در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: سوالات و مشکلات GLX Spider

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 25 دی 1392 05:33

S.M.Seyednoor,  
در مورد دوربين جلو بله، حق با شما هست. براي من هم بسيار عجيب و غير عادي بود که دوربين جلو 8MP باشه. چون اين دوربين براي مکالمه تصويري استفاده ميشه و بيشتر نياز هست که پردازش براي جلوگيري از سايه انداختن صورت کاربر و مواردي مانند اين روي اون اعمال بشه تا تصوير زشت نباشه. تعداد نقاط در اينچ فقط سرعت ارتباط رو کند ميکنه و بيش از 3 فعلا کاربردي نداره. اما با توجه به اينکه هر برنامه‌اي کيفيت مورد نظر خودش رو ميتونه اعمال کنه وجود اين کيفيت مشکلي هم ايجاد نميکنه. اما من هم مانند شما فکر ميکنم مشکل در درايور ناسازگار با دوربين هست که نياز به بهينه سازي و ست شدن پارامترهاي متناسب با اين کيفيت رو داره که با توجه به اينکه در بسياري از گوشي‌هاي با اين چيپ، اين مشکل بوده و رفع شده، در اين مدل هم با آپديت درايورها مشکل رفع خواهد شد. من فعلا دوربين کيفيت رو به 8 کاهش دادم و مشکل حتي در خالتي که Quick Boot فعال هست ديگه رخ نداده.

برچسب پشت گوشي هم تا به حال که همين بوده و مثلا در G3 نسخه‌هاي مختلف با برچسب‌هاي مختلفي ارائه شده که در چيپ آنتن و سنسور نور و ... تفاوت‌هايي با هم داشتند و البته اين موضوع باعث ناسازگاري‌هايي هم ميشد
اگر به فريموير جديد دسترسي پيدا کرديد ممنون خواهم شد اون رو ارسال بفرماييد. ميتونيد با WinRAR اون رو چند تکه کرده و ارسال کنيد تا اگر وسط اپلود اينترنت نوسان کرد احتمال دوباره کاري کاهش پيدا کنه

ariaceram,  
در مورد اينکه چرا از ليستشون حذف شده من پرسيدم و توضيحي که در پست قبلي نوشتم رو دادند. من با اين گوشي کار ميکنم. تنها مشکلي که وجود داره همين دوربين هست. البته ناگفته نماند که رنگ روي کليد پاور هم رفت (رنگ کليدها مشکي بود که رفت و الان استيل شفافي هست. هر چند نبايد اينطور ميشد. اما ناراحت نيستم، چون اين رنگ رو بيشتر از مشکي ميپسندم  :-) )
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, SMH, milad.z, saeedjiji, ASHKAN95

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تشکر کرده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 16 آذر 1392 15:07

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 10 پست

توسط milad.z » جمعه 27 دی 1392 18:45

چندتا سوال داشتم اولی اینه که فیلم باکیفیت 1080 رو میتونه به راحتی بالا بیاره،اجرای بازی های سنگین مثلgangster vegas وامکان ارتقأ ورژن آنروید آن به ۴.۳یا۴.۴
میزنم به سلامتیه حرفای دلم ک ب کسی نگفتم/ب سلامتیه اینکه کوه درد بودم ولی دم نزدم

ب سلامتیه تنهایی هام...ولی تنهایی رو دوست نداشتم / ب سلامتیه آرزوهایی که نتونستم لمسشون کنم...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب milad.z تشکر کرده اند:
saeedjiji

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 دی 1392 13:28

milad.z,  
در پخش 1080p که هيچ مشکلي نداره
بازي هم من Asphalt8 , Modern Combat4 رو تست کردم و بدون مشکل کار ميکنه. در مورد ارتقا هم اطلاعي ندارم. اما MTK براي اين چيپ 4.3 رو ارائه کرده، اگر احتمالا اگر خود شرکت هم ارائه نکنه، امکان پورت اون وجود داشته باشه

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

SMH, saeedjiji, milad.z

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تشکر کرده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 16 آذر 1392 15:07

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 10 پست

توسط milad.z » پنج شنبه 3 بهمن 1392 02:18

هرچقدر باخودم کلنجار میرم که دیگه طرف گوشی های glx نرم بدلیل نداشتن پشتیبانی نرم افزاری اما آقا مهدی با دفاع همه جانبه از این گوشی آدمو وسوسه میکنه برای خرید،حالا کسی میدونه کی دوباره عرضه میشه
میزنم به سلامتیه حرفای دلم ک ب کسی نگفتم/ب سلامتیه اینکه کوه درد بودم ولی دم نزدم

ب سلامتیه تنهایی هام...ولی تنهایی رو دوست نداشتم / ب سلامتیه آرزوهایی که نتونستم لمسشون کنم...

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تشکر کرده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 دی 1392 00:55

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط karimi_4u » جمعه 4 بهمن 1392 15:21

تابستان ۹۳ سری جدیدشون با همین مشخصات سخت افزاری به بازار وارد میشه
علت عنوان کردن این زمان هم قرار داد با کارخانه ی مرجع هستش

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

توسط karimi_4u » جمعه 4 بهمن 1392 15:30

دوستان من این گوشی رو به هدف داشتن این آیتم ها خریدم
دو سیم کارت
صفحه ۵
اندروید بالا
۱ گیگ رم
۱۶ گیگ فضا
۴ هسته ای

از خرید راضی ام
یه مساله ی خیلی پیش پا افتاده واسه من اینه که تا همین امروز نمیدونستم که چقدر به رابط کاربری سامسونگ وابستگی دارم
من یه گلکسی اس ۲ دارم که وقتی فکرشو میکنم که بعضیا میرن نکسوز میخرن با چه امیدی!
هر جور لانچری هم که نصب شه باز هیچکدوم به پای خود سامسونگ نمیرسه
میخوام بدونم امکانش هست دوستانی که تو کاستوم رام نوشتن ید طولایی دارن بیهن از نسخه هایی که سامسونگ میریزه رو گوشیاش ما هم برداریم و استفاده کنیم؟
شما یه نگاه اجمالی به تنظیمات گوشی که بندازین میبینین خیلی چیزا تو لیست تنظیمات سامسونگ هست که تو اندذوید خام نیست!

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

توسط karimi_4u » جمعه 4 بهمن 1392 15:46

استفاده ی من از NFC و Wifi Direct خیلی زیاده
متاسفانه اندروید با توجه به اوپن سورس بودنش دسترسی کامل به همه ی این مزایا رو سپرده در اختیار شرکت های  عرضه کننده و گوشی ساز
من سیستمهای وایفای دایرکت و ان اف سی رو روی گوشیهای سونی اکسپریا زد یک و الجی اوپتیموس جی و سامسونگ خودم تست کردم از بین همه فقط سامسونگ بود که به نصب نرم افزارهای ترانسفر نیاز نداشت
فرضا برای برقراری ارتباط جهت انتقال فایل از سامسونگ به سونی باید نرم افزار نصب میکردم که این مار انجام بشه. از طرف دیگه از لحاظ رابط کاربری محیط اندروید سامسونگ خیلی حساب شده و پر از ویژگی های ریز و درشته.
میرا کست رو من اصلا هیچ جای این گوشی ندیدم
چیزی که خیلی سر و صدا هم کرد و سیستم جالبیه
تنظیمات تغییر استایل فونت در تنظیمات این گوشی نیست و نیاز به نصب برنامست و تمامی برنامه های تغییر فونت نیازمند روت بودن گوشی هستن
تغییر در صفحات هوم اسکرین امکان پذیر نیست به قولی میشه گفت شما کاملا یک اندروید خام رو در اختیار دارید و این یعنی بالاجبار باید به نرم افزارهای مورد نیاز متوصل شد و این هم یعنی اشغال شدن بیشتر فضای رم!!!
اساتید محترم آیا انجام این عمل یعنی کپی برداری از نسخه های سیانوژن که برای سامسونگ آماده کرده و یا از خود نسخه های سامسونگ و تلفیق با رام فعلی اسپایدر امکان پذیر هست؟؟؟

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

توسط karimi_4u » جمعه 4 بهمن 1392 15:53

در مورد دوربین امیدوارم که حل بشه چون دوستان خیلی باش درگیرن. من از دوربینش استفاده ندارم چون یه گوشی دیگه دارم در کنارش و اون میتونه به خوبی نیازهامو برآورده کنه
تنها ایرادی که خیلی آزارم میداد این بود که گوشی بعد از نصب نرم افزارهای مورد نیازم هرازگاهی خود به خود ریست میشد که مهدی جان عزیز فرمایش کردن احتمالا از نرم افزار باشه. منم همه رو پاک کردم و الان روزی ۲تا نصب میکنم تا خودشو نشون بده که با چه نرم افزاری مشکل داره
حدس و شک من به ادوب ایر هستش
دوستان همچین مشکلی نداشتن؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 4 بهمن 1392 17:38

karimi_4u,  
شما لانچرهاي Go Launcher و Dodol Launcher رو تست کرديد؟ خود من يکي از گوشي‌هايي که دارم سامسونگ هست، حتي يک لحظه بدون لانچر هايي که نام بردم نميتونم با گوشي کار کنم. اين دو لانچر يک سر و گردن بالاتر از لانچر اصلي، لانچر سامسونگ و يا سوني و HTC هستند. به نظر ميرسه 90% مشکلاتي که با گوشي داريد با نصب لانچر مناسب حل ميشه

مشکل دوربين با کاهش کيفيت تصوير به 8MP کامل حل ميشه فعلا. تا ارائه‌ي فريموير جديد فکر ميکنم راهکار بدي نباشه
در مورد زمان توليد مجدد هم من پرسيدم گفتند يک تا دو ماه آينده وارد بازار خواهد شد. فکر ميکنم 5 ماه ديگه رمان ارائه‌ي گوشي 8 هسته‌اي با MT6592 باشه

ضمنا لطفا تمام موارد رو در يک پست ارسال بفرماييد، نه به اين شکل ...

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

توسط karimi_4u » جمعه 4 بهمن 1392 21:01

من در حال حاضر همون لانچری که معرفی کردید رو دارم استفاده میکنم
Dodol
گولانچر رو نمیپسندم چون رم منیجر نداره و باید یه رم منیجر نصب کنم
عرض بنده در خصوص فقط تم نبود
بحث بر سر امکاناتی از قبیل
تغییر در استایل فونت
وایفای دایرکت بدون وجود نرم افزار جانبی و هم چنین ان اف اس بود
بله با دادول لانچر اکثر مشکلاتم مرتفع شد اما مساله ستینگ گوشی هستش که امکانات موجود در نسخه های سامسونگ از لحاظ تکامل خیلی خیلی راضی کنندست
دوربین رو هم روی ۸ تنظیم کردم باز سبز شد!!!

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

توسط karimi_4u » جمعه 4 بهمن 1392 23:52

دوستان چند تا سوال داشتم
من خیلی به مباحث میان افزاری یا همون فیرم ویر آشنایی ندارم
سامسونگ گلکسی اس ۲ دارم که چندین بار نسخه های متفاوتی رو نصب کردم هم رسمی و هم سیانوژن
الان معنی این TWRP و SWAP رو نمیدونم میشه راهنمایی کنید؟
یه سوال دیگه در مورد گوگل اپس که بصورت پیشفرض در گوشی نصب نشدن
میخوام بدونم لیست برنامه ها چیه و اگر بصورت دستی خودمون این کار رو انجام بدیم چه فرقی داره با اینکه بصورت یک فایل جامع از طریق داونلودینگ مود انجام بشن؟
سوال دیگر من اینه که خللی توی اشغال کردن رم بوجود نمیارن؟ چون بصورت عادی فضای قابل استفاده ی رم خیلی مناسبه چون هسته ی خام اندروید در دسترس ماست.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 5 بهمن 1392 00:07

karimi_4u,  
امکان تغيير فونت رو من متوجه نميشم منظور شما دقيقا چيه؟ در هيچ گوشي‌اي نديدم به صورتي پيشفرض امکان تعيين نوع فونت وجود داشته باشه. معمولا فقط امکان تغيير سايز اون وجود داره که در اين گوشي هم وجود داره. علاوه بر اين Dodol Launcher اين امکان رو فراهم ميکنه.
در مورد wifi direct هم برنامه WiFi Shoot! WiFi Direct رو تست کنيد، شايد مشکل شما حل شد
در مورد دوربين من بعد از تنظيم روي 8 به هيچ وجه ديگه اين مشکل رو نداشتم. پيشنهاد ميکنم فريموير که ارائه کردم رو نصب کنيد و بعد يکبار صبر کنيد تا باتري کاملا خالي بشه و در حالت خالي اون رو شارژ کنيد، انشاالله مشکلتون حل خواهد شد

TWRP يک کاستوم ريکاوري هست که جايگزين ريکاوري اصلي گوشي ميشه. SWAP هم در اينجا به معني جابجايي بخشي از فضاي حافظه داخلي به ديتا هست تا برنامه‌هاي بيشتري امکان نصب داشته باشند
نسخه‌اي که به عنوان "پيشنهادي ما" در انجمن ارائه شده اجزاي گوگل که در نسخه‌ي پيشفرض وجود نداره هم به اون اضافه شده.
در مورد رم هم خير، تاثير چنداني ندارند

karimi_4u, SMH

قبليبعدي