ترفند هایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II – بخش اول

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

ترفند هایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II – بخش اول

پست توسط a_gadget » یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:14 pm

ترفندهایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II

می‌خواهید بیشترین بهره را از دوربین گوشی Galaxy S II ببرید و عکس‌های باکیفیت بگیرید؟ پس این مطلب را بخوانید و ترفندها و میانبرهای نوشته شده در آن را فرا بگیرید. با کمک این موارد می‌توانید هم لذت بیشتری از عکاسی با این دستگاه ببرید و هم عکس‌های بهتری را ثبت کنید.


تصویر
فوکوس کردن با لمس صفحه

محل مورد نظر برای فوکوس را بر روی صفحه Galaxy S II لمس کنید تا شی یا بخش مورد نظرتان در فوکوس قرار بگیرد. هنگامی که مربع سبز رنگ را مشاهده کردید، فوکوس انجام (قفل) شده است. نمایان شدن مربع قرمز، نشانگر آن است که فوکوس هنوز انجام نشده است.

موارد استفاده: هنگامی که در جمعیت زیاد یا نماهای با پس زمینه شلوغ، مشغول عکاسی هستید، از این امکان استفاده کنید. ضمناً دقت داشته باشید که اگر مربع سبز رنگ ظاهر نشود، به احتمال زیاد عکس‌تان تار خواهد شد.


تصویر
دیدن صفحه در روشنایی روز (Outdoor Visibility)

ویژگی Outdoor Visibility، با تنظیم خودکار روشنایی صفحه به شما کمک می‌کند تا در محیط‌های پرنور و فضای بیرون از منزل، صفحه موبایل را بهتر ببینید.

موارد استفاده: هنگامی که مشغول گرفتن یا دیدن عکس در مکان‌های پر نور و آفتابی (از جمله ساحل و پارک‌ها) هستید، Outdoor Visibility را روشن کنید.


تصویر
خطوط راهنما (Gridlines)

این خطوط، خط‌هایی هستند که تنها بر روی صفحه ظاهر می‌شوند (طبیعتاً بر روی عکس‌ها اضافه نمی‌شوند) و در کادر بندی و یافتن مرکز عکس، به کاربر کمک می‌کنند.

موارد استفاده: شما می‌توانید برای کادر بندی و کمپوزیسیون عکس، از Gridlineها استفاده کنید. مثلاً می‌توانید سوژه اصلی‌تان را در مرکز صفحه قرار دهید (البته معمولا این کار از دید هنری چندان جالب نیست) یا اینکه از آن، در ترکیب‌بندی دلخواهتان استفاده کنید.

تصویر

وضوح عکس (Resolution)

شما می‌توانید پیش از عکس گرفتن، وضوح یا اندازه تصویر را مشخص کنید.

موارد استفاده: اگر می‌خواهید حجم عکس‌هایتان را کاهش دهید و فضای بیشتری بر روی دستگاهتان داشته باشید، وضوح کمتری را انتخاب کنید. اگر عکس‌های با کیفیت‌تری می‌خواهید، می‌توانید وضوح را افزایش دهید.

تصویر

لرزه‌گیر (Anti-Shake)

با فعال کردن لرزه‌گیر، دوربین گوشی Galaxy S II از داده‌های ذخیره شده در بافرها استفاده می‌کند تا از ثبت تصاویر تار (ناشی از حرکت و لرزش دست) جلوگیری کند.

موارد استفاده: قابلیت Anti-Shake را هنگامی که سرگرم عکاسی در حین حرکت هستید (مانند عکاسی از داخل اتومبیل)، روشن کنید تا عکس‌هایتان کمتر تار شوند.
تصویر


منبع:http://hellosmartphone.wordpress.com/2012/04/08/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-galaxy-s-ii-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88/

Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

Re: ترفند هایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II – بخش اول

پست توسط a_gadget » یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:22 pm

ترفند هایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II – بخش دوم
تصویر

تراز سفیدی (White Balance)

واژه White Balance به رنگ سفید استفاده شده توسط دوربین، که بقیه رنگ‌ها با آن تنظیم می‌گردند، گفته می‌شود. در‌واقع شرایط نورهای مختلف، میزان درجه‌های مختلفی از رنگ سفید را به وجود می‌آورند و در نتیجه، تمام رنگ‌های یک عکس، بسته به آن تغییر می‌کنند.

موارد استفاده: با انتخاب گزینه‌های White Balance (با توجه به وضعیت نور محیط) می‌توانید عکس‌هایی با رنگ‌های بهتر و زنده‌تر بگیرید. گزینه‌های موجود در این بخش: نور روز، هوای ابری، لامپ‌های رشته‌ای و نیز لامپ‌های مهتابی هستند.

تصویر

کنتراست خودکار (Auto Contrast)

قابلیت Auto Contrast رنگ‌های موجود در عکس را به شکلی یکنواخت‌تر و طبیعی‌تر در می‌آورد تا درجات اشباع (Saturation Levels) در روشن‌ترین و تاریک‌ترین نقاط تصویر، با هم هماهنگ باشند.

موارد استفاده: در هنگام عکس‌برداری در مکان‌های پر نور و آفتابی، قابلیت Auto Contrast را روشن کنید. چرا که در غیر این‌صورت، احتمالا عکس جالبی به دست نمی‌آورید.

تصویر

تنظیم میزان حساسیت به نور (ISO)

عدد ISO مقدار حساسیت سنسور دوربین به نور را نشان می‌دهد. هرچه میزان ISO کمتر باشد، محیط باید دارای نور بیشتری باشد. بر عکس، هرچه این عدد بیشتر باشد، میزان نور کمتری برای گرفتن عکس لازم است. نکته قابل توجه این است که در درجات بالای ISO، مقدار نویز بالا می‌رود و این می‌تواند بر کیفیت عکس، اثر بدی بگذارد.

موارد استفاده: هنگامی که در نور کم عکاسی می‌کنید (مانند عکاسی از سوژه‌ای پرتحرک در فضای بسته)، درجات بالاتری از ISO را انتخاب کنید. با این کار، سرعت شاتر بیشتر می‌شود . معمولاً داشتن کمی نویز در عکس، بهتر از تار شدن آن است (در نور کم و سرعت‌های پایین شاتر، لرزش دست و حرکت سوژه می‌تواند باعث تار شدن عکس شود).


تصویر
تصویر
نوردهی (Exposure)

واژه Exposure به مقدار کل نوری که در حین گرفتن عکس، به سنسور می‌رسد گفته می‌شود. بیشتر افراد، قابلیت Auto Exposure گوشی گالکسی اس ۲ را روشن باقی می‌گذارند تا دوربین به طور خودکار، میزان نوردهی را تنظیم کند و عکس‌های با کیفیت‌تری تحویل دهد.

موارد استفاده: اگر می‌خواهید کیفیت عکس‌تان بهتر شود و تصاویر هنری‌تری بگیرید، بخش Exposure را تنظیم کنید.
تصویر


نور سنجی (Metering)

واژه Metering برای بیان مقدار نور سوژه، به کار می‌رود. تنظیمات نور سنجی به شما کمک می‌کنند تا به بهترین میزان نوردهی (Exposure) برای عکس‌تان، دست پیدا کنید.

موارد استفاده: Metering هنگامی به کار می‌آید که نور پردازی سوژه با نور بقیه محیط تفاوت داشته باشد. به طور مثال، ممکن است سوژه اصلی بسیار روشن باشد، در حالی که بقیه اجزای موجود در کادر، در تاریکی باشند.
تصویر

منبع:http://hellosmartphone.wordpress.com/2012/04/08/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-galaxy-s-ii-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%af%d9%88/

Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

Re: ترفند هایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II – بخش اول

پست توسط a_gadget » یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:37 pm

ترفند هایی برای عکاسی بهتر با Galaxy S II – بخش سوم
تصویر

میانبرها و استفاده سریع

در اینجا به چند ترفند و میانبر، برای راحتی بیشتر در عکس گرفتن با Galaxy S II می‌پردازیم.

بزرگنمایی دیجیتال: در هنگام استفاده از دوربین می‌توانید با کمک کلیدهای تنظیم صدا، میزان بزرگنمایی دیجیتال (تا ۴ برابر) را تنظیم کنید.

تغییر میانبرها (Shortcuts): شما می‌توانید به سادگی و با تعریف چهار قسمت میانبر، به سرعت به تنظیمات دوربین دسترسی داشته باشید. تنها کافیست انگشتتان را بر روی آیکن‌های مورد نظرتان قرار دهید و آن‌ها را جابجا کنید و به ترتیب دلخواه در آورید.

حالت عکس‌برداری از خود (Self-portrait Mode): این حالت، دوربین دوم (مکالمه) را فعال می‌کند و به شما امکان می‌دهد با کمترین مشکل، بهترین عکس را از خودتان بگیرید.

تشخیص پلک‌زدن یا چشمک (Blink Detection): کم پیش نیامده که در زمان برداشتن یک عکس دسته‌جمعی در داخل منزل، یکی از افراد پلک زده و عکسش خراب شده باشد. ویژگی فوق باعث می‌شود که تا هنگامی که چشمان فرد باز نگردند، عکس گرفته نشود.

تایمر (Timer): اگر می‌خواهید خودتان هم در داخل عکس باشید، از تایمر استفاده کنید. دستگاه را بر روی سطحی صاف و پایدار قرار دهید، تایمر را فعال کنید و کادر بندی را انجام دهید. شاتر را بفشارید و به دوستانتان ملحق شوید.


تصویر
برچسب‌گذاری به کمک جی‌پی‌اس (GPS Tagging)

قابلیت GPS Tagging به شما امکان می‌دهد تا مختصات محل گرفتن عکس را بر روی اطلاعات تصویر (بخش Metadata) ثبت کنید. همچنین به کمک برنامه‌های کاربردی، می‌توانید عکس‌هایتان را بر روی نقشه قرار دهید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

موارد استفاده: از GPS Tagging می‌توانید برای اشتراک‌گذاری عکس‌هایتان با دیگران یا تکمیل اطلاعات عکس‌ها استفاده کنید.

تصویر
تصویر


حالت‌‌های Panorama و Action

پس از فعال ساختن حالت Panorama،‌ اولین عکس را بگیرید. حال، تنها کافیست دوربین را در جهت مشخص شده بر روی صفحه، حرکت دهید تا ادامه منظره در کادر سبز رنگ قرار بگیرد و تصویر به طور خودکار ثبت شود. این کار را تا هشت بار تکرار کنید و هربار یکی از عکس‌ها را بگیرید. دستگاه این عکس‌ها را با هم ترکیب می‌کند و یک تصویر پانوراما به شما تحویل می‌دهد.

موارد استفاده: حالت Panorama برای گرفتن عکس‌های عریض (واید) و مناظری که در یک عکس جای نمی‌گیرند، ایده‌آل است. حالت Action هم مشابه Panorama است، ولی برای گرفتن عکس از یک سوژه در حال حرکت و نشان دادن تحرک آن استفاده می‌شود. در این حالت باید سوژه را با دوربین تعقیب کنید.

تصویر


منبع:http://hellosmartphone.wordpress.com/2012/04/08/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-galaxy-s-ii-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%b3%d9%88/

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”