در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 01:01

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

درخواست روت کردن GLX G4 NFC

توسط amsham » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 01:18

سلام به همگی لطفا آموزش روت glx g4 nfc رو بزارید با تشکر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15441

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: درخواست روت کردن GLX G4 NFC

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 01:49

amsham,  
عليک سلام

متاسفانه اين گوشي در اختيار ما قرار نگرفته هنوز و امکان ايجاد ريکاوري، روت و ارائه فريموير اون وجود نداره، اما يکي از دوستان قبلا تست کرده بودند فريموير و ريکاوري که براي G4 ريليز کرديم، با اين گوشي هم سازگار هست و فقط NFC اون از کار ميافته، همچنين ممکنه ريکاوري به تنهايي با اين گوشي سازگار باشه و مشکلي ايجاد نشه

اگر اهل ريسک هستيد، با مسئوليت خودتون ريکاروي G4 رو روي گوشي فلش کنيد ببينيد نتيجه چه خواهد بود، اگر کار کرد که به راحتي ميتونيد با اون گوشي رو روت کنيد، در غير اين صورت ريکاوري رو از دست خواهيد داد. همچنين در اين صورت ميتونيد مانند دوست ديگري که اين کار رو کردند، فريموير G4 رو بزنيد تا فعلا گوشي شما بدون NFC کار کنه. تا زماني که انشاالله اين گوشي هم در اختيار ما قرار بگيره

:razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, ARafiee, CAPTAIN PILOT, R-F, CentralWeb

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 22:46

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 6 پست

توسط ppooiiuuyytt » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 22:22

با خیال راحت روش روت کردن G4 را برای G4NFC و با همان فایلها اجرا کنید. من انجام دادم و الان روت هستم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15441

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 04:13

ppooiiuuyytt,  
در صورتي که فريموير ارائه شده براي G4 رو براي G4 NFC استفاده کنيد امکان استفاده از NFC رو نخواهيد داشت. اما من فکر ميکنم استفاده ريکاوري اين دو گوشي با هم سازگار باشند. شما فقط ريکاوري رو زديد يا تمام فريموير رو؟  :D

از تست شما سپاسگزارم  :razz:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ARafiee, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, CentralWeb

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط ppooiiuuyytt » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 17:19

من G4NFC را با همان روش G4 معمولی روت کردم . حالا می خواهم از حافظه داخلی به عنوان RAM استفاده کنم. کسی اگر روش آن را یاد دهد (مانند G4 معمولی) ممنون می شوم

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط ppooiiuuyytt » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 21:51

با سلام
من G4NFC دارم . همانطور که گفتم با فایلهای G4 معمولی گوشی رو روت کردم. بی صبرانه منتظرم تا از فریموری استفاده کنم که هم NFC داشته باشه هم RAM با Internal Memory تعویض (Swap) شده باشه. اگه بشه کمک کنم تا زودتر این مورد صورت بگیره. اگه مثلا نیازه تا با برنامه ای فریمور رو استخراج کنم و یا ...

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15441

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 05:58

ppooiiuuyytt,  
پس شما تاييد ميکنيد که ريکاوري نسخه‌ي معمولي با ريکاوري NFC سازگار هست
البته SWAP چيزي رو با رم جابجا نميکنه، بلکه پارتيشن DATA که محل نصب برنامه‌ها هست رو با پارتيشن Internal که در اختيار کاربر هست تعويض ميکنه، اين موضوع در عملکرد بهينه سيستم در زماني که تعداد برنامه‌هاي زيادي نصب شده بسيار کمک ميکنه. دليل اين موضوع هم اينه که اندرويد بر پايه‌ي لينوکس هست. پارتيشن‌هاي native لينوکس ext2/3/4 هستند که بسيار سرعت و عملکرد بهتري به نسبت fat دارند. از طرفي لينوکس براي شناسايي fat يا ntfs از ماژولهايي استفاده ميکنه که سربار روي سيستم ايجاد ميکنه، پس زماني که ما فضاي data که ext4 هست رو افزايش ميديم عملکرد سيستم در زمان نصب برنامه‌هاي زياد، بسيار بهينه‌تر خواهد بود، در حالي که استفاده از روشهاي App2SD يا Link2SD سرباز زيادي روي سيستم داشته و اجراي برنامه‌ها رو کند خواهند کرد.

پس اين کار هيچ ارتباطي با رم گوشي نداره، اما باعث بهبود کارايي و عملکرد سيستم ميشه،‌بعد از SWAP شدن هم حتما در settings گوشي قسمت Storage،‌ گزينه‌ي Preferred install location رو روي Let the system decide تنظيم بفرماييد

به زودي پکيج آپديت از طريق ريکاوري براي swap کردن تمام گوشي‌ها رو ارائه خواهيم کرد که با اون شما هم ميتونيد بدون از دست دادن امکان nfc، از swap هم استفاده بفرماييد  

ARafiee, ASHKAN95

Major II

Major II

نماد کاربر
20

تاريخ عضويت

يکشنبه 8 اردیبهشت 1392 19:18

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 8 پست

توسط R-F » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 09:47

ppooiiuuyytt نوشته است:با سلام
من G4NFC دارم . همانطور که گفتم با فایلهای G4 معمولی گوشی رو روت کردم. بی صبرانه منتظرم تا از فریموری استفاده کنم که هم NFC داشته باشه هم RAM با Internal Memory تعویض (Swap) شده باشه. اگه بشه کمک کنم تا زودتر این مورد صورت بگیره. اگه مثلا نیازه تا با برنامه ای فریمور رو استخراج کنم و یا ...

البته اگر شما الان با G4 معمولی فلش زده باشید مثل من دیگه نمیتونید فریمویر NFC رو ازش استخراج کنید.
مگه اینکه برید نمایندگی اول براتون فلش NFC بزنه بعد اینکار رو بکنید.
                                                                      سیزده را همه عالم به در امروز از شهر من خود آن سیزدهم کز همه عالم به درم

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط ppooiiuuyytt » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 15:39

Mahdi1944 نوشته است:ppooiiuuyytt,  
پس شما تاييد ميکنيد که ريکاوري نسخه‌ي معمولي با ريکاوري NFC سازگار هست
البته SWAP چيزي رو با رم جابجا نميکنه، بلکه پارتيشن DATA که محل نصب برنامه‌ها هست رو با پارتيشن Internal که در اختيار کاربر هست تعويض ميکنه، اين موضوع در عملکرد بهينه سيستم در زماني که تعداد برنامه‌هاي زيادي نصب شده بسيار کمک ميکنه. دليل اين موضوع هم اينه که اندرويد بر پايه‌ي لينوکس هست. پارتيشن‌هاي native لينوکس ext2/3/4 هستند که بسيار سرعت و عملکرد بهتري به نسبت fat دارند. از طرفي لينوکس براي شناسايي fat يا ntfs از ماژولهايي استفاده ميکنه که سربار روي سيستم ايجاد ميکنه، پس زماني که ما فضاي data که ext4 هست رو افزايش ميديم عملکرد سيستم در زمان نصب برنامه‌هاي زياد، بسيار بهينه‌تر خواهد بود، در حالي که استفاده از روشهاي App2SD يا Link2SD سرباز زيادي روي سيستم داشته و اجراي برنامه‌ها رو کند خواهند کرد.

پس اين کار هيچ ارتباطي با رم گوشي نداره، اما باعث بهبود کارايي و عملکرد سيستم ميشه،‌بعد از SWAP شدن هم حتما در settings گوشي قسمت Storage،‌ گزينه‌ي Preferred install location رو روي Let the system decide تنظيم بفرماييد

به زودي پکيج آپديت از طريق ريکاوري براي swap کردن تمام گوشي‌ها رو ارائه خواهيم کرد که با اون شما هم ميتونيد بدون از دست دادن امکان nfc، از swap هم استفاده بفرماييد  

بله من تایید می کنم و خودم الان دارم از امکان روت استفاده می کنم . اگه میشه راه swap  کردن را بگذارید. من خیلی از راهها رو انتخاب کردم ولی همگی به مشکل خورد و با روش گوشیهای دیگه نشد.
حتی وقتی پارتیشن swap روی مموری درست میکنم اصلا مموری رو نمیشناسه
اگه میشه چون ساختن فریمور مورد نظر زمانبره راهش رو بگبد تا خودم انجام بدم. با تشکر.
راستی آپدیتهایی رو که گفتید حدودا کی میاد؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15441

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 16:47

ppooiiuuyytt,  
فکر ميکنم همچنان مفهوم SWAP براي شما واضح نيست، اين SWAP مطلقا ارتباطي به مموري کارت نداره، برنامه‌هايي که پارتيشن Ext-sd و SWAP ميسازند همگي بخش از مموري کارت رو براي اين کار پارتيشن ميکنند. در حال که روش ما در واقع پارتيشن مموري داخلي گوشي رو تغيير ميده ...
سعي ميکنم تا جمعه اين پکيج رو منتشر کنم تا مشکل شما هم حل بشه انشاالله

ASHKAN95

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط ppooiiuuyytt » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 17:46

Mahdi1944 نوشته است:ppooiiuuyytt,  
فکر ميکنم همچنان مفهوم SWAP براي شما واضح نيست، اين SWAP مطلقا ارتباطي به مموري کارت نداره، برنامه‌هايي که پارتيشن Ext-sd و SWAP ميسازند همگي بخش از مموري کارت رو براي اين کار پارتيشن ميکنند. در حال که روش ما در واقع پارتيشن مموري داخلي گوشي رو تغيير ميده ...
سعي ميکنم تا جمعه اين پکيج رو منتشر کنم تا مشکل شما هم حل بشه انشاالله

با تشکر . ما بی صبرانه منتظریم
(من متوجه کاری که شما کردید هستم وکاری بسیار مفید برای این حافظه داخلی عملا بلا استفاده هست. منظورم این بود که همه راهها از جمله سواپ مموری رو امتحان کردم ولی مثل اینکه کرنل از سواپ مموری پشتیبانی نمیکنه)
در هر صورت بسیار ممنون از تلاشتون

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط ppooiiuuyytt » پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392 18:26

کسی میدونه چرا این رام برخی ویجت ها رو نشون نمیده. نرم افزار نصب میشه ولی ویجت اون توی لیست برای اضافه کردن تو صفحه نمیاد.
مثلا نرم افزار بادصبا و برخی دیگر از نرم افزارهای خارجی
در حالیکه همین نرم افزار تو رام با ورژن مشابه سایر گوشیها (که احتمالا رام دیگری دارند) مشکلی نداره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ppooiiuuyytt تشکر کرده اند:
3122171

بعدي