در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 30 بهمن 1386 01:08

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 3 پست

Re: glx g5

توسط from-sky » جمعه 1 آذر 1392 00:37

Mahdi1944 نوشته است:Freedom Fighter,  
ببينيد دوست عزيز، اينجا کسي چيزي رو تبليغ نميکنه، خود من هم سه گوشي دارم که يکيش GLX هست. اجتمالا Zopo Zp980 هم به اينها اضافه خواهد شد. اينجا يک بخش ايجاد شده، مانند اونچيزي که براي ديگر برندها ارائه شده. چون اين شرکت هيچ گونه همکاري و يا پشتيباني نرم افزاري ارائه نميکنه، ما سعي کرديم اين مشکل رو رفع کنيم. اما اين رفتار شما بسيار عجيب هست براي من. زماني که اپل وارد بازار موبايل شد. چيزي ساخت که با يک تخته سنگ فقط در تاچ بودن تفاوت داشت!. اما امريکايي‌ها چون اون زمان بيش از نيمي از بازار تلفن همراه در اختيار کشور فنلاند و شرکت نوکيا بود. همون تخته سنگ‌هاي تاچ رو خريدند و اپل توسعه پيدا کرد (هر چند سياست‌هاي احمقانه‌ و انحصاري باعث افول اون شده و سرنوشتي جز چيزي شبيه نوکيا در انتظار iOS نخواهد بود، مگر در اين سياست‌ها تعديل يا تغيير صورت بگيره).
مورد ديگه‌اي که من نميدونم چرا خيلي از دوستان نگاهي به نحوه‌ي طراحي و توليد ديگر کشورها و شرکتها نمي‌اندازند...
شرکت نوکيا از ابتداي حيات تا پايان عمرش هرگز چيپي رو براي گوشي نساخت و اساسا نوکيا قطعه ساز نبود. بلکه طراحي ميگرد و چيپهاي مختلف رو کنار هم ميگذاشت و البته اولين سيستم عامل هوشمند جهان رو داشت و به لطف همين سيستم عامل 14 سال در اوج بود. شرکت اپل اغلب چيپ‌هاي خودش رو از شرکتهاي ديگه و رقيب مثل سامسونگ تهيه ميکنه. حتي توليد اون در شرکت فاکس کان چين هست و صرفا اسم و استانداردهاي برند اپل رو يدک ميکشه. همين سامسونگ که طي 6 سال گذشته به غول دنياي IT تبديل شده، 7 سال پيش گوشي‌هايي که ميساخت در حد گوشي‌هاي کيلويي و جاواي چيني هم نبود. به لطف اندرويد خيلي از غولهاي امروزي به وجود امدند. قبل از اندرويد برندهايي مثل هواوي، زياومي، زوپو، زد‌تي‌اي وجود خارجي نداشتند و شرکتهايي مثل سامسونگ، ال‌جي، موتورلا صرفا گوشي‌هاي پيش پا افتاده و غير هوشمند ميساختند. غول‌هاي اون زمان، نوکيا و شرکاي خود (مثل سوني اريکسون)، مايکروسافت و شرکاي خود (HP, HTC, ...) اون بودند. اما موازنه‌ي قوا به نفع اندرويد و اپل تغيير کرد. شرکتهايي که تا قبل از اون قادر به ارائه گوشي هوشمند نبودند به راحتي قادر به توليد شدند و شد اين نظم فعلي بازار ...
GLX هم از واردات و سفارش گوشي با برند خودش به شرکتهاي خارجي شروع کرد، بعد مونتاژ رو شروع کرد. الان هم بسياري از قطعات رو خودش ميسازه و وارد فاز طراحي هم شده. پيشرفت يک شبه به دست نمياد. مهم اينه که کيفيتي محصولاتي که ارائه ميکنه در حل قابل قبول هست. زماني که اولين گوشي هوشمند اين شرکت ارائه شد، خيلي‌ها گفتند ببينم يک ماه ديگه چيزي از گوشي مونده؟ مطمئن باش ميسوزه. اما اينطور نشد. البته مشکلاتي هم داشت که کسي منکر اون نيست. اما مثل هر شرکتي، گزارش‌ها و فيدبک کاربرانش رو جمع کرد و در گوشي‌هاي جديد ما ديگه شاهد مشکلاتي که در G1 بود نيستيم. مشکلاتي در اين گوشي‌هاي فعلي هم گزارش شده که مهمترين اونها همين مشکل OTG و رم کم هست که سعي کرده در G5 رفع کنه. شايد پشتيباني نرم افزاري که فعلا به نظر من بزرگترين نقص اين شرکت هست هم در آينده حل بشه. مهم اينه که ما وقتي محصولي خوب هست اون رو با الفاظ احمقانه و خودباختگي که ميراث استعمار پير هست زير سوال نبريم، هر محصولي مشکل داره. اما اينکه براي مقايسه يک کالا، به برند اون نگاه کنيم من رو ياد اون ضرب المثل "گيرم پدر تو بود فاضل، از فضل پدر تو را چه حاصل" ميندازه، زماني HP و Nokia و O2 اعتبار حوزه‌ي گوشي هوشمند بودند، اما امروز کمتر برخي از اين برندها به عنوان موبايل ساز مطرح هستند و يا کلا نابود شده‌اند و شرکتهايي که خود من 7 سال پيش اون رو نماد بي‌کيفيتي و مايه شرمساري ميدونستم. امروز به جايي رسيده که بيش از 40 درصد بازار تلفن هوشمند جهان رو در دست داره و ديگه کسي نميتونه با ديد حقارت آميز به اون نگاه کنه. بله منظورم سامسونگ هست. سامسونگ 7 سال پيش شايد در رده‌ي کيفيت و طراحي از آخر جزو اولين‌ها بود و امروز اينجاست که ديگه نيازي به بحث نيست.
مجددا از شما درخواست ميکنم به هر دليلي علاقه‌اي به اين برند نداريد. حق نداريد به صرف اينکه طراح سايت اشتباه تايپي داشته و يا عکس فلان چيز رو گذاشته کل يک شرکت رو زير سوال ببريد. اين کار شما مثل اينه که دستاوردهاي مهم ملي رو يک خبرنگار در يک خبرگذاري زمان تايپ خبر، اشکال تايپي داشته باشه و شما کل اون دستاورد رو زير سوال ببريد، اين حقيقتا خارج از دايره‌ي انصاف و هست. اگر بخواهيد به صرف مشکل در يک سايت، چيزي رو زير سوال ببريد، سايت شرکتهايي مثل سوني در گذشته و ايسوس همين امروز جزو بدترين طراحي و بدترين کيفيت سرويس دهي هستند. اما محصولات اونها ربطي به سايت اونها نداره ...

سلام دوست عزیز
من بسیار  خوشحال شدم که این پست شما را خوندم به خصوص این بحث استعمار پیر را
چون من هم خیلی جاها این بحث را می کنم که کشورهایی که مورد هجمه فرهنگی انگلیس بودند دچار یک خودباختگی عجیب فرهنگی هستند
کره ای ها یک بحثی را همیشه و همه جا تکرار می کنند میگن سال 1950 تا 1960 وقتی امریکا می خواست توی کره سفارت بزنه گفت چون کره ای ها بلد نیستند یه ساختمان 5 طبقه بسازند رفت از فلیپین کارگر و بنا و معمار و مصالح آورد وای الان ما بلندترین برج های جهان را می سازیم و همچنین توی کره که رفته بودیم قیمت محصولات بعضی وقتها بسیار بیشتر از رقبای خارجی و حتی بیشتر از صادراته
می گفتند حتی اون زمانی که جنس های ما بی کیفیت بودند و ما بی پول برای رشد کشورمون حاضر شدیم بریم اینها را بخریم تا الان به اینجایی رسیدیم که می تونیم بهش افتخار کنیم
ما هم باید این کار را بکنیم
در این باره نمونه ها فراوان هستند مثل شرکت آرچلیک ترکیه
من یک بخشی از این گزارش را که در روزنامه دنیای اقتصاد چاپ شده می گذارم
موفق باشید.
سال 2006 وقتی در کنفرانس بين‌المللی مديريت فناوری در استانبول شرکت کرده بودم از اينکه می‌ديدم جمع زيادی از مديران شرکت آرچليک (Arçelik) ترکيه در اين کنفرانس شرکت کرده و با اعتماد به نفس زياد از سهم بازار بزرگ و روبه‌رشد خود در بازار اروپا می‌گفتند، شگفت‌زده شدم.
از اينکه شنيدم که اين شرکت يک واحد مالکيت فکری بزرگ و فعال دارد و آمار ثبت اختراع آنها هر سال رو به افزايش است جا خوردم. در اين سال‌ها کنجکاو بودم که بدانم آن حرکت رو به جلو در کشور همسايه ريشه در چه عواملی داشته و آيا ادامه پيدا کرده است يا خير؟ اگر بله، صنعت لوازم خانگی در ترکيه چگونه توانسته چنين پيشرفت کند؟ آيا می‌شود از مسير حرکت آنها درسی آموخت؟
از قضا چند روز پيش مقاله‌ای بسيار خواندنی باعنوان «از خريد ليسانس فناوری تا نوآوری» به دستم رسيد. جذابيت اين مقاله به خاطر شهرت نويسندگان آن يا آوازه علمی ژورنال مربوطه نبود. اين مقاله، از جزئيات داستان موفقيت شرکت آرچليک ترکيه پرده برداشته بود. وقتی خواندن مقاله به پايان رسيد، دريافتم که جواب پرسش‌های بالا مثبت است. يعنی آن روند رو به جلو نه تنها حفظ شده بلکه شتاب هم گرفته و اکنون آن شرکت در شمار پيشتازان جهانی صنعت لوازم خانگی است. ........
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/765133/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب from-sky تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SMH

