در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

Re: بررسی گوشی GLX G4

توسط panda64 » دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 18:51

عزیز مرسی از توضیحات شما اما فکر کنم شما یکم هم دارید تبلیغ می کنید واقعا از رقبا بهتره؟ گوشیهایی به این خوبی اما خارجی حدود چند قیمت هستند؟!؟!؟!
چون من 1 بار خواستم این گوشی را بخرم اما فروشنده گفت ارزش نداره 100 بزار روش خارجی بخر(متاسفانه اون گوشی یادم نیست)!!! حالا نظر شما را می خواهم
با سپاس

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 21:15

romeo2,  
من توصيه نميکنم تست کنيد، چون اگر کار نکنه ريکاوري خود گوشي رو هم از دست ميديد و تا زماني که اين گوشي در اختيار من قرار بگيره و ريکاوري براي اون بنويسم احتمالا بايد منتظر بمونيد. چون فريموير و ريکاوري اصلي اون جايي نيست که دانلود کنيد. اما اگر اهل ريسک هستيد، با توجه به چيزي که من در G4 ديدم، بالاي 60% احتمال ميدم اين دو کاملا مشترک باشند و تفاوت در NFC باشه که اون هم به نظر ميرسه در باتري باشه. اما باز تاکيد ميکنم تا زماني که نبينم اين گفته‌ي من فاقد اعتبار هست و صرفا يک حدس هست ...

panda64
من چرا بايد تبليغ کنم؟ نه اين گوشي مال من هست که تعصبي به اون داشته باشم. نه مالک اين شرکت هستم!

من چيزي که ديدم و با اون کار کردم رو گفتم، اين گوشي بزرگترين مشکلش فلش ضعيف اون هست که عملا ميشه گفت فلش نداره که اصلا در شان اين گوشي نبود، اما از لحاظ کيفيت صفحه، کيفيت ساخت، سيستم عامل و ديگر موارد فني واقعا عالي هست. کيفيت بدنه و صفحه به راحتي قابل رقابت با برندهاي معتبر هست، من تا جايي که گشتم حتي HUAWEI همچين گوشي‌اي در اين رنج نداره و از لحاظ نسبت قيمت به امکانات هم بهترين انتخاب در اين رنج هست

مثلا اين رو با گالاکسي نوت مقايسه کنيد، فقط 0.2MHZ پردازنده‌ي اون قوي‌تره و رم اون  1GB هست و حافظه‌ي داخلي (که از نظر من حافظه‌ي داخلي اهميتي نداره) اما تک سيمکارت هست و حتي به اندرويد 4 هم ارتقا داده نشده و قيمت اين گوشي با 2.3.4 حدود يک ميليون و 600 هزار تومان هست. در حال که اين گوشي دو سيمکارت هست و مجهز به اندرويد 4.1.1 و با قيمت 700 هزار تومان، ديگه خودتون مقايسه کنيد ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
reza4087, freez578, hesperus, anga2009, interceptor, CentralWeb, R-F, mm1990, ASHKAN95, panda64, MASTER, A3eman, CAPTAIN PILOT, Solver, hamed_713, كيارش, rezapf, HESAM-007

New Member

نماد کاربر
19

تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 22:57

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 5 پست

توسط soheilesy » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 23:28

دوستان لطفا پخش ویدئو 1080 رو هم چک کنید ... ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 13 اردیبهشت 1392 00:24

soheilesy,  
يک کليپ 1080p رو تست کردم، با برنامه‌ي MX Player تصوير لگ نداشت و کاملا روان بود، اما صدا برخي مواقع قطع ميشد و فقط تصوير وجود داشت. اما مجددا که صدا بر ميگشت، صدا و تصوير با هم همزمان بودند. صدا هم ممکنه به خاطر کدک متفاوت صوت بوده باشه. ممکنه با ويدئو ديگري چنين مشکلي نداشته باشه. البته همين کليپ در Galaxy R هم دقيقا همين وضعيت رو داره و در R خود ويدئو هم کمي لگ داشت، در مجموع قابل قبول و بهتر از Galaxy R بود. در ويدئوهاي غير FullHD هم کاملا روان و مناسب پخش ميشد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ASHKAN95, reza4087, CAPTAIN PILOT, CentralWeb, HESAM-007

New Member

نماد کاربر
19

تاريخ عضويت

توسط soheilesy » جمعه 13 اردیبهشت 1392 11:10

فرمت ویدئو چی بود ؟ آیا کدک های ام ایکس پلیر رو هم نصب کردید ؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 13 اردیبهشت 1392 11:34

soheilesy,  
اين کليپ MP4 بود
بدون کدک‌ها که اصلا برنامه قابل اجرا نيست  :-)

CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, reza4087, CentralWeb

New Member

نماد کاربر
19

تاريخ عضويت

توسط soheilesy » جمعه 13 اردیبهشت 1392 16:31

در مورد کیفیت ساخت ... شما مورد مشکوکی مشاهده نکردید !؟  :grin:

مثلا محل اتصال کابل USB بعد ها دچار مشکل نخواهد شد !؟

من یک تجربه ناموفق با جی ال ایکس دارم ... می ترسم 700 هزار تومن دود شه بره هوا !!!

یه سوال دیگه !

تراکم پیکسل ها کافی هست ؟

یعنی 540*960 برای 5.3" کافی هست ؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 13 اردیبهشت 1392 22:56

soheilesy,  
من حدود يک هفته با اين گوشي کار کردم، به لحاظ کيفيت ساخت بدنه، صفحه، تاچ و ... مشکلي نديدم و بسيار رضايت بخش بود. سوکت شارژ اون کمي عميق‌تر از استاندارد هست و باعث ميشه با کابلهاي ديگر گوشي‌ها کمي لق باشه، اما با کابل خود گوشي مشکلي نداشت، به طور کلي اگر از سوکتهاي MicroUSB درست استفاده بشه، مشکلي نخواهد بود. اما اگر مثلا برعکس کابل رو بخواهيد وصل کنيد و دقت کافي رو نداشته باشيد، قطعا خواهد شکست، نه فقط براي اين برند و اين گوشي، بلکه براي تمام گوشي‌هايي که از اين سوکت استفاده ميکنند

کيفيت صفحه مشکلي نداشت و به نظر کافي ميرسيد. اما از گالاکسي نوت کمي پايين تر هست

A3eman, HESAM-007, CentralWeb, reza4087, soheilesy, ASHKAN95, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, behrad90

New Member

نماد کاربر
19

تاريخ عضويت

توسط soheilesy » شنبه 14 اردیبهشت 1392 19:00

ممنون  :razz:

یک مورد دیگه هم هست که زیاد شنیدم ... اینکه تاچ گوشی در هنگام اتصال به کامپیوتر از کار میوفته یا اینکه خیلی کند میشه !!!

در مورد کیفیت فیلم برداری هم توضیح بدید ... آیا وقتی فیلم گرفته شده توسط گوشی در یک صفحه نمایش بزرگتر پخش میشه کیفیت لازم رو دارد ؟

چون من یک گوشی سامسونگ گلکسی اس ال داشتم که فیلمهاش خیلی نویز داشت ...

در مورد کارخانه هم تحقیق کردم ... این شرکت و شرکت جی فایو هر دو زیر مجموعه ی زیرون گروپ هستند ...

متاسفانه هیچ یک از قطعات در داخل تولید نمیشه ... حتی گوشی های هوشمند جی ال ایکس هم در خارج منتاژ میشه !

به نظر شما آیا این گوشی ایرانی محسوب میشه ؟

در سایت های خارجی از این گوشی به عنوان یک محصول درجه 3 یاد میشه !

:?

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2583

تشکر کرده: 1842 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 14 اردیبهشت 1392 20:57

سلام دوستان
اگر مدلِ 8 هسته ای این گوشی رو خریدین لطفاً در مورد باتریش خیر بدین که چقدر کار میکنه .
با تشکر
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 14 اردیبهشت 1392 21:36

soheilesy,  

متاسفانه به اين گوشي دسترسي ندارم، اما به نظر ميرسه دوربين هر دو گوشي يکسان هستند (چون درايورهاي دوربين اين دو گوشي با هم سازگار هستند)

اما کيفيت تصوير و فيلم‌برداري بسيار قابل قبول هست و از گوشي ديگه‌ي خودم يعني galaxy R بهتر هست. اما مشکل همچنان در فوکوس ديوانه وار اين گوشي هست که ظاهرا اپديت براي اون ارائه شده. تا اين مشکل و مشکل سروته بودن فيلمبرداري حل نشه، عملا فيلمبرداري قابل استفاده نيست ...

تحقيق شما از کارخانه هم دقيق نبوده، گوشي‌هاي SKY , Snowy با همکاري شرکت G-five ساخته شدند و گوشي‌هايG4 , G3 توسط شرکت Alps که يکي از برندهاي مطرح در حوزه‌ي سخت افزار محسوب ميشوند. شرکتهاي ديگه‌اي مانند HappyTek هم با همکاري اين شرکت، کار بازار يابي براي طرح‌هاي OEM رو انجام ميدن. طبق چيزي که از يکي از مصاحبه‌هاي مسئولان اين شرکت ديدم، به هيج وجع ادعا نکرده بودند که ايراني هست، خود اونها هم اعلام کردند که حدود 30% کار گوشي در ايران انجام ميشه که در آينده قول افزايش اون رو دادند

اما احمقانه‌ترين و مسخره ترين چيزي که ميشه در مورد يک گوشي بررسي کرد، همين بحث هميشگي کجايي هست، اي دروغ ميگه ايراني نيست و امثال اينها هست. الان تمام شرکتهاي دنيا تقريبا در چين توليد ميکنند. شرکتها طراحي ميکنند، امتيازات اون دارند و پشتيباني نرم افزاري و سخت افزاري اون رو به عهده ميگيرند. فرايند توليد تمام برندهاي مطرح از جمله غول اين صنعت يعني اپل! کاملا در شرکت foxconn چين انجام ميشه. پس احتمالا اپل هم کلاهبردار هست و دروغ ميگه که آمريکايي هست و ...

در مورد کيفيت اين گوشي هم هيچ يک از چيپ‌هاي سري MTK6577 در گوشي‌هاي درجه پايين استفاده نميشوند و دقيقا همين چيپي هست که شرکت Lenovo هم به شکل گسترده از اون استفاده ميکنه. اين چيپ به شخصه بر اساس تجربه‌‌اي که در اين حوزه دارم، يکي از برترين معماري‌ها رو داره و اون رو به ديگر چيپ‌ها ترجيح ميدم، در ورد کيفيت قطعات ديگه هم من حدود دو هفته هست که با گوشي‌هاي جديد اين شرکت کار کردم و براي اونها ابزار و فريموير آماده کردم. هيچ مشکلي که نشون بده کيفيت پايين هست نديدم و به نظرم بسيار عالي هستند. هر چند بايد صبر کرد و ديد. اما حتي G1 هم که بيش از 1 سال پيش توسط اين شرکت ارائه شده بود در سري نهايي توليدش ديگه مشکلي نداشت. پس من به اين موضوع خوش‌بين هستم

البته مشکل اصلي اين شرکت پشتيباني ضعيف اون هست که خود من هم در خريد مردد بودم، اما وقتي يکي از گوشي‌هاي اين شرکت رو تست کردم و تونستم تمام ابزارهاي لازم رو براي اون اماده کنم. ديگه به شخصه در صورتي که مشکل سخت افزاري نداشته باشه، نيازي به پشتيباني شرکت ندارم. اين فايلها در انجمن هم ارائه شده تا اين نقص اساسي که به نظر من اين شرکت داره بهبود پيدا کنه، همچنين بحث و تبادل نظر در اين حوزه هم به نظرم بسيار مفيد خواهد بود

MOHAMMAD_ASEMOONI,  
فکر ميکنم تاپيک رو با Galaxy S4 اشتباه گرفتيد  :-)
اين تاپيک مربوط به GLX G4 هست. اما در يک جمله، هرگز به سمت گوشي‌هاي با چيپ Exynos سامسونگ حرکت نکنيد، فاجعه هستند. سعي کنيد از چيپها‌ي Tegra يا Snapdragon اين شرکت استفاده بفرماييد
لطفا در اين تاپيک به بحث در مورد S4 ادامه نديد تا نظم تاپيکها حفظ بشه، در صورتي که نياز داريد، در بخش سامسونگ تاپيکي براي اين گوشي ايجاد کنيد  :D

HESAM-007, soheilesy, CentralWeb, MOHAMMAD_ASEMOONI, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, ASHKAN95

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2583

تشکر کرده: 1842 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 14 اردیبهشت 1392 21:54

سلام
بله , درسته . عجب سوتی .
S4 تاپیک داره تو این سایت ؟
اگه بله لینک لطفاً
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

قبليبعدي