در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تشکر کرده: 133 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1391 01:05

آرشيو سپاس: 246 مرتبه در 61 پست

Re: GLX SPIDER

توسط RaAmIiN » جمعه 29 آذر 1392 20:12

مگاپیکسل بیشتر دلیل با کیفیت تر بودن یک دوربین نسبت به اون یکی نیست توی جی اس ام ارنا میتونید عکسهای گرفته شده با موبایلها رو با هم مقایسه کنید و ببینید کدوم بهتره بعضی وقتها اونی که مگاپیکسل کمتری داری عکسهای با کیفیت تری میگیره
من این گوشی های جی ال ایکس رو جایی ندیدم که عکسهایی که با دوربینش گرفته شده رو گذاشته باشه و یا با گوشی های دیگه مقایسه کرده باشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RaAmIiN تشکر کرده اند:
SMH

Major II

Major II

no avatar
70

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 11 مرداد 1392 15:50

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 21 پست

توسط sohrabi1998 » شنبه 30 آذر 1392 00:13

کیفیت دوربین های جی ال ایکس خیلی تعریف نداره من قبلا XPERIA MINIداشتم که دوربینش 5 بود و از 5 جی ال ایکس جی 3 تقریبا خییییلی بهتر بود بخصوص فبلم برداریش اما در مورد صفحه نمایش جی ال ایکس جی 3 فوق العادست منکه خیلی کیف میکنم مشکلات جی ال ایکس بیشتر تو لوازم جانبی و پشتیبانی شرکته که واقعا ضعبفه و در این مورد هواوی خیلی بهتره
در کل کسی که جی ال ایکس میخره باید فکر بازی و دوربین خوب و کلاس بالا رو از فکرش بیرون کنه و همینطور پشتیبانی شرکت :shock:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sohrabi1998 تشکر کرده اند:
SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

شنبه 25 آبان 1392 21:58

آرشيو سپاس: 41 مرتبه در 17 پست

توسط 910628187 » شنبه 30 آذر 1392 00:39

دوستان شرکت huwavei گوشی g610 داده بیرون با cpu چهارهسته ای mtk و دوسیمکلرته و 5 اینچ با بنچمارک ۱۳۰۰۰ که در اینصورت شرکت glx  کلاهبردار باید بره غاز بچرونه
تصمیم دارم g4  را بفروشم یک. G610 بخذم چون رمش هم یک گیگه
دوستان شرکت. Glx  که کمترین پشتیبانی نرم افزاری نداره گوشیهاش را با سه برابر قیمت گرونتر میندازه به ملت  spider  و. G5 هم همینطور[/quote]

برادر من این گوشی آش دهن سوزی هم نیست که شما میگی ... همین گوشی در مقابل g5 حرفی نداره .. چه برسه به اینکه با spider مقایسه اش کنیم ... بحث پشتیبانی هم که میگی اکثر برندهای بزرگ هم در این قضیه کم کاری دارن و بدقولی میکنن ...تازه من نمی دونم این هواوی چه پشتیبانی میکنه که اینجوری شرکت کشورت رو می کوبی
در ضمن به دلیل اینکه گوشی g5 کپی شده از روی gfive g9 است می تونید در گوگل عبارت  gfive g9 camera رو جستجو کنید و کیفیت عکسبرداری این گوشی رو مشاهده کنید که طبق گفته خودشون از gfive g95 bravo که همون اسکای خودمون میشه خیلی بهنره و اومدن با دوربین iphone 4s مقایسه اش کردن و میشه در موردش نظر داد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 910628187 تشکر کرده اند:
SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » شنبه 30 آذر 1392 00:50

RaAmIiN نوشته است:مگاپیکسل بیشتر دلیل با کیفیت تر بودن یک دوربین نسبت به اون یکی نیست توی جی اس ام ارنا میتونید عکسهای گرفته شده با موبایلها رو با هم مقایسه کنید و ببینید کدوم بهتره بعضی وقتها اونی که مگاپیکسل کمتری داری عکسهای با کیفیت تری میگیره
من این گوشی های جی ال ایکس رو جایی ندیدم که عکسهایی که با دوربینش گرفته شده رو گذاشته باشه و یا با گوشی های دیگه مقایسه کرده باشه

کی گفته نیست ... هرچه به قول شما مگاپیکسل دوربین بیشتر باشه یعنی وضوح بالاتر ... حالا اگر شما دو عکس رو دیدی که میگی .. این به دلیل تغییرات و اصلاحاتیه که شرکتها روی لنز دوربین ها ایجاد می کنن و مثلا برخی شرکت ها قدرت بزرگنمایی رو افزایش میدن و برخی دیگه میزان تفکیک رنگ رو بالا می برن و اکثرا از حسگرهایی استفاده می کنند که در شرایط محیطی مختلف به کمک دوربین آمده و نویز تصویر رو کاهش میدن ... بنده شخصا با g4 عکسبرداری و فیلمبرداری کردم و باید بگم کیفیت مورد قبول بنده بود .. در بخش های دیگر انجمن گوشی g4 مورد بررسی قرار گرفته است ... همچنین در سایت آپارات یک فیلم بررسی g4 موجود است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » شنبه 30 آذر 1392 00:58

sohrabi1998 نوشته است:کیفیت دوربین های جی ال ایکس خیلی تعریف نداره من قبلا XPERIA MINIداشتم که دوربینش 5 بود و از 5 جی ال ایکس جی 3 تقریبا خییییلی بهتر بود بخصوص فبلم برداریش اما در مورد صفحه نمایش جی ال ایکس جی 3 فوق العادست منکه خیلی کیف میکنم مشکلات جی ال ایکس بیشتر تو لوازم جانبی و پشتیبانی شرکته که واقعا ضعبفه و در این مورد هواوی خیلی بهتره
در کل کسی که جی ال ایکس میخره باید فکر بازی و دوربین خوب و کلاس بالا رو از فکرش بیرون کنه و همینطور پشتیبانی شرکت :shock:

g3  با نرم افزار ارتقا پیدا می کنه ... ولی دوربین g4 باهاش کار کردم در این رنج قیمت کیفیت مناسبی داشت و باید بگم در حداقل در حد و اندازه دوربین sonyericson vivaz که خودم داشتم بود و باید بگم از دوربین ویوازم چند سال استفاده کردم و واقعا راضی بودم و کلی عکس و فیلم گرفتم که همشون برام خاطره شد ... در ضمن دیدن فیلم موجود در آپارات رو به شما توصیه می کنم

SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » شنبه 30 آذر 1392 01:02

rchookan نوشته است:سلام من می دونم پردازنده گرافیکی این گوشی power vr sgx 544mp3 است یعنی سه هسته ای است

جالبه بدونید همین پردازنده گرافیکی در یکی از مدل های هشت هسته ای samsung galaxy s4 به کار رفته

SMH

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تاريخ عضويت

توسط RaAmIiN » شنبه 30 آذر 1392 02:02

910628187 نوشته است:
RaAmIiN نوشته است:مگاپیکسل بیشتر دلیل با کیفیت تر بودن یک دوربین نسبت به اون یکی نیست توی جی اس ام ارنا میتونید عکسهای گرفته شده با موبایلها رو با هم مقایسه کنید و ببینید کدوم بهتره بعضی وقتها اونی که مگاپیکسل کمتری داری عکسهای با کیفیت تری میگیره

کی گفته نیست ... هرچه به قول شما مگاپیکسل دوربین بیشتر باشه یعنی وضوح بالاتر ... حالا اگر شما دو عکس رو دیدی که میگی .. این به دلیل تغییرات و اصلاحاتیه که شرکتها روی لنز دوربین ها ایجاد می کنن و مثلا برخی شرکت ها قدرت بزرگنمایی رو افزایش میدن و برخی دیگه میزان تفکیک رنگ رو بالا می برن و اکثرا از حسگرهایی استفاده می کنند که در شرایط محیطی مختلف به کمک دوربین آمده و نویز تصویر رو کاهش میدن ... بنده شخصا با g4 عکسبرداری و فیلمبرداری کردم و باید بگم کیفیت مورد قبول بنده بود .. در بخش های دیگر انجمن گوشی g4 مورد بررسی قرار گرفته است ... همچنین در سایت آپارات یک فیلم بررسی g4 موجود است

توی کیفیت تصویر حرف اول رو سنسور و اندازش میزنه بعدش نوع لنز و پردازشگر تصویرش. مگاپیکسل رو میشه به صورت نرم افزاری برد بالا توی خیلی از اجناس چینی این موضوع رو دیدم دوربینی بوده با کیفیت 20 مگاپیکسل ولی اندازه 2 مگاپیکسل هم کیفیت نداشته
بالابردن مگاپیکسل ترفند منسوخ شده ای هه که خیلی از شرکتهای درست حسابی دیگه زیر بارش نمیرن . ایفون 5 اس که یکی از بهترین دوربین ها رو در بین گوشی ها داره (میتونید توی اینترنت نتیجه تستهاش رو توی سایتهای درست حسابی ببینید ) 8 مگاپیکسله . حالا شما برو با این دوربین 13 مگاپیکسلی جی ال ایکس مقایسش کن تا بفهمی کیفیت یعنی چی.  خیلی جالبه که دوربین جلو این دوربین هم زده 8 مگاپیکسل گرون قیمت ترین گوشی ها هم دوربین جلوشون 2 مگاپیکسل بیشتر نیست. خیلی دوست دارم یکی یه عکس با دوربین جلو این گوشی بگیره و بزاره اینجا

SMH

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » شنبه 30 آذر 1392 02:38

RaAmIiN نوشته است:
910628187 نوشته است:

توی کیفیت تصویر حرف اول رو سنسور و اندازش میزنه بعدش نوع لنز و پردازشگر تصویرش. مگاپیکسل رو میشه به صورت نرم افزاری برد بالا توی خیلی از اجناس چینی این موضوع رو دیدم دوربینی بوده با کیفیت 20 مگاپیکسل ولی اندازه 2 مگاپیکسل هم کیفیت نداشته
بالابردن مگاپیکسل ترفند منسوخ شده ای هه که خیلی از شرکتهای درست حسابی دیگه زیر بارش نمیرن . ایفون 5 اس که یکی از بهترین دوربین ها رو در بین گوشی ها داره (میتونید توی اینترنت نتیجه تستهاش رو توی سایتهای درست حسابی ببینید ) 8 مگاپیکسله . حالا شما برو با این دوربین 13 مگاپیکسلی جی ال ایکس مقایسش کن تا بفهمی کیفیت یعنی چی.  خیلی جالبه که دوربین جلو این دوربین هم زده 8 مگاپیکسل گرون قیمت ترین گوشی ها هم دوربین جلوشون 2 مگاپیکسل بیشتر نیست. خیلی دوست دارم یکی یه عکس با دوربین جلو این گوشی بگیره و بزاره اینجا

این مگاپیکسل بیچاره اینقدرهام چیز بیخودی نیست که می گید. برای ثبت جزپیات بیشتر در تصاویر، مجبور به استفاده از رزولوشن های بالاتری هستیم. برای مثال آیفون ۵اس نسبت به گوشی های هم نسل خودش جزپیات بسیار کمتری رو ثبت می کنه و به این نکته در همه نقد و بررسی های سایت ها خارجی و داخلی اشاره شده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » شنبه 30 آذر 1392 12:29

بالابردن مگاپیکسل ترفند منسوخ شده ای هه که خیلی از شرکتهای درست حسابی دیگه زیر بارش نمیرن . ایفون 5 اس که یکی از بهترین دوربین ها رو در بین گوشی ها داره (میتونید توی اینترنت نتیجه تستهاش رو توی سایتهای درست حسابی ببینید ) 8 مگاپیکسله . حالا شما برو با این دوربین 13 مگاپیکسلی جی ال ایکس مقایسش کن تا بفهمی کیفیت یعنی چی.  خیلی جالبه که دوربین جلو این دوربین هم زده 8 مگاپیکسل گرون قیمت ترین گوشی ها هم دوربین جلوشون 2 مگاپیکسل بیشتر نیست. خیلی دوست دارم یکی یه عکس با دوربین جلو این گوشی بگیره و بزاره اینجا[/quote]

به شما پیشنهاد می کنم برید مقایسه دوربین  iphone 5s & galaxy s4 رو ببینید و ببینم مگاپیکسل بیشتر به کار میاد یا نه ...

SMH

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تاريخ عضويت

توسط RaAmIiN » شنبه 30 آذر 1392 13:12

910628187 نوشته است:
به شما پیشنهاد می کنم برید مقایسه دوربین  iphone 5s & galaxy s4 رو ببینید و ببینم مگاپیکسل بیشتر به کار میاد یا نه ...

نکنه میخوای بگی جی ال ایکس هم از همون سنسور s4 استفاده کرده ؟ جفتشون 13 هن لابد کیفیتشون مثل همه . و کیفیت دوربین جی ال ایکس از ایفون 8 مگا پیکسل هم بیشتر تازه دوربین جلوش هم 8 مگاپیکسله
شماهنوز نمیدونی کیفیت عکس یعنی چی که هی مگا پیکسل مگاپیکسل میکنی جوابت هم توی پسهای قبلم دادم یک بار دیگه بشین بخون
برو دوربین های حرفه ای رو نگاه بنداز d3s یا d90 نیکون جفتشون 12 مگاپیکسلن لابد کیفیت s4 بخاطر 13 مگاپیکسل بودن بهتره ؟ یه نگاه به اندازه سنسور های دوربینهاشون بنداز . مگاپیکسل کیفیت عکس برداری رو مشخص نمیکنه درسته که یکی از عوامل هست که توی کیفیت مهمه ولی مهمترینش نوع و اندازه سنسور ه .بعضی مواقع مگاپیکسل بیشتر باعث ایجاد نویز و افت کیفیت تصویر میشه

SMH

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
117

تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1392 20:19

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 32 پست

توسط ebaskar » شنبه 30 آذر 1392 15:42

mymail نوشته است:
ebaskar نوشته است:سلام
دوستان شرکت huwavei گوشی g610 داده بیرون با cpu چهارهسته ای mtk و دوسیمکلرته و 5 اینچ با بنچمارک ۱۳۰۰۰ که در اینصورت شرکت glx  کلاهبردار باید بره غاز بچرونه
تصمیم دارم g4  را بفروشم یک. G610 بخذم چون رمش هم یک گیگه
دوستان شرکت. Glx  که کمترین پشتیبانی نرم افزاری نداره گوشیهاش را با سه برابر قیمت گرونتر میندازه به ملت  spider  و. G5 هم همینطور

گوشی اسپایدر به وضوح در کیفیت صفحه نمایش، میزان حافظه داخلی(4برابر)، کیفیت دوربین جلو و عقب بر جی610 برتری داره و نمیشه تفاوت قیمت حدود 150 هزار تومان رو برای این موارد زیاد دونست!

دوست عزیز زیاد بودن حافظه ROM مزیتی نیست... شما خیلی از نرم افزارها را میتونید رد SD Card بریزید بعید میدونم بیشتر از 2 گیگ نرم افزار وجود داشته باشه که اجبارا باید در مموری داخلی گوشی باید ریخته بشه ... آنچه مهمه اینه که CPU و Ram گوشی Spider و Huwavei G610 یکی هست در ضمن توجه داشته باشید که شرکت کذاب GLX برای گوشی G4 ( که خودم دارم) نوشته بود CPU:1.2 اما یک بود . اما من گوشی G610 را گرفتم واقعا CPU به 1.2 رسیده و حداقلش هم حدود 400 Mhz هست یعنی دروغ نگفته و نکته آخر اینه که Ram هردو یکی هست اما بااین تفاوت که شما نزدیک 200 تومن داری پول بیشتری برای Spider می دهی.
در ضمن با یک جستجوی کوچک در اینترنت شما میتونید Root گوشیهای G610 را براحتی پیدا کنید اما غیر از این سایت خوب Centralclub هیییییییییییچ سایت دیگری Root گوشی را نذاشته و درنتیجه Custom Rom هم برای GLX پیدا نمیکنید اما برای گوشی G610 الی ماشاءالله تا آندریود 4.4 هم میاد براش.
دوربین هم که در G4 دیدم واقعا به اندازه دوربین 3مگاپیکسل سامسونگ هم ارزش نداره چون لرزش گیر نداره..خداییش چقدر مگه یک دوربین گرونتر میشه اگر لرزشگیر براش میذاشتن؟؟!! اسمش هم گذاشته دوربین 8..حالا واسه اسپایدار که گفته 13 !! آره جون خودش !!
به هرحال من با تجربه ای که حدود 10 ماه از داشتن G4 داشتم به همه دوستان توصیه میکنم به اندازه کافی پول تو حلق شرکت کذاب و گرونفروش GLX نریزید ! یارو اینقدر سود کرده که G4 را به اندازه 200 تومن ارزون کرد ! گوشی که نمایندگی فاطمی در تهران اون روز میداد 800 تومن (همین Glx G4 بدون NFC) حالا شرکت میده 599 تومن !!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ebaskar تشکر کرده اند:
mymail

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » شنبه 30 آذر 1392 23:49

نکنه میخوای بگی جی ال ایکس هم از همون سنسور s4 استفاده کرده ؟ جفتشون 13 هن لابد کیفیتشون مثل همه . و کیفیت دوربین جی ال ایکس از ایفون 8 مگا پیکسل هم بیشتر تازه دوربین جلوش هم 8 مگاپیکسله
شماهنوز نمیدونی کیفیت عکس یعنی چی که هی مگا پیکسل مگاپیکسل میکنی جوابت هم توی پسهای قبلم دادم یک بار دیگه بشین بخون
برو دوربین های حرفه ای رو نگاه بنداز d3s یا d90 نیکون جفتشون 12 مگاپیکسلن لابد کیفیت s4 بخاطر 13 مگاپیکسل بودن بهتره ؟ یه نگاه به اندازه سنسور های دوربینهاشون بنداز . مگاپیکسل کیفیت عکس برداری رو مشخص نمیکنه درسته که یکی از عوامل هست که توی کیفیت مهمه ولی مهمترینش نوع و اندازه سنسور ه .بعضی مواقع مگاپیکسل بیشتر باعث ایجاد نویز و افت کیفیت تصویر میشه[/quote]

خدا پدرت رو بیامرزه ... منم همین حرف رو توی یک پست دیگه گفتم ... من کی گفتم یکی هستن ... مورد بحث من در مورد اون دو گوشی بود و ربطی به جی ال ایکس نداشت ... این چیزایی که شما نوشتی که هر ننه قمری هم میدونه
مثلا خواستی بگی یک چیزی بلدم ... سامسونگ میاد میشینه یک سال روی دوربینش کار میکنه و باید هم کیفیتش بالاتر باشه .. اما جی ال ایکس به همون شکلی که خریداری کرده روی گوشی ها سوار میکنه و کمترین تغییری هم نمیده ولی بازم کیفیت خوبی دارن و حداقل در برابر پول پرداختی کیفیت بالاتری دارن ... لازمه بدونید این مواردی که شما گفتی کمتر در دوربین یک گوشی موبایل به کار گرفته میشه یا حداقل در حد دوربین های عکاسی نیست
مهندس این کمپانی ها بخاطر اینکه ساختار باریک گوشی حفظ بشه تا یک حد مشخص اندازه سنسور و لنز و ... رو افزایش میدن چون اونوقت باید فکری به حال ابعاد زیاد و سنگین بودن گوشی کنن ... لطف کن اینقدر اطلاعات مهم زندگیت رو به رخ دیگران نکش ..یک وقت می ترسم  

SMH

قبليبعدي