در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
532

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 17:25

در همين نزديكي...

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 65 پست

يك كار Flash، نياز به راهنمايي

توسط Masoud » چهارشنبه 21 شهریور 1386 15:37

در خواست كمك در ساخت يك پروژه گرافيكي ساده (البته از نظر من ساده است، شايد اين جوري نباشد).

و اما خود برنامه:
برنامه در حالت دو بعدي است. و تقريبا هيچ پيچيدگي گرافيكي خاصي نياز ندارد.( در محيط Flash mx)
شرح برنامه:
1-در صفحه مانيتور با پس زمينه سفيد ( ترجيحا بصورت full screen ، ولي نشد هم نشد!)، يك نقطه كوچك به ابعاد 3*3 ميليمتر(يا نقطه دايره اي با قطر 3 ميليمتر)، بايد حركاتي راندوم انجام دهد. يعني بصورت اتفاقي در مسيرهاي از پيش تعيين نشده حركت كند. اين مسير نبايد از پيش تعيين شده باشد تا كاربر نتواند با چند دقيقه دنبال كردن نقطه الگوي حركتي آن را بفهمد.(البته اگر از پيش تعيين شده باشد هم ايرادي ندارد، به شرطي كه پيچيدگي لازم جهت قابل پيش بيني نبودن را داشته باشد)
2- نقطه سبز رنگ است.
3-هدف برنامه: كاربر بايد با در دست گرفتن ماوس، به تعقيب نقطه در صفحه بپردازد.( چيزي شبيه موش و گربه بازي). بطوري كه با ماوس، نقطه را آن قدر تعقيب كند تا بتواند روي آن كليك كند.
4-پس از كليك درست روي نقطه، رنگ نقطه قرمز شود، ولي از حركت باز نايستد، و بلافاصله بعد از دور شدن ( فرار مجدد از  دست ماوس)، به حركت خود ادامه دهد، و رنگ آن مجددا سبز شود.
5-دو پارامتر در برنامه بايد قابل دسترسي باشند:
5-1-سرعت حركت نقطه بايد قابل تنظيم باشد.
5-2- تعداد كليك هاي درستي كه انجام ميشود، در جايي ثبت گردد.

اگر جايي از برنامه مبهمه، بگين تا بگم چجوريه! :grin:

يه سري توضيح ديگه:
من خودم با برنامه فلش تونستم بسازمش ولي يه سري مشكل دارم:  :sad:
در مورد مسير به توصيه آقا مهدي  از action script   هايي كه در مورد حركت راندوم در اينتزنت پيدا ميشه استفاده كردم ، ولي اونا حركتاي نسبتا شكسته اي دارن، من يه حركت  نرم تر ميخوام، توش حركات گرد هم پيدا شه. بنابرين خودم يه مسير پيچيده رسم كردم و اون رو به عنوان لايه guide گذاشتم، ولي خوب هر چي باشه بعد يه مدت مسير لو ميره! :eek:
در ضمن چجوري بايد دكمه تنظيم سرعت، اون هم در حالي كه تعداد فريم ها مشخصه( مسير داريم، نه action script)  درست كرد؟؟
براي اينكه نقطه قابل كليك باشه، symbol اون رو به button  تبديل كردم. ولي در مورد قسمت آخرش يعني اينكه تعدادكليك هاي انجام شده روش تو يه جايي نمايش داده بشه گير كردم.با هر كليك درست بايد يه عدد تو گوشه صفحه كنتور بندازه.، فكر كنم اونم action script بخواد كه نميدونم چجوري بايد بنويسمش، يعني اصلا بلد نيستم بنويسمش!  :o
بعلاوه هزار تا مشكل ديگه..............
بدجوري دارم باهاش كلنجار ميرم ولي هر دقيقه يه جاي كار به مشكل ميخوره! خسته شدم بس كه گير كرد. :lol:

هم اكنون به ياري سبزتان نيازمنديم! لطفا كمكي، راهنمايي، چيزي!..........هيچي؟؟...اصلا ببينم، كسي ميتونه واسم بسازتش؟ :-)   يك دنيا ممنون ميشم........

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

يکشنبه 20 اسفند 1385 22:35

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 18 پست

توسط درودبرايران » چهارشنبه 21 شهریور 1386 18:06

ایده ای که الان به ذهن من میرسه اینه که یک target رو بصورت رندوم توی صفحه ایجاد کنی. این target در زمانی رندوم عوض میشه به یک target دیگه. کاری که موش موشکت باید بکنه اینه که این target رو دنبال کنه. کاری هم نداره. یک بردار سرعت هست که در راستای خط بین موش و target باید نرمال بشه. یعنی بردار سرعتی که اندازش ثابت باشه ولی در راستای خط اتصال دهندۀ ایندو باشه.
بعد میبینی که هم میتونی سرعت رو تنظیم کنی و هم حرکت کاملاً رندوم خواهد بود.
برای کانتر هم باید یک text box درست کنی و از منوی properties اونو dynamic کنی. اینجوری اگه بهش اسم اختصاص بدی می تونی اونو مثل movie clip صدا بزنی.

من یک سالی می شه فلش کار نکردم ولی اگه نتونستی بگو تا خودم پیادش کنم.  :-(
بايد امشب بروم...

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

در همين نزديكي...

توسط Masoud » چهارشنبه 21 شهریور 1386 19:40

راستش رو بگم؟ من ايجاد target رو بلد نيستم :o . البته سعي كردم با سرچ ياد بگيرم ولي خب فايده ي زيادي كه بتونه كمكم كنه نداشت.
در مورد text box هم همون كاري كه گفتي كردم. منظورت از اسم همون قسمت Var اون پايين هستش؟

ببخشيد كه همش سوال ميكنم :o  آخه زياد با فلش آشنا نيستم.

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

توسط درودبرايران » چهارشنبه 21 شهریور 1386 22:16

تارگت چيز خاصي نيست که بخواي ايجادش کني. منظور من يک x و y بود که هدف رسيدن توپ يا موش اونه. شما يک x و يک y رندوم درست ميکني و توپت دنبال اون ميره. چون موقعيت رندومه، حرکت توپ رندوم ميشه.
در مورد text box هم وقتي اونو به dynamic تغيير ميدي، زيرش محلي براي تايپ instance name مياد که بايد توي اون اسمو تايپ کني. ولی برای کاربرد شما باید همون var رو برابر متغیری که کانتر تعدا کلیکهای درست هست قرار بدید.
بايد امشب بروم...

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

توسط درودبرايران » چهارشنبه 21 شهریور 1386 23:30

ببين يه چيزي خودم برات درست کردم. ببين همونيه که ميخواي؟ تغيير سرعت و تعداد کليکهاي صحيح هم داره. script رو کامنت گذاري کردم که بتوني تغيير بدي. ميذارم تو rapidshare اگه نتونستي دانلود کني بگو کجا بذارم.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
بايد امشب بروم...

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

در همين نزديكي...

توسط Masoud » چهارشنبه 21 شهریور 1386 23:31

...........نميشه....... :lol:  :lol: ......والا بلا نميشه! :sad:
واسه حركتش يه target  از توي پنجره اكشن وارد ميكنم، واسه مقدارشون هم  دستور راندوم رو ميزنم. نميدونم چرا  وقتي check syntax رو ميزنم به همه چيز گير ميده!  يجورايي خانه از پايبست ويران است...

واسه حركت راندوم از اين action script استفاده كردم، دفعه اول اتفاقي جواب داد( حركت راندوم داشت)، ولي دفعات بعد نه!!!
onClipEvent (load) {  
width = 300;
height = 200;
speed = Math.round(Math.random()*2)+1;
x = this._x=Math.random()*width;
y = this._y=Math.random()*height;
x_new = Math.random()*width;
y_new = Math.random()*height;
}
onClipEvent (enterFrame) {  
if (x_new>this._x) {
sign_x = 1;
} else {
sign_x = -1;
}
dx = Math.abs(x_new-this._x);
if ((dx>speed) || (dx<-speed)) {
this._x += sign_x*speed;
} else {
x_new = Math.random()*width;
}
if (y_new>this._y) {
sign_y = 1;
} else {
sign_y = -1;
}
dy = Math.abs(y_new-this._y);
if ((dy>speed) || (dy<-speed)) {
this._y += sign_y*speed;
} else {
y_new = Math.random()*height;
}
}

در مورد text box  ي هم كه گفتي دوباره به مشكلات بالايي ميخورم، نميدونم چجوري بچسبونمش به كليك ها.......
.
.
اصلا ميدوني چيه؟ به ما كار با فلش نَ يو مَ دِه :K:L ................................... :lol: ........چه كنم :sad:

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

توسط درودبرايران » چهارشنبه 21 شهریور 1386 23:35

من داشتم پست بالا رو ميزدم تو پست زدي. اون کدي رو که نوشتي نميشه اينجا خوند چون پرانتزاش قاطي پاطي شده!
ولي کد زنيت خوب بنظر مياد، فقط تمرين مي خواي  :grin:
بايد امشب بروم...

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

در همين نزديكي...

توسط Masoud » چهارشنبه 21 شهریور 1386 23:35

ااااااااااااااااااااااااااااا............ببخشيد اشتباه تو توالي پستها پيش اومد!!!!

rapidshare واسه من باز نميشه! ميشه جاي ديگه بزاريش؟ يه دنيا ممنون! :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

توسط درودبرايران » چهارشنبه 21 شهریور 1386 23:45

خوب میگفتی کجا میتونی  :?
توی 2shared میذارم:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
بايد امشب بروم...

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

در همين نزديكي...

توسط Masoud » چهارشنبه 21 شهریور 1386 23:53

دستت درد نكنه........فقط...( ديگه روم نميشه بگم!)...فقط ........اجرا نميشه! من از فلش 6.0 استفاده ميكنم...بخاطر اونه؟
ميگه unexpected file format

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

توسط درودبرايران » پنج شنبه 22 شهریور 1386 00:00

مال من MX version 7.2 هستش. حالا swf رو میذارم حداقل بتونی ببینی یه چیزی. ولی فلشت رو آپدیت کنی بد نیست. الان خیلی جدیدتر از اونی که تازه من دارم هست!

بايد امشب بروم...

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

در همين نزديكي...

توسط Masoud » پنج شنبه 22 شهریور 1386 00:15

فكر كنم اين همون قبليه هستا :-(  چون همون fla دوباره اومدش!....100%....بله، خودشه :grin:
در مورد  ورژن هم بگم كه فكر كنم تا ورژن 8 اومده...........ولي خب چون اين كار يهو و عجله يي پيش اومد سراغ جديدش نرفتم! هر چي تو برنامه هام ديدم نصب كردم.........وگرنه منو چه به فلش كه تا حالا نديده بودمش! :::P  :razz:

بعدي