعات مختلفی که با دلنوازان تداخل نداره پخش میکنه! :m:a
به دقت زده تو نقاط طلایی مخاطب!
کامنتهای تابناک هم بخونید جالبند..یکیش هم درباره دلنوازان بود که نقل قول کردم!
http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=69883
وقتی در زمانی که سن ازدواج به 30 سال و بیشتر رسیده اونوقت فیلمی میسازند به نام دلنوازان که پسره 23 سال داره ،با خونه و ماشین و ... و چیزهای غیر باور دیگه مریضیم بیام دلنوازان نگاه کنم .عشقست ویکتوریا

--------------------
سریال ویکتوریا

ویکتوریا نام یک سریال تلویزیونی اسپانیایی زبان درباره زنی است که وقتی زندگی خانوادگی‌اش از هم می‌پاشد عاشق مردی جوان تر از خود می‌شود.
ویکتوریادر حین مراسم 25 سالگی ازدواجش با انریکه مندوزا ، از زبان دوست نزدیکش کامیلا متوجه می شود که همسرش با دختری جوان به نام تاتیانا رابطه دارد. به دنبال آن انریکه محل زندگی را به کنار تاتیانا انتقال میدهد . از طرف دیگر جرونیموی 33 ساله بر سر راه ویکتوریا قرار میگیرد . جرونیمو یک گوینده رادیوست که چند سالی است از همسر خود جدا شده است و یک پسر یازده ساله به نام مارتین دارد. شخصیت اصلی سریال ، یعنی ویکتوریا از ازدواج خود با انریکه سه بچه دارد . پائولا ، سانتیاگو و ماریانا . ماریانا که کوچکترین آنهاست به دبیرستان می رود. سانتیاگو یک گروه موسیقی دارد و پائولا دانشجوی دوره وکالت است . سراسر سریال پر است از کش و قوس های مختلف بین شخصیت ها که یکی پس از دیگری اتفاق می افتد و ذهن بیننده را به خود مشغول می کند. این مجموعه توسط شرکت مستقر در آمریکای تله موندو و آر تی وی کلمبیا ساخته شده‌است. این سریال در بوگوتا فیلمبرداری شده‌است.
رفیق بی کلک

shola, DTN, CAPTAIN PILOT, AGeNiS1, SAMAN, wild-bear, bill.goldberg, oweiys

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 5 آبان 1388 02:32

ماهواره ها به زودی سرنگون خواهند شد.

این نظر من هست. البته در ایران مثل همیشه قدری دیرتر، اما آن به قول شما اکثریت طرفدار این سریال ها و کلاً این سبک برنامه های ماهواره نیز دیر یا زود در این مورد تغییر نظر خواهند داد. نه تنها ماهواره بلکه تلوزیون نیز به همچین سرنوشتی دچار خواهد شد.

هر چقدر یک جامعه به فیلم و تلوزیون معطوف باشد، باورهای کاذب در آن بیشتر است، در آن جامعه بیشتر افراد خود را در حوزه های مختلف بسیار فهمیده میدانند.

برعکس جوامعی که مطالعه در آنها بیشتر است، همواره شاهد هستیم که در راه توسه دانش خود قدم بر می دارند چون باور کاذبی ندارند که مانع فراگیری علوم جدید شود.

پس به قول کریس د برگ : چشم شیطان شما را پای ایستگاه خودش نشانده و شما فکر می کنید که آن را نگاه می کنید و می خندید و گریه می کنید، بلکه او شما را نگاه کرده و همواره هم خنده می کند به شما که فلج شده و پیش پای آن نشسته اید. کنترل تلوزیون دست شما است اما من (شیطان) هستم که کنترل شما را به دست دارم.

این آهنگ Devil Eye کریس د برگ شرحی هست بر همین موضوع که کلاً تلوزیون و ایستگاه های تلوزیونی خوب یا بد، کنترل را از دست انسان خارج خواهند کرد.

متن شعر دقیق یادم نبود، همینطوری نوشتم یک قسمت هاییش را، گیر ندین دقیق نیست. خیلی وقت هست آهنگش را گوش نکردم. شاید 2 سال بیشتر.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ruozbeh, AGeNiS1, oweiys, shola, mahshid-banoo

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تاريخ عضويت

توسط oweiys » سه شنبه 5 آبان 1388 11:58

در مورد نقش ارزشها باید بگم که ارزشها ثابت است و دید نسبت به ارزشها فرق کرده-چشمها ارزشها رو چیز دیگه ای میبینند در حالی که شاید اونها رو در واقع ارزش میبینند اصلا ارزش نباشه.  

وقتی که همه جغرافیای کشور را در نظر بگیریم به این نظر نزدیکتر میشویم/فرض کنید:
مثلا مرد چوپان زن و بچه داری رو تصور کنید که این که این سریال رو برای اولین بار میبینه!احتمالا با چوب دستیش صفحه نمایشگر رو هدف قرار میده!/شاید عکس العمل چوپان همون جوری که گرگ به گله اش میزند باشه=چون اینرو با ارزشهای خودش مغایر میدونه.

شخص دیگه ای هم که در شهر بزرگ تهران این سریال رو میبینه درست برعکس/ عقیده اون این است که داره سریالی رو میبینه(از نظر او) که ارزشهایی مثل توجه نفس خود -شکستن رسوم دست و پاگیر و....در اون هست.

هردوی اینها در نظر خودشون ارزشهای خودشون رو در قالب ارزشهای خانواده میپندارند.
دوستی گفت ماهواره رو به سرنگونی است/اما اصل موضوع چه میشود.یعنی دوستان ویکتوریا 2-3و.........
رسانه های تصویری بعد از مطبوعات شکل گرفتند و با توجه به ترجیح مردم به دیدن وشنیدن(چون راحت است و لازم به انجام هیچ کاری نیست-شمانشستیدو اطلاعات و ....میگیرید) رویکرد به این نوع رسانه ها بیشتر هست(و میتوان از آنها استفاده های خوبی هم کرد - هرچند که عمرا جای کتاب را نگیرد!بحث پیرامون این موضوع شاید از حوصله بحثمان خارج باشد).ولی پیرو حرف دوستان هر مطلبی که با این دو اصل در تناقض باشد محکوم به فناست:
1-اصل زیبایی      2-اصل عقلی بودن(به قول هگل هرچیز که عقلیست ماندنیست)

حال میخواهد سریال ویکتوریا باشد و یا هر چیز دیگری....

بهترین پست من در سایتمون    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

:razz:
یاحق

Ruozbeh, AGeNiS1, SAMAN, shola, Mil@d

Captain II

Captain II

no avatar
512

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مهر 1386 19:17

يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک

آرشيو سپاس: 435 مرتبه در 158 پست

توسط ta.abad » سه شنبه 5 آبان 1388 12:40

حالا خودمونیم بچه ها انصافا روزی چند ساعت کلا پای تلویزیون وقت تلف میکنید؟  :-(

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ta.abad تشکر کرده اند:
oweiys, AGeNiS1

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » سه شنبه 5 آبان 1388 15:19

ماهواره ها به زودی سرنگون خواهند شد.

تحلیلی خیالی و بسیار دراز مدت با توجه به بافت فرهنگی کنونی کشور!

oweiys,
ارزشهایی که ازش صحبت میکنی نسبی هستند! میزان اهمیتش برای کل جامعه یکسان نیست! بالا پایین داره!
فارسی1 تازه 3 ماه است که ویکتوریا رو پخش میکنه و من به عینه شاهد بودم که حتی در بین خانواده های مذهبی هم تاثیر خودش رو گذاشته!خانواده هایی که صحبت درباره دوست دختر وپسر در آنها ذنب لایغفر محسوب می شود...
ویکتوریا نمونه کامل عادی جلوه دادن خیانت زن و مرد به یکدیگر است...تاثیر این سریال در ریخته شدن قبح بسیاری از مسائل غیر قابل انکار است...البته مدتی زمان خواهد برد.
روزی چند ساعت کلا پای تلویزیون وقت تلف میکنید؟

وقتی تلف نمی کنیم!آخر شب خسته و له بر میگردیم خونه 1 ساعت میخوایم سرگم شیم بعدش هم بخوابیم!
رفیق بی کلک

oweiys, DTN, Norooz7032, CAPTAIN PILOT, sand_fighter, AGeNiS1, SAMAN, mohammad1365, F_14_TomCat

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 5 آبان 1388 16:37

Mil@d,   oweiys,  

بهتر است یک نکته را یادآور شوم. تحلیل هر موضوع نیازمند رعایت اصول مطابق با آن موضوع است. در بحث حاضر مسئله مورد تحلیل فرهنگ است.

در فرهنگ 50 سال در حقیقت جزو کوچکترین واحد های زمانی است و وقتی یک فردی در مقام تحلیل یک فرهنگ گفت به زودی، یعنی در 15 تا 50 سال آینده. اگر مسئله ای در 15 سال آینده قرار باشد اتفاق بیوفتد، قطعاً خیلی قبل تر از زمان حاضر شروع به حادث شدن کرده است !

بنابراین بهتر است در بحث های جامعه شناسی و فرهنگی دقت کرد که 50 سال برای یک جامعه به عنوان خیلی نزدیک و به زودی تلقی میشود.

این تحلیل اکثریت متخصصین فرهنگی جهان است. کمی تحقیق کنید، متوجه میشوید هر انچه که چشم شما سوی دیدنش را ندارد، الزاماً فرای واقعیت و خیالی نیست. این که به نظر شما تحلیل خیالی هست بیشتر مربوط به اطلاعات ضعیف شما از مسائل فرهنگی و اجتماعی است. چون این روند در بیشتر کشورهای دنیا در حال حاضر رو به رشد است.

تلوزیون فراموش خواهد شد! اشتباه نکنید، رسانه های جمعی نیستند که مورد نفرت واقع خواهند شد، بلکه تلوزیون ها می باشند که اینطور میشوند. البته تلوزیون های کابلی را نیز نباید در زمره تلوزیون قرار داد چون آن هم چیزی شبیه همین اینترنت است.

ta.abad,  

من فکر کنم نزدیک ببه 5 سال باشه که روزانه حداکثر 3 یا 4 ساعت پای تلوزیون نشسته باشم و گاهی شده که هفته ها حتی تلوزیون را در خانه روشن نکرده ام (البته مواقعی که تنها بودم.)
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
oweiys, AGeNiS1

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تاريخ عضويت

توسط oweiys » سه شنبه 5 آبان 1388 20:31

بحث در مورد رسانه های گروهی-عمر ماهواره و .....حیف که بحث را از حوزه اصلی موضوع خارج میکند و اگه یه تاپیک جدید در این مورد بزنید حتما بحث مفصلی خواهیم کرد  Negar.int /

Mil@d  در مورد ارزشهام اینگونه که به نطر میرسه حداقل در این تاپیک بحث ما به جایی نمیرسه! چون این بحث طالب نظرات بیشتره که این کار هم/تاپیک رو از موضوع خارج میکنه.

بله همانگونه که دوستمان گفت در بین خانواده هایی تاثیر خودش رو گذاشته و به قول شما باعث از بین رفتن قبح اعمال و .... میشه/این دوباره به ارزشها بر میگرده!
اما برای سخن پایانی در مورد تاثیرمخرب این موارد در بین خانواده ها:

در طوفانی سهمگین/بسیاری از درختان - مزارع و .....از بین میروند اما کوههای باصلابت /هچنان پابرجا -محکم واستوار ایستاده اند..........

یا حق

AGeNiS1

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1388 16:52

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 1 پست

Re: سریالهای شبکه Farsi1 بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرف

توسط navids62 » جمعه 25 تیر 1389 14:57

با ديدن اين مطالب واقعا متاسف شدم كه حتي قشر باسواد و فهميده ما چقدر سطحي به اين مساله نگاه ميكنه .ميخام يه مثال بزنم فرض كنيد كه يه بچه 3-4 ساله داريم بهش ميگيم به كتري دست نزن دستت ميسوزه معمولا گوش نميكنه و دستش ميسوزه!حالا به جاي كتري داغ خودتون دستشو بزنين به يه استكان چاي داغ دستش ميسوزه ولي نه به اون شدت!و اين براش يه تجربه بزرگ ميشه.حالا جامعه مثل همون بچست اگه بسته نگهش داريم و به زور بگيم فلان كارو بكن فلان كارو نكن بلاخره كار خودشو ميكنه و اثرات بدتري به جا ميزاره تا اينكه آزادش بزاريم و راهنماييش كنيم.به نظر من اينجور سريالا نه تنها مضر نيستن بلكه از خيلي سريالاي ديگه مفيدترن چون همشون نتيجه كارو نشون ميدن اگه سطح فكر مردم بالا بره به راحتي تشخيص ميده كه اينگونه روابط نتيجش چي ميشه همونطور كه خود سريال نشون ميده. فقط يه مشكل بزرگ اينجا هست اونم سطح فكر مردمه كه بايد بالا بره به هر نحوي!حتي اگه يه عده قرباني بشن!(استكان چاي داغ).همونطور كه گفتين اي سريال يه سريال كلمبياييه و اونا اين سريال واسه ما كه نساختن واقعيات جامعشونه چه بهتر كه ما به نحو احسن ازش بهره ببريم.همونطور كه پيغمبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ٌص)فرمود علم آموزي بر هر مسلمان واجب است حتي اگر اين علم از بلاد كفر باشد.در پايان از دوستان خوبم كمال تشكرو دارم كه به اين گونه مسايل توجه دارن.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب navids62 تشکر کرده اند:
AGeNiS1, sand_fighter, un4given.1991, aryan90, MOHAMMAD JAFAR

بعدي