در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: سوالات و مشکلات GLX Spider

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 تیر 1393 02:15

mehdi20350,  
اين فريموير هم نسخه‌ي قابل فلش با SP Flashtool هست و طبق آموزشي که در انجمن ارائه شده، درايور، فريموير و SP Flashtool رو دانلود و فريموير رو فلش کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1392 21:48

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 11 پست

توسط mehdi20350 » يکشنبه 15 تیر 1393 02:41

یعنی دیگه هیچ تغییراتی نداره واسه نصب؟
به نظر خودتون می ارزه این فریمویر رو رو گشیم نصب کنم؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 تیر 1393 06:37

mehdi20350,  
همانطور که خودش هم گفته دقيقا همون نسخه‌ي قبلي treq x1 هست که پارتيشن اون اصلاح شده، من نصب نکردم، اما حجم فايل ريکاوري تغييري نکرده بود و احتمالا حجم پارتيشن ريکاوري هم تغيير نکرده که در اين صورت هيچ دليلي براي نصب اون نيست و به راحتي با برنامة‌ي meteos ميتونيد پارتيشن ديتا رو براي اين گوشي به هر سايزي ميخواهيد تغيير بديد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
194

تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 01:29

آرشيو سپاس: 149 مرتبه در 96 پست

توسط ali.4171 » دوشنبه 20 مرداد 1393 14:17

کاستوم ریکاوری های اسپایدر لینکاش مشکل پیدا کرده، لطفا بررسی کنید
viewtopic.php?t=111176

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 23 شهریور 1392 17:46

مشهد مقدس

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط makh25 » جمعه 24 مرداد 1393 08:48

با سلام خدمت دوستان
من برای روت اسپایدر مشکل دارم اگر ممکنه کمکم کنید
درایور صحیح رو گرفتم و روی ویندوز 7 نصب کردم آخرین نسخه Flash_tool رو هم نصب کردم ولی گوشی به حالت دانلودینگ نمیره و Flash_tool  هم این پیغام رو نشون میده

حتی با ویندوز ایکس پی هم نتونستم به حالت دانلودینگ برم
                        بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم                    فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
                        اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد                    من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

مشهد مقدس

توسط makh25 » جمعه 24 مرداد 1393 19:13

یکی از دوستانی که گوشی اسپایدر رو فلش زده لطفاً کمک کنه
                        بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم                    فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
                        اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد                    من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 آبان 1386 03:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط gazaleh123 » شنبه 25 مرداد 1393 00:36

سلام من یک گوشی جی ال ایکس اسپایدر 1 تازه گرفتم صفحه ال سی دیش چشمک میزنه و خاموش و روشن میشه و نمیتونم وارد منو گوشی بشم برای رفع این مشکل چیکار باید بکنم ممنونم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 25 مرداد 1393 20:07

ali.4171,  
ميتونيد ريکاوري رو از لينک فريموير پيشنهادي ما دانلود کنيد (چون به هر حال نياز به فريموير هم هست براي فلش زدن ريکاوري)
makh25,  
شما براي رفتن به دانلود مود بايد اول باتري رو در بياريد و بعد از 10 ثانيه مجددا باتري رو قرار بديد و سه کليد رو نگه داريد. ضمن اينکه قبل از اون بايد در برنامه‌ي SP Flashtool فايل اسکتر رو وارد کرده باشيد و کليد دانلود رو زده باشيد. در همون لحظه که سه کليد رو گرفتيد گوشي رو به کامپيوتر وصل کنيد. اگر مراحل رو درست انجام داده باشيد و درايورها هم نصب شده باشه مشکلي نخواهد بود

ضمنا توجه داشته باشيد که فريموير اسپايدر با اسپايدر1 متفاوت هست و با هم سازگار نيستند. پس به اين مورد هم دقت داشته باشيد

gazaleh123,  
اگر از همون ابتدا مشکل داشته که احتمالا سخت افزاري هست و بهتره به نمايندگي مراجعه کنيد تا براتون تعويض کنند. اگر خير، لطفا بفرماييد چه اتفاقي اقتار که اين وضعيت رخ داد؟

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

مشهد مقدس

توسط makh25 » يکشنبه 26 مرداد 1393 06:31

Mahdi1944 نوشته است:
makh25,  
شما براي رفتن به دانلود مود بايد اول باتري رو در بياريد و بعد از 10 ثانيه مجددا باتري رو قرار بديد و سه کليد رو نگه داريد. ضمن اينکه قبل از اون بايد در برنامه‌ي SP Flashtool فايل اسکتر رو وارد کرده باشيد و کليد دانلود رو زده باشيد. در همون لحظه که سه کليد رو گرفتيد گوشي رو به کامپيوتر وصل کنيد. اگر مراحل رو درست انجام داده باشيد و درايورها هم نصب شده باشه مشکلي نخواهد بود

ضمنا توجه داشته باشيد که فريموير اسپايدر با اسپايدر1 متفاوت هست و با هم سازگار نيستند. پس به اين مورد هم دقت داشته باشيد

خیلی ممنون از راهنمایی ها تون
گوشی که من خریداری کردم اسپایدر 1 هست
فریمور اصلاح شده که شما زحمتش رو کشیدید مربوط به اسپایدر هست ، اگر ممکنه من رو برای روت کردم این گوشی هم راهنمایی کنید.
بازم از لطفتون متشکرم

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 آبان 1386 03:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط gazaleh123 » چهارشنبه 29 مرداد 1393 00:37

با سلام جناب آقای مهدی ظاهرا گوشی جی ال ایکس اسپایدر 1 مشکلات نرم افزاری زیادی داره مشکل چشمک زدن صفحه ال سی دی من با برگرداندن به تظیمات کارخانه حل شد و درست شد  اما باز مشکلاتش همچنان ادامه داره مثلا مموری 32 گیگ که تو دفترچش هم گفته ساپورت میکنه براش گرفتم مموری 32 گیگ سیلیکون پاور دفعه اول که وصل کردم مموری رو شناخت وکنار حافظه داخلی اومد اما یکبار بهش فلش وصل کردیم فلشو شناخت و از روش خوند اما آیکون مموری کارت  از روش رفت و دیگه نمیاد  فیلمها رو تا نصفه پخش میکنه از روی مموری اما همون مموری تو گوشی سامسونگ مشکلی نداره و فیلمو کامل پخش میکنه مشکل عجیب دیگی که پیش اومده اینه که وقتی میخواستم با دوربینش عکس بگیرم آیکون دوربینش موجود نبود و فقط دوربین ثانویش موجود بود که برای  چت ویدیوی میباشد به نمایندگی بردیم میگه اگه تنظیم کارخانه ای کنیم درست میشه تنظیم کارخانه ای کرد درست شد اما تمام اطلاعاتم پاک شد تا حالا بمدت یکهفته دو بار گوشی رو تنظیم کارخانه ای کردم و تمام اطلاعاتم پاک شده آخه این چه گوشیه اگه قرار باشه واسه یه مشکل کوچیک تنظیم کارخانه ای بشه به چه دردی میخوره من سامسونگ هم دارم تا حالا همچین مشکلی پیش نیامده لطفا راهنمای بفرماید برای رفع مشکلات نرم افزاری این گوشی آیا راه حلی هست یا باید هر موقع مشکلی داشت تنظیم کارخانه ای کنیم و اطلاعاتمون پاک بشه آیا مموری 32 رو ساپورت میکنه آیا مارک خاصی از مموری رو ساپورت میکنه لطفا اگر مارکت خاصی رو ساپورت میکنه و ظرفیت خاصی رو که با گوشی سازگار هست بیان بفرمایید متشکرم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 30 مرداد 1393 16:28

makh25,  
فريموير روت، سواپ با TWRP و Gapps رو براي Spider1 هم آماده کردم و اگر باز مثل گذشته در آپلود فايل مشکلي نداشته باشم ارسال خواهم کرد انشاالله
gazaleh123,  
من هم توفيق اجباري شد که اسپايدر رو با اسپايدر1 تعويض کنم. من تا به حال مشکل چشمک زدن صفحه رو نداشتم. مموري هم من الان پاتريوت کلاس 10 دارم و هيچ مشکلي با اون نداره. شايد نياز هست اون رو فرمت کنيد يا پارتيشن تيبل اون مشکلي داره و يا کلاس پايين تري داره و مواردي مانند اين. براي من دوربين هم مشکلي نداره. فريموير شما چه نسخه‌اي هست؟ يک آپديت براي اون ارائه کرده بود اين شرکت که البته مال من همين نسخه‌ي آپديت شده بود و نيازي به آپديت نداشتم. اما ممکنه گوشي شما نياز به آپديت داشته باشه. اين مورد رو هم چک کنيد.
در مورد مارک مموري هم من دو مموري 32 با مارکهاي patriot , silicon power و کلاس 10 دارم که هر دو بدون مشکل با اين گوشي کار ميکنه

خوب اگر بخوام تجريبات خودم از کار با اين دو گوشي بگم اينطور ميشه گفت:
برتري‌هاي Spider1 بر Spider:
1- چيپ قدرتمندتر که پردازنده 1.3 چهار هسته‌اي و پردازشگر گرافيکي قدرتمند mali-400 داره در مقابل اسپايدر که پردازنده 1.2 چهار هسته‌اي و پرازنده گرافيکي PowerVR داره و امتياز Antutu براي اسپايدر 13897 و براي اسپايدر1 امتياز 17190 هست که دليل اون همين تفاوت چيپ 6589 در اسپايدر و 6582 در اسپايدر 1 هست. البته لازم به ذکر هست که طبيعتا مصرف انرژي اين گوشي هم بيشتر از اسپايدر خواهد بود.
2- اضافه شدن قابليت Air Gesture
3- رم به 2GB ارتقا داده شده که در اسپايدر 1GB بود
4- بهبود چشمگير تاچ گوشي در اسپايدر1 به نسبت اسپايدر
5- شفافيت تصوير
6- باريک‌تر و زاويه دار تر شدن درب پشتي
7- حذف کليد زائد پخش موزيک که در اسپايدر وجود داشت و در اسپايدر1 حذف شده
8- قابليت انتخاب اينکه 3G روي کدام سيمکارت فعال باشه

برتري‌هاي Spider بر Spider1:
1- NFC که در اسپايدر وجود داره و در اسپايدر1 حذف شده
2- داشتن چراغ اعلان‌ها (Notificatin light) که در کمال تعجب در اسپايدر1 حذف شده و يا در فريموير فعلي وجود نداره (نتونستم اين موضوع رو چک کنم، اما ممکنه داشته باشه و در اين نسخه از فريموير غير فعال باشه، اما اگر نداشته باشه، بزرگترين ايراد وارد به اسپايدر1 هست)
3- حذف 4 سنسور که البته هيچ يک چندان اهميتي ندارند و عموما مربوط به اضافات accelerometer هست و نبود اون در عمل چندان تاثيري نداره. اما به هر حال 4 سنسور کمتر داره اسپايدر1 به نسبت اسپايدر
4- اسپايدر هر دو سيمکارت معمولي بود، اما در اسپايدر1 سيمکارت 2 ميکرو شده
5- فوکوس دوربين در اسپايدر کاملا بي صدا بود و در اسپايدر1 کمي صدا داره و به نظر اسپايدر روانتر عمل ميکرد (البته کيفيت تصوير هر دو عالي هست و در عملکرد تفاوتي ندارند)
فکر ميکنم عمده‌ترين تفاوت‌ها رو نوشتم، البته مثلا جاي دوربين‌ها هم تفاوت کرده و برخي تفاوت‌هاي کوچک ظاهري ديگه که چندان اهميتي نداره

makh25 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

مشهد مقدس

توسط makh25 » پنج شنبه 30 مرداد 1393 23:17

Mahdi1944 نوشته است:makh25,  
فريموير روت، سواپ با TWRP و Gapps رو براي Spider1 هم آماده کردم و اگر باز مثل گذشته در آپلود فايل مشکلي نداشته باشم ارسال خواهم کرد انشاالله

ضمن عرض تسلیت شهادت امام جعفر صادق , از حسن توجه و زحمات شما کمال تشکر رو دارم و بیصبرانه منتظر فریمور شما هستم .
من هم مموری 32 با مارک pqi و کلاس 10 رو برای این گوشی استفاده کردم و مشکلی نداشت - البته گوشی رو برای پدرم خریدم و پدرم در عملکرد ازش راضیه,
موفق و پیروز باشید.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبليبعدي