در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 آبان 1392 21:58

آرشيو سپاس: 41 مرتبه در 17 پست

glx g5

توسط 910628187 » يکشنبه 26 آبان 1392 18:50

امروز در اینترنت گوشی به اسم gfive g9 دیدم که از هر نظر شبیه به گوشی glx g5 بود و حتی عکسهای مربوط به این گوشی همونی بود که در سایت جی ال ایکس قرار دادن .. قیمت گوشی g9 حدود 222 دلار بود و نمی شد این گوشی رو از جی ال ایکس تفکیک کرد .. حالا موندیم جریان چیه .. اگه glx g5 همون gfive g9 هستش دیگه این معرفی کردن گوشی چه کشکیه .. متاسفانه شرکت جی ال ایکس هم جواب منطقی نمیده .. نظر شما چیه؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 910628187 تشکر کرده اند:
SMH, samsun

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
62

تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1392 10:18

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 9 پست

Re: glx g5

توسط hamid373 » يکشنبه 26 آبان 1392 23:29

تا جایی که من فهمیدم این شرکت GLX برای پایین آوردن هزینه گوشی , ظاهر گوشی ها رو خودش طراحی نمیکنه بلکه میره از برندهایی که توی ایران وجود ندارن کپی برداری میکنه از همین Gfive  و یه شرکت هندی و شاید جاهای دیگه ,
و فقط ظاهر گوشی رو کپی میکنه و سخت افزار و ... فرق میکنن
حالا راست دروغش رو نمیدونم  :grin:

"مهم نیست چه دین یا مذهبی داری ، فقط مرد باش"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hamid373 تشکر کرده اند:
samsun, SMH, 910628187

Major I

Major I

no avatar
71

تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1392 13:36

آرشيو سپاس: 99 مرتبه در 47 پست

توسط علی محاوی » چهارشنبه 29 آبان 1392 16:14

مشخصات عمومی
نوع دستگاه      گوشی هوشمند
تعداد سیم کارت      دو سیم کارته
بدنه
ابعاد      157.4 * 82.9 * 10.15
رنگ      مشکی / سفید
صفحه نمایش
اندازه صفحه نمایش      HD 5.7
تعداد رنگ صفحه نمایش      16 میلیون رنگ
رزولوشن صفحه نمایش      720*1280
نوع صفحه نمایش لمسی      لمسی حرارتی
ارتباطات و اینترنت
نسل      4G
شبکه بی سیم WiFi      Wi-Fi 802.11 b/g/n, Hotspot Functionality
بلوتوث      ✔
نسخه بلوتوث      v4.0
SMS      ✔
MMS      ✔
Email      ✔
Push Email      ✔
پردازنده
سرعت      1.2 گیگا هرتز
تعداد هسته      چهار هسته ای
حافظه
حافظه داخلی      4 گیگا بایت
نوع کارت حافظه      microSD
حداکثر پشتیبانی کارت حافظه      32 گیگابایت
حافظه Ram      1 گیگا بایت
سیستم عامل
سیستم عامل      اندروید 4.2
دوربین
کیفیت عکس      8 مگاپیکسل
فوکوس اتوماتیک      ✔
فیلمبرداری      ✔
سرعت فیلمبرداری      30 فریم در ثانیه
دوربین مکالمه ویدئویی      ✔
توضیحات دوربین مکالمه ویدئویی      2.0MP مگا پیکسل
چند رسانه ای و نرم افزار
پخش موسیقی      ✔
بلند گو      ✔
فرمت های پخش صدا      MP3,AAC+, EAAC+, OGG, MIDI, WAV , AMR-NB, AMR-WB
پخش ویدئو      ✔
ضبط صدا      ✔
ضبط مکالمه      ✔
رادیو      ✔
Adobe Flash      ✔
Office      ✔
PDF      ✔
بازی      ✔
دفترچه تلفن      ✔
توضیحات دفترچه تلفن      ورودی و فیلد به همراه تصویر برای دفترچه تلفن
صدا و زنگ
هندز فری      ✔
باتری
ظرفیت باتری      2500 mah
سایر ویژگی ها
اقلام همراه گوشی      باتری Li-polymer، هنزفری، کارت گارانتی،کابلusb، ،شارژر،دفترچه راهنما

مشخصاتش اینه معتبره معتبر از سایت جی ال ایکس اوردم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب علی محاوی تشکر کرده اند:
hesperus

Major I

Major I

no avatar
71

تاريخ عضويت

توسط علی محاوی » چهارشنبه 29 آبان 1392 16:16

hesperus

Major II

Major II

نماد کاربر
272

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 تیر 1390 14:26

آرشيو سپاس: 837 مرتبه در 197 پست

توسط Freedom Fighter » چهارشنبه 29 آبان 1392 16:54

خنده دار ترین جک تاریخ بوقوع پیوست
مقایسه GLX با نوت و نوت 2
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
حتی مقایسه گوشی چندملیتی جی ال ایکس با گوشی های سطح متوسط سامسونگ هم اشتباهه چه برسه به سری نوت
واقعا جالبه
شبیه ساز گنج جنگ

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15441

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 29 آبان 1392 19:54

Freedom Fighter,  
شما اگر قصد داريد بر اساس علم و منطق و آمار، ارقام و البته ادب بحث کنيد، مانعي نيست، اما اگر مايل باشيد مانند پست بالا به صرف اينکه با يک مارک يا مدل خاص مشکل داريد اون رو به اين شکل زشت مورد تمسخر قرار بديد، قطعا با شما به گونه‌اي مناسب‌تر رفتار خواهد شد. اينجا يک انجمن علمي هست. چنين پيامهايي که بيشتر در دبستان با اونها آشنا هستيم در حد يک انسان بالغ و داراي دانش کافي نيست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
hani1459, Amiiiin, milad.z, esijoon, rad_95, mahdirg, sazegar67, ya_ali, aslanmajidi2

Major II

Major II

نماد کاربر
272

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 تیر 1390 14:26

آرشيو سپاس: 837 مرتبه در 197 پست

توسط Freedom Fighter » چهارشنبه 29 آبان 1392 20:19

تبلیغ بی سابقه گوشی های ایرانی برای من خیلی جالبه تو سایت چرا چون چند نفر جی ال ایکس دارن
نه و این اشتباه بزرگ سایت جی ال ایکس در مقایسه گوشیش با نوت
باشه این هم مدرک
GLX
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Note II
در ضمن دقت کنین مدل چینی گلکسی اس 4 تو بازار 450 قیمتشه ولی آیا گلکسی اس 4 طرح اصل با اصل یکیه و حتی نصف کارایی های اونو داره؟نه
شرکت جی ال ایکس یک جا بلوتوث رو 3 و یک جا 4 گفته به به
آخرين ويرايش توسط Freedom Fighter در چهارشنبه 29 آبان 1392 20:21, ويرايش شده 1 در کل.
شبیه ساز گنج جنگ

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Freedom Fighter تشکر کرده اند:
SMH

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » چهارشنبه 29 آبان 1392 20:21

Mahdi1944 نوشته است:Freedom Fighter,  
شما اگر قصد داريد بر اساس علم و منطق و آمار، ارقام و البته ادب بحث کنيد، مانعي نيست، اما اگر مايل باشيد مانند پست بالا به صرف اينکه با يک مارک يا مدل خاص مشکل داريد اون رو به اين شکل زشت مورد تمسخر قرار بديد، قطعا با شما به گونه‌اي مناسب‌تر رفتار خواهد شد. اينجا يک انجمن علمي هست. چنين پيامهايي که بيشتر در دبستان با اونها آشنا هستيم در حد يک انسان بالغ و داراي دانش کافي نيست

بیخیال مهدی جون

یه سوال

یه جا تو انجمن خوندم که یه دوستی گفته بود این جی 5 دقیقا Gfive G9 هست....

لینک های زیر هم مربوط به همون جی 9 هست

http://www.minideal.net/media/catalog/p ... q_60_3.jpg

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/_ ... I_60_3.JPG

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/8676 ... 50x250.jpg

http://www.whatmobile.com.pk/GFive_G9

به نظرت شرکت جی ال ایکس فقط برای تبلیغات از اون عکس ها استفاده کرده و یا اینکه جی 5 همون جی 9 هست با خرید امتیاز؟؟؟

راستی آبان تموم شد...به نظرت کی میاد بازار؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15441

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 29 آبان 1392 21:50

Freedom Fighter,  
ببينيد دوست عزيز، اينجا کسي چيزي رو تبليغ نميکنه، خود من هم سه گوشي دارم که يکيش GLX هست. اجتمالا Zopo Zp980 هم به اينها اضافه خواهد شد. اينجا يک بخش ايجاد شده، مانند اونچيزي که براي ديگر برندها ارائه شده. چون اين شرکت هيچ گونه همکاري و يا پشتيباني نرم افزاري ارائه نميکنه، ما سعي کرديم اين مشکل رو رفع کنيم. اما اين رفتار شما بسيار عجيب هست براي من. زماني که اپل وارد بازار موبايل شد. چيزي ساخت که با يک تخته سنگ فقط در تاچ بودن تفاوت داشت!. اما امريکايي‌ها چون اون زمان بيش از نيمي از بازار تلفن همراه در اختيار کشور فنلاند و شرکت نوکيا بود. همون تخته سنگ‌هاي تاچ رو خريدند و اپل توسعه پيدا کرد (هر چند سياست‌هاي احمقانه‌ و انحصاري باعث افول اون شده و سرنوشتي جز چيزي شبيه نوکيا در انتظار iOS نخواهد بود، مگر در اين سياست‌ها تعديل يا تغيير صورت بگيره).
مورد ديگه‌اي که من نميدونم چرا خيلي از دوستان نگاهي به نحوه‌ي طراحي و توليد ديگر کشورها و شرکتها نمي‌اندازند...
شرکت نوکيا از ابتداي حيات تا پايان عمرش هرگز چيپي رو براي گوشي نساخت و اساسا نوکيا قطعه ساز نبود. بلکه طراحي ميگرد و چيپهاي مختلف رو کنار هم ميگذاشت و البته اولين سيستم عامل هوشمند جهان رو داشت و به لطف همين سيستم عامل 14 سال در اوج بود. شرکت اپل اغلب چيپ‌هاي خودش رو از شرکتهاي ديگه و رقيب مثل سامسونگ تهيه ميکنه. حتي توليد اون در شرکت فاکس کان چين هست و صرفا اسم و استانداردهاي برند اپل رو يدک ميکشه. همين سامسونگ که طي 6 سال گذشته به غول دنياي IT تبديل شده، 7 سال پيش گوشي‌هايي که ميساخت در حد گوشي‌هاي کيلويي و جاواي چيني هم نبود. به لطف اندرويد خيلي از غولهاي امروزي به وجود امدند. قبل از اندرويد برندهايي مثل هواوي، زياومي، زوپو، زد‌تي‌اي وجود خارجي نداشتند و شرکتهايي مثل سامسونگ، ال‌جي، موتورلا صرفا گوشي‌هاي پيش پا افتاده و غير هوشمند ميساختند. غول‌هاي اون زمان، نوکيا و شرکاي خود (مثل سوني اريکسون)، مايکروسافت و شرکاي خود (HP, HTC, ...) اون بودند. اما موازنه‌ي قوا به نفع اندرويد و اپل تغيير کرد. شرکتهايي که تا قبل از اون قادر به ارائه گوشي هوشمند نبودند به راحتي قادر به توليد شدند و شد اين نظم فعلي بازار ...
GLX هم از واردات و سفارش گوشي با برند خودش به شرکتهاي خارجي شروع کرد، بعد مونتاژ رو شروع کرد. الان هم بسياري از قطعات رو خودش ميسازه و وارد فاز طراحي هم شده. پيشرفت يک شبه به دست نمياد. مهم اينه که کيفيتي محصولاتي که ارائه ميکنه در حل قابل قبول هست. زماني که اولين گوشي هوشمند اين شرکت ارائه شد، خيلي‌ها گفتند ببينم يک ماه ديگه چيزي از گوشي مونده؟ مطمئن باش ميسوزه. اما اينطور نشد. البته مشکلاتي هم داشت که کسي منکر اون نيست. اما مثل هر شرکتي، گزارش‌ها و فيدبک کاربرانش رو جمع کرد و در گوشي‌هاي جديد ما ديگه شاهد مشکلاتي که در G1 بود نيستيم. مشکلاتي در اين گوشي‌هاي فعلي هم گزارش شده که مهمترين اونها همين مشکل OTG و رم کم هست که سعي کرده در G5 رفع کنه. شايد پشتيباني نرم افزاري که فعلا به نظر من بزرگترين نقص اين شرکت هست هم در آينده حل بشه. مهم اينه که ما وقتي محصولي خوب هست اون رو با الفاظ احمقانه و خودباختگي که ميراث استعمار پير هست زير سوال نبريم، هر محصولي مشکل داره. اما اينکه براي مقايسه يک کالا، به برند اون نگاه کنيم من رو ياد اون ضرب المثل "گيرم پدر تو بود فاضل، از فضل پدر تو را چه حاصل" ميندازه، زماني HP و Nokia و O2 اعتبار حوزه‌ي گوشي هوشمند بودند، اما امروز کمتر برخي از اين برندها به عنوان موبايل ساز مطرح هستند و يا کلا نابود شده‌اند و شرکتهايي که خود من 7 سال پيش اون رو نماد بي‌کيفيتي و مايه شرمساري ميدونستم. امروز به جايي رسيده که بيش از 40 درصد بازار تلفن هوشمند جهان رو در دست داره و ديگه کسي نميتونه با ديد حقارت آميز به اون نگاه کنه. بله منظورم سامسونگ هست. سامسونگ 7 سال پيش شايد در رده‌ي کيفيت و طراحي از آخر جزو اولين‌ها بود و امروز اينجاست که ديگه نيازي به بحث نيست.
مجددا از شما درخواست ميکنم به هر دليلي علاقه‌اي به اين برند نداريد. حق نداريد به صرف اينکه طراح سايت اشتباه تايپي داشته و يا عکس فلان چيز رو گذاشته کل يک شرکت رو زير سوال ببريد. اين کار شما مثل اينه که دستاوردهاي مهم ملي رو يک خبرنگار در يک خبرگذاري زمان تايپ خبر، اشکال تايپي داشته باشه و شما کل اون دستاورد رو زير سوال ببريد، اين حقيقتا خارج از دايره‌ي انصاف و هست. اگر بخواهيد به صرف مشکل در يک سايت، چيزي رو زير سوال ببريد، سايت شرکتهايي مثل سوني در گذشته و ايسوس همين امروز جزو بدترين طراحي و بدترين کيفيت سرويس دهي هستند. اما محصولات اونها ربطي به سايت اونها نداره ...

esijoon,  
احتمال اينکه طراحي اين گوشي هم مانند اسنوي و اسکاي توسط اين شرکت باشه وجود داره. چون اين شرکت ارائه دهنده‌ي خدمات OEM هم هست. البته صرفا طراحي اوليه معمولا توسط اين شرکت انجام ميشه و GLX تغييراتي در مشخصات و چيپ‌هاي اون ميده.
ضمنا هنوز آبان تموم نشده البته، اما چون نمايندگي‌ها و خود سايت آنلاين اون شرکت موجودي تمام گوشي‌ها رو تقريبا صفر کردند. احتمالا ارائه‌ي گوشي خيلي نزديک هست.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
aslanmajidi2, hani1459, HESAM-007, napoleon benapart, esijoon, reza4087

Major I

Major I

نماد کاربر
383

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 فروردین 1390 20:26

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

آرشيو سپاس: 2968 مرتبه در 352 پست

توسط HESAM-007 » پنج شنبه 30 آبان 1392 00:16

سلام
حدود یک ماه پیش مدیر فروش GLX خبر عرضه گوشی "چهار هسته ای با دوربین 15 مگاپیکسلی" رو تا یک ماه آینده (همین روزا) داده بود ولی الآن در اطلاعات گوشی G5 دوربین 8 مگاپیکسل قراره عرضه بشه. شاید دوربین 15 رو برای مدل های بعدی گذاشتن. البته امیدوارم در این گوشی مشکل فلش بسیار ضعیف G4 برطرف شده باشه

ضمنا
به قول یکی از دوستان، وطن پرست بودن، به طول و عرض فروهر دور گردن نیست! یک شرکت خصوصی بدون یک ریال کمک دولتی در بازار موبایل داره پیشرفت میکنه حالا چرا بعضی ها انقدر ناراحتن؟؟! اگر کسانی که این حرف رو میزنن از محصولات این شرکت خریداری کرده بودن و ناراضی بودن حق دارن از اون "مدل" انتقاد کنن ولی وقتی این گوشی هنوز حتی به بازار نیومده دلیل تمسخرش چیه؟؟! خود من 7-8 سال پیش Z 530 سونی اریکسون خریدم که به معنای واقعی کلمه "آشغال" بود و حتی یک ماه نتنستم باهاش کار کنم ولی آیا میشه الآن گفت xperia z هم آشغال هست چون من تجربه خوبی از این شرکت نداشتم؟؟ قطعا نه!
منم 7 ماه پیش موقع خرید گوشی G4 دو دل بودم ولی الآن بعد از این مدت کاملا راضی ام و هیچ مشکلی باهاش نداشتم و تبلیغش هم کردم. پیشرفت های اخیر GLX کاملا ملموس هست و بسیار براش آرزوی موفقیت میکنم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HESAM-007 تشکر کرده اند:
anga2009, SMH, sajjadnegaresh, Mahdi1944, esijoon, reza4087, ya_ali

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
134

تاريخ عضويت

جمعه 10 خرداد 1392 22:35

آرشيو سپاس: 318 مرتبه در 97 پست

توسط napoleon benapart » پنج شنبه 30 آبان 1392 02:18

من قبلا گوشی glx رو مسخره میکردم. اما به لطف بعضی دوستان معتبر در سایت گوشی g4 رو گرفتم والان که یک ماه ازش استفاده کردم کاملا راضی هستم. چندین بار زمین خورده اما هیچ مشکلی پیدا نکرده.
هرکس هم اول گوشی رو میبینه یکم باهاش کار میکنه میپرسه s چند هست؟ :?

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب napoleon benapart تشکر کرده اند:
sajjadnegaresh, nasleghermez, Mahdi1944, apple2009, SMH, aslanmajidi2

Major I

Major I

no avatar
71

تاريخ عضويت

توسط علی محاوی » پنج شنبه 30 آبان 1392 11:54

با سلام به همه ی عزیزان
از نظر من  هر فردی که از این شرکت عیب های بنی اسراءیلی میگیره یا سطح علمش کمه یا کلا مشکل داره متاسفانه بعضیها حتی گوشیهای جی ال ایکس رو تو دستشون نگرفتن از اون اشکال میگیرن من از همون اول جی1 رو گرفتم گوشی آندرویدی جی ال ایکس که برای اولین بار به بازار امد بعد جی 3 گوشیهای دیگه گرفتم  دستم  مثلا اکسپریا جی .گلکسی گرند.گلکسی فیت.گلکسی ایس2.و...که این گوشیها در مقابل گوشی جی 3 عددی نیستن و جی 3 از همشون  بهتره من گفتم وخواهم گفت گوشی جی ال ایکس از نرم افزار رنج میبره نه سخت افزار در ضمن گوشیهای مثل سامسونگ سونی اچ تی سی و...شما باید پول برندشون رو بدید متاسفانه بعضیها بر این باورند که اگر سامسونگ گلکسی اس 4 میسازه همه ی گوشیاش عالین وپر قدرتن. گوشی که جی ال ایکس هواوی میزنرو اگر یه مارک سونی  روش بزنن همون گوشی رو باید دو برابر قیمتش بخرید در ضمن لطفا با دانش نقد و نظر بدید مثلا
cpu :cortex A9 چه مشکلی داره مگر ساخت انگلیس نیست
gpu:power vr sgx 531  ساخت تایوانه
و این رو بگم شما برو اکسپریا اس رو ببین سنسور سنجش نور نداره با اون کبکبه و قیمت اما همین جی 3 سنسور نور داره شما اصلا میدونی سنسور سنجش نور چیه چه کار میکنه

Mahdi1944, SMH, aslanmajidi2

بعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان