نقد و بررسي بازي Final Fantasy XII

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15648
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 70694 بار
سپاس‌های دریافتی: 31278 بار
تماس:

نقد و بررسي بازي Final Fantasy XII

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 15 فروردین 1385, 10:34 pm

منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


جنگجويی شمشير بدست گرفته و گوهری به سينه اش نصب کرده ... خاطراتش در شمشيرش ناپديد شده ... تمام زندگی اش اين شمشير سنگی است ... از زبان شمشيرش صحبت ميکند ... شمشيرش او را به اينجا رسانده و اکنون داستان را بازگو ميکند...

توسعه دهنده : Square Enix

ناشر : Square Enix

سبك : RPG

تاريخ انتشار : 2005

بدون شک تمام دوستداران بازيهای نقش آفرينی بی صبرانه منتظر بازی فاينال فانتزی 12 هستند. بازی اي که تحولی را در سبک بازی های نقش آفرينی ايجاد خواهد کرد. تيم سازنده بازی همان تيم سازنده شماره 9 و فاينال فانتسی تاکتيکس هستند.
داستان بازی با اين عبارت شروع ميشود : جنگجويی شمشير بدست گرفته و گوهری به سينه اش نصب کرده. خاطراتش در شمشيرش ناپديد شده. تمام زندگی اش اين شمشير سنگی است ، از زبان شمشيرش صحبت ميکند ، شمشيرش او را به اينجا رسانده و اکنون داستان را بازگو ميکند. داستان بازی فاينال 12 در سرزمينی به نام ايواليس شکل ميگيرد. امپراطوری قوی با سپاهی قدرتمند به نام آرکاديا به اين سرزمين حکم فرمايی می کنند. امپراطور قدرتمند ديگری به نام روساليا به سرزمين ديگری حکم فرمايی ميکنند که از سالها قبل بين اين دو جنگ شديدی شکل گرفته بود. در همين حال آرکاديا به سرزمين دالماسکا حمله کرده و اين سرزمين را به تسخير خود در مي آورد. دالماسکا اين شکست را قبول کرده بود. اما شاهزاده اين سرزمين Ashe به گروه مقاومت پيوست و عليه دشمن متجاوز به مبارزه پرداخت. دشمن هر کاری انجام داد نتوانست اين دختر را وادار به تسليم نمايد در همين حين Ashe با پسری به نام Vaan آشنا شد و اين سر آغاز داستان پرماجرای آنها بود.

بازی فاينال فانتزی 12 به علت حجم زياد در دو DVD عرضه خواهد شد. سيستم مبارزات در اين شماره همانند فاينل 10.2 خواهد بود به اضافه چندين المان که به بازی اضافه شده. در بازی علاوه بر مبارزات سنتی بازيهای آر پی جی از مبارزات غير ايستا همانند مبارزاتی که در بازی استار اوشن شاهد بوديم ، نيز استفاده خواهد شد. به علت گستردگی نقشه بازی ، کشتی های هوايی در اين بازی نقشی مهم را ايفا ميکنند و شما با اين کشتی ها به راحتی از مکانی به مکان ديگر منتقل ميشويد. بازی دارای سناريو های بسيار متنوعی است که بازيکن ميتواند آنها را انتخاب کرده و به بازی ادامه دهد. بازی از موتور گرافيکی بسيار قدرتمندی بهره ميبرد و بدون شک يکی از بهترين بازيهای پی اس تو در ضمينه گرافيک خواهد بود. نکته جالب ديگر در مورد بازی ، بودن نژادهای مختلف است که هر کدام به زبان خاص خودشان صحبت ميکنند که برای فهميدن مكالمات بايد از زير نويس بازی کمک بگيريد. دوربين در بازی به طور دستی قابل تنظيم است و شما در حين مبارزات قادر هستيد دوربين را به هر طرف که بخواهيد بچرخانيد. دموي ابتدای بازی بدون شک يکی از بهترين دمو های تاريخ بازيهای کامپيوتری خواهد بود و اسکوار بار ديگر قدرت خود را در ساختن اين چنين دمو هايی نشان داده. در دمو ابتدای بازی شاهد يک مراسم ازدواج با شکوه هستيم ، تمام مردم شهر خوشحال و به رقص و پای کوبی مشغول هستند که واقعاً بی نظير به تصوير کشيده شده است. حال بد نيست کمی به معرفی شخصيت های بازی بپردازيم .


نام :Vaan
جنسيت : مرد
نژاد : Hume
كلاس :Swordsman
سن :17
سلاح : Sword
اطلاعات تكميلي : او يک دزد از سرزمين دالماسکا است. او برای آزادی سرزمينش مبارزه ميکند ، آرزوی او اين است که روزی بتواند با يکی از اين کشتی های پرنده پرواز کند.

نام :Ashe
جنسيت : زن
نژاد : Hume
كلاس : Swordsman
سن : 19
سلاح : Staff
اطلاعات تكميلي : او پرنسس سرزمين دالماسکا است و تنها دختر پادشاه که قرار بود به زودی بر تخت سلطنت بنشيند اما سرزمين آنها مورد تهاجم قرار گرفت و او با گروه مقاومت تصميم به مبارزه و باز پسگيری سرزمين خود کرد.

نام : Fran
جنسيت : زن
نژاد : Viera
كلاس : Archer
سن : نامعلوم
سلاح : Bow and Arrow
اطلاعات تكميلي : او از نژاد ويرا است و در استفاده از سلاح های مختلف مهارت زيادی دارد ، به خصوص در استفاده از تير و کمان همچنين دارای شخصيتی قابل اطمينان است و در دفاع کردن و گلاويز شدن با دشمن بسيار توانا است.

نام : Balflear
جنسيت :مرد
نژاد : Hume
كلاس : Gunner
سن : 22
سلاح : Gun
اطلاعات تكميلي : او هم يک دزد حرفه اي و عاشق آزادی است و صاحب يه کشتی پرنده است. تفنگ سلاح اصلي اوست ، او همچنين همراه فران بود و در ابتدای بازی باVaan دوست و همراه ميشود.

علاوه بر چهار شخصيت اشاره شده دو شخصيت ديگر هم در بازی وجود دارند يکی دختری 16 ساله به نام پنلو که در اواسط بازی به گروه مي پيوندد و ديگری فرمانده ايی 44 ساله به نام Basch که او هم به دليل خيانتی که به او ميشود ، قصد گرفتن انتقام را دارد و به گروه ملحق مي شود. بازی فاينال فانتزی 12 بدون شک يکی از بزرگترين بازيهای پی اس تو برای سال 2005 خواهد بود اما احتمالاً برای بازی کردن نسخه انگليسی آن تا اواخر 2005 بايد صبر کنيم.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Novice Poster
Novice Poster
پست: 62
تاریخ عضویت: یک شنبه 9 بهمن 1384, 3:04 am
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

پست توسط reza » پنج شنبه 17 فروردین 1385, 12:30 pm

سلام مهدي جان اين بازي الان وارد بازار شده و واسه کنسول ps2 عرضه شده و زبان فعليشم ژاپني هست اين نقد هم ماله خيلي وقت هست يه نقد جديد مي زدين بهتر بود اخه بازي دات ماله يکي از دوستاي من بود و من خودم اونجا از کاربراي فعالش بودن که بسته شدن و بچه ها در سايت جديد به نقد و بررسي بازيها مي پردازند در ضمن اين بازي نسخه انگليشش به گفته خيلي سايت ها تا پاييز نمي ياد و در حال حاظر فقط نسخه ژاپنيش گير مي ياد
تصویر
بزرگترين سايت تخصصي بازيهاي رايانه اي
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
COMING SOON

ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”