در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Major II

Major II

نماد کاربر
130

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 خرداد 1392 04:42

آرشيو سپاس: 87 مرتبه در 62 پست

خرید گوشی غیر از GLX

توسط mahtab1392 » شنبه 22 شهریور 1393 23:51

سلام از دست گوشی های GLX خسته شده ام پشتیبانی نرم افزار ضعیف و کیفیت پایین در گوشیی که خریده بودم مرا براین داشت که گوشیی بخرم غیر از مارک GLX
خواهش میکنم اگر میتوانید مرا راهنمایی کنید با 600 هزار تومن چه گوشیی بخرم؟
نظر من هواووی است
اگر دوستان توصیه نمی کنند که این مارک خوب نیست میتوانید دلیل آنرا بگویید؟
ملاک های من
دوربین راضی کننده
رم حداقل 1 گیگ
باتری خوب
صفحه حداقل 5 و یا به بالا
ممنون از پاسخگویی و راهنمایی شما

Major

Major

نماد کاربر
194

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 01:29

آرشيو سپاس: 149 مرتبه در 96 پست

Re: پاسخ : خرید گوشی غیر از GLX

توسط ali.4171 » يکشنبه 23 شهریور 1393 00:45

mahtab1392 نوشته است:سلام از دست گوشی های GLX خسته شده ام پشتیبانی نرم افزار ضعیف و کیفیت پایین در گوشیی که خریده بودم مرا براین داشت که گوشیی بخرم غیر از مارک GLX
نظر من هواووی است
اگر دوستان توصیه نمی کنند که این مارک خوب نیست میتوانید دلیل آنرا بگویید؟
ملاک های من
دوربین راضی کننده
رم حداقل 1 گیگ
باتری خوب

سلام
Huawei honor 3c

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تشکر کرده: 5916 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: پاسخ : خرید گوشی غیر از GLX

توسط SMH » يکشنبه 23 شهریور 1393 15:29

ali.4171 نوشته است:
mahtab1392 نوشته است:سلام از دست گوشی های GLX خسته شده ام پشتیبانی نرم افزار ضعیف و کیفیت پایین در گوشیی که خریده بودم مرا براین داشت که گوشیی بخرم غیر از مارک GLX
.
.
.

سلام
Huawei honor 3c

من دیگه چیزی ندارم بگم
پیشنهاد منم دقیقا همینه
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

serat&mersad از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: خرید گوشی غیر از GLX

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 25 شهریور 1393 07:55

mahtab1392,  
متاسفانه هواوي هم سياست‌هاي بستة‌اي رو در زمينه‌ي فريموير در پيش گرفته و همچنين فريموير و آپديت‌هاي محصولاتش رو هم ارائه نميكنه در اغلب موارد و چيپ‌هاي اختصاصي خودش رو هم ارائه ميكنه كه مستندات اون رو هم ارائه نميكنه و به همين دلايل اگر به مشكلي بر بخوره، معمولا كاري نميشه كرد ...
پيشنهاد من برند‌هاي نوظهور و با كيفيت چيني مثل Zopo و Inew و امثال اون هست. بر اساس نياز شما من اين دو مدل رو پيشنهاد ميكنم:
Zopo Zp980+
Inew V3
البته نظر شما در مورد GLX رو قبول ندارم، چون خودم سه گوشي G3, Spider و Spider1‌ رو داشتم و بجز G3 كه مشكلاتي داشت، دو مدل ديگه كاملا قابل دفاع و رضايت بخش هستند و به شخصه جرو بهترين گوشي‌هايي بوده كه طي 11 سال گذشته داشتم. اما به هر حال چيزي رو بگيريد كه قلبا به اون مايل هستيد. حتي اگر اون چيز همون هواوي مورد نظرتون و يا بدتر از اون قاجعه‌اي به نام ايفون باشه ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 25 شهریور 1393 10:03

Mahdi1944,  در مورد فریمور کاملا حرفتون متین و درسته (همون طور که خودم مشکل داشتم و کلی به این در و اون در زدم واسه رفع مشکلم که الان هم همون طور که می بینید هیچ مشکلی با این موضوع ندارم و میشه گفت ماهی حداقل سه یا چهار بار رام گوشیم و بدون مشکل عوض میکنم) ولی در مورد گارانتی باید بگم حداقل توی ایران معتبره و من که چند بار رفتم مشکلی نداشتم (البته بخاطر فریمور رفتم)

در مورد گوشی های zopo و Inew هم باید بگم که حرفتون کاملا درسته و گوشی های بسیار خوبی هستند اما باید به فکر گارانتی و خدمات پس از فروش هم بود و تا جایی که بنده اطلاع دارم این گوشی ها گارانتی معتبری در ایران ندارند و در مورد تهیه قطعات یدک اون هم که .....

در مورد گوشی های جی ال ایکس هم چون خودم نداشتم نمی تونم نظری بدم

در مورد ایفون میشه توضیح بدید که چرا فاجعه هست لطفا؟؟؟!!!
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 25 شهریور 1393 14:55

mojtaba13721372,  
درسته اين دو برند نمايندگي رسمي در ايران ندارند، اما سايت پشتيباني اونها بسيار كامل هست و پشتيباني بسيار خوبي به لحاظ نرم افزاري انجام ميدن، حتي كاستوم ريكاوري و روش روت رسمي رو هم دارند. فريموير و آپديت‌هاي اون رو هم به طور منظم ارائه ميكنند. در مورد گارانتي سخت افزاري هم الان چند سايت مثل بارثاشاپ كه وارد كننده‌ي اون هستند، يكسال گارانتي ميكنند و بر خلاف هواوي و لنوو كه خارج از گارانتي قطعاتشون رو ارائه نميكنند، اين دو شركت به راحتي ميشه قطعاتشون رو هم سفارش داد و از لحاظ تعمير پذيري هم با توجه به استفاده از چيپ‌هاي اسناندارد و شناخته شده‌ي MTK به راحتي قابل تعمير و تعويض هستند و از اين لحاظ هيچ مشكلي وجود نداره، ضمن اينكه مستندات و ديتاشيت گوشي‌ها رو هم براي كارهاي تعميراتي ارائه ميكنند و در واقع چرخه‌ي كامل فروش، پشتيباني و تعميرات رو دارند

در مورد ايفون هم به هيچ عنوان بحثي روي طراحي و سخت افزار اون ندارم، بلكه مشكل اصلي با سياست‌هاي فوق محدود و بسته‌ي iOS هست كه اون رو ميشه به يك بچه‌ي فلج كامل تشبيه كرد كه براي كمترين كاري مثل كپي كردن يك آهنگ و يا انتقال فايل نياز به كامپيوتر داره. حتي نصب برنامه بايد به صورت انلاين صورت بگيره و روشهايي كه بعد از جيلبريك براي نصب افلاين وجود داره هم ناقص هستند، چون اساسا اينسالز افلاين در اين سيستم عامل ارائه نشده، بلوتوس كه عادي‌تري و عمومي ترين روش انتقال اطلاعات بين دستگاههاي همراه امروزي هست در اين گوشي به صورت پيشفرض محدود هست، كسي از ساختار و كدهاي اون اطلاعي نداره و هر از چندگاهي ابزارهاي رديابي و جاسوسي مختلف در اون كشف ميشه كه اين شركت فقط عذرخواهي ميكنه و اون رو مخفي‌تر! ميكنه تا با روشهاي قبلي قابل شناسايي نباشه و وقتي دوباره كشف ميشه همين روند و چرخه رو تكرار ميكنه، اين شركت كاربر خودش رو يك احمق و كودن فرض ميكنه كه نبايد هيچ اطلاعاتي از ساختار و يا حتي دسترسي به بديهي‌ترين امكانات و اجزاي اون داشته باشه و صرفا يك استفاده كننده كر و كور و لال باشه كه مجبوره يك بچه‌ي فلج كامل رو تر و خشك كنه و براي هر كاري به كامپيوتر و اي‌تيونز و بعضا مك! نياز داره و بدتر از همه چنين فاجعه‌اي رو به وسيله‌ي بزرگترين دستگاه تبليغاتي تاريخ بشر كه اين شركت به اون مسلح شده با قيمتي حداقل 5 برابر به مشتريان قالب ميكنه و اين مشتريان هم تحت تاثير اين سيستم تبليغاتي، يك تكه اشغال كامل رو به قيمتي نجومي ميخرند و به اون افتخار ميكنند. به طوري كه الان اين كالا به جاي كاربردي بودن، به ابزار براي ابراز اشرافيت و ثروت‌مند بودن تبديل شده. حتي برنامه‌هايي نيز براي نشان دادن اوج حماقت برخي افراد در اپل استور ارائه شده كه حدود 1000 دلار قيمت داره و فقط يك نماد در گوشي نشون ميده كه ميگه اين فرد اينقدر احمق بوده كه 1000 دلار براي اين برنامه خرج كنه كه فقط اين نماد رو نشون ميده و به نوعي اعلام ميكنه اين فرد اونقدر پول داره كه 1000 دلار پولش رو دور بريزه و بدتر از اون اينه كه يكي از پر فروش‌ترين اپ‌هاي اين ماركت هم هست (قبل از اينكه اعلام كنه اون فرد پولدار هست، اوج حماقت اون رو رخ همه ميكشه، اما كلي فروش داره ...)

به طور كلي دنياي IT همونطور كه قبلا هم تاپيكي نوشته بودم همواره بر يك اصل استوار هست و اون هم كم كردن محدوديت هست. يعني اصلي ترين دليل تمايل و حضور افراد در دنياي IT كاهش محدوديت‌هاشون هست و همين اصل ميشه گفت روح و دليل وجودي اين صنعت هست، تاريخ هم اثبات كرده كه همه به سمت كاهش محدوديت حركت ميكنند. براي مثال بر هيجكس پوشيده نيست كه ويندوز در ابندا كپي بسيار ناقص از مكينتاش بود. اما محدوديت اون بسيار بسيار كمتر بود. به همين يك دليل مردم سراغ اين اكوسيستم اومدند. در موبايل هم از گوشي‌هاي بسته‌ي جاوا كه در ابتدا به تماس و پيامك خلاصه ميشدند به سمت اسمارتفون‌ها رفتند تا محدوديت‌ اونها كمتر و امكانات بيشتري داشته باشند. اما در دنياي اسمارت فون‌ها بجز سيميان و ميگو كه قرباني حماقت مدير نفوذي مايكروسافت در سمت مدير عامل نوكيا شد، اين حركت رو ميشه ديد، يعني اينكه همه از ويندوز موبايل و ios به سمت اندرويد اومدند در حالي كه حداقل تا نسخه‌ي 2 اين سيستم عامل، يك افتضاح كامل بود و باگ‌ها و نقص‌هاي بسيار زيادي هم داشت. اما فقط به يك دليل حتي از همون نسخه‌ي 1.6 همه به سمت اندرويد حركت كردند و سهم حدود 50 درصدي ويندوز فون و حدود 35% ايفون رو به چيزي زير 15% در مجموع رسوند و امروي اندرويد يالاي 80% بازار اسمارتفون‌ها رو داره، دليل اون واضح هست، محدوديت كمتر و اين همون دليل شكست و انشاالله نابودي اكوسيستم IOS خواهد بود و اين روند رو به افول هم نويد بخش دنيايي بدون ios هست.

همين دليل بالا هم تهديدي براي اندرويد محسوب ميشه چون سيستم عامل فايرفاكس يك سطح آزاد تر از اندرويد هست و بر پايه html5 ساخته شده و حتي كامپايل هم نياز نداره تا اجرا بشه و اين يعني باز هم محدوديت كمتر كه اگر اندرويد فكري براي اين موضوع نكنه، فايرفاكس كه البته هنوز در ابنداي كار هست، پتانسيل غلبه بر اندرويد رو داره و اين روند حركت به سمت كاهش محدوديت گرداننده و تعيين كننده‌ي اصلي اين بازار هست و خواهد بود
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » سه شنبه 25 شهریور 1393 22:13

Mahdi1944 خیلی ممنونم ازتون بخاطر توضیح کاملتون :smile:
خیلی کامل و عالی بود :smile:
ببخشید که خستتون کردم :razz:
با تشکر :razz:
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » چهارشنبه 26 شهریور 1393 20:38

راستش mojtaba13721372 عزیز سوال منو پرسیدند  :D  
{در مورد آیفون میشه توضیح بدید که چرا فاجعه است!!!؟}
یاد اون روزی افتادم که میخواستم ویدئویی رو از سایت اپل دانلود کنم، با اینکه قبل از اون بارها از سایت اپل ویدئوهای تبلیغاتی دانلود کرده بودم، اما اون ویدئوی آخری منو کلافه کرده بود!!!
و بالاخره به کمک آقامهدی عزیز تونستم اون فایل ویدئویی رو دانلود کنم  :(  
{اپل در زمینه تبلیغات واقعا" استاده، من اکثر ویدئوهاشو توی گوشیم ریختم و بعضی از اونها رو بارها دیدم یه جورایی هم برای تقویت زبان ازشون استفاده میکنم}

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

از لحاظ سخت افزار هم درسته خودم آیفون ندارم اما مثه بیشتر برندهایی که بین اقوام دست به دست میچرخه کیفیت متمایز اون برام ثابت شده!!! نه اینکه گوشیهای دیگه از لحاظ سخت افزار و در کل استرکچر ضعیف اند! عرضم این نیست اما با این کیفیت ساخت معمولا" انگشت شمارند.
اپل رو برند برتر نمیدونم و گوشیهای سامسونگ و چند برند دیگه رو یه سر و گردن بهتر از اونها{ محصولات اپل}میدونم :D
سیستم بسته اپل رو که مهدی عزیز درموردش توضیح دادند رو قبول دارم،اما این نظر یک برنامه نویس {وکاملا" تخصصی} است. خیلی از کاربرایی که از اپل استفاده میکنن مبتدی اند و به قول ایشون فقط دنبال برند هستند و پز دادن!!! و استفاده های اونها محدود به پیام نگاری و پخش ویدئو و درنهایت استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی است{ اونم در حد لایک و ...} با اینکه همه این کارها و حتی تخصصی ترشو میشه با یه گوشی ای که 1دهم اپل، قیمت نداره هم انجام داد!!!
{درسته اونها هم (کاربرای عشق اپل)از محدودیتهای ios درحد استفاده محدودشون{درسطح ابتدایی،یه کپی پیست ساده اطلاعات از سیستم به گوشی} ناراضی اند اما نمیخوان اینو قبول کنند}
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد