در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: بررسی گوشی GLX Snowy Dual core

توسط Mahdi1944 » شنبه 31 فروردین 1392 23:50

ASHKAN95 جان
البته کد باز بودن اندرويد به اين معني هست که توسعه دهنده‌ها به سورس کد اون دسترسي داشته باشند تا برنامه‌هاي سازگارتري براي اون بتونند ايجاد کنند، اون رو به هر شکلي که مايل هستند تغيير دهند و امکان سازگاري اون با سخت افزارهاي جديد بهتر ايجاد بشه، اينکه کد رو در اختيار ديگران قرار دهند معمولا شرکتها به دليل ترس از دست دادن بازار و يا کپي کاري و ... تمايلي به آن ندارند و فقط کرنل رو بعد از چند ماه از ارائه‌ي يک نسخه ارائه ميکنند. برخي شرکتها اون رو در اختيار توسعه دهندگان خاصي قرار ميدهند و برخي براي همه اون رو ازاد ميکنند

در مورد GLX هم هنوز خود شرکت به طور رسمي حاضر به ارائه‌ي فريموير هم نشده، اما ظاهرا برخي فريمويرهاي اون به شکل غير رسمي در اينترنت منتشر شده. اما ما الان مشکلي در زمينه‌ي تهيه فريموير نداريم و فريموير اين گوشي رو هم از خود گوشي استخراج کرديم. در مورد کرنل هم داريم بررسي ميکنيم که ايا ميشه اون رو Decompile کرد يا خير. همچنين روشهايي براي پچ کردن هم وجود داره که بايد اونها رو هم بررسي کنيم تا امکان اضافه کردن امکانات مورد نظر رو داشته باشيم  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
reza4087, wildfire.s, anga2009, behrad90, HESAM-007, CentralWeb, Solver, Alireza.Hosseini, ASHKAN95, abbas.m.k, un4given.1991, Ali$amir, CAPTAIN PILOT, vampiar, MASTER

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
23

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 فروردین 1392 00:43

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 6 پست

توسط mori_sk » يکشنبه 1 اردیبهشت 1392 23:47

سلام دوستان من این گوشی رو از نمایندگی تهران گرفتم غیر از هزینه ی گوشی که 480 تومن بود 100 تومن هم اضافه تر گرفتن گفتن باید سورس بخریم به نام شما
بعد 3 تا سورس بهم معرفی کردن گفتن a b va c  منم a رو انتخاب کردم میخواستم ببینم شمایی که این گوشی رو خریدید مثل من این هزینه رو کردید یا نمایندی از من کلاهبرداری کرده ؟ ممنون میشم کمکم کنید

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 01:57

mori_sk,  

تا جايي که ميدونم به بانک نرم افزاري iOS سورس گفته ميشه. براي اين گوشي مطلقا نيازي به خريد چيزي نيست و احتمالا اينها يک پکيج نرم افزاري که به راحتي از اينترنت قابل دانلود هست رو به قيمت 100 هزار تومان به شما قالب کردند. در واقع اينکه اون رو اجبار کردن ميشه کلاهبرداري، وگرنه خيلي از مغازه‌ها با قيمت‌هاي بالا برنامه نصب ميکنند. اما اجبار نميکنند، در اين صورت فرد امکان انتخاب داره ...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

CAPTAIN PILOT, alzeid, Solver, wildfire.s, reza4087, CentralWeb, ASHKAN95, un4given.1991, abbas.m.k, Alireza.Hosseini

New Member

نماد کاربر
5

تاريخ عضويت

جمعه 30 فروردین 1392 16:56

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 2 پست

توسط jalalkh » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 10:45

سلام آقای مهدی ، تشکر از شما ادمین عزیز :razz:
انشاالله امروز یا فردا این گوشی  رنگ مشکی میخرم.چند سوال دیگه دارم.میگن شارژ خالی میکنه زیاد.استفاده من توی نت و خواندن مطالب ورد و کتابهای PDF زیاد هست و توقع دارم که زیاد دوام بیاره.
درتستهای شما از این لحاظ چجوری هست؟
مرسی ممنون از زمانی که میذارید.
متشکرم

Captain I

Captain I

نماد کاربر
433

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 12:48

آرشيو سپاس: 1473 مرتبه در 391 پست

توسط abbas.m.k » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 15:25

سلام
از دوستانی که حسابی زحمت کشیدن برای بررسی این گوشی مخصوصا مهدی جان وعلیرضای عزیز تشکر میکنم
یه سوال داشتم
با توجه به اینکه نسخه سیستم عامل این گوشی ICS هست یعنی اندروید ۴  , و با توجه به اعلام شرکت مینی بر آپدیت نشدن این گوشی آیا راهی هست نسخه های بالاتر روی این گوشی نصب بشه؟؟آیا تاحالا این کار روی برند های دیگه انجام شده یا خیر؟ مثلا کسانی بیان نسخه 4.2 رو برای یه گوشی بهینه کنند و بتونن نسخه  سیستم عامل اون گوشی رو آپدیت کنن بدون اینکه خود شرکت صاحب محصول این کارو کرده باشه؟

بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abbas.m.k تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
23

تاريخ عضويت

توسط mori_sk » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 18:48

سلام آقا ممنون که به سوالم ج دادی یه سوال دیگه ازتون دارم چرا opera mini , UC روی گوشی اجرا نمیشه ؟ راهی برای باز کردن فیسبو* هست یا نه کلا باید بیخیال بشیم ؟

Captain I

Captain I

نماد کاربر
79

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 آبان 1389 21:04

آرشيو سپاس: 609 مرتبه در 78 پست

توسط Alireza.Hosseini » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 18:56

jalalkh نوشته است:سلام آقای مهدی ، تشکر از شما ادمین عزیز :razz:
انشاالله امروز یا فردا این گوشی  رنگ مشکی میخرم.چند سوال دیگه دارم.میگن شارژ خالی میکنه زیاد.استفاده من توی نت و خواندن مطالب ورد و کتابهای PDF زیاد هست و توقع دارم که زیاد دوام بیاره.
درتستهای شما از این لحاظ چجوری هست؟
مرسی ممنون از زمانی که میذارید.
متشکرم

براساس تجربه بنده که الان با اینترنت ایرانسل همیشه وصلم برای چک کردن ایمیل و مسنجر و برخی مواقع در روزی بازی و یا خواندن آخرین خبرها میزارن مصرف شارژ قابل قبول است.

abbas.m.k نوشته است:سلام
از دوستانی که حسابی زحمت کشیدن برای بررسی این گوشی مخصوصا مهدی جان وعلیرضای عزیز تشکر میکنم
یه سوال داشتم
با توجه به اینکه نسخه سیستم عامل این گوشی ICS هست یعنی اندروید ۴  , و با توجه به اعلام شرکت مینی بر آپدیت نشدن این گوشی آیا راهی هست نسخه های بالاتر روی این گوشی نصب بشه؟؟آیا تاحالا این کار روی برند های دیگه انجام شده یا خیر؟ مثلا کسانی بیان نسخه 4.2 رو برای یه گوشی بهینه کنند و بتونن نسخه  سیستم عامل اون گوشی رو آپدیت کنن بدون اینکه خود شرکت صاحب محصول این کارو کرده باشه؟

خوبی عباس جان تبریک میگم، انشاالله خیرش را ببینی

اما میبینم باز در مورد سیستم عامل گوشی نگران هستی
همانطور که گفتم سیستم عامل فعلیش کاملا عالی طراحی شده حتی بهتر از سیستم عامل 4.1 گوشی جی 3. پس نگران این قضیه نباش که محدودیتی در برنامه ها به شما اعمال کند. اما از آنجایی که G3 با این گوشی ساختار فنی تقریبا یکسانی دارد حتی شرکت سیستم عامل را آپگرید نکند احتمالا امکان پورت کردن سیستم عامل G3 برای این گوشی است.

البته اگر شرکت به روند خودش ادامه بدهد، ما مجبور خواهیم شد حرکت کنیم به سمت پورت کردن نسخه های سیانوژن که سورس کرنل آن در دسترس است و خودمان آندروید سیانوژن 4.1 یا 4.2 یا نسخه های بالاتر را کامپایل و بصورت یک کاستوم رام ارائه بدهیم.

خلاصه انشاالله خدا یاری کند و فرصتی باشد حرکت بعدی ما به سمت ریلیز نسخه های سیانوژن خواهد بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Alireza.Hosseini تشکر کرده اند:
Mahdi1944, un4given.1991, anga2009, Ghost Rider, reza4087, wildfire.s, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, abbas.m.k, CentralWeb, KAL-KOI-BABAK

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 19:22

jalalkh,  
من هم طي چند روزي که اين گوشي در اختيارم هست، وضعيت شارژ اون رو بسيار قابل قبول ميدونم، البته با شارژر خودش حدودا 4 تا 5 ساعت يک شارژ کامل طول ميکشه، اما با شارژر سوني تست کردم، بسيار سريعتر و چيزي حدود 2 ساعت شارژ شد. اما ماندگاري اون با توجه به بسيار بهينه بودن اون نسبت به ديگر برندها، فکر ميکنم با اينترنت براي حدود 2 روز تا سه روز جوابگوي کارهاي روزمره (بدون بازي‌هاي سنگين) خواهيد بود

mori_sk,  
اگر منظور شما از کار کردن، نصب و اجراي برنامه‌ها هست، با توجه به نسخه‌ي سيستم عامل و معماري پردازنده و چيپ، مشکلي در اجراي هيچ برنامه‌اي نداره، اما اگر منظور شما عبور از محدوديتهاي شبکه‌هست، کاملا بسته به اينترنت مورد استفاده شما داره، قسمت دوم سوال شما خلاف قوانين انجمن هست، اما خود اندرويد امکاناتي براي اتصال به شبکه‌هاي خصوصي مجازي و ... داره ...

abbas.m.k,  
همونطور که عليرضاي عزيز هم گفتند، امکان پورت کردن نسخه‌هاي بالاتر اندرويد براي اين گوشي وجود داره و مشکلي در اين زمينه وجود نخواهد داشت. در صورتي که شرکت با ما همکاري‌هاي لازم در زمينه‌ي کرنل نداشته باشه، انشاالله به سمت سيانوژن حرکت خواهيم کرد

:razz:

CAPTAIN PILOT, wildfire.s, ASHKAN95, abbas.m.k, Alireza.Hosseini, CentralWeb, un4given.1991, reza4087, hermes_PERSIAN

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
23

تاريخ عضويت

توسط mori_sk » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 20:07

معذرت میخوام امکانش هست شما برنامه opera mini رو نصب کنید و تست کنید ؟
این برنامه تو این گوشی نصب میشه ولی بعد از چند ثانیه خارج میشه
البته  رو گوشی های HTC , xperia تست کردم این مشکلو نداشت !
امکانش اگر هست براتون شما هم یه تست بکنید و اگه زحمتی نیست نتیجشو گزارش بدید . خیلی ممنون میشم ازتون  :o

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mori_sk تشکر کرده اند:
saberfadakar

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 20:18

mori_sk,  
نسخه‌ي Opera Mini web browser v7.5.2 بدون هيچ مشکلي روي گوشي نصب و اجرا شد

reza4087, abbas.m.k, Alireza.Hosseini, ASHKAN95, CentralWeb, un4given.1991, CAPTAIN PILOT, mori_sk

Captain I

Captain I

نماد کاربر
433

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 12:48

آرشيو سپاس: 1473 مرتبه در 391 پست

توسط abbas.m.k » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 22:26

Alireza.Hosseini نوشته است:

خوبی عباس جان تبریک میگم، انشاالله خیرش را ببینی

اما میبینم باز در مورد سیستم عامل گوشی نگران هستی
همانطور که گفتم سیستم عامل فعلیش کاملا عالی طراحی شده حتی بهتر از سیستم عامل 4.1 گوشی جی 3. پس نگران این قضیه نباش که محدودیتی در برنامه ها به شما اعمال کند. اما از آنجایی که G3 با این گوشی ساختار فنی تقریبا یکسانی دارد حتی شرکت سیستم عامل را آپگرید نکند احتمالا امکان پورت کردن سیستم عامل G3 برای این گوشی است.

البته اگر شرکت به روند خودش ادامه بدهد، ما مجبور خواهیم شد حرکت کنیم به سمت پورت کردن نسخه های سیانوژن که سورس کرنل آن در دسترس است و خودمان آندروید سیانوژن 4.1 یا 4.2 یا نسخه های بالاتر را کامپایل و بصورت یک کاستوم رام ارائه بدهیم.

خلاصه انشاالله خدا یاری کند و فرصتی باشد حرکت بعدی ما به سمت ریلیز نسخه های سیانوژن خواهد بود.[/quote]

علیرضا جان واقعا ممنون از توضیحاتت خیلی خوبه.من نگران نیستم فقط برام سوال بود

فقط یه خواهش ازت داشتم الان که فایل ها و ابزار فلش و ریکاوری رو گذاشتی میشه برای افرادی مثل من که سوادشون پایین هست بیشتر توضیح بدی؟ در واقع مسئله رو بازش کن موقعی که یه گوشی اندرویدی مثل اسنوی دستمون میاد اولین کار چیه؟؟ آیا روت کردن هست؟؟خود روت کردن یعنی جی و چه کاربردی داره؟؟ مسئله ریکاوری چی هست و چرا گوشی باید فلش شه؟؟ قضیه فریم ور چی هست؟؟CWM و TWRP دقیقا چی هستن و چکاربردی دارن و چجوری میشه اینارو ساخت؟

البته میدونم هرکدوم از اینا خودش بحث زیادی میخواد اما اگه بتونی اینارو تو تایپیک های مختلف توضیح بدی خیلی عالی هست و دوستان دیگه هم کم کم میتونن وارد این بحث ها به صورت عملی بشن.بابت توضیحات و ابزارت تشکر

البته استاد گرامی مهدی جان هم اگه توضیح بدن خیلی عالی میشه
بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abbas.m.k تشکر کرده اند:
ASHKAN95, hermes_PERSIAN, Mahdi1944, un4given.1991

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
23

تاريخ عضويت

توسط mori_sk » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 23:42

سلام دوستان تو سایت خود گوشی فرمت فیلمبرداری رو 3gpp و mp4  زده  میخواستم ببینم کسی میدونه چطور میشه با فرمت mp4 فیلمبرداری کرد ؟ فرمت پیش فرض 3gpp است .
مشخصات GLX G1 snowy dual core :
http://shop.glxphone.com/index.php?rout ... duct_id=52
بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mori_sk تشکر کرده اند:
Mahdi1944

قبليبعدي