در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major I

Major I

نماد کاربر
383

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 فروردین 1390 20:26

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

آرشيو سپاس: 2968 مرتبه در 352 پست

Re: سوالات و اشکالات GLX G4

توسط HESAM-007 » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 12:42

مشکل delivery گوشی G4 اینه که فقط همون موقع نشون داده میشه و میره و نه توی قسمت Notification اعلام میشه و نه بعدا میشه چک کرد که آیا پیام رسیده یا نه. که همین باعث میشه گاهی پیام نرسه و متوجه نشیم (شاید تنها مشکلی که من توی این گوشی دیدم همین بوده). فکر میکنم منظور دوستمون هم همین بود. من خودم توی تنظیماتش هرجا رو گشتم چیزی برای فعال کردنش ندیدم. توی G3 هم اینطور هست؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HESAM-007 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, MASTER, CAPTAIN PILOT, m.r.moghadam

New Member

no avatar
8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 21 مرداد 1391 15:28

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 4 پست

Re: کمک/سردرگم شدم

توسط behrooz-hanas » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 16:43

درود
ساده ترین روش
شما درایور گوشی را دانلود کن و بر اساس glx-snowy-dual-t107000.html  نصبش کن
فیرم ویر http://www.mediafire.com/?66xhu7z6dnx538a   رو دانلود کن و از حالت فشرده خارجش کن
با نرم افزار sp flashtools       بر اساس   glx-snowy-dual-core-t107001.html  اقدام به نصب فیرم ویر کن
وایپها رو بر اساس glx-t107072.html#p396400   انجام بده
تمام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrooz-hanas تشکر کرده اند:
Mahdi1944, رسول سعیدی, CentralWeb, ASHKAN95

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 17:10

HESAM-007,  
ممنون از توضيحات شما  :D
من Go SMS Pro نصب کردم و اين مشکل رو ندارم، مشکلي که Go SMS pro داره اينه که مشخص نيست پيام از چه سيمکارتي ميرسه و نميشه با سيمکارت دوم پيام داد. براي رفع اين مشکل من Go SMS Pro رو به عنوان برنامه‌ي اصلي انتخاب کردم و در کنار اون برنامه‌ي اصلي خود گوشي رو زماني که نياز به خط دوم هست استفاده ميکنم. اميدوارم به زودي اپديت اون منتشر بشه

فريموير G3 , G4 اين مشکل رو دارند. G3 علاوه بر اين دوربين اون هم شديدا مشکل فوکوس ديوانه وار داره و تصوير وارونه نمايش داده ميشه ...
همچنين در اين دو گوشي Gtalk به هيچ عنوان قابل استفاده نيست و فعلا تنها راه استفاده از IM+ هست که باز کلاينت خود گوگل بسيار بهتر از اون هست. در حال بررسي علت اين مشکل هستم، به محض رسيدن به نتيجه در انجمن منتشر خواهد شد انشااالله  :D

همچنين OTG هم در اين گوشي‌ها فعال هست، فقط کابل اون متفاوت با کابل‌هاي متعارف هست. در صورتي که کابل اون در دسترس باشه به راحتي OTG رو هم پشتيباني خواهد کرد. دليل اين تفاوت اين هست که کرنل‌هاي بر پايه MTK به صورت اتوماتيک نميتونند تشخيص دهند که الان بايد برق داده بشه يا بگيره و اين کار با استفاده از اين اتصال و تغيير اتصال انجام ميشه. متاسفانه به سورس کرنل هم دسترسي نيست که در کرنل اين موضوع پياده سازي بشه. پس کابلهاي متفاوتي که در سايتهاي چيني به وفور يافت ميشه بايد استفاده بشه. قيمتي حدود 1 دلار دارند. اما ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
3122171, HESAM-007, ARafiee, CentralWeb, ASHKAN95, MASTER, reza4087, CAPTAIN PILOT

Major II

Major II

نماد کاربر
20

تاريخ عضويت

يکشنبه 8 اردیبهشت 1392 19:18

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 8 پست

توسط R-F » جمعه 13 اردیبهشت 1392 11:19

مشکل وارونه بودن دوربین تو G4 و G4 NFC هم هست آقا مهدی
                                                                      سیزده را همه عالم به در امروز از شهر من خود آن سیزدهم کز همه عالم به درم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب R-F تشکر کرده اند:
Mahdi1944, 3122171

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 13 اردیبهشت 1392 11:38

romeo2,  
بله، درسته. اما براي اين مشکل ظاهرا آپديت جديد اومده که اميدوارم به زودي به دستمون برسه تا فريموير آپديت شده رو در انجمن ريليز کنيم انشاالله

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, CentralWeb, 3122171

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 13:08

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 4 پست

لطفا توضیحات کاملتری ارائه بدید از این گوشی!!

توسط networkexpert » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 08:59

سلام دوستان
اگر کسی با گوشی GLX G4 کار کرده لطفا بفرماید این امکانات هم ساپورت میکنه و یا دارد؟؟

1- DLNA روی گوشی هست؟؟
2- آیا از USB OTG پشتیبانی میکند... یعنی میتوان فلش وصل کرد و یا هارد اکسترنال!!!
3- آیا میتوان کیبرد و یا موس وصل کرد به گوشی!!؟؟
4- دکمه ای  مبنی بر سوئیچ کردن بر روی سیمکارتها وجود دارد؟؟ و اگر هست کجا هست؟؟
5- خروجی HTMI دارد!!؟ میتوان به تلویزیون وصل کرد؟؟
6- فیلم های گرفته شده با گوشی واقعا HD  هستند؟؟ چه کیفیتی دارند؟!
7- صفحه تاچ این گوشی آیا IPS دارد... میخواهم بدانم کیفیت صفحه و تراکم پیکسلی خوبی دارد..؟
برای مطالعه کردن و وب گردی!؟؟ یعنی در حال مطالعه چشم اذیت نشود؟
9- قابلیت لغو نویز و سر و صداهای اضافی با استفاده از میکروفون اختصاصی (Active Noise Cancellation With Dedicated Mic) دارد؟؟؟
10- آیا این گوشی برای وب گردی و مطالعه خوب هست.... یعنی کیفیت صفحه نمایش خوبی دارد .. خسته کننده نیست؟؟!؟
دوستان محبت میکنند اگر دقیق توضیح بفرمایند... چون این موارد را بنده هیچ جایی ندیدم...

لطفا دوستانی که تجربه زیاد کار با گوشی های تاچ دارند نظری بهند در بین این گوشی ها که تقریبا در یک رنج قیمتی هستند کدام بهتر است برای خریداری و آیا G4 قابل
رقابت هست با این گوشی ها؟؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    قیمت : 740 هزار تومان
http://www.digikala.com/?Products=Mobil ... ations#Tab

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    قیمت : 660 هزار تومان
http://www.digikala.com/?Products=Mobil ... ations#Tab

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    قیمت : 790 هزار تومان
http://www.digikala.com/?Products=Mobile&Product=Mobile-Huawei-Ascend-G600&Type=Specifications#Tab

با تشکر از دوستان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب networkexpert تشکر کرده اند:
3122171

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 11:27

networkexpert,  
من حدود يک هفته با اين گوشي کار ميکردم، بر اين اساس:

1- وسيله‌اي که اين امکان رو پشتيباني کنه در اختيار نداشتم که تست کنم، اما چيپ MTK6577 به صورت پيشفرض اين امکان رو داره. پس احتمالا با نصب برنامه‌هاي DLNA ميشه اين امکان رو داشت. اما تاکيد ميکنم تست نکردم
2- بله، تا جايي که فايلهاي مربوط به USB رو بررسي ميکردم، فايلهاي مربوط به USBhost در اين گوشي وجود داره، چيپ گوشي هم اين امکان رو پشتيباني ميکنه. اما کابل OTG اون متفاوت هست با کابلهاي موجود در بازار براي ديگر برندها و بايد کابل مربوط به خودش استفاده بشه
3- قسمت 2 پاسخ دادم
4- بله، در تمام قسمتهايي که نياز به انتخاب هست، اين امکان فراهم شده. مثلا در زمان مکالمه در StausBar امکان انتخاب وجود داره، زمان ارسال SMS هم همچنين، در settings هم امکان تنظيم سيمکارت پيشفرض براي هر يک از موارد مانند تماس، اينترنت، پيام و ... وجود داره. البته در برنامه‌هايي مانند Go SMS Pro امکان استفاده از سيمکارت دوم وجود نداره هنوز (به شخصه روي G3 از تلفيق اين برنامه و برنامه‌اي اصلي گوشي استفاده ميکنم)
5- کابل و ابزار تست در اختيار ندارم، اما اين امکان هم در چيب اين گوشي وجود داره، پس ...
6- کيفيت دوربين اين گوشي بسيار رضايت بخش هست. چند نمونه عکس گرفته شده از اين گوشي در تاپيک بررسي اين گوشي موجود هست. اندازه‌ي فيلم‌برداري اون 1280 × 720 هست
7- جايي اين موضوع که IPS هست قيد نشده، اما سختي صفحه از Galaxy R بالاتر بود. صفحه‌ي نمايش اين گوشي از نوع TFT و qHD 960 × 540 هست. کيفيت و ديد از طرفين بسيار رضايت بخش بود. همچنين تاچ اين گوشي به جرات و با قاطعيت از تاچ گوشي GALAXY R خودم بهتر بود. هم به لحاظ حساسيت و هم عملکرد در شرايط سرما و يا رطوبت
8- اين يک استاندارد مخصوص برندهايي مانند سامسونگ هست. عموميت نداره. اما اين گوشي براي مکالمه من نويزي احساس نکردم. با توجه به اينکه منطقه‌ي ما انتن دهي مناسبي هم نداره البته
9- 5.3 اينج سايز مناسبي براي مطالعه و وب گردي هست. براي من بسيار رضايت بخش بود، همچنين گوشي G3 خودم که صفحه‌ي 4.5 اينچ هست هم بسيار راحت هست براي مطالعه و وب گردي
10 - تکراري نوشتيد!

در مورد مقايسه با گوشي‌هايي که اشاره کرديد. همگي از لحاظ اندازه صفحه پايين‌تر از اين گوشي هستند و بيشتر با گوشي G3 از اين لحاظ قابل قياس هستند. هواوي‌ها واقعا گوشي‌هاي خوبي هستند. اما مشکل فريموير و روت شدن دارند که مانند GLX، اين برند هم هنوز فريموير و ابزار فلش ارائه نکرده. روشهاي روت اسکريپتي هم معمولا به سيستم عامل صدمه ميزنند و براي مثال اين روشها در گوشي‌ها هواوي باعث اختلال در انتن‌دهي و ... ميشوند که با يک جستجو در اينترنت ميتونيد اين گزارشها رو ببينيد. GLX هم متاسفانه به صورت رسمي اين هيچ پشتيباني نرم افزاري از اين گوشي‌ها به عمل نمياره و فقط بايد به نمايندگي‌ها مراجعه کرد که ما در اين انجمن سعي کرديم با انتشار تمام مواردي که براي يک گوشي اندرويدي نياز هست، اين مشکل رو مرتفع کنيم و شما از اين لحاظ الان هيچ مشکلي نخواهيد داشت. دو گوشي هواوي که لينک داديد g600 تک سيمکارت هست و مشکلاتي که گفتم در بالا رو داره که ممکنه در آينده مرتفع بشه و به لحاظ کيفيت ساخت و مشخصات بسيار عالي و شبيه GLX G3 و البته اندرويد نسخه‌ي ICS هست که ضعف اين گوشي هست، G510 هم به همچنين، صفحه‌ي اون کوچکتر و دو سيمکارت هست. LG هم به شخصه تست نکردم. اما LG هم در پشتيباني نرم افزاري يکي از ضعيف‌ترين‌ها محسوب ميشه. همچنين اين گوشي هم از دو گوشي G3 , G4 کوچکتر و به لحاظ مشخصات فني تقريبا قابل رقابت با اين دو گوشي هست

در کل من هم براي خريد گوشي جديد تمام اين گوشي‌ها رو بررسي کردم و در نهايت G3 رو گرفتم. دليلي که G4 نگرفتم هم فلش بسيار ضعيف دوربين بود که من به عنوان چراغ استفاده زيادي از اون ميکنم. همچنين وزن و بزرگ بودن اون که براي دست من مناسب نبود. وگرنه از لحاظ ظرافت و زيبايي G4 يکي از زيباترين و ظريف‌ترين گوشي‌هاي GLX و قابل رقابت با گوشي‌هاي سامسونگ و سوني هست

موفق باشيد

ARafiee, CAPTAIN PILOT, rad_95, ASHKAN95, 3122171, HESAM-007, CentralWeb, networkexpert

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 20:33

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 4 پست

توسط 3122171 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 16:47

Mahdi1944 نوشته است:3122171,  
عليک سلام
بعد از روت شدن، زماني که برنامه‌اي نياز به روت داره، يک پيغام (Prompt) نمايش داده ميشه که شما بايد Grant رو بزنيد. اين کادر براي شما نمايش داده ميشه؟
در صورتي که با SuperSU مشکل داريد، فايل Superuser که توسط عليرضاي عزيز در آموزش روت ارسال شده رو تست بفرماييد.

سلام دوست عزیز
من تمام کارهای که گفتید را انجام دادم اما باز هم گوشی روت نشده !
برای مثال این نرم افزار را نصب کردم اما ارور گوشی روت نیست را می دهد.
لطفا شما تست کنید ببینید نرم افزار کار میکنه یا نه.{ لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  }
گوشی g4

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 17:03

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط rohampro » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 18:19

دوستان من با gps g4 مشکل پیدا کردم میخوام بدونم شما هم مشکل دارین
gps تو نرم افزار هایی مثل sygic اصلا کار نمیکنه و فقط تو google map کار میکنه که بعد از 15 دقیقه و با دقت خیلی پایین 70 یا 80 متر شناسایی میکنه.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 18:25

3122171,  
قطعا شما بخش روت رو انجام نداديد. چک کنيد آيا TWRP روي گوشي شما الان وجود داره و يا همچنان ريکاوري خود گوشي رو داريد؟ در صورتي که ريکاوري شما الان TWRP هست. به راحتي ميتونيد با خود ريکاوري و اينترنت و يا دانلود پکيج superUser که در تاپيک زير لينک اون وجود داره گوشي رو روت کنيد:
glx-mtk-t106999.html

در صورتي که ريکاوري شما به TWRP تغيير نکرده، پس مراحل رو درست انجام نداديد

برنامه ي مورد نظر شما رو هم دقيقا ديروز تست کردم و نياز به فعال بودن امکان Ram Swap در کرنل داره که براي اين کار هم نياز به سورس کد کرنل هست که هنوز در اختيار ما نيست. اگر شرکت با ما همکاري کنه و سورس کرنل رو در اختيار ما قرار بده، اين برنامه هم قابل اجرا خواهد بود تا رم رو SWAP و 256 مگابايت به رم گوشي اضافه بشه. البته اين کار کمي عملکرد گوشي رو در برخي شرايط کند خواهد کرد که اين ميزان کندي به سرعت رايت مموري کارت شما مربوط هست. همچنين با توجه به ماهيت رم که نياز به نوشتن و حذف متوالي داره، اين تغييرات ميتونه عمر مموري کارت رو تحت تاثير قرار بده که البته اين تاثير در مموري‌هاي کلاس 10 به بالا بسيار ناچيز خواهد بود

rohampro,
در صورتي که در فضاي باز باشيد دقت به کمتر از 4 متر ميرسه و اگر اينترنت روي سيمکارت فعال و AGPS رو در تنظيمات فعال کرده باشيد در کمتر از 30 ثانيه به اين دقت خواهيد رسيد

3122171, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, CentralWeb, rohampro, ARafiee

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 13:02

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

نرفتن به سایت های مشخص شده برای g4

توسط یا ناظر » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 19:01

خواهشا بگید که چطوری برم توی سایت برای دانلود فریمیم و نرم افزار های لازم.لطفا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب یا ناظر تشکر کرده اند:
POUYA7009

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 20:33

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 4 پست

توسط 3122171 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 22:30

Mahdi1944 نوشته است:3122171,  
قطعا شما بخش روت رو انجام نداديد. چک کنيد آيا TWRP روي گوشي شما الان وجود داره و يا همچنان ريکاوري خود گوشي رو داريد؟ در صورتي که ريکاوري شما الان TWRP هست. به راحتي ميتونيد با خود ريکاوري و اينترنت و يا دانلود پکيج superUser که در تاپيک زير لينک اون وجود داره گوشي رو روت کنيد:
glx-mtk-t106999.html

در صورتي که ريکاوري شما به TWRP تغيير نکرده، پس مراحل رو درست انجام نداديد

برنامه ي مورد نظر شما رو هم دقيقا ديروز تست کردم و نياز به فعال بودن امکان Ram Swap در کرنل داره که براي اين کار هم نياز به سورس کد کرنل هست که هنوز در اختيار ما نيست. اگر شرکت با ما همکاري کنه و سورس کرنل رو در اختيار ما قرار بده، اين برنامه هم قابل اجرا خواهد بود تا رم رو SWAP و 256 مگابايت به رم گوشي اضافه بشه. البته اين کار کمي عملکرد گوشي رو در برخي شرايط کند خواهد کرد که اين ميزان کندي به سرعت رايت مموري کارت شما مربوط هست. همچنين با توجه به ماهيت رم که نياز به نوشتن و حذف متوالي داره، اين تغييرات ميتونه عمر مموري کارت رو تحت تاثير قرار بده که البته اين تاثير در مموري‌هاي کلاس 10 به بالا بسيار ناچيز خواهد بود

rohampro,
در صورتي که در فضاي باز باشيد دقت به کمتر از 4 متر ميرسه و اگر اينترنت روي سيمکارت فعال و AGPS رو در تنظيمات فعال کرده باشيد در کمتر از 30 ثانيه به اين دقت خواهيد رسيد

سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخ شما.
فقط یک سوال ؟ اینکه تا چه زمان طول میکشه تا سورس کرنل در اختیار شما قرار بگیر؟؟؟
چون من می خوام رم گوشی را با برنامه ای که معرفی کردم افزایش بدم و هم cpu را اورکلاک کنم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 3122171 تشکر کرده اند:
POUYA7009

قبليبعدي