در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Major II

Major II

نماد کاربر
177

تشکر کرده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 تیر 1389 16:26

آرشيو سپاس: 581 مرتبه در 138 پست

ارور در نصب ویندوز/GPT Type

توسط KAL-KOI-BABAK » چهارشنبه 8 خرداد 1392 18:09

موقع نصب ویندوز روی لپ تاپ این ارور رو میده...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KAL-KOI-BABAK تشکر کرده اند:
mohammad area51

Major

Major

نماد کاربر
426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: ارور در نصب ویندوز/GPT Type

توسط jhan2010 » چهارشنبه 8 خرداد 1392 19:09

با عوض کردن سی دی ویندوز7 مشکل حل خواهد شد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, Erratic, mohammad area51, Ali$amir

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تاريخ عضويت

توسط KAL-KOI-BABAK » چهارشنبه 8 خرداد 1392 20:46

سی دی رو عوض کردم و ویندوز 8 هم هست...
به حساب این لپ تاپ برای ویندوز ۸ طراحی شده و توی کارتن فقط درایور های ویندوز 8 موجوده و برای 7 باید یه گیگ درایور دانلود کنم.البته برای دانلود مشکلی ندارم و دل کندن از ویندوز 8 یه کم برام مشکله.تو سایت مایکروسافت هم این ارور رو پیدا کردم.
یه راه حلش اینه که با دیسک ویندوز XP درایو رو فرمت کنیم و موقعی که ویندوز داره نصب میشه سیستم رو خاموش کرده و بار بعد دیسک ویندوز 7 رو بذاریم.فکر کنم برای ویندوز 8 هم بشه این کار رو کرد.میخواستم بدونم با این کار مشکلی برای سیستم پیش نمیاد؟
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

mohammad area51, Ali$amir

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تاريخ عضويت

توسط KAL-KOI-BABAK » پنج شنبه 9 خرداد 1392 00:37

یه راه حل دیگه هم پیدا کردم و اون تغییر نوع دیسک از GPT به MBR...
چون درایو c رو فرمت کردم و ویندوز ندارم باید از منوی بوت این کار رو انجام بدم.موقع نصب ویندوز Shift+F10 رو میزنم و وارد cmd میشم.اما وقتی که درایو رو انتخاب میکنم و میخوام تبدیل کنم با ارور زیر مواجه میشم.
Virtual Disk service error:
the specified disk is not convertible.CDROMs and DVDs are exaples of disks that are not convertible.

mohammad area51, Ali$amir

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 9 خرداد 1392 15:10

KAL-KOI-BABAK,  
ايا امکان حذف درايو C رو داريد؟
همچنين اگر به اطلاعات ديسک نياز نداريد، بهترين راه استفاده از cmd خود ديسک بوت و دستور  diskpart هست. با اون ميتونيد کل ديسک رو clean و بعد زمان نصب ويندوز مجددا پارتيشن C رو فقط ايجاد کنيد. مطلقا پارتيشن ديگه‌اي رو با ديسک نصب ايجاد نکنيد و ايجاد بقيه پارتيشن‌ها رو بعد از نصب با استفاده از برنامه‌ي Easeus Partition Master انجام دهيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
mohammad area51, CAPTAIN PILOT, Ali$amir, MASTER, KAL-KOI-BABAK, Solver, Shahbaz, Erratic

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تاريخ عضويت

توسط KAL-KOI-BABAK » پنج شنبه 9 خرداد 1392 21:09

با تشکر از شما... :razz:
خوب من قبلا درایو c رو دیلیت پارتیشن کرده بودم(بر اثر نادانی)که متاسفانه باعث شد یه روز و خورده ای درگیر این لپ تاپ بشم.
از طریق همون دیسک بوت و با استفاده از cmd کل اطلاعات رو به یه هارد اکسترنال انتقال دادم و تمام پارتیشن ها رو دیلیت کردم.
بعد پارتیشن ها رو دوباره ساختم و مشکل حل شد و  ویندوز نصب شد...
من قبل از اینکه شما جواب بدید از همون زمان نصب ویندوز پارتیشن ها رو ایجاد کردم.(طبق روال همیشگی)
مگه در این صورت مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
یه سوال دیگه:من ویندوز 8 قبلی که داشتم برای بازی کردن تحت شبکه مشکل داشت.همه به سرور وصل میشدن به جز من.خاموش کردن فایروال و آنتی ویروس هم تاثیری نداشت.میخواستم ببینم این مشکل از ویندوز بوده یا نه.چون بقیه ویندوز 7 بودن.البته یکی دو باری وصل شد به سرور.ارور میگفت که"فایل بازی خرابه یا سرور آفلاینه".جالب اینجاست که اون بازی رو هم خودم به بقیه داده بودم.

Solver, mohammad area51, Ali$amir

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 10 خرداد 1392 13:34

KAL-KOI-BABAK,  
ايجاد چند پارتيشن primary روي هارد ديسک باعث ناپايداري پارتيشن ميشه و متاسفانه پارتيشن‌ها در زمان نصب ويندوز به اين شکل ساخته ميشه، در ويندوز 7 که اين قسمت يک فاجعه هست و پارتيشن‌ها رو ديناميک ميسازه براي اغلب هارد ديسک‌ها (در صورتي که ديتاميک رو پشتيباني کنه هارد ديسک). بهترين راه همين روشي هست که در پست قبلي اشاره کردم، فقط در اين مرحله درايو C ايجاد شده و بعد از نصب با استفاده از Easeus Partition Master بقيه پارتيشن‌ها رو به صورت Logical ايجاد نماييد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Erratic, CAPTAIN PILOT, mohammad area51, MASTER, behrad90, Solver, Shahbaz, KAL-KOI-BABAK

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تاريخ عضويت

توسط KAL-KOI-BABAK » شنبه 11 خرداد 1392 11:13

خوب حالا تکلیف چیه؟
ارزشش رو داره که دوباره ویندوز عوض بشه؟یا با استفاده از برنامه نوع پارتیشن رو باید تغییر داد؟

mohammad area51

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 11 خرداد 1392 14:09

KAL-KOI-BABAK,  
خير نيازي به نصب مجدد ويندوز نيست، فقط برنامه‌ي Easeus رو نصب و پارتيشنهاي بعد از C رو حذف و مجددا با اين برنامه ايجاد کنيد. دقت کنيد که حتما logical انتخاب کنيد

Erratic, CAPTAIN PILOT, mohammad area51, MASTER, Solver, Shahbaz, behrad90, KAL-KOI-BABAK

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 15:57

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط pyousefi » چهارشنبه 3 مهر 1392 13:54

سلام. من می خوام روی لپتاپ HP ENVY DV6-7202se ویندوز 8 pro نصب کنم که با خطای عدم نصب روی درایو GPT مواجه شدم. کل هارد لپتاپ من 1 ترابایت هست و سه پارتیشن 150 و 400 و 400 گیگابایتی هست. پارتیشن 150 گیگابایتی همون درایو ویندوز بود که فرمتش کردم و الان ویندوزی ندارم رو لپتاپ. روی دو پارتیشن دیگه هم اطلاعات مهمی دارم که نمی خوام از بین برن. خواهش می کنم روشی بهم یاد بدید که بتونم ویندوز روی پارتیشنم بریزم بدون اینکه 2 تا پارتیشن دیگه از بین بره یا اطلاعاتش خراب شه. ممنونم راهنماییم کنید.

آخرين ويرايش توسط Mahdi1944 در پنج شنبه 11 مهر 1392 07:05, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: ارسال شماره تلفن در اين بخش مجاز نيست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pyousefi تشکر کرده اند:
mohammad area51

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 11 مهر 1392 07:08

pyousefi,  
مشکل شما هم دقيقا مشابه مشکل بالا هست. با اين تفاوت که شما اطلاعات بقيه درايوها رو لازم داريد، براي رفع اين مشکل از ديسک ويندوز لايو که از پکيج Hiren's وجود داره استفاده کرده و اطلاعات رو به هارد اکسترنال منتقل کنيد و بعد با استفاده از دستور diskpart تمام پارتيشن‌ها رو مطابق توضيحات پستهاي قبلي حذف و دوباره فقط ‍C رو ايجاد کنيد و بقيه رو هم بعد از نصب ويندوز، با استفاده از Easeus Partition Master ايجاد کنيد

Erratic, mohammad area51, sajad6838

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1392 00:04

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط sajad6838 » چهارشنبه 8 آبان 1392 00:19

نمی شه بدون حذف درایوهایی که dynamic اند فرمتشون رو تغییر داد
آخه من هاردم رو به 8 پارت تقسیم کردم و همشون dynamic هستند و حالا حافظه خارجی هم ندارم که درایوها رو حذف کنم تا بتونم ویندوز نصب کنم.
هیچ راهی نداره؟
ممنون میشم هرکی پاسخم رو بده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sajad6838 تشکر کرده اند:
mdarvishnia

بعدي