در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major II

Major II

no avatar
107

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1392 10:09

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 34 پست

Re: سوالات و مشکلات GLX Spider

توسط rezarahsepar » چهارشنبه 5 شهریور 1393 11:15

آقا مهدی دوستانی که خریداری کردن چند مشکل رو گفتن میخاستم اگه لطف کنید بگید تا چه حدی صحت داره
1.متأسفانه عملکرد باطری خیلی ضعیف به نظر میاد و سریع خالی میکنه اما مدت شارژ شدن خیلی بهتر از گوشی های قبلی شده و فکر میکنم بیش از دو ساعت ونیم طول نکشه
2.دوربین!!!!
3.بعضی بازیا با مشکل روبرو میشه مثل danger dash
4.جی پی اس اصلا خوبی ندارد ومال من بزور بعد از نیم ساعت وصل شد
5.آنتن دهی
6.هنگ کردن در محیطهای شبکه های اجتماعی نظیر بی تاک و لاین هم دیده شده
7.سنسور قطب نما ( direct sensor) هم کلا تعطیله و نوسانات 90 درجه ای در هر جایی که فکرش رو میکنید داره ، تو کوه و بیابون و تو خونه و تو خیابون.
8.پرش شارژ
در مورد باطری خیله ها گفتن ضعیفه و مشکل داره

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 شهریور 1393 10:38

rezarahsepar,  
1- باتري در اندوريد بسيار وابسته به برنامه‌هاي نصب شده و نحوه‌ي استفاده هست. بخوام مقايسه کنم، بله کمي اين گوشي به دليل قدرت بيشتر پردازشگر و گرافيک بيشتر هست. اما شايد در حد 10% تفاوت داشته باشه و من از شارژ اون راضي هستم. اما پرش شارژ داشت که برنامه‌ي Lenovo Power Manager نصب کردم و مشکل به طور کامل هست شد. زمان شارژ از 10% تا 100% براي من يک ساعت و 45 دقيقه طول ميکشه حدودا
2- کيفيت دوربين که بسيار خوب هست؟ با دوربين چه مشکلي داريد؟
3- منظورتون از مشکل دقيقا چي هست؟ من در اسپايدر قبلي برخي مواقع در بازي Angry Birds به مشکل ميخورم که در اين گوشي حل شده و ديگه فريز نميشه که نياز به باز و بسته کردن بازي باشه
4- در مورد GPS حق با شما هست. بايد از برنامه‌ي MT GPS EPO Fix استفاده کنيد تا مشکل رو رفع کنه، احتمالا در آپديت بعدي کانفيگ‌ها اصلاح خواهد شد. الان مال من زير 30 ثانيه در حالتي که A-GPS و اينترنت فعال باشه به ماهواره وصل ميشه
5- آنتن دهي هم براي من عالي هست و هيچ مشکلي در اين زمينه نداره
6- در مورد نظري ندارم چون از هيچ يک از اينها استفاده نميکنم خوشبختانه
7- سنسور مغناطي سنج در هر گوشي‌اي نياز به کاليبره شدن داره که اون هم با چرخوندن‌هاي متوالي انجام ميشه. بعد از کاليبره شدن معمولا خيلي سريع و دقيق نمايش ميده، من با اون مشکلي ندارم
8- براي پرش شارژ راه حل رو بالا نوشتم  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

CAPTAIN PILOT از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 23 شهریور 1392 17:46

مشهد مقدس

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط makh25 » سه شنبه 11 شهریور 1393 12:22

سلام به همه دوستان مخصوصً مهدی آقا
دهه کرامت به همگی مبارک باشه
در حدود 3 هفته استفاده از این گوشی مشکلی در نرم افزار های لاین و وایبر مشاهده نکردم،
مهدی آقا ما منتظر لطف شما در ارائه فریمور سفارشی اسپایدر 1 هستیم ، میدینم سرتون هم خیلی شلوغه ولی اگر ممکنه بصورت چند پارتی آپ کنید
مثلاً پارت های 50 مگا بایتی،
این طوری هم آپلودش راحتره و هم دانلودش.
بازم از زحماتتون متشکرم
                        بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم                    فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
                        اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد                    من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

no avatar
107

تاريخ عضويت

توسط rezarahsepar » سه شنبه 11 شهریور 1393 18:48

درود مهدی جان
سپاس بابت جوابگویی
هرچند یکم طول کشید..  :-o
خوب اون برنامه برای پرش شارژ رو میشه لینک بدید؟پیداش نکردم
و اینکه آیا رام miui رو هماهنگ میکنید یا رام بهتری رو؟؟؟؟؟
باز هم سپاس  :D

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 شهریور 1393 19:04

rezarahsepar,  
لينک برنامه Lenovo Power Manager
http://forum.xda-developers.com/lenovo- ... r-t2649022
در مورد فريموير هم تجربه به من ثابت کرده هميشه بجز رام‌هاي معتبري مثل CM، بقيه موارد بدتر از رام اصلي عمل ميکنند و پورتها هميشه داراي نقص‌هايي هستند که براي کار روزمره مناسب نخواهند بود. پس من ترجيح ميدم رام خود گوشي رو بهينه کنم (اگر مشکل غير قابل حلي نداشته باشه)
در مورد اسپايدر هم رامي رو آماده کردم که بهينه‌تر و کاملتر هست و پارتيشن ديتاي اون رو هم 6GB کردم. دعا کنيد وضعيت اينترنت من با ثبات بشه تا اون رو اپلود کنم انشاالله  :D

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major II

Major II

no avatar
107

تاريخ عضويت

توسط rezarahsepar » سه شنبه 11 شهریور 1393 19:25

بهینه کردید؟
آمادست؟
میشه از تفاوت هاش بگید؟
ممنون بابت لینک  :razz:

Major II

Major II

no avatar
107

تاريخ عضويت

توسط rezarahsepar » سه شنبه 11 شهریور 1393 19:31

ی سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون
فردا گوشی میرسه دستم
چیا رو تست کنم
باطری رو چطوری کالیبره کنم که بیشترین جوابگویی رو داشته باشه؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 شهریور 1393 19:37

rezarahsepar,  
انشاالله مبارک باشه
شما تمام اجزا رو تست کنيد، از تاچ و صفحه نمايش گرفته تا اسپيکر و تماس جاي سيمکارت و مموري و بدنه و بلوتوس و واي‌فاي و ...
براي باتري هم بهترين روش 10 بار شارژ متوالي هست
يعني 10 بار اول رو بگذاريد کامل شارژ و دشارژ بشه و به محض خاموش شدن مجددا به شارژ بزنيد، ضمنا شارژ در حالت خاموش هم بهتر هست

Major II

Major II

no avatar
107

تاريخ عضويت

توسط rezarahsepar » سه شنبه 11 شهریور 1393 19:42

سپاس
منظورم این بود که گوشی رو استفاده کنم تا خاموش بشه؟
یا تا رسید بزنم به شارژ؟
چقدر توو شارژ باشه؟
از بابت تست خیلی نگرانم
توو فرووم glx اکثرا مشکلات زیادی داشتن.از سلول مرده رو lcd گرفته تا مشکل هنزفری و خط سفید وسط lcd و....

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 شهریور 1393 20:13

rezarahsepar,  
بله، استفاده کنيد و تا خاموش شد با کمترين تاخير اون رو به شارژ بزنيد. اين روش باعث ميشه تمام سلولها فعال و باتري به ظرفيت نهايي خودش برسه. سه نوبت اول بسيار اهميت بيشتري دارند
در مورد تست هم مشکل پيکسل مردگي رو خيلي دقت کنيد، با يک تصوير سفيد و يک تصوير سياه به خوبي ميتونيد تست کنيد
مشکل خط سفيد وسط صفحه هم ربطي به گوشي نداره و مشکل برچسبي هست که روي گوشي زدند، من هم که گرفتم، همونجا يکي ديگه هم داشت ميگرفت که هر دو گوشي اين مشکل رو داشت و من که بررسي کردم ديدم مشکل از برچسب هست که هر دو برچسب رو کنديم و مشکل حل شد. برچسبي که روي گوشي زده کيفيت خوبي نداره، اما برچسب دوم که در جعبه هست کيفيت خوبي داره (البته من به شخصه هرگز برچسب روي صفحه نميزنم و اگر باشه هم حذف ميکنم)
من هم به دليل همين نگراني‌ها با هزينه‌ي بيشتر ترجيح دادم از فروشگاه بخرم که همونجا بتونم تست کنم

Major II

Major II

no avatar
107

تاريخ عضويت

توسط rezarahsepar » سه شنبه 11 شهریور 1393 20:18

ببخشید زیاد سوال میکنم
باز هم نگفتید گوشی برای شارژ اولیه چقدر توو شارژ باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در کل شما با مشکل خاصی در مورد تست روبرو شدید؟
و اینکه اگه میشه لطف کنید بگید رامی که آماده و بهینه کردید چه تفاوت هایی با رام اصلی داره و اینکه کی آپلود میکنید؟؟
سپاس ^:)^

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 شهریور 1393 21:14

rezarahsepar,  
رامي که اماده کردم مانند بقيه رامهاي من، TWRP, SWAP، Gapps و روت شده هست. برخي برنامه‌هاي اضافي رام هم حذف شده. البته بايد لانچر رو هم حذف ميکردم چون لانچري که استفاده شده خيلي مشکل داره، اما گفتم شايد دوستاني اون رو بخواهند و اونهايي که لازم ندارند هم اون رو بدون نگراني حذف کنند تا لانچر اصلي اندرويد فعال بشه و امکان نصب لانچر ديگه‌اي هم وجود داشته باشه. در کل سعي کردم با کمترين تغييرات بهينه و امن بشه
شارژ اوليه 4 ساعت هم کافي هست. مهم چند نوبت شارژ و دشارژ شدن اوليه باتري هست  که خيلي موثر هست در شارژ گوشي، اما زمان بيشتري در شارژ باشه هم براي اين باتري‌ها مشکلي ايجاد نميکنه و ضرري نداره
من زمان تست فقط اون برچسب مشکل داشت که ظاهرا يک مشکل عمومي بود و با کندن اون مشکل حل شد. مورد ديگري نبود
رام رو هم سعي ميکنم امشب مجددا سعي کنم آپلود بشه. اما اينترنت شديدا طي ماههاي اخير نوسان داره و شبانه هم کند ميشه. طي اين مدت حتي من از دانشگاه هم امکان آپلود نداشتم که بسيار عجيب بود (سرعت دانلود برخي مواقع تا 12MB/s هست، اما آپلود افتضاح و وسط کار قطع ميشه ...)

قبليبعدي