در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major

Major

نماد کاربر
194

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 01:29

آرشيو سپاس: 149 مرتبه در 96 پست

Re: پاسخ : GLX SPARK

توسط ali.4171 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 12:09

عجب...
آخرين ويرايش توسط ali.4171 در يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 12:11, ويرايش شده 1 در کل.

Major

Major

نماد کاربر
194

تاريخ عضويت

توسط ali.4171 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 12:10

ali.4171 نوشته است:
این اسکرین شات برای گوشی منه که رام miui نصب کردم، همانطور که میبینید رزولوشن دوربین شده 13....

لنز دوربین جی5 و اسپایدر شبیه به هم هست...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali.4171 تشکر کرده اند:
SMH

Major

Major

نماد کاربر
194

تاريخ عضويت

توسط ali.4171 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 12:15

Mahdi1944 نوشته است:rchookan,  
ضمن تشکر از شما بابت قرار دادن اخبار و اطلاعات اين گوشي
اگر اين اطلاعات و تصاوير متعلق به اين گوشي باشه واقعا اين گوشي ارزش اين قيمتي که گفته شده رو نداره. مخصوصا نداشتن OTG و E-Compass عجيب‌ترين و بدترين قسمت موضوع هست و البته اين گوشي از لحاظ سنسورها مشکلات اساسي داره ...

احتمالا این گوشی برای رقابت با g610 Huawei تولید شده، اونم سنسور مغناطیسی نداره..
این هر چی باشه از اون بهتره...

Mahdi1944, SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: GLX SPARK

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 14:54

mehrdad153,  
تمام گوشي‌ها بدون استثنا در حالت شارژ و مخصوصا زماني که زير 50 درصد شارژ دارند با کار کردن wifi, 3g و يا بازي کردن داغ ميکنه و حتي برخي گوشي‌ها بدون هيچ کاري هم زماني که از زير 50% شارژ، شروع به شارژ ميکنند همين وضعيت رو دارند و موضوع عجيب يا نامتعارفي نيست

ali.4171,  
بله، ممکنه
البته استفاده از mali400 رو ميشه از نقاط قوت اون در مقابل اسپايدر يا g5 دونست که در زمينه گرافيک بسيار قدرتمندتر از اين دو گوشي هست (اختلاف رنک حدود 3000 امتيازي هم به همين دليل هست)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
MASTER, Emmanuel Rubenstein, SMH, ali.4171

Major

Major

نماد کاربر
194

تاريخ عضويت

توسط ali.4171 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 15:08

Mahdi1944 نوشته است:mehrdad153,  
تمام گوشي‌ها بدون استثنا در حالت شارژ و مخصوصا زماني که زير 50 درصد شارژ دارند با کار کردن wifi, 3g و يا بازي کردن داغ ميکنه و حتي برخي گوشي‌ها بدون هيچ کاري هم زماني که از زير 50% شارژ، شروع به شارژ ميکنند همين وضعيت رو دارند و موضوع عجيب يا نامتعارفي نيست

ali.4171,  
بله، ممکنه
البته استفاده از mali400 رو ميشه از نقاط قوت اون در مقابل اسپايدر يا g5 دونست که در زمينه گرافيک بسيار قدرتمندتر از اين دو گوشي هست (اختلاف رنک حدود 3000 امتيازي هم به همين دليل هست)

فکر کنم اون 3000 بخاطر mt6582 هست که سرعتش 1.3 هست نه Mali 400
کلا تمام 6582 ها 17000 میشن حتی اونای که power vrsgx544 دارن

SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 20:55

ali.4171,  
خير، اين ميزان يه هيچ عنوان 3000 امتياز تاثير نميگذاره
اين اختلاف دقيقا به دليل mali400 هست که بسيار قدرتمندتر از powervr استفاده شده در اين چيپ هست
دقيقا مثلا 6572 که به همين دليل 3000 امتياز از 6577 بالاتر هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
MASTER, SMH

Major II

Major II

نماد کاربر
42

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 مرداد 1392 03:29

dezful

آرشيو سپاس: 37 مرتبه در 16 پست

توسط rchookan » دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 01:18

Mahdi1944 نوشته است:rchookan,  
ضمن تشکر از شما بابت قرار دادن اخبار و اطلاعات اين گوشي
اگر اين اطلاعات و تصاوير متعلق به اين گوشي باشه واقعا اين گوشي ارزش اين قيمتي که گفته شده رو نداره. مخصوصا نداشتن OTG و E-Compass عجيب‌ترين و بدترين قسمت موضوع هست و البته اين گوشي از لحاظ سنسورها مشکلات اساسي داره ...

ممنون بابت ارتقا درجه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب rchookan تشکر کرده اند:
SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
23

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 فروردین 1393 04:06

قم

آرشيو سپاس: 27 مرتبه در 12 پست

توسط 1359ma » دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 23:29

ظاهرا این گوشی به لحاظ قیمت نه تنها با هوآوی جی610 نمیتونه رقابت کنه بلکه با جی606 هم نمیتونه. ضمن اینکه جی610 از بعضی لحاظ ها با جی5 و اسپایدر هم قابل رقابت هست در حالی که این گوشیها هم هزینه حمل و نقل داشته اند وهم گمرک. جی ال ایکس باید تجدید نظری در قیمت گوشیها صورت بده تا بتونه بازار رو از حداقل از این برند چینی به دست بگیره.
چه مسلمان چه غیر مسلمان، چه ملی چه مذهبی، چه ایرانی چه غیر ایرانی، هر کسی با هر دیدگاهی اقتصاد کشورش رو پویا و رو به رشد می پسنده.
برای رسیدن به این هدف، کمبودها مانع از حمایت از تولید ملی نیست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 1359ma تشکر کرده اند:
SMH, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
23

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 فروردین 1393 04:06

قم

آرشيو سپاس: 27 مرتبه در 12 پست

توسط 1359ma » چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 12:52

سلام. با توجه به نوع RAM و حافظه، نسخه بلوتوث و GPRS، تعداد سنسورها و کیفیت صفحه نمایش به نظر میاد که اگر کسی با اندازه جی5 مشکلی نداشته باشه، خرید جی5 با اختلاف 80 تومان به صرفه باشه. البته من این گوشی ها رو ندارم و از اطلاعاتی که از اینترنت گرفتم گفتم، لطفا اگر اشتباه میکنم روشنم کنید.
اما سؤال اصلی من  این  هست که با توجه به مواردی که گفتم میخواستم ببینم که آیا اسپارک از همه لحاظ ( نه فقط تعداد هسته ها و مقدار RAM) برتر از جی4 هست یعنی با اینکه حدود 100 تومان گرانتر هست باز هم خریدش به صرفه هست یا اینکه جی4 هم برتری هایی داره ( البته غیر از NFC که ظاهرا اسپارک نداره، ضمن اینکه شنیدم کلیدهای لمسی اسپارک هم چراغ نداره و دائما خاموشه که در شب مشکل ساز هست) ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. فکر میکنم با مقایسه اینچنینی هر کسی بهتر میتونه بهترین گوشی رو متناسب با توان مالی خودش انتخاب کنه.
چه مسلمان چه غیر مسلمان، چه ملی چه مذهبی، چه ایرانی چه غیر ایرانی، هر کسی با هر دیدگاهی اقتصاد کشورش رو پویا و رو به رشد می پسنده.
برای رسیدن به این هدف، کمبودها مانع از حمایت از تولید ملی نیست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 1359ma تشکر کرده اند:
SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
27

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 آذر 1392 10:33

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 6 پست

توسط pooyan.kh » جمعه 2 خرداد 1393 20:18

با سلام
من در حال حاضر G4 دارم و چند روز پیش برای پسر داییم Spark خریدم
یکی دو روزی گوشی اسپارک دستم بود و در اینجا به بعضی مزایا و معایب اون با زبان ساده اشاره میکنم
از مزایا میتونم به...
1.وضوح بالاتر و ترکیب رنگ و درخشندگی بالاتر ال سی دی اون نسبت به G4 و G3
2. روشن شدن چراغ اعلان بالای گوشی در هنگام دریافت اس ام اس و یا تماس ناخوانده
3. فلاش دوربین این گوشی به نسبت نور فلاش G3 و G4 از نور بیشتر و قابل قبول تری برخوردار هست.
4.داشتن محافظ ژله ای شیک توی کارتن گوشی.

و حالا معایب
1.اولین و مهمترین چیزی که نظرمو جلب کرد و یا بهتره بگم نظرمو نسبت به داشتن این گوشی عوض کرد این بود که وقتی  این گوشی رو دست گرفتم و باهاش کار کردم به جرات میتونم بگم حساسیت تاچ این گوشی در مقایسه با تاچ G3 و  G4 در حد خیلی پایینی هست. برای لمس صفحه این گوشی و عملکرد بهتر باید صفحه رو با فشار بیشتری لمس کنید.و برای کسی که با تاچ G4 و G3 کار کرده خیلی سخته که با تاچ این گوشی بتونه کنار بیاد.مثلا وقتی میخواستم صفحات منوی گوشی رو ورق بزنم بیشتر اوقات اشتباها یکی از برنامه ها اجرا میشد و کلافم میکرد.
2.ال سی دی این گوشی برخلاف ال سی دی G5  توی نور مستقیم آفتاب قابل رویت نیست
3.این گزینه خیلی رو مخم بود و اونم نداشتن چراغ توی دکمه های لمسی این گوشی بود.البته اگه یه مدت با این گوشی کار کنید شاید بشه به این وضعیت عادت کرد و جای دکمه هارو توی خاموشی شب حدس بزنید.
4.هدفون همراه این گوشی دارای کیفیت واقعا "افتضاح" هست.حتی با تنظیم حالتهای پخش هم نتونستم به کیفیت مطلوب برسم.
5.با اینکه این گوشی دارای سی پی یو 4 هسته ای هست و در همون ابتدا یه رم 16 گیگ کلاس 10 روی این گوشی نصب کردم  ولی وقتی با اون کار کردم توی بعضی قسمتها یه گیر کوچیکی میزد و همینطور سرعت بالا و پایین کردن صفحات مختلف کند بود. مثلا توی تنظیمات وقتی صفحه رو بالا و پایین میکردم احساس میکردم با یه گوشی تک هسته ای و دارای سیستم عامل اندورید ورژن 2 کار میکنم.
6.با فعال کردن حالت چرخش خودکار وقتی گوشی از حالت عمودی به حالت افقی میره ، از سرعت چرخش پایین تری نسبت به G4  برخوردار بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pooyan.kh تشکر کرده اند:
SMH, 1359ma, Mahdi1944

Major

Major

نماد کاربر
194

تاريخ عضويت

توسط ali.4171 » شنبه 3 خرداد 1393 08:16

pooyan.kh نوشته است:با سلام
من در حال حاضر G4 دارم و چند روز پیش برای پسر داییم Spark خریدم
یکی دو روزی گوشی اسپارک دستم بود و در اینجا به بعضی مزایا و معایب اون با زبان ساده اشاره میکنم
از مزایا میتونم به...
1.وضوح بالاتر و ترکیب رنگ و درخشندگی بالاتر ال سی دی اون نسبت به G4 و G3
2. روشن شدن چراغ اعلان بالای گوشی در هنگام دریافت اس ام اس و یا تماس ناخوانده
3. فلاش دوربین این گوشی به نسبت نور فلاش G3 و G4 از نور بیشتر و قابل قبول تری برخوردار هست.
4.داشتن محافظ ژله ای شیک توی کارتن گوشی.

و حالا معایب
1.اولین و مهمترین چیزی که نظرمو جلب کرد و یا بهتره بگم نظرمو نسبت به داشتن این گوشی عوض کرد این بود که وقتی  این گوشی رو دست گرفتم و باهاش کار کردم به جرات میتونم بگم حساسیت تاچ این گوشی در مقایسه با تاچ G3 و  G4 در حد خیلی پایینی هست. برای لمس صفحه این گوشی و عملکرد بهتر باید صفحه رو با فشار بیشتری لمس کنید.و برای کسی که با تاچ G4 و G3 کار کرده خیلی سخته که با تاچ این گوشی بتونه کنار بیاد.مثلا وقتی میخواستم صفحات منوی گوشی رو ورق بزنم بیشتر اوقات اشتباها یکی از برنامه ها اجرا میشد و کلافم میکرد.
2.ال سی دی این گوشی برخلاف ال سی دی G5  توی نور مستقیم آفتاب قابل رویت نیست
3.این گزینه خیلی رو مخم بود و اونم نداشتن چراغ توی دکمه های لمسی این گوشی بود.البته اگه یه مدت با این گوشی کار کنید شاید بشه به این وضعیت عادت کرد و جای دکمه هارو توی خاموشی شب حدس بزنید.
4.هدفون همراه این گوشی دارای کیفیت واقعا "افتضاح" هست.حتی با تنظیم حالتهای پخش هم نتونستم به کیفیت مطلوب برسم.
5.با اینکه این گوشی دارای سی پی یو 4 هسته ای هست و در همون ابتدا یه رم 16 گیگ کلاس 10 روی این گوشی نصب کردم  ولی وقتی با اون کار کردم توی بعضی قسمتها یه گیر کوچیکی میزد و همینطور سرعت بالا و پایین کردن صفحات مختلف کند بود. مثلا توی تنظیمات وقتی صفحه رو بالا و پایین میکردم احساس میکردم با یه گوشی تک هسته ای و دارای سیستم عامل اندورید ورژن 2 کار میکنم.
6.با فعال کردن حالت چرخش خودکار وقتی گوشی از حالت عمودی به حالت افقی میره ، از سرعت چرخش پایین تری نسبت به G4  برخوردار بود.

شما هم دیگه خیلی داری بد گویی این گوشی رو میکنی...به نظرم با تمام این تفاسیر از جی 3 و جی 4 بهتره...به نظرم اگر کسی با نداشتن سنسور مغناطیسی و چراغ دکمه لمسی مشکلی نداشته باشه گزینه خیلی خوبیه

SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
27

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 آذر 1392 10:33

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 6 پست

توسط pooyan.kh » شنبه 3 خرداد 1393 11:51

بدگویی؟!!!
دوست عزیز این تاپیک برای نقد و بررسی این گوشی زده شده و قرار نیست فقط مزایای این گوشی گفته بشه.منم نگفتم این گوشی از چی بهتر یا بدتره.متاسفانه خیلیا وقتی یه گوشی رو میخرن حتی با وجود تمام ایرادایی که داره ، ولی خیلی تعصبانه از گوشی خودشون تعریف میکنن و حاضر نیستن معایب گوشیشون رو در اختیار دیگران قرار بدن.من فقط تجربه کار کردن با هر سه این گوشی هارو گفتم تا کسی که میخواد بخره توی خریدنش دقت کنه و با توجه به مزایا و معایب به خریدن این گوشی اقدام کنه.من نمیدونم شما قبلا G3  و G4 داشتین یا نه.اگه نداشتین پس بهتره برای مقایسه هم که شده با هر سه مدل کار کنید و فقط از روی کاغذ نسبت به اظهار نظر در مورد کارکرد این گوشی نظر ندین.
موفق باشید...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pooyan.kh تشکر کرده اند:
SMH, 1359ma

قبليبعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان