تلفن همراه جای پسورد Gmail را می گیرد!

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7008
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9184 بار
سپاس‌های دریافتی: 21045 بار
تماس:

تلفن همراه جای پسورد Gmail را می گیرد!

پست توسط sinaset » جمعه 11 دی 1394, 8:39 am

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، رمزعبور ها همیشه طعمه خوبی برای هکرها هستند و حفاظت از آنها نیز همیشه سخت است!
گروهی از محققان به دنبال یافتن راهی برای حذف کلمه عبور و استفاده از روشی جایگزین به منظور شناسایی هویت کاربران در سایت‌ها و سرویس‌های مختلف هستند.
متخصصان می‌گویند در حال آزمایش روشی برای ورود به Gmail با استفاده از تلفن همراه و بدون تایپ رشته‌ای از کاراکترها در قالب کلمات عبور هستند.

 تصویر 

برای استفاده از این روش، هر کاربر باید یک گوشی تلفن همراه مورد تائید را به کار بگیرد تا اطلاعات تائید شده حساب شخصی وی در هر رایانه وارد آن شود.
گوشی مورد استفاده باید حتما از قابلیت قفل نمایشگر هم برخوردار باشد، زیرا باز کردن قفل گوشی مقدمه‌ای برای تائید یا رد دسترسی به حساب کاربری از این طریق است.بنابراین حتی در صورت اعمال این روش هم می‌توانید در صورت تمایل به روش استفاده از کلمات عبور بازگردید.
در قالب این روش غیرفعال کردن حساب کاربری در صورت گم شدن گوشی و همین‌طور افزودن گوشی جدید در صورت تعویض گوشی پیش‌بینی شده است.
در حال حاضر گروهی از کاربران در حال آزمایش روش جدید ورود به جیمیل بدون استفاده از کلمات عبور هستند. امید می‌رود استفاده از روش مذکور به کاهش موفقیت حملات هکری و فیشینگ منجر شود.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15674
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 70848 بار
سپاس‌های دریافتی: 31298 بار
تماس:

Re: تلفن همراه جای پسورد Gmail را می گیرد!

پست توسط Mahdi1944 » جمعه 11 دی 1394, 11:42 am

اما متاسفانه تمام روشهایی که مبتنی بر سیمکارت هستند، به خاطر امنیت فوق العاده پایین ارتباطات اولیه یعنی تماس و پیام، هم امکان شنود وجود داره و هم امکان جعل سیمکارت که در نتیجه تمام راه حل‌هایی که به سیمکارت و شماره ختم میشه، حتی از رمزهای زیر 6 رقم هم ضعیف‌تر هستند، برای مثال پیام رسان‌ها هر چقدر امن ساخته شوند. فقط کافیه برای ثبت نام به شماره موبایل نیاز داشته باشند. تا امنیت در اونها بی معنی بشه و در کسری از ثانیه حاکمیت‌ها امکان کنترل و دسترسی به اطلاعات اونها رو در همون چارچوب عادی ارتباطی فراهم میکنند. پس اینها بیشتر توهم امنیت هستند تا امنیت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”