در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

ابر بمب ساخت روسیه FOAB

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 19 شهریور 1394 09:32

FOAB) father of all bombs) " پدر همه بمب ها" یک سلاح تاکتیکی روسی است و بعنوان یک بمب منفجر شونده در هوا طراحی شد تا یک موج انفجار اتشین بزرگ را به اهداف واقع در مناطق پایین تر از خود اعمال کند. قدرت این بمب معادل 44000 کیلو یا 44 تن TNT است که ان را در جایگاه یک بمب غیر اتمی اما قویتر از یک بمب اتمی کوچک قرار می دهد. این بمب یکی از ره اوردهای توازن تسلیحاتی بین امریکا و روسیه است.  
در سال 2003 امریکا بمب( Massive Ordinance Air Blast Bomb) "بمب انفجار بزرگ در هوا" یا همان بمب MOAB را ساخت که بمبی مشابه با همین بمب جدید روسی اما با قدرتی چهار برابر کمتر از ان یعنی معادل 11 تن مواد TNT  است. این بمب امریکایی در ان زمان mother of all bombs یا مادر همه بمب ها نام گرفت اما با این بمب شگرف و سنگینی که روسیه ساخته باید ان را پدر جد همه بمب ها لقب داد. با همین انگیزه مشابه روسیه در سال 2007 بمب FOAB را ساخت که چهاربار قدرتمندتر از نوع امریکایی اش و از نظر وزنی بر عکس چهاربار سبک تر از ان می باشد!
ظاهرا امریکایی ها در مورد این ادعا شک دارند و می گویند احتمال زیاد دارد که قیلمی را که روسیه از تست این بمب عرضه داشته دستکاری شده و برای مقاصد تبلیغاتی در مورد ان اغراق شده باشد در حالیکه احتمالی هم داده اند که ممکن است روس ها واقعا موفق به ساخت چنین بمبی شده باشند.

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان