در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major I

Major I

نماد کاربر
99

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 دی 1392 00:31

اهواز

آرشيو سپاس: 352 مرتبه در 97 پست

Re: روت،بکاپ،کاستوم ریکاوری، برگرداندن سریال برای کلیه گوشی

توسط S.M.Seyednoor » شنبه 12 بهمن 1392 23:02

mambalan

و علیکم السلام دوست من

برای آشنا شدن با روت و کاستوم ریکاوری  شما رو دعوت میکنم به بازدید از  لینک های ذیل { به تمام ابهامات و سوالات پرسیده و نپرسیده شما جواب کامل و جامعی داده شده }

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اما در رابطه با سوال دیگرتون مبنی بر فرق این برنامه با زحمت ارزشمند دوست و برادر گرانقدر خودم آقا مهدی عزیز مدیر سایت ، باید یاد آور این نکته بشم ، آموزشی که ایشون محبت کردند ، نیازمند به داشتن فریمریور یا همون رام دستگاه  هست که خواننده رو مجبور میکنه به دانلود نسخه رام و سپس از طریق اون نصب ریکاوری و ...

بازهم تاکید میکنم کاری که آقا مهدی انجام دادن بسیار بسیار ارزشمند هست و این برنامه صرفا برای کسانی هست که سرعت پایین نت و عدم دسترسی به حجم پهنای باند مکفی برای دانلود از انجام اون صرفه نظر میکنن

در رابطه با سوال دیگرتون در مورد تغییر مقادیر حافظه هم ایشون به شایستگی کاری بسیار معقول و پسندیده ای انجام دادن و توضیحشوت هم بسیار کافی بود و بنده صرفا در جهت تکمیل عرایض ایشون ، این نکته رو اضافه کنم که شما ابتدا باید حافظه دستگاه خودتون رو بشناسید

به طور فرض گوشی های Snowy G2 G3 Sky G4 G5 چهار گیگ Rom در اختیارشون هست که حافظه داخلی دستگاه نامیده میشه { یک آپارتمان رو در نظر بگیرید ، که شما در صدد چیدن اتاق برای شرکت خودتون هستید ، اتاق مدیر ، اتاق معاون ، کارشناس و ...} این مقدار به 3 دسته تقسیم شده
1 : مقداری برای نصب رام و سیستم عامل خود گوشی
2: مقداری برای نصب نرم افزار که شما به هیچ عنوان نمیتونید جز برنامه چیز دیگه ای درونش قرار بدید { البته بنده صرفا جهت آشنایی شما این توضیحات رو نوشتم وگرنه در رابطه با این موضوع باید خطوط متوالی زیادی رو سیاه کرد } و ظرفیت اون 500 مگابایت هست
3: مکانی برای انتقال قایل های شخصی شما مثی موزیک ، عکس ، فیلم و ... که مقدار اون 1 گیگ هست که با توجه به درگاه اضافه کرده حافظه خارجی ( مکان قرارگیری  رم میکرو اس دی که 2 4 8 16 32 گیگش تو بازار موجود هست ) وجود یا عدم وجودش چندان به چشم نمیاد

[B]اما دلیل افرایش فرض بگیرید شما 20 تا نرم افزار 25 مگابایتی که نصب کنید برای نصب برنامه 21 سیستم به شما هشدار عدم وجود حافظه کافی رو نشون خواهد داد حالا شما تصور کنید نیاز به نصب بازی با حجم بالاتر و یا تعداد بیشتر باشه ... لذا با توجه توضیح فوقالذکر آقا مهدی عزیز حافظه 1 گیگ رو به 500 مگ اضافه کردن که برای نصب نرم افزار به مشکل بر نخوزید و برای ذخیره اطلاعاتتون از حافظه جانبی ( رم میکرو اس دی تا 32 گیگ ) استفاده کنید

در رابطه به اون عدم بکاپگیری و تکرار مجدد روت نه به این دلیل که روت شما مشکل داره بلکه برای نشوت دادن اجزای گوشی مانند صفحه نمایش و بیلد نامبر هست و توصیه من به شما اینکه حتما بکاپ بگیرید از گوشی که اگر خدای ناکرده صحوا خطایی در موبایل شما انجام گرفت نیاز به مراجعه به نمایندگی فلش کردن مجدد نشید و با خیال آسوده خودتون در منزل هر زمان که خواستید گوشیتون رو فلش کنید و نکته بعد اینکه شما بعد از بکاپگیری توسط هود برنامه میتونید کاستوم ریکاوری اتوماتیک بسازید بالا توضیح دادم کامل...ودر مورد وجود و عدم وجود کاستوم رام هم که بالا در لینک کامل اوضیحات شفاف نوشته شده

و در مورد حضور بنده در شرکت ، خیر بنده علارغم علاقه شدیدی که به این شرکت و کار اون دارم و همچنین احترام و ارج و غربی که جناب آقای مهندس حمید سعیدی پیش بنده دارند از خیلی از پیشنهادهایی که به بنده شده صرفه نظر کردم و خودم داوطلبانه از ایشون خواستم که بخش نرم افزار و IT و اطلاع رسانی اونجا رو به بنده بسپارند بدون هیچگونه چشم داشتی ، اما متاسفانه شرایط حاکم در دفتر اهواز و کارخانه کاملا متفاوت هست و بنده از اون مجموعه دور موندم ، لذا بنده به همون حرفه سابقم که تدریس هست برگشتم و سعی میکنم دورادور وقت آزادم رو به حرفه مورد علاقم که به واقع تفریح من هم محسوب میشه بپردازم و دست به دعا برای موفقیت و سربلندی این افتخار ایرانی باشم./

توضیح دیگه نیاز بود بنده در خدمت شما هستم

موفق باشید و پایدار

[/B]

...There is no deadlock for grand people
because they believe they'll either find a way or make a way

๑۩۞۩๑

آرزومندِ ، آرزوهای شیرین شما

hesperus از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب S.M.Seyednoor تشکر کرده اند:
MASTER, bohlol, Mahdi1944, SMH, holms, mambalan, boli1366

New Member

no avatar
7

تشکر کرده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 بهمن 1392 17:34

آرشيو سپاس: 16 مرتبه در 6 پست

توسط mambalan » يکشنبه 13 بهمن 1392 09:42

سلام  سید عزیز
واقعا شرمندم کردی اصلا انتظار نداشتم این همه وقت صرف بنده حقیر کنی و این همه سطر توضیح رو با حوصله تایپ کنی
سئوال و مشکل که زیاده باز هم مزاحمتون خواهم شد و اگه اجازه بفرمایید در آینده از طریق ایمیل برخی موارد رو با شما سید بزرگوار مطرح کرده و کمک بگیرم
باز هم تشکر- مهدی اسدالهی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mambalan تشکر کرده اند:
SMH, S.M.Seyednoor, bohlol

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط mambalan » يکشنبه 13 بهمن 1392 16:32

ببخشید اونقدر شیفته مرام و رفتارتون شدم که بحث اصلی یادم رفت
خیلی ممنون لینکها بسیار مفید بود و ممنون از مثالی که در رابطه با حافظه داخلی فرمودید البته این رو میدونم که حافظه داخلی گوشی و هیچ حافظه دیگه ای رو که مقدار مشخصی داره نمیشه تغییر داد و زیادش کرد. بنده فکر میکردم  که بدلیل روت نبودن و نداشتن کاستوم ریکاوری، گوشی نمی تواند بیش از 500m را نشان دهد ولی با مثالی که فرمودید اینطور دستگیرم شد که در روشی که آقا مهدی مدیر محترم سایت ارائه فرمودند در واقع پارتیشن بندی حافظه داخلی رو تغییر میدهند و اگر چنین باشد باید از جایی کم و به جایی اضافه شود

New Member

no avatar
10

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 دی 1392 07:20

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 4 پست

توسط ahmadii2000 » سه شنبه 15 بهمن 1392 14:14

من اسکای رو با این برنامه روت کردم روت اسکای
روش روت کردن گوشی اندرویدی خود با برنامه ی Framaroot :

- نرم افزار فوق را از کادر سبز رنگ پایین همین صفحه دریافت کرده و نصب نمایید.

- برنامه ی فوق را از لیست برنامه های نصب شده اجرا نمایید تا با تصویری مطابق با تصویر زیر روبرو شوید : (برروی تصویر کلیک کنید تا آن را با سایز اصلی مشاهده کنید)

Framaroot - روت کردن اندروید با یک کلیک و بدون نیاز به pc !

- با کلیک برروی دکمه ی Install Superuser در لیست باز شده،  برروی یکی از دو گزینه های اولی یعنی (Install Superuser و Install SuperSU) کلیک کنید .

Framaroot - روت کردن اندروید با یک کلیک و بدون نیاز به pc !

- پس از کلیک برروی یکیاز موارد گفته شده، با تصویری روبرو خواهید شد که نمایش دهنده ی نصب موفقیت آمیز برنامه روت می باشد.

- گوشیتان را ریستارت کنید، هم اکنون گوشی اندرویدی شما روت شده است !!!

هینم لینک لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

barbod24 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ahmadii2000 تشکر کرده اند:
SMH, mambalan, bohlol

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط mambalan » چهارشنبه 16 بهمن 1392 09:18

سلام ahmadii2000
ببخشید اینطوری سوال میکنم من هنوز فرصت نکردم تست کنم ولی شما تا چه حد با این نرم افزار آشنایی دارید؟ آیا شامل تمام گوشیهای اندرویدی و همه نسخه اندروید می باشد؟ شما رو چه گوشیی تست زدید؟ روی GLX جواب میده؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 17 بهمن 1392 01:40

mambalan,  
اين برنامه براي تمام گوشي‌هاي با چيپ MTK قابل استفاده هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
S.M.Seyednoor, SMH, mambalan, MASTER

Major I

Major I

no avatar
97

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 مرداد 1392 12:36

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 12 پست

توسط nasser9090 » يکشنبه 25 اسفند 1392 23:14

S.M.Seyednoor نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت یکایک شما دوستان و دوست داران جی ال ایکس این افتخار ایرانی
قبل از هرچیز جا داره از مدیر توانمند سایت آقا مهدی عزیز که این بخش رو راه اندازی کردند تا کم کاری و اشتباه بزرگ شرکت که همانا به روز رسانی یا ارائه نسخه های جدیدتر در سایت برای دسترسی عزیزان هست رو جبران کنن ، نهایت تشکر و قدر دانی رو داشته باشم...

با توجه به آمدن محصولات جدید شرکت از جمله گوشی اسپایدر و همچنین گوشی جی 5 نیاز به روت شدن و ساخت ریکاوری آسان ، بکاپ گیری از رام یکی از دغ دغه های دوستان هواهد بود هرچند آقا مهدی عزیز زحمت کشیدند و نحوه روت و نصب ریکاوری مود رو برای تک تک گوشی ها به صورت جدا گانه قرار دادند با کسب اجازه از ایشون و تمامی همکاران و مدیران فعال سایت برنامه ای رو به شما معرفی خواهم کرد که علاوه بر تحت پوشش قراردادن کلیه گوشی های ساخته شده توسط شرکت مدیا تک کلیه محصولات شرکت جی ال ایکس رو تنها با فشردن یک کلیک روت و سپس با انتخاب نوع کاستوم ریکاوری مورد نظر به ساخت اون میپردازه ، همچنین گزینه بکاپ گیری و ... درون اون موجود هست.

نام این برنامه MTK Droid Root & Tools هست که انحصارا برای گوشی های ساخته شده با چیپهای مدیا تک از قبیل 6675تک هسته ای ، 6577 دو هسته ای ، و خانواده 6589 - 6589T ,...
از اونجایی که شرکت جی ال ایکس غالبا از این چیپ به عنوان پردازنده اصلی گوشی ها بهره میبره ، این برنامه میتونه کمک بزرگی برای طرفدارن این شرکت و محصولاتش باشه

[B]A new MTK Droid Tools is out. MTK Droid Tools 2.5.1. Fixes a previous bug with 2.5.0.
If you’re new to the scene, you might not know what MTK Droid Tools is. It’s a tool for your MT6592, MT6589T, MT6589T, MT6577, MT6575, MT6572 and most any relatively modern MTK CPU / SoC.

[/B]
[B]: Some of the things MTK Droid Tools can do
[/B]

[B]
  • MTK Droid Tools includes an ADB ****l
  • Backup your MTK firmware
  • Create CWM custom recovery for your MTK phone
  • Process your backup for SP Flash Tools
  • Write your IMEI
  • Delete the Chinese apps
  • Build a scatter
[/B]
دانلود ورژن 2.5.1

[B]
و اما آموزش روت به وسیله این برنامه :

ابتدا کلیه درایورهای گوشی رو نصب کنید و  تیک حالت اشکال زدایی یا همون USB DEbugging رو تو ستینگ بزنید و تبلت یا گوشی رو با کابل وصل کنید.سپس فایل دانلودی رو از حالت زیپ خارج و برنامه رو اجرا کنید ابتدا مشخصات گوشی شما نمایش داده میشود برای روت کردن گوشی برروی root کلیک کنید مانند تصویر زیر :

[/B]

ابتدا گوشی اجازه reboot ویا restore شدن میخواد شما روی اون کلیک میکنید وصبر کنید تا گوشی ریستارت بشه سپس برنامه از شما اجازه میخواد تا از رامتون بک آپ بگیرید این اختیاری است بعد از این مرحله برنامه از شما میپرسد آیا مایلید که برنامه های superuser ونیز rootexplorer رانصب کند گزینه yes راکلیک کنید و صبر کنید تا برنامه کارش را تمام کند اکنون گوشی شما روت شده است از آن لذت ببرید...

[B]آموزش بکاپ به وسیله این برنامه :

حتما در گوشی مموری کارت با فضای خالی مناسب قرار بدین.

[/B]
  1. اولین کار قبل انجام بکاپ برای نرم افزار روت بودن گوشیه
  2. حالت اشکال زدایی USB Debuggingگوشی رو فعال کنیین و گوشی یا تب لت رو با کابل به کامپیوتر وصل کنید
  3. نرم افزار MTK Droid Tools به صورت Run As Administrator

- رنگ سبز بر روی نوار نشان دهنده روت بودن گوشیه.

بر روی تب دوم کلیک کنین: روت، پشتیبان گیری، بازیابی...

- به روی گزینه بکاپ کلیک کنین تا برنامه کار خود را انجام بده.
در صورتی که می خواهید از اطلاعات شخصی هم بکاپ بگیرین. تیکشو بزنین.
- اگر می خواهید بر روی مموری کارت ذخیره بشه تیک مربوط بهشو بزنین.

- منتظر باشید تا برنامه کار خود را تمام کنه.

- اگر می خواهید فایل ها در یک فایل فشرده باشن تایید و در غیر این صورت No را بزنین.

امیدوارم مفید واقع شده باشه ...

هرکس استفاده کرد و جواب گرفت برای سلامتی آقا مهدی و سایر دوستانش یه صلوات بفرسته

پایدار باشید و برقرار

آرزومند آرزوهای شیرین شما

92/10/20
[B]
[/B]

بکاپی کگرفته میشه روت هست چطوری میشه بکاپ ان روت گرفت کبا SP Flash Tools بشود فلش کرد؟؟

mambalan از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nasser9090 تشکر کرده اند:
holms, bohlol, SMH

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 23 فروردین 1393 23:12

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط bazarhassan1996 » شنبه 23 فروردین 1393 23:38

[quote="abnoos1404"]سید جان صدای گوشیم کامل قطع شده،چکار کنم؟

این مشکل حقیقت‌ داره؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bazarhassan1996 تشکر کرده اند:
SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 27 فروردین 1393 00:39

bazarhassan1996,  
مشکل شما دقيقا چي هست و چي شد که به اين وضعيت رسيد؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SMH, MASTER

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

دوشنبه 11 شهریور 1392 09:11

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط holms » جمعه 5 اردیبهشت 1393 01:02

با سلام
من اینو رو گوشیم glx-sky-dualcore فلش زدم ولی وا فای wifi از کار افتاده
دوستان لطفا راهنماییم کنن چکار کنم

glx-sky-dualcore-t109584.html?hilit=let%20the%20system%20decide#p420304

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 21:30

holms,  
متاسفانه اسکاي و اسنوي در سري‌هاي مختلفي ارائه شدند، راه حل شما نصب رام قبلي گوشي‌ هست

Major II

Major II

نماد کاربر
98

تشکر کرده: 40 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 دی 1392 14:16

آرشيو سپاس: 28 مرتبه در 15 پست

توسط abnoos1404 » جمعه 16 خرداد 1393 15:16

سلام سید جان
مشتاق دیدار،خوبی برادر
توروخدا کمکمون کن،آقا مهدی که بنده خدا سرش خیلی شلوغه و ما هم دیگه رومون نمیشه مزاحمشون بشیم،انگار شما هم حسابی سرتون شلوغ شده.شرمنده ایم.
من یه گوشی g3 گرفتم،می خوام کاستوم ریکاوری روش نصب کنم و روتش کنم.ولی تو انجمن گفته باید با اس پی فلش تولز اینکار را بکنم که اونم فریمویر گوشی را می خواد،در حالی که من تازه گوشی را گرفتم؟چیکار کنم؟
ما ایستاده خواهیم مرد...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abnoos1404 تشکر کرده اند:
S.M.Seyednoor

قبليبعدي