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » جمعه 1 آذر 1392 01:31

علی محاوی نوشته است:با سلام به همه ی عزیزان
cpu :cortex A9 چه مشکلی داره مگر ساخت انگلیس نیست

نخیر نیست!
علی محاوی نوشته است:gpu:power vr sgx 531  ساخت تایوانه

سی پی یو و جی پی یو هر دو درون یک چیپ مجتمع یا SoC قرار دارند و از هم جدا نیستند که ساخت دو جا باشند. درضمن طراحی این چیپ بر اساس معماری Cortex a7 شرکت ARM هست که شرکت چینی مدیاتک لیسانس اون رو دریافت کرده و SoC مذکور رو توسعه داده. در نهایت هم فک می کنم یک شرکت تایوانی کار ساخت یا فابریکشن چیپ رو انجام میده! به همین ساده گی و خوشمزگی!
علی محاوی نوشته است:و این رو بگم شما برو اکسپریا اس رو ببین سنسور سنجش نور نداره با اون کبکبه و قیمت اما همین جی 3 سنسور نور داره شما اصلا میدونی سنسور سنجش نور چیه چه کار میکنه

این سنسور نور هم بعضی وقتا اعصاب آدمو خورد میکنه! مخصوصا شبها که با چند درجه تغییر زاویه گوشی تو دستت، بخاطر وجود لامپ های روشن، الکی نور صفحه رو کم و زیاد میکنه!!

Major I

Major I

no avatar
71

تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1392 13:36

آرشيو سپاس: 99 مرتبه در 47 پست

توسط علی محاوی » جمعه 1 آذر 1392 23:58

درسته آدم  وقتی عصبانی میشه یه دفعی مغزش منجمد میشه و این انگشتان که رو کیبورد حکم میکنند نه مغز
شما درست میگی اما سی پی یو این مدل cortex A9  گرافیکشم powevr sgx 531
در ضمن من یه گوشی یا یه تبلت ندارم که بخوام از گوشیم طرفداری کنم
من اکسپریا اس و هواوی جی 525 و جی ال ایکس جی 3 دارم
ولی چون باهاشون کار کردم دارم میگم
جی 3 حد اعتداله نه یه چیزش بیش از اندازه خوبه نه خیلی بده اعتدال
جی 525 با سی پیوی 4 هسته ایش که چی بگم خودت میدونی پرواز میکنه اما دوربین و صفحه نمایشش.... :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?
اکسپریا اس که نگو قابه گوشی 14 متره بعد صفحه نمایشش 4.3 اینچه سنسور نور نداره فقط دوربینش عالیه که انگار دوربین خریدی تا موبایل :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(
هرچیزی بدی داره نمیگم جی ال ایکس خوبه نه همین جی ال ایکس هندونه در بسته میمونه 10 میسوزه 1 سالم میمونه حالا این شانس شماست پشتیبانیش افتضاحه هیچی بلد نیستن فقط بلدن بگن ها یا برو فردا بیا خودش هم نمیدونه این گوشی که داره میده بیرون سخت افزارش چیه برا همین هم گوشی رو تعویض میکنه
ولی ما باید حمایت کنیم تولید داخله حتی اگر بد باشه چه کنیم بهتره هیچیه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب علی محاوی تشکر کرده اند:
SMH, Mahdi1944, mymail

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » شنبه 2 آذر 1392 00:50

علی محاوی نوشته است:درسته آدم  وقتی عصبانی میشه یه دفعی مغزش منجمد میشه و این انگشتان که رو کیبورد حکم میکنند نه مغز
هرچیزی بدی داره نمیگم جی ال ایکس خوبه نه همین جی ال ایکس هندونه در بسته میمونه 10 میسوزه 1 سالم میمونه حالا این شانس شماست پشتیبانیش افتضاحه هیچی بلد نیستن فقط بلدن بگن ها یا برو فردا بیا خودش هم نمیدونه این گوشی که داره میده بیرون سخت افزارش چیه برا همین هم گوشی رو تعویض میکنه
ولی ما باید حمایت کنیم تولید داخله حتی اگر بد باشه چه کنیم بهتره هیچیه

دیگه انصافا به این افتضاحی هم نیستن! شمام عجب دفاعی می کنین از تولید ملی ها!!!!! بخصوص با تجهیز شرکت به دستگاههای تست ابزارها، آمار تلفات گوشی های فروش رفته افت شدیدی کرده و بسیار کم شده.
نقطه ضعف چیپ گوشی جی 5 گرافیک sgx544 هست که محصول 2010 هست و از استاندارهای روز پشتیبانی نمی کنه و شاید سال آینده مجبور به تعویض گوشی بشیم!!!

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 1 آذر 1392 13:14

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Shield » شنبه 2 آذر 1392 06:44

با عرض سلام خدمت دوستان
بنده فقط عضو شدم  به علت این که این تولید ملی بسیار دلم رو برده.
بنده خودم با گوشی های نام برده کار کردم الان هم یکدونه جی 1 دارم. دوستانی که مدافع این گوشی هستند بنظر اطلاعات کمی از نحوه ساخت این گوشی دارند. همین بس که خود کارخونه هم موقع فروش جی 1 نمیدونست سی پی یو - جی پی یو چی روش هست . میگفت ما ففط مونتاژ میکنیم.
کیفیت این گوشی ها هم که کاملا مشخص هست از تاپیکهایی که زده شده در مورد انواع گوشی های جی ال ایکس .
آقا مهدی عزیز که طرفداری میکنید از این برند ملی. چرا باید یک گوشی به محض خرید روش رام کاستوم بیاد؟ رفتید دفتر خدمات پس از فروشش؟ دیدی چه خبره اونجا متاسفانه شرکت مونتاژ کننده داره کل گوشی های ورودی رو مونتاژ میکنه و درصدی رو برای تعمیر گوشیهای مرجوع نگه نمیداره. اگر باور ندارید برید برای بنده مثلا یک تاچ جی وان پیدا کنید. حداقل صف برای یافتن چنین ثطعه ای با گارامتی 2 ماه هست. شک نکنید یک دونه قطعه هم داخل ایران تولید نمیشه.
جالا به این که این گوشی اصلا چیزی به اسم ساپرت نرم افزاری نداره که دیگه... روی صفحه گوشی یک تیکه شیشه هست انگار فقط از 15 سانتی گوشی افتاد زمین صفحه رفت تو باقالیا...
واقعا جای تعجب داره این همه طرفداری و حتی  تاپیک درباره واردات گوشیهای فیک چینی. امیدوارم این نوشته تایید بشه  در این صورت حاضرم یک تاپیک بیاد توش ثابت کنم این واردات یک جورایی اجحاف در حق خریداران ایرانی هست. اون یکی کلمه معادل  رو نمیارم فعلا...
بدروود....

Major I

Major I

no avatar
71

تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1392 13:36

آرشيو سپاس: 99 مرتبه در 47 پست

توسط علی محاوی » شنبه 2 آذر 1392 15:02

آقایون قرار بود بیام  گوشی رو مورد نقد قرار بدیم درسته شرکت جی ال ایکس مشکل داره اونم نه یکم یکم از زیاد بیشتر ولی دلیل نمیشه انقدر بهم سخت بگیریم من قبلا خیلی به تولید ملی تعصب داشتم
ولی حالا که میبینم بعضیها حرف حق میزنن یکم از تعصبم کم تر شد شرکتی که نمیدونه چی میسازه باید بهش چی گفت نمیدونه سی پی یو ی که میزاره چیه حتی مشخصات دقیقی در مورد گوشیای خودش نداره درست باید از تولید ملی حمایت کرد ولی تولید ملی نباید طناب دار برای حمایت کننده بشه حمایت کنیم کی باید از ما حمایت بشه چرا شرکت میاد گوشی رو در بدو ورود میده 599 بعد میگه ما همش 100 تومان سود میکنیم بعد همون گوشی رو میده 499 یعنی شرکت انقدر دست و دلبازه که بیاد ضرر کنه :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(
از نظر من خودمون رو خسته نکنیم چون این تاپیک داره به یه جا های میرسه که بعدا کودورت به وجود میاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب علی محاوی تشکر کرده اند:
Mahdi1944, pooyan.kh

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آذر 1392 18:12

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط naseershahbukhari » دوشنبه 4 آذر 1392 18:15

esijoon نوشته است:
Mahdi1944 نوشته است:Freedom Fighter,  
شما اگر قصد داريد بر اساس علم و منطق و آمار، ارقام و البته ادب بحث کنيد، مانعي نيست، اما اگر مايل باشيد مانند پست بالا به صرف اينکه با يک مارک يا مدل خاص مشکل داريد اون رو به اين شکل زشت مورد تمسخر قرار بديد، قطعا با شما به گونه‌اي مناسب‌تر رفتار خواهد شد. اينجا يک انجمن علمي هست. چنين پيامهايي که بيشتر در دبستان با اونها آشنا هستيم در حد يک انسان بالغ و داراي دانش کافي نيست

بیخیال مهدی جون

یه سوال

یه جا تو انجمن خوندم که یه دوستی گفته بود این جی 5 دقیقا Gfive G9 هست....

لینک های زیر هم مربوط به همون جی 9 هست

http://www.minideal.net/media/catalog/p ... q_60_3.jpg

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/_ ... I_60_3.JPG

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/8676 ... 50x250.jpg

http://alrazaak.com/forums/35-WhatMobile-Zone

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به نظرت شرکت جی ال ایکس فقط برای تبلیغات از اون عکس ها استفاده کرده و یا اینکه جی 5 همون جی 9 هست با خرید امتیاز؟؟؟

راستی آبان تموم شد...به نظرت کی میاد بازار؟؟؟

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

شنبه 25 آبان 1392 21:58

آرشيو سپاس: 41 مرتبه در 17 پست

توسط 910628187 » سه شنبه 5 آذر 1392 14:11

علی محاوی نوشته است:http://shop.glxphone.ir/image/data/G5/6.jpg
این هم عکس گوشی

بله .. دوست عزیز کاملا درسته .. من هم بعد از کمی تحقیق فهمیدم که این 2گوشی با هم تفاوتهایی دارن
به عنوان مثال : جی ال ایکس از نسل چهارم و تکنولوژی nfc برخورداره و اما اون گوشی خیر
همچنین این گوشی ها از لحاظ ابعاد نیز با هم تفاوت دارند
اما در بقیه موارد حتی نوع بسته بندی و شکل شارژر با هم یکی هستند
با این تفاسیر باید بگم ارزش خریدن داره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 910628187 تشکر کرده اند:
SMH, esijoon

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آذر 1392 10:20

تهران

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 15 پست

توسط chaz » سه شنبه 5 آذر 1392 22:42

با توجه به این که شرکت سازنده تبلت دیمو خویشاوندی نزدیکی با شرکت سازنده گوشی های جی ال ایکس دارد پیشنهاد میکنم سری به اخبار رونمایی تبلت دیموی جدید بزنید تا اوضاع دستتان بیاید.

طبق گفته شرکت سازنده تنها قطعه ای که در ایران تولید میشود درب پشتی آن است. :?

اولین تبلت ایرانی!!!!!

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » جمعه 15 آذر 1392 02:37

دوستان اگر براتون مقدوره سری به سایت های gsmaria.com ... mobile.ir بزنید و نگاهی به مدل sony xperia c بندازید
دقیقا سخت افزار مورد استفاده در glx g5 هست. .. وقتی که شرکتی مثل سونی و در آینده سامسونگ از این سخت افزار استفاده می کنند دلیلی نداره از این محصول ایراد گرفته بشه .
یکی از اساتید مطرح صنعت کشور می گفت حتی اگر تمام قطعات مربوط به یک محصول یعنی 100% محصول وارداتی باشه و در کشور مونتاژ بشه میشه به عنوان تولید ملی حسابش کرد .. حالا خوبه این شرکت بخشی از قطعاتش رو در داخل تولید میکنه .. به نظرم باید به این شرکت فرصت داد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 910628187 تشکر کرده اند:
esijoon, SMH, aslanmajidi2, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تاريخ عضويت

توسط 910628187 » پنج شنبه 21 آذر 1392 02:42

توضیح در مورد پردازنده glx g5

این پردازشگر جدید بر پایه معماری ۲۸ نانومتری طراحی شده است که سبب می شود ۵ برابر نسبت به نسل فعلی یعنی Cortex-A8 کوچکتر و بهینه تر باشد.در کنار آن پردازشگرهای سری جدید آنقدر ارزان تر تمام خواهد شد که می توانیم آنها را روی تلفن های ارزان قیمت زیر ۱۰۰ دلار هم ببینیم. بنابراین تا دو سه سال آینده منتظر باشید که تلفن ها ارزان بازار از لپ تاپ فعلی تان پردازشگرهای بهتری داشته باشند!
شاید مهمترین خصوصیت پردازشگر جدید این باشد که می تواند با پردازشگرهای دیگر مانند Cortex-A15 به صورت ترکیبی و روی یک چیپ کارکند. بنابراین روی تلفن ها و تبلت های قدرتمند آینده می توان بین هسته های کاملا متفاوتی، بسته به نیاز جابجا شد. شرکت ARM نام این مدل محاسباتی جدید اش را Big.LITTLE گذاشته است. (جابجا شدن بین هسته پرسرعت و کم سرعت برای مصرف بهینه انرژی)

Major I

Major I

no avatar
199

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 آذر 1392 17:40

آرشيو سپاس: 74 مرتبه در 45 پست

توسط vahidkhan0831 » سه شنبه 26 آذر 1392 20:07

این لینک رو یه سر بزنید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
حال همه ما خوب است.....
اما تو باور نکن.......

قبليبعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان