در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به هوا به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: GMD قدرتمند ترین سامانه ضد موشک های بالستیک در جهان

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 04:03

دوست نسبتا عزیز :razz:

تاپیک معرفی تاد و GMD رو خودم اینجا زدم. :grin:

در لینکی که در پست اولم وجود داره موجوده.GMD اول NMD بوده.یعنی National Missile Defence!!!!!

فکر نکنم طرح هایی که برای تامین امنیت ملی امریکا هستند، فروختنی باشند.این سامانه فقط یه دونست، اونم تو الاسکا مستقر و از ترس توپول های روسی تو سرما میلرزه :grin: مثل سیستم A-135 روسیه است که فقط و فقط مخصوص خود روسیه است و اونم تو روسیه داره میلرزه

ضمنا چین تاد رو کپی نکرده، بلکه یک سامانه به نام SC-19 که از متد Hit to kill استفاده میکنه رو ساخته و چین بعد از امریکا دومین سازنده ی این نوع موشک هاست.

موشک سجیل از جو خارج میشه دوست عزیزم.معرفی موشک رو یه بار بخون، بد نیست.در ضمن میگن 2000 کیلومتر برد داره،ولی طبق شواهد باید 2500-3500 کیلومتر برد داشته باشه.به قول یکی از مقامات، بیشتر از 2000 کیلومتر مورد نیاز ما نیست.اینم که ما حدود 20 ساله در زمینه ی موشکی فعالیت میکنیم رو بدونی بدک نیست.

باور کن نه وقتشو دارم، نه حوصلشو که بشینم و غلط های املایی شمارو تک به تک صحیح کنم.من هیچ ادعایی ندارم، ولی شما ظاهرا خیلی داری.فکر کنم تو این زمینه حق منو خوردی :?

دوستای گلم زحمت کشیدن و پاسخ شما رو به بهترین شکل ممکن دادند و واقعا ازشون تشکر میکنم :)  :razz:
جدی کار سختیه ها مقابله با بی کنتوری : :ch:  ::do grin:

cheka,   typhoon جان واقعا دستتون درد نکنه. ^:)^

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
X.Nima, typhoon, cheka, f-35

New Member

no avatar
16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 15:25

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 5 پست

توسط laser1 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 09:56

من تا جایی که یادمه درباره برد هواپیمای بی 2 صحبت نکردم،شما می توانید به وضعیت پدافند هوایی یوگوسلاوی در زمان شروع درگیری ها مراجعه کنید و ببینید که آیا اصلا چیزی برای مقابله داشتند و یا نه؟

جمله اول شما درباره بمب :
اين بمب هسته اي که امريکا در سال 1954 تست کرد بزرگ ترين انفجار هسته اي تاريخ است به قدرت 15 مگاتون

جمله دوم:

یعنی بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ آمریکا ، در ضمن در زمان خودش بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ بوده.

دوست عزیز یا نمی دونی داری چی می نویسی یا دستور زبان فارسی شما ضعیف است و یا شاید هم ...........

جناب آقایان سامان،رامین،شهریار و سایر مدیران و متخصصین عزیز،ما که سواد درست و حسابی نداریم ولی یک خورده ای که داریم داره می گه این بنده خدا بدجوری تو آفسایده،یک نظارتی به این تاپیکها بکنید.[/quote]

وضعیت پدافند فرقی نداره چی باشه. چه داشته باشی چه نداشته باشی نمی تونه یک رادار گریز رو شناسایی کنه.
احتمالا نظر شما همینه که ما رادار ساختیم با برد کهکشانی اون طرف کهکشان را شیری رو نشون میده:به قول اخیار صدا و سیما
مثلا ما پدافندی داریم که احتمالا B-2 sprit توی پایگاه آمریکا بلند میشه رد یابی می کنه!!!!!
نظرت غیر از اینه!!!!!

نقل قول:این بنده خدا بدجوری تو آفسایده
متاسفانه شما تحمل شنیدن حرف هایی که با نظراتتون فرق داشته باشی رو ندارین و احتمالا بسکی سخنان برادر حسین در کیهان رو خوندین هرکی که حرفاش با شما فرق کنه رو صهیونیست آمریکایی میدونید.

نقل قول:یعنی بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ آمریکا ، در ضمن در زمان خودش بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ بوده.

این رو که براوو بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ بوده رو تو یه سایت فارسی که فیلمشو گذاشته بود خوندم.به نقل از اون گفتم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب laser1 تشکر کرده اند:
ferferi

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط laser1 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 11:27

cheka نوشته است:تایفون جان واقعا بهت امیدوار شدم عزیزم !  :grin:

دوست عزیز ، Laser 1 پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات نظامی از منابع معتبرتر از ویکیپدیا (بخصوص وبسایتهای شرکت های سازنده) استفاده کنید (یا اگر از ویکیپدیا استفاده میکنید منابع مورد استناد سایت رو چک کنید) ، لینک زیر از شرکت بویینگ هست درباره ی بمب افکن B-1B ، همونطور که مشاهده میکنید ، حداکثر مهمات قابل حمل (Payload) این بمب افکن ، 34 تن میباشد .

http://boeing.com/defense-space/militar ... index.html

- در مورد لینکهایی که جناب Typhoon گذاشتن هم اگر دقت کرده باشی اون لینک موشکهای قاره پیمای جدید روسیه است که بطور مخصوص برای عبور از سیستم دفاع موشکی آمریکا طراحی شده اند ، نه بمب های اتمی روسیه .

- بزرگترین بمب اتمی جهان ، بمب اتمی تزار ساخت اتحاد جماهیر شوروی با قدرت معادل 50 مگاتن تی ان تی و قدرتمندترین (تست) انفجار اتمی جهان هم برای همین بمب هست .  

- در مورد ضعف راداری هواپیماهای رادار گریز در مقابل رادارهای باند VHF و L میتونید به مقاله هایی که در این باره (توسط خود کارشناسان آمریکایی نوشته شده) رجوع کنید . هواپیماهای رادارگریز بطور کلی برای پنهانکاری موثر در مقابل رادارهای باند X ساخته شده اند ، اما در مقابل رادار های باند L و VHF دارای ضعف هستند (بخصوص F-35) . این ضعف در جنگ صربستان باعث سقوط یک جنگنده ی پنهانکار F-117A شد و امروز هم هواپیماهای جدید ، بدلیل قابلیتهای ضد پنهانکاری رادارهای باند L در حال مجهز شدن به این رادار هستند .

- در مورد وارد خدمت شدن PAC-3 از سال 2002 لطف کنید یک منبع معتبر ارایه کنید

- در بحث انتقاد به سیستم Hit to kill هم یک سرچ کوچک بفرمایید کاملا متوجه میشوید !  برای شروع میتونید از مقاله ی زیر شروع کنید که دقت بالای رادار باند ایکس این سیستم  رو مورد بررسی قرار داده ! (راستی اگر میشه توضیح بدید راداری مثل رادار باند X که امواجش با برخورد به سطح اجسام برمیگرده و نفوذ نمیکنه ، چطور میتونه کلاهک های اتمی رو از غیر اتمی تشخیص بده ؟!)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

باید به این نکته هم اشاره کنم که یک موشک Hit to kill باید با سرعت چندین ماخ به موشک متخاصم برخورد کنه که انرژی جنبشی ناشی از این برخورد موشک بالستیک رو نابود کنه ، اگر قرار باشه اونطور که شما میفرمایید "سر جنگي hit-to-kill در فاصله حدود 500 متري موشک رها ميشه و از طريق چند سنسور مادون قرمز به دنبال موشک ميگرده و به سمت اون ميره" دیگه سرعتی برای اون کلاهک باقی نمیمونه !

- در مورد اون F-117A بخت برگشته که در یوگوسلاوی سرنگون شد ، اگر به لینکی که خودتون دادید توجه کنید میبینید که سیستم pechora از رادار P-15 (که از خانواده ی همون P-18 هست) برای ردیابی هدف استفاده میکنه ، علاوه بر این ، برخی منابع ، حضور رادار P-18 رو عامل کشف F-117A میدونند

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در کل بنظرم اگر یکم مستندتر و با منابع معتبرتر حرف بزنید بحث هم برای ما راحتتره هم برای شما !

اون موشک هایی که گذاشته بودن دوتاش باز میشه دوتاش باز نمیشه!!!
r-39 هم از سال 2004 از خدمت خارج شده.تمام این موشک ها هم فقط برای حمل کلاهک هسته ای ساخته شدند و فقط هسته ای هستند.
همون جور که گفتم اگر آمریکا و روسیه شروع کنن به جنگ هسته ای کل کره ی زمینو 3 بار میتونن نابود کنن!!!
این ها هم مدل آمریکایی که فقط کلاهک هسته ای حمل میکنه:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  این موشک فقط نسل سومش در خدمت هست.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  این هم انگلیس هم آمریکا و فکر کنم اسراییل ازش استفاده میکنند

نقل قول:- در مورد ضعف راداری هواپیماهای رادار گریز در مقابل رادارهای باند VHF و L میتونید به مقاله هایی که در این باره (توسط خود کارشناسان آمریکایی نوشته شده) رجوع کنید . هواپیماهای رادارگریز بطور کلی برای پنهانکاری موثر در مقابل رادارهای باند X ساخته شده اند ، اما در مقابل رادار های باند L و VHF دارای ضعف هستند (بخصوص F-35) . این ضعف در جنگ صربستان باعث سقوط یک جنگنده ی پنهانکار F-117A شد و امروز هم هواپیماهای جدید ، بدلیل قابلیتهای ضد پنهانکاری رادارهای باند L در حال مجهز شدن به این رادار هستند .
دوست عزیز این ادعای روس ها نه مقامات آمریکایی!روس ها دستشون به گوشت نمیرسه میگن بو میده!!خودشون نمیتونن بسازن میگن با رادار VHF که بردش 25 کیلومتره میشه رادار گریز رد یابی کنی.
According to Dani in a 2007 interview, his troops spotted the aircraft on radar when its bomb-bay doors opened, raising its radar signature
به نقل از خلبان نوشتم که گفتم فقط در چند لحظه ی کوتاه f-117 رو ردیابی کردم یعنی زمانی که اقدام به باز کردن در های مهمات و شلیک کرده بود.در همون لحظات کوتاه بود که رادار زمینی هم رد یابیش کرده بوده.when its bomb-bay doors opened
و همون طور هم که گفتم رادار زمینی هم فقط در همون چند لحظه ی شلیک f-117 رو رد یابی کرده

در ضمن خود روس ها که اینو میگن مرض دارن s-400 رو با باند s  دارن میسازن:
South Korea is developing a simplified version of the S-400 called M-SAM Cheolmae-2 with the help of Almaz. The prime contractor is Samsung Thales, a joint venture between Samsung and Thales. The M-SAM will be composed of an X band multi-function radar vehicle built by Samsung Thales in technical cooperation with Almaz and fire-control vehicles and transporter erector launchers built by Doosan.LIG Nex1 will provide the missiles

نوشته: کره ه ای ها یه مدلشو خریدن دارن به باند X ارتقا میدن

این هم منبع که میگه در سال 2003 در جنگ عراق تعدادیشو در پایگاه های نظامی خودشون در کویت نصب کردن و تا 2007، 500 دستگاهشو تحویل ارتش دادن:

The operational testing phase of the PAC-3 missile began in late 2001, and Initial Operational Capability was reached in 2003 (four years after the originally planned date). Although the operational tests in the first half of 2002 were only partially successful, the PAC-3 missile was declared combat-ready in August 2002. In March 2003, it was used in combat for the first time when it intercepted Iraqi short-range SSMs during the war in the Gulf. By August 2007, Lockheed Martin had delivered 500 PAC-3 missiles to the U.S. Army.

نقل قول: در بحث انتقاد به سیستم Hit to kill هم یک سرچ کوچک بفرمایید کاملا متوجه میشوید !  برای شروع میتونید از مقاله ی زیر شروع کنید که دقت بالای رادار باند ایکس این سیستم  رو مورد بررسی قرار داده ! (راستی اگر میشه توضیح بدید راداری مثل رادار باند X که امواجش با برخورد به سطح اجسام برمیگرده و نفوذ نمیکنه ، چطور میتونه کلاهک های اتمی رو از غیر اتمی تشخیص بده ؟!)

در مورد این انتقادی که گذاشتین بر میگرده به 2002 که هنوز وارد عملیاتی نشده و اطلاعات زیادی ازش اعلام نشده بوده و هنوز تا اون زمان سری بوده!!
بنده هم ننوشتم کلاهک اتمی از غیر اتمی!!
نوشتم کلاهک جنگی رو از یک تکه آلمینیوم که توی فضا برای فریب رها بشه میتونه از هم تشخیص بده:به دلیل همون نفوذ در اجسام که شما گفتی.البته میزان نفوذش کمه.اینو در مقاله انگلیسی که در مورد تاد میخوندم گفته بود.البته این ادعای مقامات آمریکایی بوده که همچنین گفتن رادار سیستم تاد قدرتمند ترین رادار باند ایکس است.

نقل قول:باید به این نکته هم اشاره کنم که یک موشک Hit to kill باید با سرعت چندین ماخ به موشک متخاصم برخورد کنه که انرژی جنبشی ناشی از این برخورد موشک بالستیک رو نابود کنه ، اگر قرار باشه اونطور که شما میفرمایید "سر جنگي hit-to-kill در فاصله حدود 500 متري موشک رها ميشه و از طريق چند سنسور مادون قرمز به دنبال موشک ميگرده و به سمت اون ميره" دیگه سرعتی برای اون کلاهک باقی نمیمونه !
دوست عزیز وقتی موشک در فضا رها میشه که سرعتش صفر نیست!سرعتش قبل از رها کردن چندین ماخ سرعت داشته.اون ضربه ای هم که میزنه با سرعت حدود 10km\s بعد از شلیک اون مرمی است. یعنی به فاصله ی خیلی کم موشک که میرسه مرمی سرشو با سرعت زیاد شلیک میکنه.

At that point the third stage separates, and the Lightweight Exo-Atmospheric
Projectile (LEAP) kinetic warhead (KW) begins to search for the target using pointing
data from the launching ship. The ATK solid divert and attitude control system
(SDACS) allows the kinetic warhead to maneuver in the final phase of the
engagement. The KW's sensors identify the target, attempt to identify the most lethal
part of the target and steers the KW to that point. If the KW intercepts the target, it
provides 130 megajoules (96,000,000 ft·lbf, 31 kg TNT equivalent) of kinetic energy at
the point of impact.
ترجمه:
در نقطه ای که مرحله ی سوم به پایان میرسه(یعنی زمانی که موتور مرحله سوم هم به کارش پایان میده)
(بهتره درباره چند مرحله ی قبلی موتور مقاله ای که میذلرم رو بخونید)
"مرمی سبک وزن بالای جوی کلاهک جنبشی" (این اسم طولانی که براش گذاشتن)به وسیله داده های نقطه ایِ ارسال شده
از کشتی که موشک از اون شلیک شده،جست و جو به دنبال هدف رو آغاز میکنه.SDACS (منظور موتور مرحله چهارم
است که کلاهک دارای سر جنبشی رو هدایت میکنه)به کلاهک جنبشی قدرت مانور در فاز آخر رو میدن(یعنی اون کلاهک
جنبشی میتونه با مانور های موشک هدف از طریق همین موتور مرحله چهارم مقابله کنه).
سنسور های کلا هک جنبشی(اینجا دیگه ربطی به رادار نداره) هدف رو شناسایی میکنند(در مطلبی فارسی خوندم که این
سنسور ها دو سنسور مادون قرمز است)و سپس اقدام  به شناسایی تخریب پذیر ترین قسمت هدف میکند و به اون سمت
تغییر جهت میدهد.اگر کلاهک جنبشی به هدف برخورد کند انرژی برابر با انفجار 31 کیلوگرم تی ان تی به نقطه ی برخورد
وارد میکند.
از این مقاله که مربوط به سازنده ی موشک است:
در ضمن این عکسو ببین درباره کلاهک جنبشی یه چیزایی کشیده

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » چهارشنبه 9 شهریور 1390 11:29

سلام دوست عزیز
البته متاسفانه شما خیلی تند میرید .طرح های دفاع موشکی ماله امروز و دیروز نیست بلکه دهها ساله که امریکائیها به دنبال این مسائل هستند و البته معمولا هم با شکست مواجه میشن چون همانطور که اونها کار و سرمایه گذاری میکنن دشمنانشان هم روی سامانه هاشون کار میکنن و بعد از هر شکست دوباره تبلیغات برای ساخت سامانه ای جدید.در 1991 شکست میخورند حالا تبلیغات 2003 را میکنن در حالیکه توان موشکی عراق کاملا از بین رفته بود در سال 1991 زیر 10 درصد موفقیت در مقابل عراق 2003 که کاملا توانش معلومه حالا شما تبلیغ میکنین 100درصد موفقیت .100 درصد در مقابل کدام توان موشکی!!!!! اسرائیل تو جنگ لبنان میگه توان پدافندی من فلانه بعد که شکست می خوره میگه نه این برای موشک های دوربرده دارم یک سامانه جدید طراحی میکنم که مختص راکتهای حماس و حزب الله است حالا اخیرا این سامانه جدید هم در برابر چند راکت حماس شکست خورد حالا دارن دوباره میگن هنوز کامل نشده خواهید دید که کاملش میکنن بعد دوباره در جنگ احتمالی بعدی که شکست خورد دوباره یک حرف دیگه میزنن .ملاک فیلم های پوچ هالیوودی و بازی کامپیوتری نیست ملاک انچیزی است که در زمین واقعی اتفاق می افته
شما میگید اس300 ناکارامده چون توی سوریه با جنگ الکترونیک از کار افتاد.اونوقت من به شما میگم سوریه اس 300 نداره بعد شما میگیداحتمالا داره.اگر مدارکی در مورد موجود بودن این سامانه در سوریه دارید(غیر حرف یک مقام سوری که قبلا گفته این سامانه را می خواهیم چنانکه ما هم می خواستیم ولی ندادن) بگذارید تا دیگران هم ببینند. اگر داشت که پنهان نمی کرد چون اصلا این سامانه ها با توجه به ابعاد و کارکردشون  اصلاقابل پنهان کردن نیستن.
اما حرف اخر :
فکر میکنم بهتره بجای این مباحث حرف خود امریکائیها را بگیم که قطعا توان خودشون رو بهتر از هر کسی میشناسن که البته احتمالا شما حرف امریکائیها را هم قبول نخواهید کرد

کارشناسان شورای علمی وزارت دفاع آمریکا معتقدند سامانه دفاع ضدموشکی اروپایی کارآیی ندارد، چرا که این امکان را برای موشک‌های ره‌گیر فراهم نمی‌کند تا موشک‌های شلیک شده را در مراحل اولیه پرواز نابود سازند.

((شورای علمی وزارت دفاع آمریکا کارآیی سامانه دفاع ضد موشکی که قرار است در خاک اروپا مستقر شود را زیر سئوال برده است. به عقیده کارشناسان پنتاگون، این سامانه این امکان را برای موشک‌های ره‌گیر آمریکایی فراهم نخواهد کرد تا موشک‌های شلیک شده توسط دشمن را در مراحل آغازین پرواز نابود سازند.

هفته گذشته نمایندگان شورای علمی وزارت دفاع آمریکا گزارشی در رابطه با ویژگی‌های تاکتیکی-فنی موشک‌های ره‌گیر سامانه دفاع ضد موشکی این کشور که قرار است در خاک اروپا مستقر شوند، به سنای آمریکا ارائه داد.

بخش اعظم این تحقیقات که از سال 2009 آغاز شده، محرمانه است، ولی سناتورهای آمریکایی نتیجه‌گیری کلی کارشناسان پنتاگون در این زمینه را تعجب‌انگیز عنوان کردند که بر ناکارآمدی طرح ایجاد سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی اذعان دارد.

"ریچارد شلبی " نماینده ایالت آلاباما و عضو کمیته خرید تسلیحات نظامی سنای آمریکا در پایان نشست شنود مربوط به این گزارش اعلام کرد: اکنون مشخص شده که تمام آنچه تاکنون نمایندگان آژانس دفاع ضد موشکی به ما گفته بودند، اصلا قابل اطمینان نیست.

به گفته وی، نتیجه‌گیری کارشناسان شورای علمی پنتاگون بسیار نگران‌کننده است، چرا که تمام این مدت سعی می‌شد ما در مورد ایجاد سامانه‌ای متقاعد کنند که اصلا کارآیی ندارد.

این گزارش سناتورهای آمریکایی را وادار کرده است تا در خصوص اعلام مقامات وزارت دفاع برای تحقق طرح ایجاد سپر موشکی اروپایی ابراز تردید کنند. به عقیده کارشناسان نظامی شورای علمی وزارت دفاع آمریکا،‌ سرعت پرواز موشک‌ها زمان کافی برای تصمیم‌گیری نخواهد گذاشت و به همین دلیل در این طرح امکان ره‌گیری سریع آنها در نظر گرفته نشده است و این مسئله قابل اعتماد بودن سامانه دفاع ضد موشکی را زیر سئوال قرار خواهد داد.

نتیجه گیری کارشناسان وزارت دفاع آمریکا ممکن است "باراک اوباما " رئیس‌جمهوری این کشور را وادار به تجدید نظر در طرح استقرار سامانه دفاع ضد موشکی در خاک اروپا کند))

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
f-35, X.Nima, ASHKAN95, typhoon, cheka

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » چهارشنبه 9 شهریور 1390 11:35

laser1 نوشته است:من تا جایی که یادمه درباره برد هواپیمای بی 2 صحبت نکردم،شما می توانید به وضعیت پدافند هوایی یوگوسلاوی در زمان شروع درگیری ها مراجعه کنید و ببینید که آیا اصلا چیزی برای مقابله داشتند و یا نه؟

جمله اول شما درباره بمب :
اين بمب هسته اي که امريکا در سال 1954 تست کرد بزرگ ترين انفجار هسته اي تاريخ است به قدرت 15 مگاتون

جمله دوم:

یعنی بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ آمریکا ، در ضمن در زمان خودش بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ بوده.

دوست عزیز یا نمی دونی داری چی می نویسی یا دستور زبان فارسی شما ضعیف است و یا شاید هم ...........

جناب آقایان سامان،رامین،شهریار و سایر مدیران و متخصصین عزیز،ما که سواد درست و حسابی نداریم ولی یک خورده ای که داریم داره می گه این بنده خدا بدجوری تو آفسایده،یک نظارتی به این تاپیکها بکنید.

وضعیت پدافند فرقی نداره چی باشه. چه داشته باشی چه نداشته باشی نمی تونه یک رادار گریز رو شناسایی کنه.
احتمالا نظر شما همینه که ما رادار ساختیم با برد کهکشانی اون طرف کهکشان را شیری رو نشون میده:به قول اخیار صدا و سیما
مثلا ما پدافندی داریم که احتمالا B-2 sprit توی پایگاه آمریکا بلند میشه رد یابی می کنه!!!!!
نظرت غیر از اینه!!!!!

نقل قول:این بنده خدا بدجوری تو آفسایده
متاسفانه شما تحمل شنیدن حرف هایی که با نظراتتون فرق داشته باشی رو ندارین و احتمالا بسکی سخنان برادر حسین در کیهان رو خوندین هرکی که حرفاش با شما فرق کنه رو صهیونیست آمریکایی میدونید.

نقل قول:یعنی بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ آمریکا ، در ضمن در زمان خودش بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ بوده.

این رو که براوو بزرگترین انفجار هسته ای تاریخ بوده رو تو یه سایت فارسی که فیلمشو گذاشته بود خوندم.به نقل از اون گفتم[/quote]

سلام
شما فکر کن که هیچ راداری توانایی شناسایی رادار گریزها رو نداره.کم هم که میاری حرف کیهان رو وسط می کشی.ایران هم اگر گفته هواپیماهای اسراییل اگر بلند شوند آمار داریم به علت پایگاه های راداری و استراق سمع ایران در سوریه است.منظور از رادارهای کیهانی هم نسل جدید رادارها است که فضا پایه هستند و از بالا به پایین نگاه می کنند.

جناب چکا این توپخانه جبهه شرق رو آتش کن برادر!!!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
cheka, f-35, Sami 1993, Present, HASAN BARATY, X.Nima, ASHKAN95, Mr.Amirhessam

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط laser1 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 13:01

ASHKAN95 نوشته است:دوست نسبتا عزیز :razz:

تاپیک معرفی تاد و GMD رو خودم اینجا زدم. :grin:

در لینکی که در پست اولم وجود داره موجوده.GMD اول NMD بوده.یعنی National Missile Defence!!!!!

فکر نکنم طرح هایی که برای تامین امنیت ملی امریکا هستند، فروختنی باشند.این سامانه فقط یه دونست، اونم تو الاسکا مستقر و از ترس توپول های روسی تو سرما میلرزه :grin: مثل سیستم A-135 روسیه است که فقط و فقط مخصوص خود روسیه است و اونم تو روسیه داره میلرزه

ضمنا چین تاد رو کپی نکرده، بلکه یک سامانه به نام SC-19 که از متد Hit to kill استفاده میکنه رو ساخته و چین بعد از امریکا دومین سازنده ی این نوع موشک هاست.

موشک سجیل از جو خارج میشه دوست عزیزم.معرفی موشک رو یه بار بخون، بد نیست.در ضمن میگن 2000 کیلومتر برد داره،ولی طبق شواهد باید 2500-3500 کیلومتر برد داشته باشه.به قول یکی از مقامات، بیشتر از 2000 کیلومتر مورد نیاز ما نیست.اینم که ما حدود 20 ساله در زمینه ی موشکی فعالیت میکنیم رو بدونی بدک نیست.

باور کن نه وقتشو دارم، نه حوصلشو که بشینم و غلط های املایی شمارو تک به تک صحیح کنم.من هیچ ادعایی ندارم، ولی شما ظاهرا خیلی داری.فکر کنم تو این زمینه حق منو خوردی :?

دوستای گلم زحمت کشیدن و پاسخ شما رو به بهترین شکل ممکن دادند و واقعا ازشون تشکر میکنم :)  :razz:
جدی کار سختیه ها مقابله با بی کنتوری : :ch:  ::do grin:

cheka,   typhoon جان واقعا دستتون درد نکنه. ^:)^

نقل قول:GMD اول NMD بوده.یعنی National Missile Defence!!!!!
دوست بسیار عزیز NMD الآن اینه که تمام طرح های دفاعی موشکی زیر نظر این است و 53 میلیارد دلار برای کل برنامه

های دفاعی از 2004 تا 2009 بودجه داشته:
The projected cost of the program for the years 2004 to 2009 will be $53 billion,

making it the largest single line in The Pentagon's budget.
نقل قول:فکر نکنم طرح هایی که برای تامین امنیت ملی امریکا هستند، فروختنی باشند.این سامانه فقط یه دونست، اونم تو
الاسکا مستقر و از ترس توپول های روسی تو سرما میلرزه  مثل سیستم A-135 روسیه است که فقط و فقط مخصوص خود
روسیه است و اونم تو روسیه داره میلرزه
دوست بسیار بسیار تا کنون اطلا خاصی از A135 منتشر نشده مثلا موشکش چقدره و چه بردی داره.این GMD رو دارن روش کار میکنن و تنها نمونه خود در جهان است که موشک هایی که ارتفاع زیاد میگیرند رو در میانه ی را شناسایی و علیه اش اقدام میکنه.
در ضمن من نگفتم میخوان اینو بفروشن.یکیشو بعد از این که کامل شد میان هدیه میدن به اسراییل!یه چیزی هم روش پول

میدن به اسراییل !به نظرت امنیت اسراییل و آمریکا با هم فرقی داره!!!آمریکا و اسراییل دو روح اند در یک کشور!
در ضمن در اخبار اومده بود Sea-based X-band Radar که این هم یک طرح ملی است و محرمانه همین جوری

اومدن هدیه دادن به اسراییل!دارن روش توی اسراییل کار میکنند.
GMD هم تا حالا 35 میلیارد دلار بودجه برده اون وقت با A-135 که در فاز نهایی اقدام میکنه مقایسه میکنید!؟
به نظرت 35 میلیارد دلار تا الآن خرج کردن بزارنش توآلاسکا.
مقامات آمریکایی هم گفتن اینو بیشتر برای کره شمالی دارن نصب میکنن جایی ندیدم گفته باشن برای خطر روسیه نصب

کردند.
نقل قول:ضمنا چین تاد رو کپی نکرده، بلکه یک سامانه به نام SC-19 که از متد Hit to kill استفاده میکنه رو ساخته و
چین بعد از امریکا دومین سازنده ی این نوع موشک هاست.
اولا که چینی ها برای این که بگن ما میتونیم با آمریکا رقابت کنیم هرکاری آمریکا میکنه ازش تقلید میکنند در حالی که از
لحاظ نظامی  توان رقابت با هند رو هم ندارند.
همچنین این سیستم ها همگی از تکنیک hit-to-kill استفاده میکنند. اونجا شما گفتی فقط  تاد از این تکنیک استفاده
میکنه:
PAC-3
Aegis BMD
THAAD
GMD
و این دو تا که در حال ساخت است:
PAC-4
MEADS

در مورد قیمت هم در رابطه با Aegis BMD یکی از مقامات آمریکایی گفته اون کلاهک جنبشی که با سرعت زیاد شلیک
میشه فقط حدود 10میلیون دلار قیمتشه!!!فقط مرمی اون کلاهک!همچنین گفته به دلیل قیمت بالا در بعضی آزمایش ها اومدیم
از اون کلاهک گرون قیمت استفاده نکنیم اما دیدیم بدون اون ماده کاراییشو از دست میده.
نقل قول:موشک سجیل از جو خارج میشه دوست عزیزم.معرفی موشک رو یه بار بخون، بد نیست.در ضمن میگن 2000
کیلومتر برد داره،ولی طبق شواهد باید 2500-3500 کیلومتر برد داشته باشه.به قول یکی از مقامات، بیشتر از 2000
کیلومتر مورد نیاز ما نیست.
همون طور که قبلا گفتم ارتفاع 800 کیلومتری سجیل بلوفه!اون بابایی که این حرفو زده نمیدونه گنبد آهنی اسراییل برای
موشک ها با برد 40کیلومتر طراحی کرده اون وقت با سجیل مقایسش کرده و گفته گنبد آهنی برای موشک های با سرعت
3ماخ است!! و توانایی مقابله با سجیل رو نداره.
همون جور هم که گفتم اگه ایران میتونست کلاهک جنگی 1000 کیلویی تا ارتفاع 800 کیلومتری ببره ماهواره های 15 و

17 کیلویشو تا ارتفاع 250 کیلومتری نمیبرد و ارتفاعشو افزایش میداد تا پزشو بده!!
نقل قول:اینم که ما حدود 20 ساله در زمینه ی موشکی فعالیت میکنیم رو بدونی بدک نیست
من چی گفتم!؟؟ گفتم ایران تازه 2 سال پیش موشک با سوخت جامد رو تست کرده طبیعتا چند سال تا تولید انبوهش وقت

میبره.
و ما 20 سال پیش تقریبا از صفر شروع کردیم! این هم خودت میدونی اگه کمک های روسیه چین و مخصوصا کره شمالی

نبود تا 20 سال دیگه هم نمیتونستیم این موشک ها را تولید کنیم.کره شمالی طی 20 سال اخیر تنها منبع درآمدی که برای
ملت گشنه اش داشته همین فروش و همکاری نظامی با ایران و پاکستان بوده. زیر دریایی هم که به ایران فروخته!

ferferi

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 14:10

همونطور که گفتم برای تصحیح غلط های شما وقت ندارم.قضاوت با خود بیننده.به قول معروف کسی خواب باشه بیدار میشه، ولی کسی که خودشو به خواب زده نه.
شمام برو خوش باش و سجیل رو به Iron Dome ربط بده.کی حرف اینو زد اخه؟Iron Dome فقط برای مقابله با راکت های حزب الله و ... که تقریبا هم شکست خورده.
به این تاپیک مراجعه کن راجع به A-135 هرچی خواستی توش نوشته.دیگه نگو اطلاعاتی راجع بهش نیست.چون تقریبا سیر تا پیازش اینجاست!!!
ضمنا این سامانه دوتا موشک داره که یکیش در ماورای جو موشک رو نابود میکنه.ا
135-t79067.html

راجع به GMD هم هرچی میگم شما حرف خودتو میزنی.همون قضیه خواب و این حرفا.ترجیح میدم زیاد اعصابمو واسه حرف زدن با ادم بدون منطق خورد نکنم!!!
این حرف که شما میگی امریکا قصد داشت سامانه موشکی تهیه کنه که در فاز اولیه شلیک موشک رو نابود کنه، مربوط به طرح دیگری بود و نه GMD!!!!!!!
این سامانه در الاسکا مستقره و برای تهدیدات روسیه و کره شمالی پیش بینی شده.

ایجس هم 9.5 میلیون قیمتشه :-)

این اخرین پست منه در این تاپیکه.چون ظاهرا داستانِ خوندن یاسین و ... این حرفاست.
از مدیرای عزیز خواهش میکنم به این تاپیک رسیدگی کنند.

یکی از قوانین اصلی سایت اینه که باید حرف هاتون منبع معتبر داشته باشد.ولی متاسفانه حرف های شما تماما و اساسا"بی پایه و اساس بوده و تنها انچه در تخیلات خود میپرورانید را منتشر کرده باعث تشویش اذهان شده اید.

به امید رسیدگی هرچه سریع تر مدیران بخش
آخرين ويرايش توسط ASHKAN95 on چهارشنبه 9 شهریور 1390 14:24, ويرايش شده در 2.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
typhoon, f-35, Sami 1993

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط laser1 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 14:14

typhoon نوشته است:
سلام
شما فکر کن که هیچ راداری توانایی شناسایی رادار گریزها رو نداره.کم هم که میاری حرف کیهان رو وسط می کشی.ایران هم اگر گفته هواپیماهای اسراییل اگر بلند شوند آمار داریم به علت پایگاه های راداری و استراق سمع ایران در سوریه است.منظور از رادارهای کیهانی هم نسل جدید رادارها است که فضا پایه هستند و از بالا به پایین نگاه می کنند.

سلام
شما فکر کن که هیچ راداری توانایی شناسایی رادار گریزها رو نداره.کم هم که میاری حرف کیهان رو وسط می کشی.ایران
هم اگر گفته هواپیماهای اسراییل اگر بلند شوند آمار داریم به علت پایگاه های راداری و استراق سمع ایران در سوریه
است.منظور از رادارهای کیهانی هم نسل جدید رادارها است که فضا پایه هستند و از بالا به پایین نگاه می کنند.
دوست عزیز مسئله اینه که شما فکر می کنی ما تو همه علوم در دنیا اول هستیم!غیر از اینه.
تو نظامی هم که تو دنیا جزء سه کشور اول دنیا هستیم و به همین دلیل رادار هایی داریم که رادار گریز ها رو شناسایی می
کنه. آمریکا هم مرض داره صدها میلیارد دلار بودجه رادار گریز ها کرده و از دهه 60 میلادی تا حالا روش کار میکنه.
نه برادر!بر اساس خبر هایی که مقامات کشور اعلام میکنند(یا بهتر بگم ملت رو گوش دراز گیر آوردن) ما اصلا بهترین
کشور دنیا هستیم!هیچ مشکلی هم که تو کشور نداریم!
یک نمونش عرصه ی نظامی:چند سال پیش گفتن یه جنگنده ساختیم به اسم شفق، تکنولوژی ساختش در حد F-22!!!!
یا همین چند ماه پیش 30 تا از هلی کوپتر های کبرا که از 40 سال پیش تو مملکت مونده تعمیر کردن یکی سران سپاه گفت
این هلی کوپتر ها از آپاچی هم پیشرفته تر هستند!!یا آقای ممد چاقوکش که شما بیشتر میشناسیش چند وقت پیش گفت ناو
های هواپیمابر 6 میلیارد دلاری آمریکا لگن هستند!!
همون جور که ما تکنولوژی ای داریم که میتونیم F-22 بسازیم و هلیکوپتر های پیشرفته تر از آپاچی!!!!و در مقابل با
تکنولوژی ما ناو های هواپیمابر آمریکا لگن به حساب میاند!!!بله ما در این صورت رادار گریز ها رو هم از فاصله 6000
کیلومتری میتونیم رصد و سپس سرنگون کنیم!!!در این صورت تمام حرف های شما درست و تمام حرف های من اشتباه
است.در این صورت قدرت آمریکا یک دهم ایران هم نیست!بله در این صورت آمریکا در حد بورکینافاسو و ما ابرقدرت اول
دنیا در همه زمینه ها هستیم!
در ضمن مثل این که یادت رفته تنها کشور متحد ایران در منطقه به دلیل دیکتاتوری مطلق حاکم در کشورش داره به
سرنوشت قذافی دچار میشه!مبارک 800 نفرو کشت سرنگون شد، اسد تا حالا 2000 نفرو کشته هنوز سرنگون نشده!فکر
میکنی برادر بشار اسد چند ماه دیگه سرنگون میشه؟!اون وقت دیگه چه کشوری تو دنیا از ایران حمایت میکنه!
راستی درباره این دروغ جدید که دارن به ملت میگن رادار کهکشانی  که میگی از بالا به پایین نگاه میکنه ایران باچی از بالا
به پایین نگاه میکنه؟ با ماهواره های جاسوسی که فرستاده!!!یا با پایگاه فضایی بین المللی که خودش فرستاده!!

خسته شدم بابا یک تنه دارم با 20 نفر بحث میکنم یکی بیاد کمک!!!!!

ferferi

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » چهارشنبه 9 شهریور 1390 14:28

laser1 نوشته است:
typhoon نوشته است:

سلام

سلام
شما فکر کن که هیچ راداری توانایی شناسایی رادار گریزها رو نداره.کم هم که میاری حرف کیهان رو وسط می کشی.ایران
هم اگر گفته هواپیماهای اسراییل اگر بلند شوند آمار داریم به علت پایگاه های راداری و استراق سمع ایران در سوریه
است.منظور از رادارهای کیهانی هم نسل جدید رادارها است که فضا پایه هستند و از بالا به پایین نگاه می کنند.
دوست عزیز مسئله اینه که شما فکر می کنی ما تو همه علوم در دنیا اول هستیم!غیر از اینه.
تو نظامی هم که تو دنیا جزء سه کشور اول دنیا هستیم و به همین دلیل رادار هایی داریم که رادار گریز ها رو شناسایی می
کنه. آمریکا هم مرض داره صدها میلیارد دلار بودجه رادار گریز ها کرده و از دهه 60 میلادی تا حالا روش کار میکنه.
نه برادر!بر اساس خبر هایی که مقامات کشور اعلام میکنند(یا بهتر بگم ملت رو گوش دراز گیر آوردن) ما اصلا بهترین
کشور دنیا هستیم!هیچ مشکلی هم که تو کشور نداریم!
یک نمونش عرصه ی نظامی:چند سال پیش گفتن یه جنگنده ساختیم به اسم شفق، تکنولوژی ساختش در حد F-22!!!!
یا همین چند ماه پیش 30 تا از هلی کوپتر های کبرا که از 40 سال پیش تو مملکت مونده تعمیر کردن یکی سران سپاه گفت
این هلی کوپتر ها از آپاچی هم پیشرفته تر هستند!!یا آقای ممد چاقوکش که شما بیشتر میشناسیش چند وقت پیش گفت ناو
های هواپیمابر 6 میلیارد دلاری آمریکا لگن هستند!! ش
همون جور که ما تکنولوژی ای داریم که میتونیم F-22 بسازیم و هلیکوپتر های پیشرفته تر از آپاچی!!!!و در مقابل با
تکنولوژی ما ناو های هواپیمابر آمریکا لگن به حساب میاند!!!بله ما در این صورت رادار گریز ها رو هم از فاصله 6000
کیلومتری میتونیم رصد و سپس سرنگون کنیم!!!در این صورت تمام حرف های شما درست و تمام حرف های من اشتباه
است.در این صورت قدرت آمریکا یک دهم ایران هم نیست!بله در این صورت آمریکا در حد بورکینافاسو و ما ابرقدرت اول
دنیا در همه زمینه ها هستیم!
در ضمن مثل این که یادت رفته تنها کشور متحد ایران در منطقه به دلیل دیکتاتوری مطلق حاکم در کشورش داره به
سرنوشت قذافی دچار میشه!مبارک 800 نفرو کشت سرنگون شد، اسد تا حالا 2000 نفرو کشته هنوز سرنگون نشده!فکر
میکنی برادر بشار اسد چند ماه دیگه سرنگون میشه؟!اون وقت دیگه چه کشوری تو دنیا از ایران حمایت میکنه!
راستی درباره این دروغ جدید که دارن به ملت میگن رادار کهکشانی  که میگی از بالا به پایین نگاه میکنه ایران باچی از بالا
به پایین نگاه میکنه؟ با ماهواره های جاسوسی که فرستاده!!!یا با پایگاه فضایی بین المللی که خودش فرستاده!!

سلام
حرف دلتون رو اون اول می زدی،3 صفحه است خودت و دیگران رو معطل کردی که این رو بگی،باشه ،گفتی بارک الله!!!!
در ضمن بنده نگفتم که این رادارها ساخت ایران است. رادار نبو و محل تهیه آن کاملا مشخص است.

مدیریت محترم مرکز انجمنهای تخصصی،بنده و سایر دوستان اگر تا به الان پاسخ نداده ایم نه به دلیل ناتوانی و بلکه به دلیل احترام به قوانین انجمن است.اگر مدیریت علاقه ای به کنترل کردن تروشات ذهنی و عقده گشایی های سیاسی عده ای ندارند رسما اعلام کنند تا دوستان جواب این افراد رو بدهند.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ASHKAN95, f-35

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 13:01

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 96 پست

توسط f-35 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 14:29

با سلام. دوستان زیاد با این کاربر جدید بی ترمز و بی کنتور بحث نکنید. همچنان که جناب تایفون عزیز  و بقیه دوستان مشخص کردن تناقض در حرف هاش کاملا مشخصه.
. برای اطلاع دوستان دیگه میگم.
اقای شمخانی یکی دو سال پیش در مصاحبه ای گفته بود ایران ساخت موشک بالستیک سوخت جامد رو در سال 2005 اغاز کرده است.حالا اینکه چرا اون موقع به ایشون اعلام نکردن باید از خودشون پرسید. من میگم اصلا وزارت دفاع هر وقت چیزی رو تولید کرد فرداش بیاد به ایشون و امثال ایشون اعلام کنه که مشکل پیش نیاد.

جناب کاربر جدید شما بهتره یک مقدار مطالعه کنید تا تناقض  و اشتباه در حرف هاتون نباشه.

برای قرار دادن ماهواره در مدار ( حالا حتی مدار پایین ) ماهواره بر باید در موقع رهاسازی ماهواره به سرعت 7.7 کیلومتر بر ثانیه  برسه در اون ارتفاع کم  بین 200 تا 300 کیلومتر.
حالا اگه باز مطالعه داشتید میدونستید که سیستم پروازی  موشک بالستیک کاملا متفاوته.
برای مثال کشور هند مدت زیادی هست که میتونه ماهواره سنگین در ارتفاع بیش از 30000 کیلومتری قرار بده. ولی هنوز نتونسته موشک بالستیک با برد بیش از 8000 کیلومتر  هم بسازه و تا اون مکان فاصله زیادی هنوز داره. این رو گفتم که بعضی افراد بدون مطالعه بدونن ماهواره بر و موشک بالستیک سیستم جدایی دارن.

در ضمن ارتفاع اوج موشک سجیل 2, 800 کیلومتر هست. البته اگه برن در مورد ارتفاع اوج موشک های بالستیک تحقیق کنن شاید متوجه شدن.

راستی جناب شما فکر کن ایران اصلا رادار پیشرفته نداره  و نمیتونه هواپیماهای رادارگریز رو شناسایی کنه.( ببخشید همچنین  اصلا هیچ راداری هم تولید نمیکنه  و این رادارهایی که میگه داره میسازه و اون راداری که برای مثال در نمایشگاه نشون داد تخیل بچه های همین سایت هست..خوب مشکلات شما حل شد.)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f-35 تشکر کرده اند:
X.Nima, ASHKAN95, cheka, typhoon

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 13:01

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 96 پست

توسط f-35 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 14:57

پست اخر این کاربر رو  دیر دیدم وگرنه همین جواب رو هم نمیدادم.
چیزی که مشخصه بحث این کاربر چیز دیگه ای هست. که در پست اخرش مشخصه.
مدیران محترم انجمن لطفا به این تاپیک و این کاربر  رسیدگی کنید. مدیری تو انجمن نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط laser1 » چهارشنبه 9 شهریور 1390 15:04

ASHKAN95 نوشته است:همونطور که گفتم برای تصحیح غلط های شما وقت ندارم.قضاوت با خود بیننده.به قول معروف کسی خواب باشه بیدار میشه، ولی کسی که خودشو به خواب زده نه.
شمام برو خوش باش و سجیل رو به Iron Dome ربط بده.کی حرف اینو زد اخه؟Iron Dome فقط برای مقابله با راکت های حزب الله و ... که تقریبا هم شکست خورده.
به این تاپیک مراجعه کن راجع به A-135 هرچی خواستی توش نوشته.دیگه نگو اطلاعاتی راجع بهش نیست.چون تقریبا سیر تا پیازش اینجاست!!!
ضمنا این سامانه دوتا موشک داره که یکیش در ماورای جو موشک رو نابود میکنه.ا
135-t79067.html

راجع به GMD هم هرچی میگم شما حرف خودتو میزنی.همون قضیه خواب و این حرفا.ترجیح میدم زیاد اعصابمو واسه حرف زدن با ادم بدون منطق خورد نکنم!!!
این حرف که شما میگی امریکا قصد داشت سامانه موشکی تهیه کنه که در فاز اولیه شلیک موشک رو نابود کنه، مربوط به طرح دیگری بود و نه GMD!!!!!!!
این سامانه در الاسکا مستقره و برای تهدیدات روسیه و کره شمالی پیش بینی شده.

ایجس هم 9.5 میلیون قیمتشه :-)

این اخرین پست منه در این تاپیکه.چون ظاهرا داستانِ خوندن یاسین و ... این حرفاست.
از مدیرای عزیز خواهش میکنم به این تاپیک رسیدگی کنند.

یکی از قوانین اصلی سایت اینه که باید حرف هاتون منبع معتبر داشته باشد.ولی متاسفانه حرف های شما تماما و اساسا"بی پایه و اساس بوده و تنها انچه در تخیلات خود میپرورانید را منتشر کرده باعث تشویش اذهان شده اید.

به امید رسیدگی هرچه سریع تر مدیران بخش

دوست عزیز مثل این که شما خودت حالت خوش نیست حرف میذاری تو دهن من و از قول من حریف میزنی بعد میگی حرفات
مدرک نداره!لطفا پستی که کاربر با نام f-35 گذاشته بخون مثل این که اینو نخوندی بابا!!!!
نقل قول:فرمانده نيروي هوافضاي سپاه همچنين سامانه پدافندي رژيم صهيونيستي موسوم به "گنبد آهنين " را تنها تبليغاتي
براي مصرف داخلي اسرائيل دانست و افزود: موشك‌هاي تاكتيكي كه آنها شليك مي‌كنند 2 ماخ سرعت دارد اما براي مثال
وقتي موشك سجيل به نزدیکی هدف میرسد، چيزي حدود 12 ماخ سرعت خواهد داشت.
باباجون این فرمانده نيروي هوافضاي سپاه گنبد آهنی چسبونده به سجیل!!من هم همینو دارم میگم!سجیل چه ربطی به گنبد
آهنی داره که این یارو میچسبونه بهش!!!
در مورد کارکردش هم که گفتم به قول رویترز از 20 موشک شلیک شده تونسته 9 تاشو سرنگون کنه!!اما مسئله اینه که
موشک های حماس 200دلار قیمتشه موشک های گنبد آهنی 25هزار دلار!!!(عین خبر رویترز)
من نه ازش تعریف کردم نه انتقاد، اصلا گور بابای سازنده های گنبد آهنی
نقل قول:ضمنا این سامانه دوتا موشک داره که یکیش در ماورای جو موشک رو نابود میکنه.ا
راجع به GMD هم هرچی میگم شما حرف خودتو میزنی.همون قضیه خواب و این حرفا.ترجیح میدم زیاد اعصابمو واسه
حرف زن با ادم بدون منطق تلف نکنم!!!
این حرف که شما میگی امریکا قصد داشت سامانه موشکی تهیه کنه که در فاز اولیه شلیک موشک رو نابود کنه، مربوط به
طرح دیگری بود و نه GMD!!!!!!!
نقل قول از خودت:سیستم A-135 توسط روسیه در اطراف شهر مشکو گسترش داده شده است که یک سیستم ضد بالستیک
یا همان ABM است.این سیستم جهت رهگیری و شناسایی موشک های متجاوز در فاز پایانی یا فاز ترمینال انها و سپس
نابودی انها توسط موشک های برد بلند و برد کوتاه خویش تولید گشته است.
بابا جون من همینو دارم میگم!!!:
Ground-based Midcourse Defense
Midcourse یعنی میانه ی راه!یعنی فاز دوم موشک !این تنها سامانه ای که اقدام به رهگیری و اقدام علیه موشک های
بالستیک در میانه ی راه میکنه.
خوب خودت نوشتی A-135 مال فاز ترمینال یا نهایی!!!اون هم چه جوری عمل میکنه:یک سرجنگی به اندازه 5 مگاتون!
این سامانه که دقت نمیخواد.اگر منفجر بشه تا شعاع 20 کیلومتری روی فضا همه چیزو ذوب میکنه!یعنی دقتش 20 کیلومتر
باشه کفایت میکنه
اینو   بخون ببین hit-to-kill چه دقتی داره(البته مربوط به Aegis)
At that point the third stage separates, and the Lightweight Exo-Atmospheric
Projectile (LEAP) kinetic warhead (KW) begins to search for the target using pointing
data from the launching ship. The ATK solid divert and attitude control system
(SDACS) allows the kinetic warhead to maneuver in the final phase of the
engagement. The KW's sensors identify the target, attempt to identify the most lethal
part of the target and steers the KW to that point. If the KW intercepts the target, it
provides 130 megajoules (96,000,000 ft·lbf, 31 kg TNT equivalent) of kinetic energy at
the point of impact.
ترجمه:
در نقطه ای که مرحله ی سوم به پایان میرسه(یعنی زمانی که موتور مرحله سوم هم به کارش پایان میده)
(بهتره درباره چند مرحله ی قبلی موتور مقاله ای که میذارم رو بخونید)
"مرمی سبک وزن بالای جوی کلاهک جنبشی" (این اسم طولانی که براش گذاشتن)به وسیله داده های نقطه ایِ ارسال شده
از کشتی که موشک از اون شلیک شده،جست و جو به دنبال هدف رو آغاز میکنه.SDACS (منظور موتور مرحله چهارم
است که کلاهک دارای سر جنبشی رو هدایت میکنه)به کلاهک جنبشی قدرت مانور در فاز آخر رو میدن(یعنی اون کلاهک
جنبشی میتونه با مانور های موشک هدف از طریق همین موتور مرحله چهارم مقابله کنه).
سنسور های کلا هک جنبشی(اینجا دیگه ربطی به رادار نداره) هدف رو شناسایی میکنند(در مطلبی فارسی خوندم که این
سنسور ها دو سنسور مادون قرمز است)و سپس اقدام  به شناسایی تخریب پذیر ترین قسمت هدف میکند و به اون سمت
تغییر جهت میدهد.اگر کلاهک جنبشی به هدف برخورد کند انرژی برابر با انفجار 31 کیلوگرم تی ان تی به نقطه ی برخورد
وارد میکند.
از این مقاله که مربوط به سازنده ی موشک است:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد _
055769.pdf
در ضمن این عکسو ببین درباره کلاهک جنبشی یه چیزایی کشیده
نقل قول:این حرف که شما میگی امریکا قصد داشت سامانه موشکی تهیه کنه که در فاز اولیه شلیک موشک رو نابود کنه،
مربوط به طرح دیگری بود و نه GMD!!!!!!!
بابا جون من کی گفتم این مال فاز اولیه است!حرف تو دهن من نذار!!!!
تنها طرحی که برای فاز اولیه دارن airborne laser نام داره که برای هدف قرار دادن موشک باید بره روی سر جایی که
موشک ازش شلیک میشه که این کار سخت به نظر میرسه.
بابا جون این GMD مال فاز دوم موشکه.هیچ سامانه ای تو دنیا برای اقدام علیه موشک در فاز دوم غیر از این وجود
نداره!!  فاز دوم!!
این خصیصه این سامانه رو به یک استثناء تبدیل کرده.
وگرنه Aegis هم اگر از موشک SM-3 استفاده کنه در بیرون جو در ابتدای فاز سوم یعنی ورود به جو اقدام میکنه
نقل قول:ایجس هم 9.5 میلیون قیمتشه
بله اینو میدونم:
Production history
Manufacturer Raytheon, Aerojet
Unit cost $9.5 million
من دارم همینو میگم از این مقدار فقط 500هزار دلارش مربوط به موشکش که SM-3 بقیه اش یعنی حدود 9میلیون دلار
مربوط به kinetic warhead (KW یا همون سر جنبشیه

ferferi

قبليبعدي