معرفی و بررسی کامل گوشی جدید سونی اریکسون به نام G900

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سوني بحث و تبادل نظر نماييد

مدیران انجمن: Thunderclap, SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 2105
تاریخ عضویت: چهار شنبه 12 بهمن 1384, 11:48 am
سپاس‌های ارسالی: 275 بار
سپاس‌های دریافتی: 1290 بار
تماس:

معرفی و بررسی کامل گوشی جدید سونی اریکسون به نام G900

پست توسط Professional » یک شنبه 18 مرداد 1388, 10:50 am

 معرفی و بررسی کامل گوشی جدید سونی اریکسون به نام Sony Ericsson G900 

 تصویر 

قبلاز شروع شدن کنگره جهانی بارسلونا و در ابتدای سال 2008 بود که یک مدیرارشد شرکت سونی اریکسون سال 2008 را سال پادشاهی این کمپانی قدرتمند نامیدو با اطمینان چنین حرفی را زد هر چند در ابتدا شاید کسی این حرف را جدینگرفت ولی بعد از اتمام نمایشگاه بارسلونا همگان فهمیدند که این یک حرفیکه صرفا برای تبلیغ باشد نبوده و بلکه واقعییت داشته است و از این به بعدشرکت سونی اریکسون را یک شرکت پیشرو و قدرتمند تر از گذشته بدانند.

درقبل از آغاز نمایشگاه سال 2008 سونی اریکسون ادعا های زیادی مبنی بر تولیدگوشی هایی بسیار خوب را می کرد و همگان منتظر آن بودند که این وعده هامحقق شود و سر انجام سونی اریکسون شاهکاری جدید به نام G900 را خلق کرد وبه معرض نمایش گذاشت . این گوشی یکی از اولین نسل های سری G محسوب می شودهمانطور که میدانید هدف از طراحی و تولید سری ,G ادغام کار آیی های چندگوشی در یک گوشی می باشد که برای نمونه : یک دوربین خوب از نسل C(K) و یکسیستم عامل خوب و قدرتمند از سری P و یک پلیر مناسب از نسل W هست که تمامیاین ویژگی ها در این گوشی جمع آوری شده تا بتواند نیاز های علاقه مندانخود را برآورده کند و در واقع دیگر دغدغهای را برای از دست دادن مزایاییکه اغلب در گوشی ها این شرکت بود را از بین ببرد .

طراحی

نگاهیبه امکانات بسیار زیبای آن می پردازیم . این گوشی نیز مانند مدل های جدیداین شرکت از شبکه های GSM 900 / 1800 / 1900 وUMTS 2100 پشتیبانی می کند .یک نکته جالب در این گوشی این هست که ابعاد و اندازه این گوشی دقیقا برابربا گوشی G700 هست اما با کار آیی های بسیار بهتر که نشان دهنده افزایشامکانات در همان ابعاد می باشد. ابعاد این گوشی نیز x 49 x 13 mm 106 میباشد که اگر به گوشی های مشابه بنگریم میبینیم که با این امکانات واقعاایده آل می باشد و سبب راحتی حمل و نقل و سهولت استفاده می شود و به راحتیدر جیب قرار میگیرد بدون آنکه برای ما سختی داشته باشد. یک مورد بسیار خوبدیگر هم وزن بسیار مناسب آن هست این گوشی تنها 99 گرم وزن دارد . اگردراین مورد هم به گوشی های هم رده نگاه کنیم متوجه میشویم که کسانی کهکارآیی های زیادی را در نهایت ظرافت مطلوب می خواهند میتواند برآورده کندو واقعا باید به شرکت سونی اریکسون برای تحولی جدید در گوشی ها چه از لحاظامکانات و چه از لحاظ ابعاد تبریک گفت که به ایده آل های مشتریان خودنزدیکتر شده است.

 تصویر 

 تصویر 

 تصویر 

بهقسمت جلوی گوشی که بنگریم یک صفحه نمایش 2.4 اینچی با 256 K رنگ میرسیم .رزیولیشن این صفحه نمایش نیز 240 * 320 پیکسل می باشد. این صفحه نمایش بهصورت لمسی بوده و کیفییت بسیار مطلوبی را به نمایش درمی اورد و همچنین درزیر نور مستقیم آفتاب هم بسیار عالی عمل می کند و می تواند با گوشی هاییکه در این قسمت حرفی برای گفتن دارند رقابت کند. مسلما برای یک اسمارت فونوجود یک صفحه لمسی کاملا ضروری می باشد تا با سیستم عامل قدرتمند آن بهترو آسان تر کار ها صورت گیرد.

 تصویر 

اینگوشی نیز از فرمت MP3 و زنگ های Polyphonic پشتیبانی میکند . از اطلاعاتدقیق آن در مورد کیفییت صدا هنوز خبری نیست اما با توجه به بهر مندی ازسیستم های قدرتمند صوتی همانند سری W میتوان حدث زد که در زمینه موسیقی همچیزی کم ندارد و تمام نیازهای عاشقان موسیقی را برآورده میکند همانند سریW .

گوشی G900 نیز از یک پردازنده 208 مگاهرتزی همانند سایر اسمارتفون های این شرکت مانند P1 , W950 و W960 بهره می برد. به علاوه این گوشیدارای 128 مگابایت رم به علاوه 160 مگابایت حافظه داخلی میباشد که بهعلاوه از کارت حافظه Memory Stick Micro (M2)
نیز پشتیبانی می کندبنابراین دیگر کمبودی در ثبت و ظبط تصاویر و اطلاعات به اندازه معمول پیشنمی آید . هنوز مشخص نشده است که چه مقدار حافظه را ساپورت کرده ولی میشودحدث زد که تا 4 گیگابایت را مسلما پشتیبانی میکند بدین ترتیب جای هیچنگرانی نیست.

در بالای گوشی G900 دوربین دوم برای مکالمه های تصویری و محل خروجی صدا جهت صحبت کردن وجود دارد .

 تصویر 

قسمتصفحه کلید آن هم بسیار جالب بوده و از کلید های منظم و نرمی استفاده شدهاست که در بالا کلید های مخصوص فعالییت های نامه رسانی و کاربردهای جدیدآن تعبیه شده هست در قسمت مرکز آن هم یک جوی استیک بسیار مناسب گرد با لبههای نسبتا برجسته قرار دارد که برای استفاده با این سیتم عامل مناسب هست .دکمه های شماره ها هم نیز طبق نظم همیشگی خود به ترتیب قرار دارند و اعدادبر روی آن به خوبی مشخص می باشد.و دارای برجستگی بسیار مناسبی برای سهولتاستفاده هستند همانند گوشی K750 .

 تصویر 

 تصویر 

اگربه سمت راست گوشی بنگریم سه کلید می بینیم . کلید عکاسی در پایین که ظاهرادارای سیستم کشویی نیست و باید برای تبدیل حالت فیلم برداری و عکس برداریدر قسمت های مشخص فشار وارد کرده و در قسمت میانی آن هم کلید قفل خودکارمیباشد که آن هم ظاهرا از سیستم کشویی طبعییت نمی کند و با فشار دادن بایداقدام به قفل گوشی کرد و اما در بالا گوشی هم طبق معمول کلید افزایش وکاهش صدا قرار دارد. این سه کلید به رنگ طلایی کم رنگی هستند و زیباییخاصی به گوشی می دهند .

 تصویر 

امادر قسمت چپ گوشی هم در بالاترین قسمت محل قرار گیری قلم می باشد و درپایین هم در کنار صفحه کلید پورت USB قرار می گیرد که در گوشی های جدیداین شرکت جا افتاده هست ولی کمی برای کسانی که می خواهند با استفاده ازهندزفری موزیک گوشی بدهند و آن را در جیب خود بگذازند کمی دشوار هست .

