در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major I

Major I

نماد کاربر
99

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 دی 1392 00:31

اهواز

آرشيو سپاس: 352 مرتبه در 97 پست

فريموير، روت ، بکاپ و فايلهاي مورد نياز GLX G5

توسط S.M.Seyednoor » سه شنبه 8 بهمن 1392 07:10

با عرض سلام و وقت به خیر به شما دوست عزیزی که وقت گذاشتید و این مطلب رو مطالعه میکنید
برای امروز همونطور که در عنوان مطرح شد ابتدا قصد آموزش روت کردن گوشی و گرفتن بک آپ از گوشی Glx سری G5 رو داریم،پس تا پایان مطلب همراه ما باشید./

RooT

برای روت کردن گوشی ابتدا درایور MTK6589 برای سیستم عامل ویندوز رو از لینک زیر دانلود بفرمایید./

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

سپس از لینک زیر برنامه VRoot_1.7.4.4996 دانلود و نصب بفرمایید/

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

آموزش برنامه :

• بعد نصب نرم افزار فوق الذکر و اطمینان از فعال بودن گزینه Usb debugging گوشی خودتون رو به سیستم وصل و گزینه MTP رو انتخاب کنید ،برنامه رو اجرا کنید ،در این زمان باید اینترنت هم وصل باشد(البته بدون اینترنت هم تونستم روت رو انجام بدم.

• هرچند برنامه به زبان چینی است اما بعد از گذشت چند ثانیه برنامه گوشی رو شناسایی کرده و فقط لازمه شما بر روی دکمه سبز رنگی در کادر برنامه خواهید دید که رو آن root نوشته شده کلیک کنید.پس از گذشت ثانیه هایی خواهید دید که پیام تایید روت روی برنامه نقش میبندد.در این هنگام گوشی ریبوت شده و پس از بالا آمدن در برنامه ها گزینه روت اضافه خواهد شد. اما این پایان کار نیست !!!

تا اینجا گوشی شما 70% مرحله روت رو گذرونده برای کامل شدن این پروسه برنامه Mtk Droid Tools_v252 رو از لینک زیر دانلود کنید ./

بعد نصب نرم افزار فوق الذکر و اطمینان از فعال بودن گزینه Usb debugging گوشی خودتون رو به سیستم وصل و گزینه MTP رو انتخاب کنید ،برنامه رو اجرا کنید و کمی منتظر باشید تا اطلاعات شما کاملا در برنامه نشان داده شده سپس روی دکمه ROOT کلیک کنید.

پس از گذشت چند ثانیه از شما درخواست میکنه superuser نصب کنه یا SuperSu که شما گزینه دوم که همانا Supersu باشه رو انتخاب میکنید، پیغام از سیستم صادر میشه که باید برای اجرای برنامه از رام شما یک بکاپ ( نسخه پشتیبان) تهیه کنه و بعد از گذشت فرآیند بکاپ گیری سیستم شما یک بار ریبوت شده و به طور 100 % روت شده./

آموزش نصب ریکاوری مود CWM

برای نصب کاستوم ریکاوری بعد از طی مراحل فوق و برداشته شده گزینه Root از برنامه و سبز رنگ شدن چراغ پایین برنامه به تب دوم برنامه که همانا Root,backup,recovery هست مراجعن کرده و از قسمت Recovery and boot گزینه To use boot from phone رو انتخاب کنید، صهحه ای باز خواهد شد و از شما نشانی گزینه Boot.img رو درخواست میکنه ( با توجه به اینکه در ابتدا برنامه یک بار رام بکاپ گرفته بود ) به پوشه ای که برنامه MTK Droid  در اون قرار گرفته رفته و از پوشه بک آپ و پوشه تاریخ بک اپگیری فایل مورد نظر رو انتخاب و منتظر باشید. گوشی بعد از چند ثانیه پیغامی را فرستاده شما بر روی ok کلیک کنید در اینجا برنامه ریکاوری با توجه به نیاز دستگاه شما خواهد ساخت و از این به بعد برای رفان به ریکاوری مود با قراردادن کابل usb و گرفتن ولوم بالا می تونید به راحتی به کاستوم ریکاوری دستگاه خودتون برید./

دانلود فریمور بهینه سازی شده دارای روت،ریکاوری و... شده نوسط بنده با کلیک بر روی لوگوی زیر :

ضمنا هرگونه کپی برداری آزاد است البته با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد برای سلامتی آقا مهدی مدیر زحمت کش سایت و سایر اعضا و همکاران ایشون ...

...There is no deadlock for grand people
because they believe they'll either find a way or make a way

๑۩۞۩๑

آرزومندِ ، آرزوهای شیرین شما

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب S.M.Seyednoor تشکر کرده اند:
saeedjiji, sishen, arzm, mymail, milad.z, ali.4171, ali_nano, M.ebrahim, SMH, Mahdi1944, mojn73

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1392 11:48

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: فريموير، روت ، بکاپ و فايلهاي مورد نياز GLX G5

توسط cyberomaniac » دوشنبه 28 بهمن 1392 12:12

دوست عزیز سلام بر شما

آیا این رام قابل استفاده برای گوشی GLX Spider هم هست؟
اگر نیست خواهشمندم رام و سایر نرم افزارهای لازم برای روت کردن این مدل گوشی را هم ارائه فرمایید.
با سپاس فراوان از زحمات شما

amirhagigatnia از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cyberomaniac تشکر کرده اند:
S.M.Seyednoor

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 28 بهمن 1392 16:29

cyberomaniac,  
براي اسپايدر مدتها پيش در تاپيک مربوط به اين گوشي، تمامي فايلهاي مورد نياز ارائه شده، همچنين ديروز هم  S.M.Seyednoor فريموير Treq X1 که نسخه‌ي اصلي Spider هست رو ارائه کردند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SMH, saeedarnold, S.M.Seyednoor

Major I

Major I

نماد کاربر
99

تاريخ عضويت

اهواز

توسط S.M.Seyednoor » سه شنبه 29 بهمن 1392 21:17

cyberomaniac

این برنامه با همین توضیحات برای کلیه گوشی های GLX حتی G1 و G1 Twiens هم جواب داده ...
اسپایدر و G5 رو بنده الان در حال حاضر دارم و با همین برنامه انجام دادم ...
فریمور رو قبلا آقا مهدی عزیز زحمتش رو کشیدند اما اگه سرعت نت و محدودیت نت داشته باشید این برنامه هم واستون بکاپ ، هم رام قابل فلش با فلش تولز و هم کاستوم ریکتوری میسازه ...

Mahdi1944
بزرگوار شما تا الان به تنهایی بار تمامی گوشی ها رو به دوش کشیدی امیدوارم بتونم کمکی باشم در کنار دریای بیکران محبت و عظمت دانش شما
بازهم بابت تمامی زحماتی که کشیدید از شما سپاسگذارم...

๑۩۞۩๑

SMH, Mahdi1944, saeedarnold, ali.4171

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
59

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1392 12:16

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 31 پست

توسط saeedarnold » سه شنبه 29 بهمن 1392 23:48

سلام واقعا کارتون بیسته
منم جی فایومو روت کردم و برنامه ها توپی روش نصبیدم
فقط یه سوال دارم موقع خراب شدن گوشی میشه اونو unroot کرد تا گارانتی متوجه روتش نشه؟؟
۲- چه برنامه هایی و پروسس هایی رو میشه غیر فعال کرد تا رم خالی تر بشه چون بعضیاشون رم رو پر میکنن
۳- رام کاستومتون کی آماده میشه؟
۴- آیا رام کاستوم های g610  یا  g700  هواوی به g5 میخوره (چون cpu gpu یکسان دارند)؟
۵- وقتی گوشیمو روت کردم با توجه به عدم شناخت از cwm یا همون کاستوم ریکاوری قسمت backup  رو انجام ندادم آیا الان میشه این کارو کنم یا باید همون اول کار اینکار رو میکردم؟؟للااپ
واقعا ممنون میشم در صورت پاسخگویی
کل وب رو گشتمو جواب سؤالامو پیدا نکردم ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedarnold تشکر کرده اند:
S.M.Seyednoor

Major I

Major I

نماد کاربر
99

تاريخ عضويت

اهواز

توسط S.M.Seyednoor » چهارشنبه 30 بهمن 1392 11:51

saeedarnold نوشته است:سلام واقعا کارتون بیسته
منم جی فایومو روت کردم و برنامه ها توپی روش نصبیدم
فقط یه سوال دارم موقع خراب شدن گوشی میشه اونو unroot کرد تا گارانتی متوجه روتش نشه؟؟
۲- چه برنامه هایی و پروسس هایی رو میشه غیر فعال کرد تا رم خالی تر بشه چون بعضیاشون رم رو پر میکنن
۳- رام کاستومتون کی آماده میشه؟
۴- آیا رام کاستوم های g610  یا  g700  هواوی به g5 میخوره (چون cpu gpu یکسان دارند)؟
۵- وقتی گوشیمو روت کردم با توجه به عدم شناخت از cwm یا همون کاستوم ریکاوری قسمت backup  رو انجام ندادم آیا الان میشه این کارو کنم یا باید همون اول کار اینکار رو میکردم؟؟للااپ
واقعا ممنون میشم در صورت پاسخگویی
کل وب رو گشتمو جواب سؤالامو پیدا نکردم ممنون

با سلام خدمت شما دوست عزیز

1. کافیه وارد chinafire که برنامه روت شما هست و با Super su نمایش داده میشه بشید و گزینه Full unroot روت رو بزنید ... شما موفق به حذف ظاهری روت دستگاه خودتون شدید

2.جواب این سوالتون رو مدیر عزیز سایت آقا مهدی عزیز به کرار دادن ، کافی بود کمی وقت جهت جستجو در همین سایت انجام میدادید ==> لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

3:آماده و عرضه شده

4: خیر رام تنها به Cpu یک گوشی بر نمیگرده و شامل تک تک قطعات و پیکربندی اونها هست

5:هیچ مشکلی وجود نداره شما هر زمان که بخواهید میتونید از رامتون بکاپ بگیرید ، کافیه به سربرگ دوم برنامه که Root,backup.recovery هست مراجعه و گزینه back up رو انتخاب و در نهایت بر روی گزینه To prepare blocks for flash tool کلیک کنید تا بکاپتو تبدیل به رام قابل فلش بشه

موفق و سربلند باشید

๑۩۞۩๑

SMH, Mahdi1944, saeedarnold

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
59

تاريخ عضويت

توسط saeedarnold » چهارشنبه 30 بهمن 1392 14:42

واقعا ممنونم که جواب دادی
فقط این برنامه chinafire نمیدونم کدومه؟ دو تا نرم افزار چینی هست که زبانش چینیه و سر در نمیارم که گزینه unroot کدومه میشه تصویری بگید اگه آنروت کنم(امتحانی) آیا دوباره میشه سریع روتش کنم چون کلی دردسر کشیدم تا روت شد( البته به خاطر آماتور بودن)میدونم خیلی زحمت داره ولی دعاتون میکنم خفن
۲- آیا منظورتون از رام قابل فلش اینه: در صورت بوت نشدن گوشی( موقع خراب شدن) خودم میتونم با کامپیوتر و به وسیله همون برنامه ای که روتش کردم فلشش کنم و درست بشه؟ :grin:
۳- آیا الان که گوشیم روت شده اگه فکتوری ریست رو بزنم (از داخل تنظیمات اندروید) از  حالت روت خارج میشه ؟(چه اتفاقی میفته در صورت فکتوری ریست)
۴- فایل های اصلی اون رام قابل فلش تو pc ذخیره میشه یا خود گوشی؟
۵- با توجه به اینکه g5 قابلیت آپدیت اندروید رو نداره آیا با روت میشه ورژنهای بالاتر مثلا ۴۰۳ یا کیت کت رو روش ریخت یا نه؟
۶- رام کاستوم که آماده کردید چه ویژگی هایی داره و کی رو سایت میذارینش؟ :-D
۷- اگه رام کاستوم شما رو بریزم رو گوشی، آیا موقع خراب شدن گوشی میشه به حالت اول برش گردونم تا گارانتی قبولش کنن؟
۸- خفن گلی
بی نهایت ممنونم

S.M.Seyednoor

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
59

تاريخ عضويت

توسط saeedarnold » چهارشنبه 30 بهمن 1392 16:03

عذر میخوام الان که رفتم ریکاوریcwm رو نصب کنم هر چی تو پوشه برنامه می گردم فایل boot.img نیست ( با توجه به آماتور بودنم فکر کنم از رام اصلی من موقع روت کردن، بکاپ نگرفته که الان فایل boot.img رو داشته باشه) چی کار کنم آیا باید دوباره روت کنم تا بکاپ از رام اصلی بگیره تا در نهایت بتونم cwm رو نصب کنم یا روش دیگه ای وجود داره؟
اگه بکاپ نگیرم ضرری داره برا گوشیم؟
از ته دل و با تمام وجود از شما دوست عزیز تشکر می کنم
ببخشید وظیفه جعبه ابزار سیمکارت و memory contact   چیه کلی رم اشغال کردن

S.M.Seyednoor

Major I

Major I

نماد کاربر
99

تاريخ عضويت

اهواز

توسط S.M.Seyednoor » شنبه 3 اسفند 1392 01:52

saeedarnold نوشته است:واقعا ممنونم که جواب دادی
فقط این برنامه chinafire نمیدونم کدومه؟ دو تا نرم افزار چینی هست که زبانش چینیه و سر در نمیارم که گزینه unroot کدومه میشه تصویری بگید اگه آنروت کنم(امتحانی) آیا دوباره میشه سریع روتش کنم چون کلی دردسر کشیدم تا روت شد( البته به خاطر آماتور بودن)میدونم خیلی زحمت داره ولی دعاتون میکنم خفن
۲- آیا منظورتون از رام قابل فلش اینه: در صورت بوت نشدن گوشی( موقع خراب شدن) خودم میتونم با کامپیوتر و به وسیله همون برنامه ای که روتش کردم فلشش کنم و درست بشه؟ :grin:
۳- آیا الان که گوشیم روت شده اگه فکتوری ریست رو بزنم (از داخل تنظیمات اندروید) از  حالت روت خارج میشه ؟(چه اتفاقی میفته در صورت فکتوری ریست)
۴- فایل های اصلی اون رام قابل فلش تو pc ذخیره میشه یا خود گوشی؟
۵- با توجه به اینکه g5 قابلیت آپدیت اندروید رو نداره آیا با روت میشه ورژنهای بالاتر مثلا ۴۰۳ یا کیت کت رو روش ریخت یا نه؟
۶- رام کاستوم که آماده کردید چه ویژگی هایی داره و کی رو سایت میذارینش؟ :-D
۷- اگه رام کاستوم شما رو بریزم رو گوشی، آیا موقع خراب شدن گوشی میشه به حالت اول برش گردونم تا گارانتی قبولش کنن؟
۸- خفن گلی
بی نهایت ممنونم

با عرض سلام و درود

1: برنامه Super Su رو اجرا کنید از منو زبان فارسی رو پیدا کنید و بر روی Full Unroot رو انتخاب کنید گوشی شما از روت بودن خارج و مشکل برای بردن به نمایندگی و باطل شدن گارانتی نخواهید داشت ...

2: دقیقا ، با بکاپ گبری میتونید مجدد از طریق برنامه Sp flash tools که قبلا راجبش توضیحات داده شده رامتون رو برگردونید

3: خیر

4: هر دو

5: داره برادر من ( کمی صبور باش آندروید 4.2.2 رو تا آخر هفته دیگه میتونی دانلود و فلش بزنی )
6: مراجعه بفرمایید مطالعه کنید متوجه خواهید شد...
7:بلی اوضیح رو بالا دادم
8:شما بیشتر

التماس دعا

๑۩۞۩๑

SMH, saeedarnold, mojn73

Major I

Major I

نماد کاربر
99

تاريخ عضويت

اهواز

توسط S.M.Seyednoor » شنبه 3 اسفند 1392 01:55

saeedarnold نوشته است:عذر میخوام الان که رفتم ریکاوریcwm رو نصب کنم هر چی تو پوشه برنامه می گردم فایل boot.img نیست ( با توجه به آماتور بودنم فکر کنم از رام اصلی من موقع روت کردن، بکاپ نگرفته که الان فایل boot.img رو داشته باشه) چی کار کنم آیا باید دوباره روت کنم تا بکاپ از رام اصلی بگیره تا در نهایت بتونم cwm رو نصب کنم یا روش دیگه ای وجود داره؟
اگه بکاپ نگیرم ضرری داره برا گوشیم؟
از ته دل و با تمام وجود از شما دوست عزیز تشکر می کنم
ببخشید وظیفه جعبه ابزار سیمکارت و memory contact   چیه کلی رم اشغال کردن

زمانی که گوشیتون روت شده باشه و چراغ برنامه سبز و آپدیت بگیرید با مگیرید فرقی نمیکنه به تب دوم برنامه برید و طبق توضیحات عمل کنید برنامه اومانیک برای شما کاستوم ریکاوری میسازه ...

توصیه میکنم حتما بکاپ بگیرید که متحمل هزینه دانلود یا مراجعه به نمایندگی برای فلش نشی
برنامه مچینگ سیم کارت و حافظه دفترچه تلفون شما هستند ...

موفق باشید و برقرار

๑۩۞۩๑

SMH, saeedarnold

Major II

Major II

no avatar
107

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1392 10:09

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 34 پست

توسط rezarahsepar » شنبه 3 اسفند 1392 15:51

http://s21.postimg.org/ca7nj7h1j/image.png
http://s29.postimg.org/b4c8hxggn/Untitled.jpg
بعد از زدن دانلود این ارور ها رو میده...
کمک :?   :AA:  :lol:

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
59

تاريخ عضويت

توسط saeedarnold » شنبه 3 اسفند 1392 16:04

سلام بزرگواران ^:)^ با عرض پوزش فراوان ۱-
اندروید ۴۰۲۰۲ که تو راهه ربطی به ریکاوری کاستوم ساخته شده داره؟
یعنی میشه الان این رامو بزنیم وقتی ورژن بالاتر اندروید اومد اونو بریزیم؟
۲- موقع فلش زدن باید رمو دراریم؟
۳- ممکنه روزی اندروید ۴۰۳ هم رو g5 بریزیم؟ چی میشه 8->
آقا مهدی خداییش خیلی شرمندمون کردی خدا خیرت بده خفن
راستی تونستم بعد چهار روز از گوشیم بکاپ بگیرم کارت بیسته خدایی
۴- فقط نمیدونم چرا با توجه به اینکه signature ویندوز ۸ ۶۴ بیتمو غیر فعال کردم بازم درایورا گوشی نصب نمیشن؟ موقع فلش زدن با روش جدید شما هم هر کاری میکنم دو درصد بیشتر نمیره و الکی میزنه ۱۰۰ درصد بدون کوچیکترین تغییری :lol:

بعدي