در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

سوالات و مشکلات GLX Spider

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 12 دی 1392 22:20

دوستان می توانند سئوالات و مشکلات خود را در مورد گوشی GLX Spider در این تاپیک عنوان نمایند.

همچنین عنوان هر گونه سئوال در خصوص محدودیت شبکه اینترنتی ایران برخلاف قوانین است و بلافاصله پاک خواهد شد.

زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
ghiasoddin, CentralWeb, mahdirg, ASHKAN95

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

Re: سوالات و مشکلات GLX Spider

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 12 دی 1392 22:27

Mahdi1944 نوشته است:سلام دوستان
من GLX Spider‌رو گرفتم و حدود يکروز هست دارم با اون کار ميکنم، فريموير اصلي، فريموير پيشنهادي و ريکاوري و ... رو هم براي اون آماده کردم، به زودي همراه با فريموير Sky DualCore آپلود خواهد شد
در اين يک روز هيچ مشکلي نداره، چيزي که بسيار متعجب شدم ميزان رم آزاد اون بود. من قبلا با گوشي‌هاي mtk6589 , mtk6589T کار کرده بودم و همگي حدود 650 مگابايت رم از ابتدا اشغال بود. اما اين گوشي در حالت خام و فقط با نصب Dodol Launcher حدود 405 مگابايت از 969 مگابايت اشغال بود و بعد از بهينه سازي و حذف BloatWare هاي اون شد 301 مگابايت اشغال که برام غير قابل باور بود. بعد از نصب تمام برنامه‌هايي که هميشه نصب ميکنم (حدود 450 برنامه) و مديريت رخداد‌ها، الان 370 تا 415 مگابايت اشغال هست که عملا مشکلي در زمينه‌ي رم نخواهد داشت و بزرگترين نگراني خود من مرتفع شد  :D
از لحاظ کيفيت صفحه، تاچ، بدنه و دوربين بسيار بسيار عالي و رضايت بخش هست. مصرف باتري هم همينطور که از 6589 انتظار ميرفت يک شاهکار هست. OTG بدون روت يا هيچ کار اضافي و با کابل استاندارد قابل استفاده هست. رنک اون توسط Antutu هم 13710 شد که باز مطابق پيش بيني خودم بود. شارژر بيسيم هم در بسته‌ي گوشي وجود نداره و بايد جدا خريداري بشه. حدود 2 ساعت شارژ کامل طول ميکشه و شارژر اون مشابه G3 هست. تقريبا هيچ ايرادي نميشه از اون گرفت. تنها موردي که ديدم قدرت صداي کم و مشابه اما بسيار با کيفيت‌تر G3 بود که اگر صدا کمي بلندتر بود بسيار عالي بود. همچنين يک کليد براي پخش موزيک داره که هر موقع زده بشه به صورت تصادفي يک آهنگ از مموري رو پخش ميکنه!!!! که اين مورد براي من بسيار ازار دهنده بود و کلا اون کليد رو غير فعال کردم. اگر اين کليد براي دوربين استفاده ميشد بسيار بهتر بود. نور فلش هم قدرت کمي بيشتر از G3 داشت که رضايت بخش هست. نسخه‌ي سيستم عامل هم 4.2.2 هست

در مجموع به همه‌ي دوستان توصيه ميکنم در خريد اين گوشي شک نکنند. به نسبت Zopo C2, C3 , Xepria C, Huawei G700 , Galaxy Grand 2 بسيار بهتر و مقرون به صرقه‌تر و انتخاب بهتري هست. البته Galaxy Grand 2 , Huawei G700 رم بالاتري دارند و شايد اين موضوع براي برخي مهم باشه. اما با توجه به سيستم عامل بهينه‌اي که اسپايدر داره من به شخصه از خريد اين گوشي بسيار خوشحالم

GPS رو هنوز تست نکردم کامل، اما از درون خانه 4 طبقه و با اينترنت فعال 10 دقيقه طول کشيد تا وصل بشه که به نظر زمان مناسبي ميرسه، در فضاي باز هنوز تست نکردم.

مورد آخر هم اينکه طبق بررسي من MTK6589 چون از هسته‌هاي A7 استفاده ميکنه بسيار بهينه‌تر از MTK6589T هست که از هسته‌هاي A9 استفاده ميکنه و مصرف رم کمتري هم داره، در عوض بنچمارک اونها حدود 700 امتياز اختلاف داره (MTK6589T با رم 2GB تست کردم که اين هم در امتياز بالاتر موثر هست). پس اختلاف به نسبت مصرف انرژي بسيار بهينه‌تر هست در 6589 و از اين لحاظ برتر هست. لازم به ذکر هست که mtk6592 که 8 هسته‌اي هست هم از همين هسته‌هاي A7 استفاده ميکنه که اين هم مهر تاييدي بر برتري و بهينه‌تر بودن اين هسته‌ها هست (MTK6592 بنچمارکش 27000 هست)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

mahdirg, S.M.Seyednoor, ASHKAN95, majid3173, abbas.m.k, CentralWeb, saeedjiji, ali.4171, persiandev, Tolidemihan

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 12 دی 1392 22:31

من بارها چک کردم و اين مشکل رو نديدم. دوربين‌ها به خوبي کار ميکنه، کيفيت هم بسيار خوب و قابل دفاع هست  :D
البته من زمان خريد به طور کامل تمام اجزا رو تست کردم (فروشنده کلي تعجب کرده بود که چرا اينقدر تست ميکنم  :grin: )
در مورد شارژ بيسيم هم متاسفانه نداشتند نمايندگي شيراز، اما اين موارد بعيد نيست، چون به روش القايي شارژ ميشه و خود تکنولوژي هم هنوز تازه هست و ...

ghiasoddin نوشته است:آقا مهدی یه تاپیک جداگانه برای بررسی مشکلات اسپایدر نمی‌زنین؟
یه مشکلی که دیدم چندتا از دوستانی که اسپایدر رو خریدن داشتن این بود که هر چند وقت یه بار تو دوربین که می‌رن صفحه سبز می‌شه و مجبور می‌شن یه بار گوشی رو خاموش و روشن کنن تا درست بشه. همچین مشکلی ظاهرا تو بعضی گوشی‌های دیگه هم بعضا اتفاق افتاده که بعضی موارد با ریست کردن کلا حل می‌شده بعضی موارد هم به خاطر مشکل اتصالات دوربین گوشی بوده. شما با این مشکل رو به رو نشدین؟
و اینکه کاش می‌شد شارژر وایرلس رو هم بگیرین و یه تستی بکنین اونو هم یکی از دوستان می‌گفت که وقتی گوشی رو رو شارژر وایرلس می‌ذاره دماش خیلی بالا می‌ره.

CentralWeb, S.M.Seyednoor

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 تیر 1392 23:47

آرشيو سپاس: 16 مرتبه در 7 پست

توسط ghiasoddin » جمعه 13 دی 1392 02:42

حالا شارژر زیاد هم بحثش مهم نیست ولی اگه یه سر به www.mobile.ir هم بزنین افراد زیادی رو می‌بینین که گفتن مشکل دوربینو داشتن که امیدوارم حل شده باشه یا شرکت هرچه زودتر حلش کنه
متشکرم که خیلی سریع تاپیک رو ایجاد کردین :D

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 13 دی 1392 15:10

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط majid3173 » جمعه 13 دی 1392 15:16

سلام آق مهدی
یه سوال داشتم ، می خواستم بدونم چطوری کليد پخش موزيک گوشی GLX Spider را غیر فعال نمودید ؟
باتشکر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 13 دی 1392 16:39

ghiasoddin,  
در مورد دوربين قطعا مشکل از برنامه‌ي دوربين هست. من امکان Fast Boot‌ رو روي گوشب فعال کردم و يکبار وقتي از برنامه‌ي دوربين خود گوشي تست کردم اين مشکل پيش اومد. اما من هميشه از Camera FV-5 استفاده ميکنم و با اون چنين مشکلي رخ نميده. چيزي که من تريس کردم اختلال در Camera و Gallery هست که برخي مواقع که پارامترهايي در رم تغيير کنه رخ ميده (روي گوشي يکي از دوستان اين موضوع وجود داشت)

majid3173
,  
با برنامه‌ي Autoruns کل برنامه‌هايي که در ليست رخداد اين کليد وجود داشت رو غير فعال کردم، الان اين کليد کاري نميکنه جز اينکه وقتي گوشي خاموش هست و اين رو ميزنم صفحه رو روشن ميکنه و مشابه کليد پاور در واقع عمل ميکنه :D

ASHKAN95, milad.z, CentralWeb, ghiasoddin, VINCENZO70, S.M.Seyednoor

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 13 دی 1392 15:10

سوالات و مشکلات GLX Spider

توسط majid3173 » جمعه 13 دی 1392 18:23

از شما متشکرم
راستش من تازه گوشی اسپایدر خریدم و این دکمه توی ذوقم زده و زیاد هم توی کارای کامپیوتری وارد نیستم ببخشید برنامه‌ي Autoruns چیه و از کجا می توانم دانلود کنم و دقیقا باید چیکار کنم .
خیلی ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 13 دی 1392 18:52

majid3173,  
براي اين کار بايد اول روت کنيد گوشي رو که فريموير و آموزش‌هاي اون رو در انجمن گذاشتم. بدون روت نميتونيد کاري انجام بديد
AutoStarts يک برنامه‌ي مجاني هست که از بازار هم احتمالا ميتونيد دانلود کنيد.

CentralWeb, SMH, MASTER

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

دوشنبه 16 دی 1392 18:06

توسط VINCENZO70 » سه شنبه 17 دی 1392 00:29

Mahdi1944 نوشته است:ghiasoddin,  
در مورد دوربين قطعا مشکل از برنامه‌ي دوربين هست. من امکان Fast Boot‌ رو روي گوشب فعال کردم و يکبار وقتي از برنامه‌ي دوربين خود گوشي تست کردم اين مشکل پيش اومد. اما من هميشه از Camera FV-5 استفاده ميکنم و با اون چنين مشکلي رخ نميده. چيزي که من تريس کردم اختلال در Camera و Gallery هست که برخي مواقع که پارامترهايي در رم تغيير کنه رخ ميده (روي گوشي يکي از دوستان اين موضوع وجود داشت)

majid3173
,  
با برنامه‌ي Autoruns کل برنامه‌هايي که در ليست رخداد اين کليد وجود داشت رو غير فعال کردم، الان اين کليد کاري نميکنه جز اينکه وقتي گوشي خاموش هست و اين رو ميزنم صفحه رو روشن ميکنه و مشابه کليد پاور در واقع عمل ميکنه :D

دوست عزیز منم همین مشکل دوربین رو دارم چاره چیه باید چکار کنم
با چندتا برنامه دیگه هم امتحان کردم مشکل حل نشد

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 17 دی 1392 03:04

VINCENZO70,  
با توجه به اينکه ظاهرا بسياري با اين مشکل رو به رو هستند. من بسياري سايتهاي چيني که گوشي‌هاي با چيپ mt6589 و مشکل سبز شدن صفحه مواجه بودند رو بررسي کردم. روشهاي مختلفي براي رفع اين مشکل به کار برده و يا پيشنهاد شده بود. يکي از روشهايي که به نظر شايد احمقانه ميرسيد اين بود که اگر گوشي نو اين مشکل رو داره کافيه يکبار اجازه بديد شارژ گوشي کامل خالي بشه و خودش خاموش بشه. بعد در حالت خاموش اون رو شارژ کامل کنيد. دوربين و تمام سنسورها کاليبره شده و مشکل به طور کامل مرتفع خواهد شد. هر چند که چندان به نظر منطقي نميرسيد اما انجام دادم و ديگه با حالت‌هاي قبلي که اين مشکل ايجاد ميشد و هر حالتي که تست کردم تا الان اين مشکل رخ نداده. به يکي ديگر از دوستان هم همين رو توصيه کردم و ايشون هم ظاهرا مشکلشون حل شده فعلا

علاوه بر اين روشهاي ديگه‌ي چون فرمت و مستر ريست، پاک کردن ديتا و کش برنامه‌ Gallery، نصب کاستوم ريکاوري و Fix Permissions و مواردي مانند اين هم توصيه شده بود که من همگي اين موارد رو قبلا انجام داده بودم. اما اين دشارژ کامل و شارژ در حالت خاموش فعلا که ظاهرا جواب داده. دوستاني که اين مشکل رو دارند هم تست کنند، شايد مشکلشون رفع بشه (همچنان دليلي براي اين موضوع پيدا نميکنم. اما براي مشکل سنسور مغناطيس چيپ mtk6589 هم برخي مشکل داشتند همين توصيه شده بود که البته اين مورد در اسپايدر ديده نشده تا به حال)

البته ظاهرا دليل اصلي اين مشکل ست نشدن برخي پارامترها زمان شروع به کار دوربين هست که با آپديت فريموير بايد مرتفع بشه. اما اين روش هم فعلا که جواب داده. تا چه حد کمک کنه رو بايد ديد ...

SMH, MASTER, VINCENZO70, ASHKAN95

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

دوشنبه 16 دی 1392 18:06

توسط VINCENZO70 » سه شنبه 17 دی 1392 23:02

Mahdi1944 نوشته است:VINCENZO70,  
با توجه به اينکه ظاهرا بسياري با اين مشکل رو به رو هستند. من بسياري سايتهاي چيني که گوشي‌هاي با چيپ mt6589 و مشکل سبز شدن صفحه مواجه بودند رو بررسي کردم. روشهاي مختلفي براي رفع اين مشکل به کار برده و يا پيشنهاد شده بود. يکي از روشهايي که به نظر شايد احمقانه ميرسيد اين بود که اگر گوشي نو اين مشکل رو داره کافيه يکبار اجازه بديد شارژ گوشي کامل خالي بشه و خودش خاموش بشه. بعد در حالت خاموش اون رو شارژ کامل کنيد. دوربين و تمام سنسورها کاليبره شده و مشکل به طور کامل مرتفع خواهد شد. هر چند که چندان به نظر منطقي نميرسيد اما انجام دادم و ديگه با حالت‌هاي قبلي که اين مشکل ايجاد ميشد و هر حالتي که تست کردم تا الان اين مشکل رخ نداده. به يکي ديگر از دوستان هم همين رو توصيه کردم و ايشون هم ظاهرا مشکلشون حل شده فعلا

علاوه بر اين روشهاي ديگه‌ي چون فرمت و مستر ريست، پاک کردن ديتا و کش برنامه‌ Gallery، نصب کاستوم ريکاوري و Fix Permissions و مواردي مانند اين هم توصيه شده بود که من همگي اين موارد رو قبلا انجام داده بودم. اما اين دشارژ کامل و شارژ در حالت خاموش فعلا که ظاهرا جواب داده. دوستاني که اين مشکل رو دارند هم تست کنند، شايد مشکلشون رفع بشه (همچنان دليلي براي اين موضوع پيدا نميکنم. اما براي مشکل سنسور مغناطيس چيپ mtk6589 هم برخي مشکل داشتند همين توصيه شده بود که البته اين مورد در اسپايدر ديده نشده تا به حال)

البته ظاهرا دليل اصلي اين مشکل ست نشدن برخي پارامترها زمان شروع به کار دوربين هست که با آپديت فريموير بايد مرتفع بشه. اما اين روش هم فعلا که جواب داده. تا چه حد کمک کنه رو بايد ديد ...

بنظر منطقی نمیاد با این روش مشکلش حل بشه ولی باز امتحان می کنم
میشه یه توضیح هم راجب به این(
پاک کردن ديتا و کش برنامه‌ Gallery، نصب کاستوم ريکاوري و Fix Permissions)بدین که به چه صورت باید انجام بشه و یا آمورشش رو بذارین
و در آخر اینکه با کیبوردش خیلی مشکل دارم اصلا دقیق نیست همش اشتباه تایپ میکنه حساسیتش خوب نیست سرعت تایپ رو میگیره من خیلی ب کیبورد سامسونگ عادت کردم ب نظرتون چکار کنم کیبردی نیسیت که مثل کیبرد سامسونگ باشه؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 دی 1392 05:21

VINCENZO70,  
بله، همينطور که گفتم روشي که گفته شده به نظر غير عقلاني مياد. اما فعلا که ظاهرا مشکل رفع شده. اما ممکنه مثلا هر از چند بار نياز باشه اين کار صورت بگيره (در صورتي که آپديت نشه و پارامترها صحيح ست نشه)
کاستوم ريکاوري که براي اين گوشي اماده کردم و در انجمن قرار دادم. البته متاسفانه چون کرنل اين گوشي حجيم هست. مجبور شدم برخي گرافيک‌ها رو کاهش حجم بدم تا بشه در پارتيشن ريکاوري گوشي جا داد و به همين دليل کمي برخي نوشته‌ها بي کيفيت شده که در حال بررسي روشهاي ديگه‌اي براي رفع اين مشکل هستم (استفاده از سورس TWRP نسخه‌ها قديمي‌تر احتمالا ميتونه کمک کنه)
همينطور با CWM ميشه Fix permissions‌ رو انجام داد. براي حذف کش و ديتاي گالري هم کافيه فريموير روت شده رو نصب کنيد و يا گوشي رو با همين ريکاوري‌ها خودتون روت کنيد و با برنامه‌هايي مثل system tuner اين کار رو انجام بديد
در مورد کيبورد هم که خود من هميشه کيبورد AI Type Keyboard استفاده ميکنم و هيچ وقت از کيبورد پيشفرض هيچ گوشي‌اي استفاده نميکنم. به شما هم توصيه ميکنم اين کيبورد رو تست کنيد شايد براي شما هم مناسب باشه. حساسيت تاچ بدون برچسب روي صفحه براي من رضايت بخش هست

VINCENZO70, SMH, S.M.Seyednoor, ASHKAN95

بعدي