 تصویر 

دراین گوشی نیز همانند گوشی G700 یک چراغ LED کوچک در زیر محل شارژر و درقسمت چپ گوشی به چشم میخورد که وظیفه دارد تا در هنگام ضعیف شدن باطری وتماس های ناموفق و با خبر شده از SMS و کلیه رویدادهایی که شخص از آن بیاطلاع هست با چشمک زدن سبب آگاه شده فرد شود. دقیقا به مانند گوشی P990 کهدر بالای سمت راست گوشی این قابلییت تعبیه شده هست.

محل قرار گیریکارت حافظه نیز در زیر باطری می باشد ک شیار آن در لبه سمت چپ گوشی بعد ازبرداشتن کاور باطری به چشم می آید همانند گوشی Z550 و ... .

اماکاور باطری آن دارای نحوه باز کردن کمی سخت است و باید به آن عادت کرد درزیر این کاور یک باطری قدرتمند از نوع BST-33 Li-Po با توان استفاده دربیش از 380 ساعت در حالت استند بای و بیش از 12 ساعت در حین مکالمه استالبته این ادعایی هست که شرکت سونی اریکسون آن را گفته هست که کمیخوشبینانه به نظر می رسد حال باید صبر کرد تا توان واقعی آن در طی آزمایشهای گوناگون مشخص شود. ولی میتوان به این باطری اطمینان داشت که در کنارسایر امکانات یک دل گرمی را برای ما فراهم آورد و اگر این قدرت ذکر شدهواقعی باشد دگر جای هیچ بحثی نیست و باید به این شرکت تحسین گفت و خود راآماده انجام تمام کارها به مدت طولانی کرد ، عکسای ، فیلم برداری ، موزیکو گیم و... . به علاوه این کاور محل قرار گیری سیم کارت که این بار در زیرباطری قرار نگرفته است و همچنین بلندگوی آن را پوشش می دهد که باز هم شاهدیک ایده جدید هستیم.

 تصویر 

 تصویر 

سیستم عامل جدید

امایکی از نقاط مهم گوشی سیستم عامل آن می باشد . هر چند این گوشی دارایسیستم عامل Symbian OS v9.1, UIQ می باشد ولی ورژن آن مشخص نشده است.مطمئنا این گوشی دارای سیستم عامل UIQ 3 می باشد ولی هنوز پسوند دقیق برای3 انتخاب نشده هست . همانطور که میدانید جدید ترین ورژن آن3.1 UIQ می باشدکه در گوشی Z8 موتورولا به چشم میخورد . طی روزها گذشته خبر های زیادیمبنی بر ورژن 3.3 برای آن مطرح شده بود . هر چند که هنوز UIQ 3.2 نیامدهآیا احتمال دارد که نسخه 3.3 آن بیاید. شرکت سونی اریکسون هم در مورد آنچیز زیادی نگفته است و تنها با اشاره کردن به سیمبین بودن آن اکتفا کردهاست. ولی آنچه که در تصاویر و فیلم های آن مشاهده می شود این سیستم عاملجدید به طور کلی با نسل های قبل خود فرق دارد و امکانات بسیار گسترده تر ومتنوع تری در اختیار ما قرار داده است . شورکات های زیادی را نیز برایسهولت کار در نظر گرفته شده است . یکی از قسمت های مهم و جدیدی که به آنپرداخته شده است قسمت سازماندهی آن می باشد جایی که دفتر های رنگی زیباییرا به چشم میبینیم . یکی از نکات ویژه آن ها امکان استفاده از این دفتر چهها به عنوان آدرس برای هر فرد میباشد هر چند که ما چیزی از قدرت این سیستمعامل نمیدانیم و راز های زیادی در آن نهفته هست که فقط و فقط با استفادهاز آن میتوانیم به آن پی ببریم. همچنین سوییچ کردن بین قسمت های مختلفمنوها در این گوشی نیز بسیار ساده بوده و به وسیله جوی استیک نرم آن امکانپذیر بوده .

 تصویر 

 تصویر 

دراین گوشی یادداشت ها بر اساس رنگها درجه بندی می شود و همانند یادداشتهایی هستند که همیشه روی میز یا یخچال و... هستند تا باعث یاد آوری مطلبیشوند و به وسیله آن دیگر هیچ مسئله ای را فراموش نخواهید کرد و همیشههمراه شما میباشد و میتوانید آن هارا در وبلاگ خود آپلود کنید و یا بهصورت MMS و یا از طرق بلوتوث برای دیگران بفرستید . ترکیب رنگ های متنوعیکه در این سیستم عامل مشاهده می کنید در گوشی های قبلی اصلا نبوده است ومی تواند به عنوان یک عامل زیبایی در گوشی شما قرار گیرد.

 تصویر 

مولتی مدیا

همانطورکه در ابتدا هم گفتم این گوشی دارای امکانات مولتی مدیا عالی و زیبایی هست. این گوشی دارای یک پلیر قدرتمند با منوهای مختلف همانند پلیر های سری Wمی باشد که به شما اجازه هر کاری را می دهد و تمام نیاز های صوتی و تصویریشما را برآورده میکند . این پلیر دارای سیستم MegaBass نیز میباشد . شمامی توانید آهنگ های خود را بر اساس هر چه که میخواهید تنظیم کنید و برایخود ***** های گوناگون ساخته و از آن لذت ببرید. امکانات دیگر این گوشی درزمینه موسیقی نیز قابلییت سیستم TrackID music recognition همانند گوشیهای سری W می باشد که دگر همه از کارآیی های آن مطلع هستند و نیازی بهتوضیح ندارد.همچنین یک بلندگوشی نسبتا مناسب نیز در پشت گوشی درقسمتانتهایی در نظر گرفته شده است که در سری های قبلی همیشه شاهد وچود آن درکنار دوربین بودیم ولی این بار وضع فرق کرده است.
در زمینه فایل هایتصویری نیز این گوشی بسیار مناسب بوده و تصاویر را هم به صورت نیم صفحه وهم به صورت افقی و تمام صفحه پخش میکند که کار کردن با آن بسیار راحت میباشد.

 تصویر 

همچنینهردرگوشی , G900 تنظیم کننده های استریو رادیو FM با پشتیبانی RDS وجوددارد. برای استفاده از این رادیو نیز باید از هندزفری به عنوان آنتن داخلیاستفاده کنید تا با خیال راحت رادیو گوشی داده و از آن لذت ببرید.

 تصویر 

به دوربین این گوشی با فوکوس فوق العاده خوش آمدید

امایکی از مهمترین و جالبترین قسمت های این گوشی دوربین آن می باشد که بهجدید ترین امکانات روز مجهز شده است. در اسمارت فونهای قبلی شرکت سونیاریکسون روی دوربین چندان سرمایه گذاری خاصی نشده بود , اما وضع در گوشیG900 به طور کل فرق می کند .
هرچند گوشی G700 با دوربین 3 مگاپیکسلی وقابلییت های فراوان یک گوشی خوب به حساب می آید اما در مقابل گوشی G900نمی توان چندان ادعایی داشته باشد.
بله باز هم یک دوربین 5 مگاپیکسلیکه سومین گوشی 5 مگاپیکسلی سونی اریکسون بعد از K850 , C902 لقب گرفت .درواقع هر چه که از یک دوربین سایبرشات انتظار می رود در این گوشی به چشم میآید و چیزی کمتر ندارد. در این گوشی نیز فوکوس اتوماتیک به چشم می آید امابا کمی تفاوت . در این گوشی مرکز فوکوس را می توانید با دست مشخص کنید وتغییر دهید تا جسم مورد نظر در اولویت کیفییت قرار گیرد آیا واقعا جالبنیست؟ همچنین این دوربین به سیستم تثبیت کننده تصویر دیجیتال و حالتBestPic و هر آنچه از یک دوربین پیشرفته انتظار می رود هست.
حداکثررزیولیشن تصاویر نیز х1944 pixels2592 می باشد.به علاوه این گوشی می توانددر چند ثانیه چندیدن و چند عکس بگیرید و به طور خودکار آن ها را ویرایشکند و بر اساس آهنگ های انتخابی از قبل یک کلیپ برای شما بسازد دیگر چه میخواهید..؟ همچنین این گوشی دارای قابلییت فیلم برداری نیز مجهز است که بهمیزان حافظه خالی بستگی دارد که هنوز از کیفییت آن اخبار دقیقی از سویسرکت سونی اریکسون نیست اما طبق آخرین اخبار این گوشی نیز در زمینه فیلمبرداری ارتقاء یافته و به کیفییت قابل قبول 30 فریم در ثانیه و با وضوحQVGA می باشد که باعث خوشحالی می باشد که کم کم باید از 15 فریم در ثانیهخداحافظی کنیم در کل از لحاظ فیلم برداری این گوشی در مکان نسبتا خوبیقرار میگیرد و باز هم یک نکته مثبت دیگر برای این گوشی رقم خورد.
اینگوشی دارای زوم مناسبی هم هست ولی به طور دقیق مقدار آن مشخص نشده است .در زمینه دوربین یک فلاش هم به چشم می آید هر چند هنوز به طور دقیق خبریدرزنشده است ولی می شود حدس زد که از فلاش قدرتمند Xnone استفاده شود هرچند که اگر از فلاش LED استفاده شود واقعا افت کیفییت تصاویررا به دنبالخواهد داشت. در مورد کاور دوربین هم خبری نیست و ظاهرا بدون کاور لنز میباشد.ولی هنوز نمی توان به طور دقیق تصمیم گرفت صبر می کنیم تا اطلاعاتدقیق تری به دست آید شایدم کاور لنزی داشته باشد و از لنز خود محافظت کند. اگرچنین مطلبی وجود داشته باشد مطمئنا به صورت دستی نمی باشد چون جزدوربین و فلاش و آرم سونی اریکسون در پشت گوشی چیزدیگری به چشم نمی آید.درمورد دوربین دوم هم در ابتدا صحبت شد.

اما یک نکته بسیار جالب در مورد این گوشی امکانات ثبت تصاویر و گردش در بین این تصاویر هست.
دراین قسمت شما میتوانید بر حسب سلیقه خود چند کاور یا چند اتیکت برای خودانتخاب کنید و سایر تصاویر را در زیرآن قرار دهید و با توجه به هر مورد درکوتاهترین زمان به تصاویر مورد علاقه خود دست می یابید. همچنین با کمک دستیا قلم مخصوص خود صفحات را بالا و پایین ببرید و در کل امکانات سرچ بسیارمناسبی برای شما وجود دارد که دیگر از صرف کردن وقت زیادی در امانید.

 تصویر 

چرخی در اینترنت با سیستم های خوب

دراین گوشی یک عامل مناسب دیگر که به چشم می آید امکانات مربوط به بهره گیریاز اینترنت با کیفییت مناسب می باشد . هر چند که از سیستم اینترنت پرسرعتنسبت به گوشی های دیگر که از پهنای باند بهتری استفاده می کنند بی بهرهاست ولی نباید چندان هم به قابلییت های آن شک داشته باشم,درست است نبودآخرین تکنولوژی یک عامل منفی می باشد ولی به حر حال باید به سایر مواردنیز اشاره کرد . این گوشی دارای
Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbp : GPRS می باشد به علاوه از 3G با سرعت 384 kbps و Wi-Fi
نیزپشتیبانی می کند. نحوه دیدن صفحات وب نیز در آن هم به صورت تمام صفحه میباشد و هم می توان به صورت عمودی و با استفاده از تب های مختلف تماشاکرد.مرورگر این گوشی هم یک نسخه قدرتمند Opera می باشد که RSS reader همدر آن دیده می شود دیگر چه می خواهید..؟ یک مورد دیگر هم می توان به حرکاتصفحات به کمک انگشت اشاره کرد که امر سرچ را ساده تر می نماید و سرعت میبخشد.همچنین در بین صفحات امکان جستجو در بین کلمات نیز فراهم شده کهواقعا عالی می باشد.

 تصویر 

همهمی دانند که برای لذت بردن از اینترنت در یک گوشی صفحه لمسی و بزرگ چقدرلذت بخش می باشد پس خوشحال باشیم که G900 آن را دارا می باشد.
به علاوهدر این گوشی بلوتوث نسخه 2 به همراه A2DP (استریو) و پورت USB برای انتقالفایل نیز وجود دارد و همینطور که در گوشی های جدید شرکت سونی اریکسوندیدهایم باز هم Infrared port حذف شده است ..!
به علاوه تمام نکات مثبتامکان اسکن کارت ویزیت هم فراهم شده است که شما تنها به عکس گرفتن از کارتویزیت در چند لحظه تمام مشخصات آن را به دفتر چه تلفن خود انتقال می دهید.

و اما سخن نهایی :

درکل این گوشی یک شاهکار جدید از شرکت سونی اریکسون می باشد که مزایای آن بهمراتب از نواقصش بیشتر می باشد. متاسفانه این گوشی دارای سیستم GPS نیست واز نسل جدید پهنای باند وسیع پشتیبانی نمی کند ولی آیا می شود از سیستمعامل بسیار پر قدرت و جدید آن در کنار دوربین عالی با امکانات فراوان بهعلاوه سیستم صوتی و تصویری بسیار پیشرفته که یک مجموعه عالی را تشکیل میدهد به همراه چندین و چند موارد دیگر صرفه نظر کرد..؟ ولی بدانید که هنوزکلی از امکانات آن ناشناخته می باشد و باید آن را در دست گرفت تا با عظمتآن آشنا شد. به هر ترتیب این گوشی قرار است در 3 ماهه دوم سال 2008 دررنگهای قرمز تیره و قهوه ای سوخته به قیمت 300 EUR عرضه شود که انتظار می رودبا این امکانات و کارآیی و قیمت بسیار مناسب فروش خوبی را داشته باشد.

نویسنده: HosSein

به نقل از Gsmarena:

 
General 2G Network GSM 900 / 1800 / 1900
3G Network UMTS 2100
Announced 2008, February
Status Coming soon. Exp. release 2008, Q2
Size Dimensions 106 x 49 x 13 mm
Weight 99 g
Display Type TFT touchscreen, 256K colors
Size 240 x 320 pixels, 2.4 inches
- Wallpapers, screensavers
Ringtones Type Polyphonic, MP3
Customization Download
Vibration Yes
Memory Phonebook 1000 x 20 fields, Photo call
Call records 30 received, dialed and missed calls
Card slot Memory Stick Micro (M2)
- 160 MB internal memory
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD No
EDGE No
3G Yes, 384 kbps
WLAN Wi-Fi 802.11b/g
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0
Features OS Symbian OS, UIQ
Messaging SMS, MMS, Email, Push Email, Instant Messaging
Browser WAP 2.0/HTML (Opera), RSS reader
Games Yes + downloadable
Colors Dark Red, Dark Brown
Camera 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, image stabiliser, video, flash; secondary videocall camera
- Java MIDP 2.0
- FM radio with RDS
- MP3/AAC/MPEG4 player
- Handwriting recognition
- StickyNotes
- TrackID music recognition
- Business card scanner
- Picture editor/blogging
- Document reader/editor
- Organiser
- Stopwatch
- Built-in handsfree
- Voice memo/dial
Battery Standard battery, Li-Ion 950 mAh (BST-33)
Stand-by Up to 380 h
Talk time Up to 12  
[ دست نوشته های من: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]] - [[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Every Thing That U Feel,Is Every Thing That I Feel

ارسال پست

بازگشت به “Sony”